XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Film, televize, rádio / ! Filmy podle skutečných událostí

 

! Filmy podle skutečných událostí

! Filmy podle skutečných událostí

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Filmy které vycházejí ze skutečných příběhů
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: LiThius.di.aLumiNi

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 12 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž skorpionecka (tyvieskto@centrum.cz) ... 04.11.2007 10:40:29 ... (85/115)
Bloody sunday
Tohle dílko ve mě vážně zanechalo děsný pocity toho, že takovýhle věci se pořád dějí i v dnešní době, civilizovaným světě. Já prostě nemám slov, jenom se ve mě zas a znova objevuje otázka: "Jak si tohle kurva mohli dovolit?!?!" A svírá se mi krk a cítím cihlu na plicích. Fakt síla.
Způsob, jakým je film natočen vás fakt setne...

Myslím, že velmi vyčerpávající vyjedřání k tomuto filmu dostane lépe na: http://www.csfd.cz/film/82635-bloody-sunday/
LiThius.di.aLumiNiModrá hvězdička Muž LiThius.di.aLumiNi (lithius.di.alumini@seznam.cz) ... 19.09.2007 09:08:54 ... (84/115)
Re: *24*
Odpověď na příspěvek od ADMIRAL-1 ( mailto:admiral1@centrum.cz ) z 19.08.2007 08:54:41:

Také jsem viděl. Zajímavý film, začíná dost nevinně ale následný vývoj událostí je dost drsný. Tomu že je podle skutečných událostí věřím, takhle imo dopadá většina zemí kde je vláda přebrána ozbrojeným pučem.

IMDB - http://www.imdb.com/title/tt0455590/


"Je třeba něco dělat. Nebojácně chytit život za pačesy. Lituje se pouze nečinnosti, nerozhodnosti, otálení. Rozhodnutí a činů, byť ti někdy přinesou smutek a žal, nikdy nelituj." - Sapkowski


Uživatelská fóra / Osobní / Dragon's Lair
Uživatelská fóra / Ekonomika a finance / MLM
ADMIRAL-1 Muž ADMIRAL-1 (admiral1@centrum.cz) ... 19.08.2007 08:54:41 ... (83/115)
*24*
The Last King Of Scotland


Aspoň na začátku filmu to tvrdí ( Tento film byl inspirován skutečnými lidmi a událostmi ) *105*

....................



Zdravím Váš Generál námořních sil *291**291**291*

*90* CHLAPY Pokud Vám Tchýně svěří svou dceru bez návodu na použití bo bez manuálu .. NĚCO TADY NEHRAJE.....*2838* *90*
guest Muž skorpionecka (tyvieskto@centrum.cz) ... 01.08.2007 15:40:16 ... (82/115)
Re (4): Město Bohů
Odpověď na příspěvek od mike_kenji_shinoda ( mailto:kasprdle@quick.cz ) z 01.08.2007 15:12:13:

Jj, na to jsem se tam koukala... Ale je to prostě strašně drsný!
guest Muž mike_kenji_shinoda (kasprdle@quick.cz) ... 01.08.2007 15:12:13 ... (81/115)
Re (3): Město Bohů
Odpověď na příspěvek od skorpionecka ( mailto:tyvieskto@centrum.cz ) z 01.08.2007 14:27:42:
Tady máš výčet zajímavostí od jednoho týpka na csfd, možná už si to četla...

Zajímavosti: Hodně členů komparzu tvořili skutečně bývalí členové gangu slums a někteří z nich opravdu žili v Cidade de Deus - Městě bohů. [--] Režisér prohlásil, že kdyby věděl, jak bude nebezpečné natáčet v Rio favela, nikdy by s natáčením nezačínal. [--] Aby bylo napětí mezi Dadinhem a Marrecou věrohodné, nařídil herecký poradce, aby Renato de Souza (Marreco) trápil Douglase Silvu (Dadinho) po dobu patnácti dnů. Takže ve scéně, kdy Marreco uhodí Dadinha, Douglas Silva začal brečet a vyhrožoval ukončením natáčení, takže naštvaný pohled, který pak vidíme ve filmu je opravdový. [--] Scéna, kdy se gang modlí před válkou nebyla ve scénáři. Během natáčení se mladý muž, který byl členem opravdového gangu, ale zeptal režiséra, jestli se pomohlí před útokem, jak je zvykem. Fernando Meirelles mu řekl, aby vedl motlitbu a zařadil ji do filmu. [--] Poslední záběr, kdy malý kluk ztratí botu a vrátí se pro ni, nebyl plánovaný ani ve scénáři. [--] Leandro Firmino (Zé Pequeno) byl opravdu z Města bohů a neměl ambice se stát hercem, šel na konkurs pouze jako doprovod svému kamarádovi. [--] Fernando Meirelles chtěl, aby se na filmu podíleli především neherci nebo profesionální herci, kteří nejsou známí. Jeden z nich Matheus Nachtergaele, kterého si režisér vyhlídnul v divadelní hře se stal těsně před startem natáčení populárním v celé Brazílii díky filmu Auto da Compadecida. Meirelles byl z toho zklamaný, ale byl přesvědčen hercem, že zapadne mezi ostatní a nebude nija vyčnívat. Aby ho přesvědčil definitivně o zájmu o svou roli, odstěhoval se na nějaký čas do skutečného Města bohů, aby se zde připravil na roli.
guest Muž skorpionecka (tyvieskto@centrum.cz) ... 01.08.2007 14:27:42 ... (80/115)
Re (2): Město Bohů
Odpověď na příspěvek od mike_kenji_shinoda ( mailto:kasprdle@quick.cz ) z 01.08.2007 13:58:17:

Tak to je fakt drsný! I když absolutní rekonstrukce snad ne, ne? Tam bylo tolik postřílených lidí a tak brutální bezmoc, že se tomu ani nechce věřit.

V závěrečných titulkách je tam prostřih, jak mluvil ten protivník Zého do kamery, když ho chytli a to je skutečný záběr, to už není ten filmový. Je to mazec!
guest Muž mike_kenji_shinoda (kasprdle@quick.cz) ... 01.08.2007 13:58:17 ... (79/115)
Re: Město Bohů
Odpověď na příspěvek od skorpionecka ( mailto:tyvieskto@centrum.cz ) z 01.08.2007 12:51:39:
Kdysi sem kdesi čet, že je to absolutní rekonstrukce, tudíž (ač se tomu nechce věřit) je to 100% autentické a 1000% smutné...
guest Muž skorpionecka (tyvieskto@centrum.cz) ... 01.08.2007 12:51:39 ... (78/115)
Město Bohů
Konečně jsem na letošní LFŠ shléhla snímek Město Bohů a totálně mě rozcupoval.

Brazílie, předměstí Ria, tamní "gangy" dětí bojujících proti sobě navzájem o moc, zabíjejících bezdůvodně a sfanatizovaně lidi. Každý se dere o to, aby jeho život zůstal životem a neprděl do hlíny, dělá pro to maximum, i když ví, že to maximum spočívá třeba v tom okrádat a zabíjet další a další... Zbraně v rukou dětí, peníze a moc, drogy, krvavé prašné uličky, zabíjení se navzájem a touha vypravěče dostat odtud pryč a žít svůj život beze strachu a podle obecných mravních norem a pravidel, bez průserů, vraždění, kradení apod.

Více na: http://www.csfd.cz/film/88625-mesto-b...-de-deus/?text=39610

Film je natočen podle skutečné události. Přišlo mi to ale až moc nemožné na to, aby to tak bylo. Nevítě někdo, do jaké míry je snímek slučitelný se skutečností?
guest Muž skorpionecka (tyvieskto@centrum.cz) ... 12.06.2007 09:16:14 ... (77/115)
Další do placu
Včera jsem koukala na Heavenly Creatures s Kate Winslet - film z roku 1994 a Winsletka ještě pěkně mladá. Je to film podle skutečné události z Novozélandského prostředí, kdy mladá kočena z bohaté a vlivné rodiny přijede na Nový Zéland a skamarádí se tam s chudou Pauline. Holky si vysní svůj svět, píšou svou knihu, zvládají různé útrapy, zamilují se do sebe. Vzhledem k tomu, že se děj odehrává v padesátých letech, kdy je homosexualita považovaná za vyléčitelnou nemoc, snaží se Juliet a Pauline od sebe jejich rodiče odtrhnout tím, že Juliet pošlou do Jižní Afriky. Pauline chce jet s ní, ale nemůže. Brání jí v tom matka, která jí nechce nechat vystavit pas, nechce ji pustit a Pauline jí za to všechno dává vinu. Holky jsou v odloučení, totálně depresivní, že nemůžou být spolu, totální trosky, závislost vztahu. Rodiče jsou z toho taky špatní, a tak jim dovolí být těch pár dní ještě spolu než Juliet odjede. Zoufalství z toho, že nebudou moci jet spolu přeroste v to, že matku Pauline zabijí. A taky to udělají, ale místo do JAR jdou do vězení a už nikdy se neuvidí...

Film je zpracován na základě zápisků z deníků Pauline. Je v něm krásná srozumitelná angličtina, možná občas holky trochu přehrávají, ale tak to má být, k tomuto filmu to patří, film má své kouzlo, fakt jsem ráda, že jsem se na něj koukla, protože se opravdu povedl, snivý svět pubertálních holek je v něm podán úplně kouzelně, a naví představitelka Pauline Melanie Lynskey a její ksichty, co dokáže nahodit stojí za to. Vřele doporučuju!

Více o filmu na: http://www.csfd.cz/film/4710-bozska-s...-heavenly-creatures/
guest Muž m_i_i_m ... 02.06.2007 17:07:13 ... (76/115)
Re (5): .
Odpověď na příspěvek od mike_kenji_shinoda ( mailto:kasprdle@quick.cz ) z 01.06.2007 17:44:19:
blbost kašpi*3*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 12 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: