XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 94 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 28.05.2009 10:22:50 ... (913/933)
Re: Šéf Opery tvrdí, že se XHTML vyrovná Adobe Flash
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 27.05.2009 14:13:56:

Internet se bez podobných technologií obejde, až se začne i doma víc mluvit o šetření energií. Flash a podobný technologie vůbec nejsou vhodný k tomu, k čemu je dneska leckdo používá - různý efekty, animace, přehrávání streamovanýho videa (!).

Zkuste si pustit pořad z archivu Novy ve vyšší kvalitě a uvidíte, jak kvalitně Flash "hardwarově akceleruje" video. Hnus a hrůza, sežere to 90% dvoujádrovýho CPU, větráky jedou na maximum, notebook se zahřívá, ČEZ se raduje. To prosím u Core 2 Duo T7500 i T8300, což nejsou žádný šunky.

Flash je zlo, který vzniklo jen proto, že HTML ve svý době neumožňovalo víc grafických cinkrlátek, animací a dalších chujovin. A lidi ty chujoviny samozřejmě chtějí. Je to hrůza, kde všude jsou dneska nasazený. Když někdo dělá i obyčejný menu stránky ve flashi, zaslouží si bez pardonu označení prasák.

Doufám, že se XHTML/JS nikdy Flashi ve spotřebě hardwarových prostředků nevyrovná...
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 27.05.2009 14:13:56 ... (912/933)
Šéf Opery tvrdí, že se XHTML vyrovná Adobe Flash
Zdroj: http://www.zive.cz/Bleskovky/Sef-Oper...-147202/default.aspx

To co šéf Opera software Jon Tetzchner tvrdí, je naprostý nesmysl. Argumentů, proč tomu tak je, existuje hned několik.

1) Bezpečnost
Adobe Flash je oproti JavaScriptu, kde navíc veškeré zpracování dat probíhá na straně uživatele, daleko bezpečnější. JavaScript lze snadněji zneužít.

2) Kompatibilita
Pro bezproblémový chod veškerých aplikací v Adobe Flash stačí mít nainstalovanou poslední verzi Flash Playeru, která bude fungovat i ve starších verzích prohlížečů. Pro HTML 5 bude zapotřebí mít vždy poslední moderní verzi prohlížeče, současné finální verze prohlížečů nic takového neumějí.

3) Výkon
Technologie Flash/Silverlight dnes disponují v poslední verzi i možnou hardwarovou akcelerací pomocí GPU, např. pro přehrávání videa, ale i animace a vykreslování obsahu, což JavaScript možná nikdy mít nebude.

4) Jednoduchost a efektivita
Např. pro Adobe Flash existuje přehledné grafické vývojové prostředí, kde stačí pár kliků myší, a máte hotový výsledek, zatímco HTML a JavaScript se musí složitě programovat, optimalizovat, testovat a výsledek není nikdy hned jistý, zatímco ve Flashi je vše otázka stisku jednoho tlačítka!

5) Nové funkce a možnosti
V nových funkcích a možnostech budou vždy technologie jako Adobe Flash, Microsoft Silverlight nebo Sun - Java vždy napřed. Troufám si říct, že bez podobných technologií se internet v budoucnu nikdy neobejde. Jen nelézt nějaký vhodný standard, který by potom byl použitelný pro náhradu za HTML.

Podle mého názoru jediný důvod, proč Opera tahle tvrzení vypustila ven, jsou potřeby zviditelnit svůj marketingově neúspěšný prohlížeč. Na nic lepšího, než pomlouvat konkurenci, se už totiž ve Švédsku ani nezmůžou :-(.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 27.03.2009 20:36:43 ... (911/933)
Myš i.C.o.N ... ehm ICON7 :D
Už jste si taky pořídili ke svému notebooku novou myš "ajkon"? *3* http://www.zive.cz/Bleskovky/Videohad...-146316/default.aspx
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 27.03.2009 20:29:46 ... (910/933)
Počet telefonních automatů
Zdroj: http://mobil.idnes.cz/do-dvou-let-zmi...50_mob_operatori_hro

Všude uvádějí, jak má zmizet až třetina telefonních automatů z ulic, protože rada ČTÚ schválila nový plán regulace, ale přitom to není pravda, protože byl schválen jen minimální počet povinně provozovaných telefonních budek (např. ve všech obcích nad tisíc obyvatel), ovšem to ještě neznamená, že O2 je nutně musí zrušit. Některé budky jsou opravdu ziskové i v místech, kde by se to možná neočekávalo. Někteří redaktoři by občas mohli domýšlet, co píšou, někdy mi přijde, že své poznatky mají z věštecké koule (jeden něco napíše, druhý se toho chytí = řetězová reakce).
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 27.03.2009 20:23:58 ... (909/933)
eBay v češtině
Zdroj: http://www.zive.cz/Bleskovky/eBay-je-...-146309/default.aspx

eBay je sice z vrchu očeštěný, pod pokličkou však zůstává AJ, ba dokonce při registraci nemám ani na výběr, zda jsem z ČR, hlavně že mi vyjmenuje všech 50 amerických států :-D. Takže zase bych to moc s tím "očeštěním" nepřeháněl. A vůbec celá registrace je nějaká prapodivná *21*.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 27.03.2009 20:21:32 ... (908/933)
Virtuální prohlídky měst za hranicí etiky?!
Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/virtualni-p...st-za-hranici-etiky/

Nechápu jak někdo může mít něco proti tomu, že ho Google vyfotí a umístí na svou službu Google Street View. Když nechci, aby někdo věděl o tom, že jsem někde byl, tak se tam přeci neukazuju. Když si nepřeju, aby mě někdo viděl, jak zvracím, tak nechlastám, když to neumím nebo se neukazuju na veřejnosti. Stejně tak se tam nemám ukazovat s milenkou, obnažovat se atd. S těmihle riziky mám přeci počítat, ne? Když máme omezit tohle, tak tedy potom úplně zakažme veřejné fotografování a na všech fotkách i klipech v televizi budou od teď povinně rozmazané obličeje, neboť nechápu myšlení těchto lidí vystupujících proti Googlu.
Mates Muž Mates (xchat_spam@mattysek.com) ... 18.03.2009 17:01:07 ... (907/933)
Re (3): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 18.03.2009 11:06:06:
Já mám od roku 1999 T-Mobile (tehdy samozřejmě Paegas) 603. paušál od začátku, akorát různě kombinuju paušály respektiove jsme měnil na lepší jiný jinší *1*.
Jednou po prohlídce vyučotvání a zjištění že posílám nejvíc SMSek na Vodafone, jsem sio pořídil Odepiš od Vodafonu. Ten mám tak nějak jen na občasný napsání nebo zavolání. Vzhledem k tomu že funguje přenositelnost a člověk z čísla nepozná operátora je to pomalu zbytečný.
No a pak mám většinou nějaký služební čísla plus jedno speciální *1*.



✄-------------------zde odstřihněte ------------✄
*282* Matys [ Uživatelská Fóra / Osobní / Matýskov ] *2731*
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 18.03.2009 12:50:53 ... (906/933)
Re (5): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 18.03.2009 12:41:42:

Už rok a půl? Vzhledem k tomu, že tě znám asi pět let (?), to není moc dlouhá doba :D a to nejsem sám, kdo tě zná dlouho :)

Podobně střídání 731, 739 a 732 čísel (U:fona do toho nepočítám) během posledního roku a půl mi u tebe dost lezlo na nervy.
Prostě by sis měl jedno číslo vybrat a to používat. Případně dvě, pokud chceš mít jedno pro podnikání a jedno pro osobní kontakty. Ale prosímtě, nekombinuj je! Protože jinak z toho všem děláš chaos.

Btw. ten paušál u T-M je tak nevýhodnej, že se ti to nemůže vyplatit...

Ad zbavení se lidí, od toho naštěstí chytré telefony umí blokovat nevyžádané telefonáty :.)
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 12:47:53 ... (905/933)
Re (5): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 18.03.2009 11:42:56:

No teda ne že bych se tu zrovna chtěl vytahovat s tím, kolik používám telefonů, kdyby existovalo na mobilu něco jako "Statusy", kdy bych mohl být viditelný chvíli třeba jen pro rodinu a přátele, jindy zase i pro zákazníky a ostatní, popř. že bych s někým nechtěl komunikovat, dát si ho do ignorace, používal bych klidně 1 přístroj a 1 číslo. Tohle ale zásadně odlišuju - na pracovním mobilu zvedám všecky tel. čísla, na osobním čísla, co nemám v seznamu nezvedám, protože si chci uchránit svoje soukromí. Proto dva telefony. Když chci soukromí a nechci se zabývat prácí, komunikovat se zákazníky, koukat na displeji telefonu na seznam schůzek, připomínky, ..., vypnu ho a běží mi jen osobní, na který se mi každý včas dovolá. Btw ve společnosti se cítím víc "In", když mám 1 přístroj než víc (někdy i 4), pak vypadám spíš za magora, než machra, protože poslouchat vedle od stolu v hospodě, jak si ťukaj na čelo, že nosím po kapsách tolik mobilů, není zrovna příjemný :-D.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 12:41:42 ... (904/933)
Re (4): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 18.03.2009 11:18:13:

Já mám ale už rok a půl taky stále stejné pracovní číslo, a osobní snad tři roky? Pravda, před tím jsem měl ještě 736 112 123 (docela fešné, ne?), ale to mi bohužel zčořili i s telefonem a doklady od něj jsem bohužel neměl k dispozici. A ještě dříve jsem používal jeden Twist, jednoho Oskara, dokonce chvíli i Eurotel Go kartu, ale teď mám už pěkně dlouho stále ta samá čísla a minimálně to pracovní se jen tak nezmění :-). Ta osobní jsem měnil jen tehdy, když ho mělo až moc lidí, u kterých jsem si to nepřál, a ti mě potom obtěžovali telefony. Jeden čas jsem se nemohl zbavit takhle jedné slečny *21* (a to se nepovažuju za hezouna :D).

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 94 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: