XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 94 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 

guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.02.2009 21:24:49 ... (823/933)
Re (4): Na facebook stejně často z mobilu jak z počítače
Odpověď na příspěvek od feainne z 16.02.2009 21:22:27:

někdo používá interní prohlížeč v mobilu a pak se diví, že je to líný, nepřehledný a nepoužitelný.

Jo v pdb :) na PDA nebo na mobilu? Doporučíš nějakou rozumnou čtečku?
feainne Muž feainne ... 16.02.2009 21:22:27 ... (822/933)
Re (3): Na facebook stejně často z mobilu jak z počítače
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.02.2009 21:14:38:

Ono bych měl používat také něco jiného než operu? A na cestách, hlavně na té do práce a z práce čtu knížky v .pdb :)
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.02.2009 21:14:38 ... (821/933)
Re (2): Na facebook stejně často z mobilu jak z počítače
Odpověď na příspěvek od feainne z 16.02.2009 21:11:39:
Ha :))) a co má říkat sestra mé ženy a její přítel? To jsou už skoro třicátníci a Operu Mini si do mobilu nechali nainstalovat a používají ji :) (doufám :D)

Myslím, že je důležitý rozlišit, jestli používáš přímo prohlížeč v mobilu (často nepoužitelné) nebo Operu Mini (perfektní věc). S OM se dá i po normálních stránkách surfovat poměrně dobře. Na cesty do práce a z práce vcelku ideální - vytahovat knížku se mi po ránu moc nechce :)
feainne Muž feainne ... 16.02.2009 21:11:39 ... (820/933)
Re: Na facebook stejně často z mobilu jak z počítače
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.02.2009 18:54:45:

Já třeba internet přes mobil používám pouze tehdy, když někde venku potřebuji něco nutně zjistit. Párkrát jsem hledal přesné adresy a telefoní čísla na webu, ale jinak prakticky nic. Snad jen si nechávám přeposílat informace o příchozích mailech jako sms a pokud je něco urgentního, tak stáhnu poštu.
Ale já už jsem starý a mimo cílovou skupinu.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.02.2009 19:59:41 ... (819/933)
Re: Na facebook stejně často z mobilu jak z počítače
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.02.2009 18:54:45:

Myslíš, že je tu opravdu tolik závisláků, co chodí na net přes mobil? :)
Za mě musím říct, že facebook tvoří jen asi desetinu času z mýho mobilního surfování. Na desktopu ho mám pořád při ruce, ale na mobilu přecházím mezi stránkami, protože opera mini záložky neumí.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.02.2009 19:58:02 ... (818/933)
Re: Soud ve Švédsku s The Pirate Bay
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.02.2009 18:57:53:

Tím přenosem se IMHO myslí např.:
- českým internetem proteče třeba 1 PB (petabyte, 1024 terabyte) za den, z toho 80% (cca 800 gigabyte) je bittorent provoz.
- ten překlad se 40% není vůbec jasnej a zdroj jsem nenašel, takže budu odhadovat - v mým příkladu by šlo o 40% všech dat, který za den protečou českým internetem, tj. cca 400 terabyte.

Údaje jsou samozřejmě pouze demonstrační, celkový množství dat, který protečou českým internetem, by se dalo vycucat z grafu na nix.cz.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.02.2009 19:51:59 ... (817/933)
Re: První účet za poplatky: Rathův kraj utratil 8 milionů
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.02.2009 19:00:18:

Co bys čekal. Socani žijou z populismu, když z cizího někomu dávají, někomu taky musí brát. Ale to si lidi neuvědomujou, nebo teď už třeba jo, když vidí, že poplatky pořád jsou a budou.
Mimochodem, že lidem vadí párkrát ročně 30 Kč u doktora, ale do hospody (hlavně voliči ČSSD) chodí propít daleko větší peníze, to fakt nepochopím :-/
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 16.02.2009 19:00:18 ... (816/933)
První účet za poplatky: Rathův kraj utratil 8 milionů
Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/domaci/ziv...anek.phtml?id=629756

To je celý Rath a sociální anarchie ve středočeském kraji. Milionami, co padly za minulý měsíc do zdravotnictví, byli podpořeni třeba i ti, co se jen vyhýbají práci a tzv. "se hážou marod" nebo se jim jen nechce pracovat, místo toho, aby u nás opravily silnice, stavěly se obchvaty, silnice uvnitř měst a obcí netrpěly, kam taky původně tyto peníze měly jít. A nejhorší na tom je, že my v Rakovníku (nemáme tu ani krajskou nemocnici, ani lékárnu) z toho např. vůbec nic nemáme, ba naopak platíme za jiné. A ve finále budeme ještě o to víc doplácet na ty, kteří nechtějí pracovat. Je vidět, že sociální demokracie se snaží u nás podporovat špatnou pracovní morálku a znevýhodňovat slušné občany, kteří mají zájem pracovat!
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 16.02.2009 18:58:48 ... (815/933)
12" notebook Lenovo
Zdroje:
- http://www.zive.cz/Bleskovky/Lenovo-c...-145707/default.aspx
- http://www.cdr.cz/a/26422

Jsem zvědavý, zda bude mít konečně normální rozlišení displeje a ne jako kolega s atypickým resolution 1024*576 px. Výrobci by měly pro displeje dodržovat taky nějaké standardy, co se týče zobrazení. Kdybych uvažoval o koupi mininotebooku, preferoval bych asi Lenovo jako značku, jelikož už třeba delší dobu od Lenova jiný notebook mám a jsem s ním spokojený, ale už jen to rozlišení by mě dost odradilo.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 16.02.2009 18:57:53 ... (814/933)
Soud ve Švédsku s The Pirate Bay
Zdroj: http://www.zive.cz/Bleskovky/Zacal-so...-145697/default.aspx

Na tomto článku mě zaujal nejvíce jeho konec "Odhaduje se, že přenosy pomocí protokolu BitTorrent tvoří přibližně 80 % veškerého provozu na internetu
. The Pirate Bay se na nich má podíle zhruba jednou polovinou. Prostřednictvím tohoto švédského trackeru se naváže 40 % přenosů, které internetem protečou.
". U těch zmiňovaných 40% by mě zajímalo, co je v nich započítáno. Zda opravdu každý počínající přenos uživatel <-> uživatel, přičemž by to číslo už nebylo potom tak zajímavé, anebo jeden přenos jako celkový přenos dat od všech uživatelů směrem k sosači, kdy už by to číslo bylo hodně zajímavé :).

Co se týče podobných soudních případů, zdá se mi, že v tomto případě jde IFPI, která spor vyvolala, potažmo nahrávací studia, spíš tak trochu proti sobě, jelikož jsou tyto události dost mediálně sledovány, a tím se podobným torrent trackerům akorát zvyšuje návštěvnost *3*.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 94 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: