XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Žárlení..

Žárlení..

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
žárlíte hodně???
Máte žárlivého partnera / partnerku ..?? Nebo i vy hodně žárlíte?...

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 z 56 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | » | Poslední

 

guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 18.12.2007 18:59:57 ... (417/557)
Re (21): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od bavimseee z 16.12.2007 16:25:06:

...že si za nevěru může člověk sám, to není síla. To je strohá realita. Má své příčiny a důvody, víceméně jde o "hloupost", když problém zjednodušíme. Jde o hloupost, kdy si člověk namlouvá, že vztah je cosi, co se dá koupit, na čem se nemusí pracovat, kdy k sobě manželé mohou být slepí..... a ouha! Nebyla to pravda!! *1* Omyl! Který jim přinesl do života nevěru. Tvářit se, že "za to nemůžeme", že "ono se to stalo", to je opakované strkání hlavy do písku.

Víš, a o tom jsou tahle fóra. Ne co předhazuješ zcela mylně Tygrovi, takže je nucenej Ti vytvářet opozici, to co píšeš není pravda, vědí to čtenáři a víš to i Ty a ví to i Tygr, jen vás baví o tom psát dokolečka... *1* Proč ne... *1* Ale to co píše Tygr, to si čteme sami, když laskavě dovolíš. A jsou to úplně jiné informace, než Ty tvrdíš, že kdy Tygr napsal... Prostě asi máš problém přečíst si pozorně jeho příspěvky, ale to my za Tebe nevyřešíme...

Souhlasím s Tebou v tom, že nevěra by i pro mě byla tragedie. Sice ne v tom smyslu, jak uvádíš Ty, nebyl bych rozčilený a nevykřikoval, jaká ona je mrcha, a že ona za to může, a já že v tom jsem nevině, a že bych si měl hledat submisivní chudinky, o které chlap nezakopne, aby se mi už nikdy nestalo, že o moji partnerku kdokoli projeví zájem. Ne, tady bych problém nehledal. Tragedie by nevěra byla pro mě z důvodů, že jsem do vztahu delší čas přestal přinášet hodnoty, které lásku dělají láskou, vztah vztahem, přitažlivost přitažlivostí, svobodu svobodou, důvěru důvěrou, otevřenost otevřeností, upřímnost upřímností, pozitivní přístup motivováním, drobné postřehy radostí, nápady vzrušením... A tohle všechno muselo zákonitě pořádně pokulhávat, když mohlo dojít k nevěře. A to by pro mě byla tragedie. Znamenalo by to převrat světa naruby. Znamenalo by to, že ten vypsaný seznam hodnot vnímám jen povrchně, ale podstata těch hodnot mi totálně uniká. A navíc jsem tak slepý, že jsem si toho ani nevšiml, že náš vztah je povrchní a jen si na vztah hloupě hrajeme.

To by pro mě byla tragedie. Ale jak říkám - je nemožné, aby se stalo, že láska není láskou (když mě poměrně významně zajímá, co to ta láska přesně je). Je nemožné, aby důvěra nebyla důvěrou, protože důvěra začala být od určitého roku v mém životě jednou z nejvýznamnějších hodnot. Je nemožné...... domyslíš jistě sama......

A je tedy nemožné, aby se člověk s určitým životním přístupem a s určitou zkušeností pro život setkal s nevěrou. Dokonce ve fórech tady najdeš několik příkladů lidí, kteří už se nevěry opravdu nebojí, vůbec nebojí, a nebo míří ve svých životem právě k tomu dni, kdy už se bát nebudou. Naslouchají si, znovu a znovu se učí vcítit se do partnera, prohlubují důvěru, prohlubují otevřenost, prohlubují lásku...

Podle mě nevěra není banalita, v tomhle s Tygrem absolutně nesouhlasím. A když se člověk nechá autem převálcovat, pěkně ho to pochroumá a pěkně ho to bolí a dokonce se může stát, že následky jsou pro život trvalé... Jenže já si myslím, že auto není o tom, aby jezdilo po lidech, ale aby vozilo lidi. Je třeba naučit se auto řídit. Pak je to v klidu.

Je potřeba naučit se žít tak, že nevěra si neumí ve vašich životech najít místo. A to ani v extrémně svádějících situacích.
(Něco jinýho je sex ve třech, čili žádné zahýbání. Kdy se děje to, co si ze srdce přejí všichni tři nebo všichni čtyři. V tom totiž žádný problém není, v sexu ve třech.)

Ty třeba píšeš o důvěře. Zklamala ses. Jenže to už záleží, jak kdo má život povrchní, nebo jde do hloubky. Důvěra nemusí být černo bílá. Lidé s bohatším cítěním dovedou důvěru rozvíjet do šířky (pestrosti) i vnitřní hloubky, důvěra se v nich rozvíjí celý život. A záleží na tom, jak si postaví svůj život, jestli je nevěra zničí (přijdou o důvěru jak píšeš), nebo jestli je nevěra nezničí (důvěra se zakymácí, ale poté ji obnoví a dokonce posílí). To je různé. Pleteš se, že je jediná možnost. A pleteš i konkrétní příklady, které ve fóru zaznívají. Bereš to moc povrchně, ale život nemusí být povrchní. Někdo to má jinak. *4*
guest Muž SunnyRain (sunnyrain@atlas.cz) ... 18.12.2007 18:57:27 ... (416/557)
Re (19): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 16.12.2007 15:18:33:

No, v pojmech může být problém, aby jeden nemluvil o voze a druhý o koze, že? :-) To se pak dva těžko domluví, hádal bych...

Respektuji termín "nevěra" jak je nastaven ve fóru Nevěra. Kde moderátorka fóra zavedla tento pojem ve smyslu "zahýbání", tedy sex s jinou osobou za zády partnera.
Já osobně jsem byl také zvyklý používat termín "nevěra" pro jakýkoli sex s jinou osobou, dokonce jsem uváděl ve fóru argumenty, že ze statistiky z fóra vím, že mnoho lidí označí za "nevěru" i situaci, kdy manžel š*ká milenku, o které manželka ví. Jenže moderátorka definovala termín jasně a pro mě není problém v rámci fór XCHATu zavedené pravidlo respektovat. *6* Je to dobré, když si lidi chtěj rozumět.... *6*


Zdravotní rizika při sexu s třetí osobou - já bych je nepodceňoval. Jednak ne každé holce nebo klukovi vyhovuje kondom, ne? A pak některý holky jsou v tomhle směru dost citlivý, jde o imunitu, kondom neřeší vše. A statistika či pravděpodobnost je celkem na nic, když jde o Tvoji manželku, nebo snad ne? Je to ten jedinej případ, kterej je pro Tebe důležitej, hádám. Teda zase záleží, nakolik si zdraví partnerky vážíš, že jo...
Ale to už mluvíme o tom přijatelném riziku, to si každej musí posoudit sám, nakolik je či není promiskuitní, to je přístup každýho individuálně a je to myslím mimo téma místních fór. Kdyby se každej bál mikrobiologie absolutně, z přemrštěné ustrašenosti by lidstvo vyhynulo, nebo by se rodily jen děti ze zkumavek. Ne, nemyslím si, že člověk se sexu vzdá, tak nějak to k člověkovi patří. Spíš jde o to, nakolik to kdo má soudně uspořádané v hlavě...


"nevěra je závažná a často složitá situace. Ale NENÍ TO KATASTROFA!"

Tímhle jsi právě sám sebe upozornil, v čem si protiřečíš. Nevěra je a není závažná situace - záleží, jak se to veme. A jak se to veme? *1*
Mně se nelíbí Tvůj přístup, kdy nevěru zlehčuješ. A nelíbí se mi ani přístup bawimseeeee, která vidí jen tu katastrofu.
Já osobně vidím obojí. MŮŽE to být katastrofa. MŮŽE to být brnkačka. Záleží, jak se to veme.... Prostě jak u koho a hlavně jak si to kdo udělá. *6*
guest Muž scorpioLacky (scorpioLacky@seznam.cz) ... 17.12.2007 18:02:36 ... (415/557)
Re (24): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 17.12.2007 14:29:09:

"ČÁSTEČNĚ si za to může ten podváděný sám"

já si myslím že to není pravidlem.Někdy jsou v tom opravdu někteří nevinní, nemohou zato, že ten dotyčný má jinou představu o svém protějšku a nehodlá to sním vyřešit a radši tedy jdou za jinou.
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 17.12.2007 14:29:09 ... (414/557)
Re (23): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od bavimseee z 17.12.2007 12:19:48:
Blbost, mám zkušenost kdy se z nevěry a jejího překonání vyklubal mnohem krásnější, intimnější a upřímnější vztah než byl před tím. Bohužel to opakovat nepřestanu, protože statisticky vzato je nevěra opravdu celkem běžný jev se kterým se v životě setká troufám si říci každý. Já neříkám že si za to může podváděný sám. Já říkám že ČÁSTEČNĚ si za to může ten podváděný sám. Když už mě cituješ, tak prosím přesně, jinak z mých vyjádření uděláš něco úplně jiného než jsem chtěl říct. *524*

Jj, hledej šmudlo *5* jsem zvědav co najdeš...*4*

http://tygrsdrakem.bloguje.cz
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 17.12.2007 14:23:53 ... (413/557)
Re: nevěra
Odpověď na příspěvek od scorpioLacky ( mailto:scorpioLacky@seznam.cz ) z 17.12.2007 13:05:31:
Lacky já přece neříkám že je to něco co by mohlo být považováno za normální denní činnost - viz. můj příspěvek 16.12.2007 15:33:17. To se mi tady snaží podsouvat bavimseee. A ze je to o tom jak se k tomu postavíme to ti můžu jen podepsat.
guest Muž scorpioLacky (scorpioLacky@seznam.cz) ... 17.12.2007 13:05:31 ... (412/557)
nevěra
mate pravdu oba ....Nevěra není to nejhorší na světě ale taky to není situace ktera by mohla být povazovana za normalni denni cinost a k nasim citum byt vec lhostejna.Zkratka je to stred emoci a je jen na nas jak se k tomu postavime. Ale verim ze 7O% nevěru odsuzují
guest Muž bavimseee ... 17.12.2007 12:19:48 ... (411/557)
Re (22): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 17.12.2007 09:22:46:

No je to taky průšvih, z postiženýho děcka se nakonec vyklubal nadaný člověk a zatímco nevěra je nevěra a důvera je pryč jednou provždy, už se z ní nic nevyklube ...........a přestanu to opakovat, až ty přestaneš jako kolovrátek dokola opakovat, jak je nevěra běžná a jak si za ní může podváděný sám a říkat to tu lidem...........že se třeseš na nevěru, že jí chceš, ti mohu dohledat , stůj si za tím, co píšeš....*548*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 17.12.2007 09:22:46 ... (410/557)
Re (21): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od bavimseee z 16.12.2007 16:25:06:
Podobnej průšvih? To mi vážně chceš říct že kdyby sis měla vybrat mezi nevěrou a postiženým dítětem, tak si nevybereš protože to vyjde nastejno? Tobě by vážně nebylo milejší mít zdravé dítě a chlapa který ti byl nevěrný, než věrného chlapa a postižené dítě? Ne, nevyjde to na stejno, ani pro tebe. Jenže ty prostě potřebuješ vidět problémy všude.

Hele já vím, já jsem strašně zakomplexovaný chlapec, strašně si musím nevěrou něco dokazovat, úplně se na to třepu...*3* Tak sakra přestaneš už točit jedno a to samé kolem dokola? To že se na nevěru třesu je blbost, ale zase v ní nevidím takovou katastrofu jako ty. Prostě to beru tak že jsme lidi a každýmu se to může stát. A co se týče zdravotních rizik, tak je to jednak otázka pravděpodobnosti a určitého "přijatelného rizika" a jednak taky použití kondomu a výběru partnera. Ale to je téma tak trošku mimo soutěž protože já tady na fórech mluvím spíš o zpětných reakcích na nevěru. O tom, co dál, když už se to stalo, a že nemá smysl se kvůli tomu hned rozcházet. A zdravotní rizika jak jistě uznáš už zpětně moc ovlivnit nejdou.

http://tygrsdrakem.bloguje.cz
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*
guest Muž bavimseee ... 16.12.2007 16:25:06 ... (409/557)
Re (20): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od TygrSDrakem ( mailto:tygrsdrakem@centrum.cz ) z 16.12.2007 15:33:17:

Ale když už sem příde člověk, kterýho nevěra akutně trápí a ty mu vyprávíš, že je to lepší než znásilnění a smrt a že si za to možná může sám, tak to je síla ..*105*

A představ si, že já ty tragedie zažila na rozdíl od tebe , zažila jsem postižené dítě a vážnou nemoc a rozvod a vyhazovy z práce a jaký to je být , bez peněz a bez přátel a přesto nevěru odsuzuju a nemyslím, že je to prkotina - je to podobnej průšvih jako ty ostatní ošklivý věci ....

A to že jsi zahnul v prvních dvou letech vztahu, to taky nepovažuju za normální, ale neudivuje mně to, ty se na nevěru jen třeseš, protože jsi zakomplexovaný chlapec ........počkej, až budeš rok lítat do Motola s vyrážkou a tvoje dítě jí bude mít od narození - ale například tenhle argument ty nenápadně přehlížíš.... *548*
guest Muž TygrSDrakem (tygrsdrakem@centrum.cz) ... 16.12.2007 15:33:17 ... (408/557)
Re (19): zarleni na neveru
Odpověď na příspěvek od bavimseee z 16.12.2007 10:49:39:
Stokrát nic umořilo osla... *105* Tak znovu: Protože nedokážu pochopit proč si někdo z takové prkotiny dělá problém. Mimochodem píše se to PhDr., jen tak pro informaci. Asi jsi na psychoterapii moc nestudovala cedulky na dveřích...

Pro ostatní (hlavně Sunnyho): Já samozřejmě chápu že nevěra je určitý zásah do vztahu a že není vždycky jednoduché to nějak zpracovat, "vydejchat", pochopit, co já vím... Nechci abyste si mysleli že problematiku nevěry nemístně zlehčuju. Samozřejmě, je to závažná a často složitá situace. Ale NENÍ TO KATASTROFA! Není to nic k nepřežití a už vůbec to není důvod k bourání něčeho co mělo vydržet "dokud nás smrt nerozdělí". A ve srovnání se skutečnými tragédiemi je nevěra opravdu prkotina. Proto to zlehčení - zejména kvůli lidem jako je bavimseee, kteří význam nevěry naopak značně přehánějí.

Co se týče mého osobního vztahu řešil jsem ho tu v době kdy jsme oba byli v anonymitě. V současné situaci si nejsem jistý do jaké míry by bylo vhodné zveřejňovat intimní informace o našem soužití, takže na otázky týkající se mé slečny nebudu reagovat. Pokdu chceš zeptej se jí, možná ti odpoví.

http://tygrsdrakem.bloguje.cz
*271* *89* *89* *89* ... *1090* *1090* *1090*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 z 56 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: