XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Historie / 2. světová válka

 

2. světová válka

2. světová válka

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejrozsáhlejší vojenský konflikt všech dob.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: ELfkaM

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 z 143 | » | Poslední

 

guest Muž bujaga (szala@seznam.cz) ... 21.06.2004 19:42:04 ... (9/1429)
no já si myslím ...
Nemyslete si o mě, že jsem nějáký nácek, ale já si myslím, že Hitler byl jedna z nejgeniálnějších osobností v historii (po Alexandru Velikém a Caesarovi). A nebýt některých jeho stupidních rozkazů, které vydával spíše v návalu vzteku (6. tarmáda- Stalingrad) nebo velkodušnosti (Romel odjel před Al Alamejnem za ženou), tak vyhrál válu. Jak by to, ale po válce a ustálení situace vypadalo na světě po vítěztví Reichu? Člověk je pružný charakter a postupně by přišel na to, že nemá cenu odporovat. Jisě by vznikaly odbojové skupiny, ale bylo by jich málo a nestačilo by to k potlačení wermachtu, gestapa, ... . Jinak máte tu někteří hodně dobré názory.
guest Muž drunkman (drunkman@seznam.cz) ... 21.06.2004 15:34:20 ... (8/1429)
Re: Re: Zamyšlení:)
Abys mohl pochopit,proč se něco dělo,musíš pochopit pohnutky autora návrhu - v tomhle případě Hitlera > novej náhled na tu dobu *1* Ale to je spíš u snadněji ovlivnitelnejch jedinců (bez vzdělání)
guest Muž rubicius (Rubicius@centrum.cz) ... 21.06.2004 10:40:14 ... (7/1429)
Re: Zamyšlení:)
Ad bod 3)

Nechci syckovat, ale jak ti muze knizka napsana v roce 1924 otevrit novy nahled na tu dobu? Proc? Protoze ji napsal behem vezneni po puci v roce 1923 Ja ji doma mam napriklad, ale neprekousal jsem se zatim ani pres ten zacatek. Ale pocitam ze to bude paskvil, necitelnej.

Ad bod 2)
Jak uz si tu rikal, bylo to zfilmovano, tusim ze se to jmenovalo Vaterland - Otcina, a je to i v knizni podobe, a myslim ze kniha je original.

Ad bod 1) Jako spojenci, tedy anglicani to taky nemeli s kodem tak slavne, abwehr mel takze rozlusteny britsky namorni kod, takze vedel kudy kam co pluje.
guest Muž ocelot (Yukonkiller@centrum.cz) ... 20.06.2004 11:27:08 ... (6/1429)
Re: Zamyšlení:)
1)Především že Hitler (v posledních etapách války) nedůvěřoval vrchnímu velení a ztoho vyplívajicí chybné rozkazy vydané zejména po dobití Smolenska. Smolensk byl ideální odrazový můstek pro útok na Moskvu. Ale Hitler rozkázal stočit se na jih a napadnout Kyjev. To bylo sice obrovké výtězství (cca 1 600 000 zajatců) ale zdrželo to ofenzívu na Moskvu zhuba o měsíc. A ta skončila tak jak skončila 16km před Moskvou divize "zamrzly". Kdyby byla dobita Moskva před zimou (a to bylo reálné) nemohli by se sibiřské divize tak snadno přepravit a zformovat (Moskva byla ideálním místem pro obranu (obrovské seřazovací nádraží pro přísun jednotek z východu...) ale před zimou ji neměl kdo bránit). Pak by byla zimní ofenzíva sovětů o dost složitější a pravděpodobně by byla odražena. A to by ovlivnilo celý zbytek války.

2)Židi by byli vyvražděni po nich cikání a po nich my Slované. Určité procento by se nechalo na živu a používalo by se jako pracovní síla (Češi měli už přidělenou zónu u Severního moře, Rusové na Sibiři atd. kam by byla přeložena průmyslová výroba). Moskva měla být srovnána se zemí a místo ní měla být gigantická vodní nádrž.
Shrnutí: Evropa by byla obsazena Německým a Italským obyvatelstvem (Slováci i Maďaři by dopadli stejně jako zbytek Slovanů).

3) Nečetl a ani nemyslím že by to mohlo vnést nový pohled na jednání Němců.
guest Muž dj-i.c.o.n (info@icon.czechian.net) ... 19.06.2004 23:24:29 ... (5/1429)
Re: návrh
Vydat , osobně si myslím , že má právo každý si jí pročíst :) jest pravdou , že již zde taky koluje ale jak víte je to " podpultovka " :)
guest Muž drunkman (drunkman@seznam.cz) ... 19.06.2004 18:19:27 ... (4/1429)
návrh
jinak..slyšel jsem,že nějaký životopisec Hitlera - shodou okolností Žid a Němec,volá po tom,aby se Mein Kampf v Německu vydal,že by to ukázalo,že se Německo srovnalo s minulostí.Ovšem do roku 2009 vlastní copyright spolková země Bavorsko,potom se uvidí :)
Co si o tom myslíte?Vydat - nevydat?
guest Muž drunkman (drunkman@seznam.cz) ... 19.06.2004 18:15:58 ... (3/1429)
Zamyšlení:)
anketni otazka:

Co si myslíte ze bylo hlavni pricinou porazky nacistickeho nemecka ve valce ?

Jak si myslite ze by vypadal svet kdyby Nemecko valku vyhralo ?

Cetl tu nekdo Mein Kampf ?

--

tak se zapojim do diskuze:
1) Pricinou byla fanatičnost vůdce a onen naprosto stupidní rozkaz,že jednotky musí hájit pozice do posledního muže.Samozřejmě velkou úlohu mělo rozluštění a ukořistění Enigmy,akce,který měly zamaskovat vylodění et cetera..A samozřejmě dost velká dávka štěstí na straně spojenců.

2)Tohle bylo zfilmovaný - policie se jmenovala gestapo a hitlerjugend byla normální vojenská škola:)Docela úsměvný..Asi by se Německo spojilo s Amerikou,popř. Anglií,pokud by vydržela (jako že asi ano) proti Rusku a dneska bychom žili ještě ve větším blahobytu,možná za menší omezení svobody.

3)Nečetl,docela bych si přečetl.Od lidí,co to četli vím,že ta knížka otevře novej náhled na celou tu dobu.
guest Muž ocelot (Yukonkiller@centrum.cz) ... 18.06.2004 21:32:07 ... (2/1429)
60. Výročí vylodění v Normandii
Byl jste tam někdo?
guest Muž spermie666 (Spermi666@seznam.cz) ... 18.06.2004 07:21:18 ... (1/1429)
Diskuze..
Mám otázku...neví někdo dazum narození A.Hitlera a úmrtí???,dík moc...

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 z 143 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: