XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / XChat vs. realita

 

XChat vs. realita

XChat vs. realita

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jak moc odělujete žití a dění na xchatu a v realitě, vztahy s lidmi a jiné
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 11 | 10 | 11 | » | Poslední

 

guest Muž Shegy ... 25.12.2005 16:10:03 ... (27/107)
dix
Proc nejde u tech fotek v profilu psat komentare?
+ chtelo by to neco novyho a min komerce, zacina tu bejt nuda
guest Muž smilemoon (smilemoon@centrum.cz) ... 05.12.2005 22:46:38 ... (26/107)
Re (2): Co si myslet o tomhle?
Odpověď na příspěvek od KeithT ( mailto:kvancura@bluebottle.com ) z 30.10.2005 12:15:07:

Já svýho současnýho kluka potkala na xchatu.. ač se to ted hodně nezdá*40* někdy v tom 2001 když sem sem začala chodit sem byla cudná nesměllá holčena a v místnosti sem jen koukala na sklo a četla si co si ostatní píšou. Díky xchatu sem se otrkala a naučila se komunikovat s lidma. Pak sem se tu seznámila našla kamarády a i kluka se kterym sem už třetí rok...možná je to dobře možná ne:)) ale určitě to zato stálo :)).. ta svině co ze mě xchat udělal ... cynická, otrlá, urejpaná, sakrastická mi vyhovuje mnohem vic než ušlápnutej pucflík*261*

*367**785**338*
KeithTČerná hvězdička Muž KeithT (kvancura@bluebottle.com) ... 30.10.2005 22:34:41 ... (25/107)
Re (3): Co si myslet o tomhle?
Odpověď na příspěvek od feainne z 30.10.2005 13:51:36:

Jen k první části: U online komunikace skutečně odpadají nějaké zábrany a existuje vyšší důvěra k neznámým. Což bude důsledkem toho, že předpokládáme, že když nebudeme chcít, nebude žádná zpětná vazba - člověk, se kterým mluvíme nás už znovu nemusí najít, zvláště pokud o to nebudeme mít zájem.

Ale co se mé osoby týče, já už jsem "díky" tomuto zmírnění zábran zažil tolik lží, že se na chatu už pouze bavím a důležité věci řeším zcela mimo chat. (Důležitými věcmi myslím věci důležité pro mne - nikoli ty, které jsou důležité v rámci xchatu - ty naopak nechci řešit mimo xchat.)
guest Muž Doom4 (Doom5@centrum.cz) ... 30.10.2005 17:16:28 ... (24/107)
Re (2): Co si myslet o tomhle?
Odpověď na příspěvek od KeithT ( mailto:kvancura@bluebottle.com ) z 30.10.2005 12:15:07:
V prvnim odstavci mas pravdu *40* ale v tom druhem osobne neverim ze by kdokoliv by na xchatu mlcel a v realu byl otevrenejsi a duverenejsi, tedy dle me by se to melo rozdelovat na nezname lidi a pratele , jiste si myslel ze jsi duvernejsi k pratelum , ale k cizim lidem nikoli, zatimco tady na xchatu je clovek duverny i cizim lidem*47* toho se da spatne zneuzit . ( tedy nejedna se o muj pripad *40* ) Napriklad ja na xchatu mluvim docela dost a v realu mlcim jak ryba *40* myslim ze tahle vec je jedna z negativnich veci xchatu a clovek by si na ni mel davat pozor, tedy rikat jen to co povazuje dobre nikoli sve osobni veci do plati nejen o xchatu ale i o realu *40*
feainne Muž feainne ... 30.10.2005 13:51:36 ... (23/107)
Re (2): Co si myslet o tomhle?
Odpověď na příspěvek od KeithT ( mailto:kvancura@bluebottle.com ) z 30.10.2005 12:15:07:
Musím s tebou souhlasit. Obzvlášť pokud jde o tvůj první odstavec. Nadruhou stranu u mě opravdu platí to, že díky ne až tak osobní komunikaci na xchatu mi odpadají určité zábrany a to má na spoustu věcí vliv. (Tady mluvím o vážně míněných věcech a ne o hraní si a prudění, což je samozřejmě ještě něco úplně jiného.)

O tom, jak se některé věci říkají snáze, jsem psal s tím, že všude kolem vidí lidi, kteří se zbavují zodpovědnosti a jsou schopni používat právě maily, smsky nebo chat k tomu, aby se vyhnuli osobnímu kontaktu.
Takový ten útěk před nepříjemnostmi, otázkami, vysvětlováním, špatnými pocity nebo výčitkami, které může osobní zdělení přinést.
KeithTČerná hvězdička Muž KeithT (kvancura@bluebottle.com) ... 30.10.2005 12:15:07 ... (22/107)
Re: Co si myslet o tomhle?
Odpověď na příspěvek od feainne z 27.10.2005 15:37:25:

Pořád nevěřím tomu, že by spolu lidi mohli začít chodit přes xchat. Mohou se tu samozřejmě snadno poznat, něco málo o sobě zjistit, ale ve finále stejně záleží na osobním kontaktu. Čili xchat de facto poskytuje akorát ten první kontakt. Podobně jako různé seznamovací agentury.

Já určitě komunikuji jinak přes písmenka, než z očí do očí. Při osobním kontaktu jsem mnohem důvěřivější, než tady. A také otevřenější. A určitě říkám více, než píšu (už jenom proto, že při osobním kontaktu je vše bezprostřednější).

A ne, neříkají se mi věci snáze na xchatu. Naopak. Tím, jak na xchatu chybí spousta složek komunikace, je velké riziko, že sdělení (zvláště to nepříjemné, na které se ty ptáš) bude špatně interpretováno a nesplní daný účel. Nebo prostě nadělá více škody než užitku. Nepříjemné věci prostě neříkám na xchatu, neposílám mailem ani smskou a pokud možno, tak je ani nevolám.

edit: Ještě k prvnímu bodu. Myslím, že toto je tak jeden úspěšný případ na hrozně moc těch neúspěšných. Takové seznámení čistě přes xchat je pro mě stejně pravděpodobné jako existence člověka, který kouří 100 cigár denně a dožije se 120ti let, aby následně místo na rakovinu umřel na přejetí autem. A následně daroval plíce... :}
guest Muž wenca (xwenca@centrum.cz) ... 27.10.2005 15:49:30 ... (21/107)
Re: Co si myslet o tomhle?
Odpověď na příspěvek od feainne z 27.10.2005 15:37:25:

Co si myslíte o něčem takovém?
Proč ne? Je to ok.

Už tu byla zmíněna vyšší důvěra v neznámé lidi, ale jak je to s větší otevřeností a upřímností s někým koho dobře znáte?
Není to důvěra v nezámé lidi, i po xchatu ty lidi můžeš poznat, takže z neznámých se měněj na známí.

Komunikujete jinak přes písmenka, než z očí do očí?
Uplně stejně. *1*

Dovolíte si napsat více, než byste řekli?
Stejně...

Říkají se vám nepříjemné věci snáže, když jsou schovaná v textu než když jsou vyřčeny přímo?
Ten text je asi lepší, ono jak kdy, a kolik to může mít vyznamů v psané podobě.
feainne Muž feainne ... 27.10.2005 15:37:25 ... (20/107)
Co si myslet o tomhle?
Schválně sem překopíruju, jeden příspěvek:

Láska z xchatu
Ahojky.Já jsem svou lásku nepoznala přímo tady na xchatu...ale tady jsme se nejvíce poznali...vyříkali si mnoho problémů...Nyní jsme spolu už skoro rok a půl a na jaře se chceme brát...Proto velice děkuji xchatu, že my dal toho nejhezčího kluka na světě a toho nejlepšího miláčka, kterého si může každá holka přát...


Co si myslíte o něčem takovém? Už tu byla zmíněna vyšší důvěra v neznámé lidi, ale jak je to s větší otevřeností a upřímností s někým koho dobře znáte?
Komunikujete jinak přes písmenka, než z očí do očí? Dovolíte si napsat více, než byste řekli? Říkají se vám nepříjemné věci snáže, když jsou schovaná v textu než když jsou vyřčeny přímo?
KeithTČerná hvězdička Muž KeithT (kvancura@bluebottle.com) ... 27.10.2005 09:42:06 ... (19/107)
Re: K tématu ...
Odpověď na příspěvek od feainne z 19.10.2005 22:55:15:

Já bych řekl, že skoro určitě ano (na první otázku). Nevím proč, ale zdá se mi, že na chatu panuje větší důvěra k neznámým lidem, než tomu je v reálu. A navíc mám pocit, že spousta lidí na xchatu chce být jako 'někdo' a tudíž často formuje své názory a postoje dle svého 'vzoru'. Což už manipulací může zavánět.

Druhá otázka - Průpravou možná. Ale ty non-verbální aspekty komunikace by pak stejně chyběly.
guest Muž Donn (Donn@centrum.cz) ... 24.10.2005 23:54:55 ... (18/107)
Re: K tématu ...
Odpověď na příspěvek od feainne z 19.10.2005 22:55:15:

Zajímavá otázka,ale je na každém jestli je ovlivnitelný,nebo je sám sebou.Záleží na poveze každého jedince.*4*

S pozdravem Donn *167*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 11 | 10 | 11 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: