XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Čarodějnictví, satanismus a černá magie

 

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuze o temné stránce magie, infernálních aspektech okultismu a chtonických božstvech.
Vítejte na fóru o věcech temných, ba až ďábelských. Pevně věřím, že se naše společná diskuze hojně rozvine a nejednoho z nás obohatí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 30 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž Velkoinkvizitor ... 20.09.2010 20:19:23 ... (256/296)
Co není od Boha
Je od ďábla a to bude vytrháno i s kořeny amen.
guest Muž lucije2 (lucije@bohyne.net) ... 08.09.2010 21:22:53 ... (255/296)
Prague Pagan Pride Day
Ahoj všem,

ráda bych Vás pozvala na charitativní pohanskou akci, kterou pořádáme 18.9. v Praze. Budou tam přednášky, workshopy a veřejný otevřený rituál Mabonu. Akce začíná ve 14 hodin, samotný rituál bude v 19. Podrobné informace jsou na www.paganpride.cz

Budeme se na Vás těšit

LuciJe
guest Muž Rob.Lord ... 20.05.2010 06:30:44 ... (254/296)
Re (21): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 19.05.2010 19:39:19:

Weinfurter: Křesťanská mystika... nedivím se, že mne toto jméno minulo.
guest Muž Rob.Lord ... 19.05.2010 20:05:42 ... (253/296)
Re (21): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 19.05.2010 19:39:19:

Crowleyho mnoho lidí nazývá narkomanem. Chtěl bych je vidět nemocné v té době...
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 19.05.2010 19:39:19 ... (252/296)
Re (20): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 18.05.2010 06:43:20:

Mám na mysli například jeho 2 vydání Lexikonu magie nebo poněkud zavádějící Novodobý český hermetismus, kde se dozvíme, že Crowley byl feťák a na druhou stranu, Kabelák, který užíval stejné drogy byl mystik, který experimentoval se zajímavými látkami:-)

Ale jeho definice v lexikonu, zvlášť některé jsou vyloženě špatné. I jemu jsou určena má slova v mé stati v krátké době vydaném sborníku, kde zmiňuji:

"Magie chaosu. Jak divně a zároveň tajemně a lákavě to zní. Možná až příliš jednoduše. A právě proto je třeba následujícího textu. Tento text nechť je splaceným dluhem české chaos magii, neboť je reakcí na výzvu Josefa Veselého v jeho zavrženíhodném Roji trubců lžimagických, je i odpovědí na neuvěřitelně špatný „encyklopedický“ (!) článek pana profesora Milana Nakonečného v jeho znovuvydaném Lexikonu magie - tedy autorit, které bezpochyby na poli českého okultismu něco znamenají. Přesto jejich popis magie chaosu je mírně řečeno – nepřesný. Není již dále možné ponechávat laickou veřejnost v nepřesné a často zcela mylné iluzi o podstatě chaos magie, kterou nám předkládají jak výše zmínění pánové, ale často i tradicionalistická klika české okultní scény. Tedy vážení čtenáři, vplujme do oceánu chaosu na rtech s heslem „Nic není pravda a vše je dovoleno“."

PS: Weinfurter http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Weinfurter - snad ti to stačí. Prvokrepublikový okultista, který nevhlédl a který se živil spory, kterými udolal čistějšího Otakara Griese.
guest Muž Rob.Lord ... 19.05.2010 06:24:01 ... (251/296)
Re (21): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 18.05.2010 14:45:32:

Jesliže by mne Cody odkázal na příslušnou literaturu nebo web, byl bych spokojen. Rád si informace zjišťuji sám, nepotřebuji cizí pomoc, je to můj způsob vzdělávání.

Piš k tématu, neboť podobné OT příspěvky mažu!!!
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 18.05.2010 14:45:32 ... (250/296)
Re (20): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 18.05.2010 06:43:20:

Doporučovat knihy není špatné. Doporučit vhodnou literaturu bývá příhodné.
Stejně, jako ty se ptáš, kdo byl Weinfurter, mohl by tě Cody odkázat na nějakou kapitolu, ale ne, on ti jistě napíše, kdo to byl a následně připíše, kde je možné se o něm dozvědět více :)
To jsem čekala i já od tebe. Na prostou otázku prostá odpověď nic víc, nic míň. Byla jsem zklamaná, že nepřišla odpověď, nýbrž dlouhosáhlé a nezajímavé dohady :)
Tvá poznámka, že pokud doma nemám plno knih na toto téma, je můj boj, je sice pravdivá, ale zároveň distancující. Pokud jsi zde chtěl debatovat pouze s lidmi, kteří mají odborné a literární znalosti na tvé nebo vyšší úrovni, stačilo to napsat už z počátku :)
Byla bych první, kdo by pochopil a dál nemarnil tvůj drahocený čas svou přítomností.



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 18.05.2010 06:43:20 ... (249/296)
Re (19): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 17.05.2010 21:07:21:

Jsem rád, že se zde objevuje něco nového - zajímavého. Neznám totiž osobnost Weinfurtera. Kdo to byl?

Které texty od Nakonečného máš na mysli? Ty, které se objevují v jeho knihách nebo nějaké virtuální? U mně šel vývoj zájmu o naše spisovatele přirozeně, jak se objevovala jejich díla. Nejprve tu byl Nakonečný, pak Veselý a nakonec mne zaujal Karika. Myslím, že je to tak docela dobře. Člověk lépe chápal rozvinutější díla dalšího autora. Mám rád Nakonečného styl psaní. Je ale pravda, že v jeho textech člověk najde nepřesnosti nebo chyby. S některými názory Milana Nakonečného se samozřejmě nemohu ztotožnit (text Martinismus), ale rád si je přečtu. On je ještě z té staré školy (Universalia). Jak by se asi díval na chaos magii a moderní postupy třeba Pierre de Lasenic? Skutečnost je rovněž taková (jak už jsem psal jinde), že mnoho lidí má o postmoderní magii naprosto zkreslené představy. Já osobně bych každému zájemci o toto téma doporučil Karikovy knihy, ale byl bych opět obviněn, že doporučovat knihy je špatné.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 17.05.2010 21:07:21 ... (248/296)
Re (18): Útočná magie
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 17.05.2010 08:34:36:

Délka praxe a ni stáří nemusí být argumentem. Třeba Weinfurter zůstal idiotem a diletantem až do konce života. Hine, Crowley či Karika byli schopní už ve velmi nízkém věku.

Pak platí další věc, že ti kteří žijí celý život například v hermetismu, jsou neschopni nahlédnout jiné, modernější přístupy. Jeden příklad za všechny - Milan Nakonečný. Jeho texty o chaos magii, Wicce či Crowleym samotném jsou opravdu ostuda.
guest Muž Rob.Lord ... 17.05.2010 10:00:32 ... (247/296)
Smazání OT, nevhodných a urážlivých příspěvků od Listy3
Uklidni se!

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 30 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: