XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Láska, vztahy a sex / Věkový rozdíl

 

Věkový rozdíl

Věkový rozdíl

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máte zkušenosti s věkovým rozdílem ve vztahu? Je normální vztah 15-ti leté slečny a 25-ti letého pána? Podělte se...
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž chaloupik (chaloupik@centrum.cz) ... 02.09.2008 17:17:54 ... (Strom/Strom)
heh...
já když tak koukám o čem se tady skoro dohadujete tak jsem si řekla že jsem teda taky něco hodím=)

Mám přítele, který je starší skoro o 12 let... Jsem s ním fakt šťastná... On dokáže zvednout náladu, když je mi do breku, vysvětlí mi cokoli ohledně našeho vztahu, když se pohádáme tak vždycky přijde na to jak mě uklidnit.... Pstě ho miluju a nevyměnila bych ho... Spousta lidí mu říká, že nechápou co si může vykladat s 15kou a že kdesi cosi, ae on ví jak si se mnou povídat... Jsem za něj ráda a opravdu na ostatní lidi kašlu...ať si říkaj co chtěj.... Pstě se se mnou cítí jako kdyby byl opět v 15ti- to neříkám jako že jsem namyšlena nebo že si o sobě myslím bůhví co....jen je to pravda.....blbneme spolu a tak... zkrátka píšu sem proto, protože se chci podělit o to jak dokážou být dva lidi šťastný i když je mezi nima taková propast jako jsou rodiče, věk a tak...

co se týče našeho sexuálního života raději pomlčím *47* ne že bych se za to styděla, ae lidi nemusí vědět vše *47*...


*18* chaloupka *845*
guest Muž berserg ... 03.09.2008 08:42:49 ... (Strom/Strom)
Re: heh...
Odpověď na příspěvek od chaloupik ( mailto:chaloupik@centrum.cz ) z 02.09.2008 17:17:54:
Máš úplnou pravdu. Tvůj příspěvek mluví za vše. Naše předchozí debata je úplně o ničem. Já se tu snažil dokázat, že průměrná 15ti letá holka je v podstatě ještě dítě, nebo minimálně nedospělá osoba, kdežto jiní se mi snažili dokázat na různých příkladech, jak bývají 15ti leté holky již vyspělé. Tak či tak je to úplně jedno. Jisté totiž je, že to určitě není dospělost, nebo vyspělost, kterou 30ti letí páni hledájí u 15ti letých dívek. Spíš je to to, o čem jsi mluvila ty. Totiž ten fakt, že se vedle mladé dívky cítí také mladí. Přece jen 15ti letá holka ať už je vyspělá, nebo ne, má tak nějak veselejší pohled na svět než 30ti letá. Dokáže se smát téměř čemukoli a má většinou víc energie. Pak ale vyvstává otázka, kolika takovým párům takový vztah může vydržet dlouhodobě, nebo dokonce celý život. Asi může, protože jestliže se s 15ti letou cítí 30ti letý jako 15ti letý, tak se s 25ti letou může 40ti letý cítít jako 25ti letý atd.
A to je ten důvod, proč bych já třeb nikdy nemohl být s 15ti letou holkou. Dávám přeci jen přednost zkušenostem než veselé nevinosti mládí. Ale každý jsme různí a každý hledáme něco jiného.
guest Muž pepino1972 (milacek32@centrum.cz) ... 07.09.2008 12:32:54 ... (Strom/Strom)
Re (2): heh...
Odpověď na příspěvek od berserg z 03.09.2008 08:42:49:
Ahoj,souhlasim stebou.Mel jsem holku o 10let mladsi a tet mam o 11 let starsi a tu si nemuzu vynachvalit.Ty mlade jsou na prachy a jeste se kurvila,tato si vazi ze me ma a miluje me.Jsem tet moc stastny.
guest Muž YumY ... 08.09.2008 11:21:25 ... (Strom/Strom)
Re (3): heh...
Odpověď na příspěvek od pepino1972 ( mailto:milacek32@centrum.cz ) z 07.09.2008 12:32:54:

To mě vždycky pobaví, jak jeden zástupce nějaké skupiny může za to, že všichni z jeho skupiny jsou na nic...jeden pytel, to je snad nejoblíbenější předsudek.

Měl jsi jednu o deset let mladší holku a proto jsou všechny mladý holky na prachy???

To je stejný jako že roztomílek poznala 3 kluky a od tý doby jsou všichni hajzlové...*369*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 08.09.2008 13:10:41 ... (Strom/Strom)
Re (4): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 08.09.2008 11:21:25:

Šmarja roztomilek.... *369* ... kdepak je jí konec...

Nj, a všichni co maj mladší holku jsou zakomplexovaní manipulátoři *47*

Tygr, drak a netopýr *289* *1171* *4645*
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž Goran02 (goran.jakotyc@centrum.cz) ... 08.09.2008 14:17:59 ... (Strom/Strom)
Re (5): heh...
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 08.09.2008 13:10:41:
Musím reagovat na starší debatu,omlouvám se že až teď.Vyspělá nevyspělá,a že to není 1 a 0, true a false,jak psal drak a jiní-naopak, to je přesně ono.Tady se to totiž bere podle VĚKU.Od 18ti vyspělá,do té doby ne.Věk.To je jediné objektivní měřítko!
guest Muž YumY ... 08.09.2008 14:38:17 ... (Strom/Strom)
Re (6): heh...
Odpověď na příspěvek od Goran02 ( mailto:goran.jakotyc@centrum.cz ) z 08.09.2008 14:17:59:

Ehm...v předvečer svých osmnácti narozenin jsem byla nedospělá a pak hle...během noci jsem zázračně dospěla *6*
guest Muž Goran02 ... 08.09.2008 14:59:17 ... (Strom/Strom)
Re (7): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 08.09.2008 14:38:17:
Těžko pochopitelné,ale je to tak.Máš lepší ukazatel? Do té doby se můžeš stavět na hlavu,ale třeba ani pivo ti nikdo neprodá.
guest Muž YumY ... 08.09.2008 15:47:48 ... (Strom/Strom)
Re (8): heh...
Odpověď na příspěvek od Goran02 z 08.09.2008 14:59:17:

Fakt jo?
Mým kamarádům prodali pivo i v patnácti, a mě ho neprodaj do dneška...chtějí občanku, protože vypadám mladě :-) A můžu se stavět na hlavu :-)
guest Muž Goran02 ... 08.09.2008 16:16:55 ... (Strom/Strom)
Re (9): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 08.09.2008 15:47:48:
Waw.Tak to je argument.Ale co jsi tím chtěla říct?On na to má právo.Když mu tu občanku ukážeš,tak ti určitě vyhoví.
guest Muž YumY ... 09.09.2008 12:07:12 ... (Strom/Strom)
Re (10): heh...
Odpověď na příspěvek od Goran02 z 08.09.2008 16:16:55:

Co jsem tím chtěla říct? že je to velice relativní. Mě to pivo po ukázání občanky dají, ale tý patnáctiletý holce, co vypadá na dvacet taky, a občanku chtít nebudou.

Mám spíš pocit, že nechápeš smysl diskuze. Bavíš se tu o jakési právní dospělosti, která je v našem státě od 18ti let, v tom se s Tebou nikdo nepře. Tohle forum je ale o věkovém rozdílu ve vztazích, o dospělosti ve vztazích, a tam nějaké datum na občance moc nehraje roli nemyslíš?

Ano, sedmnáctiletý holce pivo podle zákona nenalejou, osmnátce ano. Fakticky to ale znamená to, že ta osmnáctiletá se narodila o rok dříve a ta sedmnáctiletá si musí rok počkat.
Tuhle teorii nemůžeš praktikovat ve vztazích.
Jak píše tygr, je opravdu velký, propastný rozdíl mezi semnáctiletou budoucí maturantkou, která si přivydělává a žije dva roky s parnerem. Ano, právně dospělá zatím není, ale rozhodně je duševně a morálně vyspělejší, než dívčina, která se ve dvaceti letech válí doma u maminky, nepracuje, nikdy se o sebe sama nestarala, nic si neumí zařídit, je naivní ve vztazích a nedospělá duševně - což pochopitelně poznáš, kdo se chová jako malé dítě a kdo ne (a takových dvacítek je sakra moc! - tygr i perutynka určitě ví, na koho narážím *47*)

A pokud je tohle forum o vztazích, tak já, pokud bych byla chlap, si radši vyberu onu právně nedospělou, však duševně celkem vyspělou sedmnáctku, než nesamostatnou ufňukanou dvacítku která se neumí postarat sama o sebe, natož aby fungovala ve vztahu.
guest Muž Ocoun ... 09.09.2008 21:05:35 ... (Strom/Strom)
Re (11): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 09.09.2008 12:07:12:
Takže podle čeho to posuzuješ?To jsi,ani nikdo jiný,neřekla.Že má vztah s někým starším?To je podle mě spíš mínus pro ni,tím to má přece snažší.Už má zázemí,tak jako měla u rodičů.A samostatnost,to je jen o výcviku,pokus-omyl.Tak by šel vyškolit i desetiletý.
guest Muž YumY ... 10.09.2008 10:57:56 ... (Strom/Strom)
Re (12): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 09.09.2008 21:05:35:

Podle čeho posuzuju? Podle zkušeností a to, jak danný člověk žije, jaký má rozhled, jaké má názory, zásady. Podle toho já posuzuju dospělost a věř mi, znám lidi co jsou nedospělí ve čtyřiceti.

Myslíš si, že být se starším partnerem znamená mít zázemí jako u rodičů? že starší partner nahrazuje rodiče? Měl jsi někdy takový vztah?
Protože to co říkáš je nesmysl...ano, jsou vztahy, kdy mladé dívce starší partner nahradí rodiče, ale takové vztahy jsou patologické, tak to rozhodně být nemá.
Partner Ti nemá nahradit rodiče, pokud není dívka samostatná, nemůže s nikým žít, musí se samostatnosti naučit. Nemyslím si, že holky to mají jednodušší, naopak, partner, který je starší a bere je jako rovnocené partnerky (ne jako roztomilé holčičky na ukazování) od nich něco očekává, na co kolikrát mladá holka není zvyklá a proto takových vztahů je menšina. Většinově platí, že lidé s velkým věkovým rozdílem si nerozumí, protože mají rozdílné nároky na vztah. Sedmnáctiletá holka většinou od vtazhu očekává něco úplně jiného než třicetiletý dosplělý chlap. K tomu, aby jim vztah fungoval, musí být bud onen muž víceméně ještě nedospělý (a to není mínus) nebo dívka vyspělejší než její vrstevnice.
Rozhodně ale ve zdravém vztahu nemůže partner nahrazovat rodiče.

Ano, samostatnost je o učení pokusem a omylem. Souhlasím. Težko ale můžeš vyškolit desetiletého jen tak. On ten pokus a omyl totiž musíš zažít na vlastní kůži...a ne vědět jen teorii.
Desetileté dítě možná vyčvičíš na to aby si po sobě uklízelo, psalo úkoly, chodilo domů ze školy, pomáhalo doma, vyzvedával sourozence ze školky....ale težko ho prakticky naučíš, že musí platit včas účty, jinak budou chodit upomínky nebo mu odpojí proud, že musí vyřizovat věci na úřadech a jak je má vyřizovat, že musí dodržovat předpisy a jezdit s autem do servisu, a že musí vystačit z pěnezma aby měl celý měsíc co jíst.....a já nevím co ještě, spousty věcí, kteří prostě dospělí lidé dělají, protože co naplat, dělat je víceméně musejí...není na tom nic težkého, a za teoretických okolností by tohle zvládlo i malé dítě...akorád težko bude mít možnost si to prakticky vyzkoušet...
Přesně jak říkáš, učení pokusem a omylem...proto lidé dospívají a stěhují se od rodičů, aby žili samostatně a tohle všechno se naučili...a kdo to nikdy nezkusil, nikdy samostatný nebyl, se prostě párkrát spálí. Pokus a omyl, tak to je.
Rozdíl je akorád v tom, že někdo je samostatný v osmnácti a někdo není v padesáti.





9.9. se narodila ta nejkrásnější holčička na světě...jmenuje se Ela a já jsem pyšná teta *18*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 12:52:27 ... (Strom/Strom)
Re (13): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 10:57:56:
Gratuluji k neteři.Sáhodlouhá esej o ničem.Protože ty ji vydíš jako vyspělou,tak taková je.Ale co když řekne někdo opak?A proč by se 10tiletá nenaučila platit účty a to ostatní?Jediné co ji limituje je přece nedostatek věku,aby mohla dle zákona dělat úplně vše.VĚK je určující.
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 10.09.2008 13:28:22 ... (Strom/Strom)
Re (14): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 12:52:27:

Názor o ničem. Protože ty to vidíš tak, že věk je určující, tak to tak je. Ale co když někdo řekne opak? Proč by nemohla být určující třeba hmotnost? *88* Ty tady furt jenom dokolečka opakuješ jedno tvrzení pro které nemáš absolutně žádný argument.

Tygr, drak a netopýr *289* *1171* *4645*
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 14:10:13 ... (Strom/Strom)
Re (15): heh...
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 10.09.2008 13:28:22:
Třeba hmotnost,ale přesvěč mě.Podpoř svůj názor něčím.Znič mě svými argumenty.Vy jen dokola říkate,že je někdo vyspělý protože...dokáže,umí,atd. Já a ten druhý tvrdím,že to se naučí i ditě.Tvrdím,že plná vyspělost se bere až od dospělosti a zákon,jako zobecněnou zkušenost společnosti,dávám jako důkaz svého tvrzení.
guest Muž YumY ... 10.09.2008 13:31:14 ... (Strom/Strom)
Re (14): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 12:52:27:

Koho vidím jako vyspělou? Bavíme se o někom konktrétním? Jedna holka z deseti je v sedmnácti dospělá. To ale neznamená že taková není žádná.

Proč by se desetiletá nenaučila platit účty jako ostatní? Protože se k tomu nedostane. Protože to po ní nikdo nebude chtít. Protože to nepotřebuje. Protože nemá příležitost. A tudíž to neumí.
To samé je to s dospívající holkou. Spousty věcem nerozumí, neumí je protože je nikdy nepotřebovala a neměla šanci zkusit. Není to chyba, prostě každej to má jinak. Ale pokud samostatně začne žít, všechno tohle se naučí. A může jí být klidně sedmnáct.
Už chápeš o čem mluvím?

Když je věk určující, vysvětli mi prosím, proč je někdo v sedmnácti schopen samostatnýho života a někdo toho není schopen ve třiceti?
O čem se to tu vlastně bavíme?
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 14:23:22 ... (Strom/Strom)
Re (15): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 13:31:14:
Tvrdím,že v 17 není žádná úplně vyspělá,je jen o něco dál než ta 10.To,že je někdo ve 30 nevyspělý je nesmysl,on už má všechny předpoklady.Přirovnám to k řidičáku-nemáš ho=nemůžeš řídit,máš=můžeš,ale jen proto,že nejezdíš,tak oprávnění neztrácíš.
guest Muž YumY ... 10.09.2008 14:36:35 ... (Strom/Strom)
Re (16): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 14:23:22:

Tím, že nejezdíš oprávnění neztrácíš, ale zapomínáš jak se to dělá. Já řidičák mám a 4 roky jsem neseděla za volantem. Neumím řídit. Myslíš, že jsem na silnici stejně způsobilá jako někdo, kdo najezdil už tisíce kilometrů? ( já za celej život mimo autoškolu najela možná 100 km)
Je to stejné?

To, že je někdo ve třiceti nevyspělý nesmysl není, to že má předpoklady nic neznamená. Někdo má třeba předpoklady k tomu, že bude hrát na hoboj, ale protože to nikdy nezkusil, tak to prostě neumí. Co na tom nechápeš?

A už po třetí Tě upozorňuju, že jeden meleme o koze a druhej o voze. O tom, že je právní dospělost v osmnácti se s Tebou nepřu. Ale datum v občance nic nevypovídá o vyspělosti. Stejně jako nevypovídá řidičák o tom, jestli UMÍŠ nebo neumíš řídit auto...kdejakej šestnáctiletej kluk umí řídit líp než já a bez ohledu na to, že podle zákona auto řídit ještě nesmí, pustit na silnici jeho je určitě bezpečnější než tam pustit mě...
Jedna věc je argumentovat občankou, když chceš pivo, ale težko holce, která Ti řekne, že jí připadáš nevyspělej, zamáváš před nosem občankou a budeš křičet " Ale jo, jsem dospělej, koukni už mi bylo osmnáct !!!!" Nebo jo? *3*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 15:20:43 ... (Strom/Strom)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 14:36:35:
Já chápu o čem je řeč,jen Vám to uniká.Ty tvrdíš tohle je koza a tohle vůz,ale zblízka,koza a vůz jedno jest,jedno bez druhého není,jsou funkčně spojení.Vy pořád přidáváte své subjektivní dojmy a ukazujete jen na kozu.Proč bys nemohla do auta a odjet?Co ti kromě Tvých dojmů brání?Hoboj s tím nemá nic společného,u něj není žádná hranice.
guest Muž YumY ... 10.09.2008 15:33:13 ... (Strom/Strom)
Re (18): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 15:20:43:

Co mi brání? Třeba vědomí, že neumím řídit a strach, že bych někomu (nejspíš sobě) ublížila? Zodpovědnost za své činny, která mi nedovolí vyjet na silnici? To že jsem ten řidičák kdysi udělala a že ho nosím v penžence, znamená, že za volant sednout TEORETICKY můžu, ale praktická stránka věci je to, jestli jsem k tomu způsobilá.

Stejně tak datum v občance říká, že jsi PRÁVNĚ dospělý, ale nevypovídá nic o tom, jestli jsi schopný vést soběstačný a zodpovědný dosplěý život.
O tom vypovídají pouze zkušenosti, stejně jako asi bude lepší řidič ten kdo najezdil 10 000 km než ten kdo 100 km. Bez ohledu na věk.



9.9. se narodila ta nejkrásnější holčička na světě...jmenuje se Ela a já jsem pyšná teta *18*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 15:54:43 ... (Strom/Strom)
Re (19): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 10.09.2008 15:33:13:
Naopak,vždyť to sama píšeš,to datum v občance právě říká,že jsi SCHOPNÁ vést samostatný a soběstačný život.Nebo co jiného to podle tebe říká?S tím řízením máš stejný problém,mluvíš o zkušenosti,kterou ale zase sama nedovedeš specifikovat.Kdy by jsi si teda troufla?A platilo by to i pro jiné?Ale ať tak nebo tak,bez toho řidičáku by ti byla na nic.
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 10.09.2008 23:42:45 ... (Strom/Strom)
Re (20): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 15:54:43:

A do třetice všeho dobrého: "to datum v občance právě říká,že jsi SCHOPNÁ vést samostatný a soběstačný život" - to je lež jako věž. Když už jsi tak dobrý v právu, tak se laskavě drž terminologie. Datum v občance říká, že jsi ze zákona způsobilý k právním úkonům. Nic víc, nic míň. O schopnosti vést samostaný a soběstačný život to nevypovídá lautr nic. Projdi se někdy v Praze kolem hlavního nádraží. Uvidíš zástupy bezdomovců, kteří jsou sice způsobilí k právním úkonům, ale vést samostaný a soběstačný život evidnetně nezvládli. Snažíš se tady napasovat nějaké právní teorie na pojem který je původně pojmem z oblasti psychologie a pokud vím tak nikde v právu definován není.

Tygr, drak a netopýr *289* *1171* *4645*
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž YumY ... 11.09.2008 08:44:49 ... (Strom/Strom)
Re (20): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 15:54:43:

Čteš mě co píšu ? Sorry mám pocit že ne.

Datum v občance rozhodně neříká, že jsem schopná vést samosattný život. Kde jsem to napsala? co je to za blbost?
Co jiného podle mě říká? Datum v občance říká pouze to, že jsi právně samostatný v našem státě. Ty osmnáctileté prohlašuješ za dospělé a samostatné, ale odjednou na dovču např. do USA a tam jim pivo nenalejou...aspon vidíš,jak je to realtivní. Je to jen datum v občance, o tobě jako osobnosti nevypovídá zhola nic.

S řidičákem jsi mě opět nepochopil. Čteš mě?
Mám řidičák asi 5 let a řídit neumím, protože mi chybí ZKUŠENOST. Kdybych si troufla? Pravděpodobně, až bych ty zkušenosti získala. Myslíš, že je mi bez řidičáku na nic? No nemyslím...osmnáctiletej kluk, kterej už dávno umí řídit, jde do autoškoly, aby si udělal řidičák. Pro něj je to pouze FORMALITA. jít tam a ukázat jim, že už to dávno umím. Ten kluk řídil v sedmnácti líp než já a bez ohledu na to, že na to formálně dospělý není, pustit na silnici jeho by bylo mnohem bezpečnější než pustit mě. Stejné je to se vztahy.



9.9. se narodila ta nejkrásnější holčička na světě...jmenuje se Ela a já jsem pyšná teta *18*
guest Muž kapsule ... 03.11.2008 14:46:17 ... (Strom/Strom)
Re (21): heh...
Odpověď na příspěvek od YumY z 11.09.2008 08:44:49:

S tímhle souhlas do posledního písmenka - a jsou mezi námi lidi, co nebudou dospělí ani v 60ti, opakují pořád tytéž chyby bez toho, že by se z již nadělaných poučili, a můžou k tomu mít občanku už tak starou, že jim na ní začíná rašit plíseň... Zkušenost jako taková taky ale až tak úplně nestačí, je potřeba zapojit i mozek a dík té zkušenosti stejné chyby neopakovat. A zralost a dospělost je i o tom, jestli jsme získali i jistou míru empatie ke svému okolí a jestli nežijeme sebestředně a bezohledně. To podle mého názoru k dospělosti patří taky.
guest Muž Mm.aca ... 10.09.2008 15:59:55 ... (Strom/Strom)
Re (16): heh...
Odpověď na příspěvek od Ocoun z 10.09.2008 14:23:22:

Už déle sleduji vaši diskuzi a tak nějak se musím zapojit...

Nevím, jestli to má vůbec cenu, ale pokusím se udat pár příkladů,..
Ano, máš pravdu. Dnem tvých 18tých narozenin jsi dospělý, vyspělý ale být nemusíš. Dokonce dost lidí ani není. A to nejen v 18ti, ale třeba v již zmiňovaných 30ti.

Dospělost je limitovaná věkem, vyspělost nikoli. Pro srování:

Znám slečnu, jednu z mých nejlepších kamarádek. Když ji bylo něco okolo 7mi let, možná 8..musela se postarat o sebe a o svého mladšího brášku. Utekla před matkou, protože k tomu měla pádný důvod. Musela se chvilku starat o sebe a hlavně o malého brášku. Vlastně do dneška to tak je. I když to má v dnešní době o něco jednodušší. Jak je asi ona vyspělá v porovnání s kamarádem, kterému je 23, bydlí u maminky, snad ani nepracuje, každé jídlo mu přinesou až pod nos a on nemusí prakticky nic dělat? Přijde ti on, jen kvůli věku víc vyspělý než holčina, která musí zvládat mnohem víc věcí, psychických i fyzických, jen je prostě o něco mladši? Musí se postavit na vlastní nohy a bojovat s věcma, který zrovna přišli? (Ano, to každý v dané situaci. Pokud to nevzdá)

A jak to souvisí se vztahem? Holčina, která tohle všechno musí zvládat, si určitě nenajde takového troubu, který se nechá jen obskakovat. Proč? Už jen proto, že je na jiné úrovni. Neprožil si nic zvláštního a tak si třeba o něco méně váží věcí, z kterých má ona radost. I třeba z maličkostí. Je prostě více vyspělá, prožila si toho mnohem víc a je schopná se o sebe postarat právě proto, že si něco zažila. Dokáže se o sebe postarat kluk, kterému je sice více, ale jen se válí doma, jídlo mu přinesou až pod nos a on nic nedělá? Nedokáže. Nebo ano, ale ne hned. Postupem času, musí se k tomu propracovat, bude mu to trvat o něco déle.

To samé s tim autem a s řidičákem. Jak už rekla Yummy. To, že ti je 18 a máš možnost mít řidičák ještě neznnamená, že umíš řídit. Je dost lidí, kteří ho nemají a neumí řídit a je jim hodně přes 18 a na druhou stranu dost lidí, kteří ho sice nemají, protože na to nemají věk, ale umí řídit, a to dobře. A jak se říká, na papíry auto nejezdí.


Vyspělost a dospělost jsou odlišné pojmy. Stačí jeden příklad, nebo požaduješ ještě nějaký? Dobře..
Tak třeba takový hezký příklad na mé osobě. Je mi 18. Ano, v některých věcech se chovám jako správnej puberťák, ale tím jsme si prošli asi všichni a někdy je to i potřeba. Mám takovou povahu, že mě to ale nepustí (asi) nikdy. Alespoň z části. Na druhou stranu, pokud je potřeba, umím jednat tak, jak to situace vyžaduje. Umím se postarat o sebe i o své blízké. Když je potřeba, obstarám celou domácnost a udělám vše,co se ode mě žádá. Ať už jde o placení účtů, kupování toaletního papíru apod. A myslíš si, že je to mým věkem? Tím, že je mi 18 a jsem tudíž podle jakéhosi papíru dospělá? Já si to teda nemyslím. Není to zlomový okamžik mých 18tých narozenin. Neprobudila jsem se a neuměla to, co umím. Učila jsem se to postupně. Postupem času, zkušenostma kterýma jsem si procházela. Není totiž vůbec důležité, jestli ti je 18 nebo pod 18. Alespoň ne v tom, jestli jsi vyspělý nebo ne.


*447* Máca *1362*
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 16:37:35 ... (Strom/Strom)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od Mm.aca z 10.09.2008 15:59:55:
Omlouvám se,pokud nebudu reagovat,ale když píšete romány,mobil to nenačte.Nevím,jak dlouho to sleduješ,ale u tohohle jsme začínali,už dávno,píšete ty srdceryvné příběhy jako přes kopírák.Definuj,popiš plnou vyspělost,vynech osobní dojmy a soudy.
guest Muž Ocoun ... 10.09.2008 17:00:45 ... (Strom/Strom)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od Mm.aca z 10.09.2008 15:59:55:
Řekni,nač 18 let vůbec je?Zrušme ji,kdo bude chtít a komu to podepíše 1 další nebo řekne co všechno umí,to bude stačit.Řidičák byl přirovnání,k něčemu jinému a Vy mi házíte pod nohy,že někdo jezdí i dřív a bez."Někdo vraždí ikdyž se to nesmí,tak můžem taky."
guest Muž Yosssarian ... 10.09.2008 18:19:44 ... (Strom/Strom)
Re (17): heh...
Odpověď na příspěvek od Mm.aca z 10.09.2008 15:59:55:..

A já tvrdím, že na to aby člověl měl s někým vztah, až už o 20 let mladším nebo starším, nemusí být ani vyspělý ani dospělý ............jsou to všechno plky, někdo se o sebe neumí postarat a pak, když je to nutný , postará se stejně jako ostatní , rychle se to naučí ................vaše zkušenosti jsou na houby , přijde člověk, který hledá něco jinýho a zkušenosti jsou na pytel..........je to prostě případ od případu ............je to jiné téma , ta vaše dospělost a vyspělost......nemá cenu to desetkrát řešit.
guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 10.09.2008 18:44:20 ... (Strom/Strom)
Re (18): heh...
Odpověď na příspěvek od Yosssarian z 10.09.2008 18:19:44:

Plně s Tebou souhlasím. Vztahy s věkovým rozdílem opravdu existují. A existovat budou.

Mluvilo se tady poslední týdny o samostatnosti, duševní vyspělosti, životních zkušenostech, způsobilosti, dospělosti osobnosti... Mně to připadá, že se vyjadřovali lidé, kteří ve skutečnosti vůbec netuší, o co tady jde. A tak obecně píší to, co píší... Ale to je jen můj dojem. Přínosnost jejich příspěvků.

Fenomén "věkový rozdíl" nicméně existuje. Nezaznamenáte ho, pokud rozdíl mezi váma je 5 roků. Věkový rozdíl 10 let už cítíte. Rozdíl 15 let přináší rozdílné životní zkušenosti. Rozdíl 20 let už je téměř generační... Je nesmysl svalovat konkrétní záležitosti na věk. Na druhou stranu je nemožné se tvářit, že věkem to není...

Tedy případ od případu... Máte konkrétní zážitky? Věkový rozdíl?
Mohla by tu vzniknout zajímavá diskuse... :-))

http://sunnyrain.wz.cz/bloguje.html

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: