XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Prográmky

Prográmky

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Napište nám své programy ,které používáte.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 41 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž jn89mg (phones@seznam.cz) ... 17.10.2008 05:33:06 ... (390/410)
Acronis true image 11,Acronis Disk director,
Super programy na formátování,když se vám dostane něco do PC a nejde to nijak léčit. To druhé je na rozdělení disku dle svého uvážení.Jsou to naše programy a tudíž plně v češtině.
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 22.09.2008 20:57:07 ... (389/410)
Re (3): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od pedro45 ( mailto:p.milder@atlas.sk ) z 18.09.2008 19:07:28:

V necem, co pracuje s diskem (Partition Magic - SW pro Windows, GParted - LiveCD linux s patricnym nastrojem s grafickym rozhranim) vypada disk jak? Vidi ho to? Pokud ano, smazani partitions na disku a jejich opetovne vytvoreni pomuze?

carnero.cc
LiThius.di.aLumiNiModrá hvězdička Muž LiThius.di.aLumiNi (lithius.di.alumini@seznam.cz) ... 20.09.2008 03:01:25 ... (388/410)
Re (9): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od pedro45 ( mailto:p.milder@atlas.sk ) z 19.09.2008 20:24:29:

Vypadá to že je nutné ho vytvořit předtím než zašifruješ celý disk...
Víc než doposud asi nedokážu poradit, zkušenosti s šifrováním celého disku a jeho obnovování nemám... Informace které jsem tu psal jsou dané dohromady to co vím s tím co jsem našel na netu.

"God loves you, unless you have tattoos, in that case, you are going to hell"
guest Muž pedro45 (p.milder@atlas.sk) ... 19.09.2008 20:24:29 ... (387/410)
Re (8): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od LiThius.di.aLumiNi ( mailto:lithius.di.alumini@seznam.cz ) z 18.09.2008 22:28:24
TrueCrypt Recovery Disk je súčasť programu TrueCrypt, alebo iný program ?
LiThius.di.aLumiNiModrá hvězdička Muž LiThius.di.aLumiNi (lithius.di.alumini@seznam.cz) ... 18.09.2008 22:28:24 ... (386/410)
Re (7): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od pedro45 ( mailto:p.milder@atlas.sk ) z 18.09.2008 19:21:56:

Což je pokud jsi disk zformátoval pravda. Stále tam je část disku která se jmenuje master boot record (MBR) na které zůstal záznam o tom že disk je zašifrován, toho se potřebuješ zbavit.

Našel jsem pouze toto:
"
Provedl jsem několik ostrých testů (ale měl jsem pro jistotu zálohu celého HDD) se zakódovanou systémovou (Windows XP) partition z důvodu ověření bezpečnosti uložených dat. A zjistil jsem následující:

1. Proces "zašifrování" disku můžete bez obav kdykoliv přerušit. Ovladač funguje naprosto spolehlivě, a systém pracuje naprosto normálně i pouze s částečně zakódovanou partition.

2. Pamatujte, že po zakódování (i jen částečném) už nebudete moci použít "Windows Recovery Console", například pro opravu diskových chyb. Proto vždy mějte vytvořen "TrueCrypt Recovery Disk".

3. "TrueCrypt Recovery Disk" dokáže naprosto spolehlivě:
- Spustit zakódovaný systém z "CD-Boot Loaderu", vhodné při poškození Boot Loderu umístěném na HDD
- Spustit ne-zakódovaný systém z "CD-Boot Loaderu", volba ESC, i při poškozeném "Windows Boot Loaderu"
- Nainstalovat "TrueCrypt Boot Loader"
- Obnovit "původní Boot Loader" a MBR
- Obnovit "Volume Header", tzn. heslo platné v okamžiku vytvoření "TC Recovery CD" lze takto obnovit
- Odšifrovat HDD, poznámky:
--- Lze dešifrovat i poškozený HDD, z kterého např.nejde Boot-ovat, s vadnými sektory, ... Po úplném dešifrování použijte MBRFIX a BOOTFIX nebo obnovte "původní Boot Loader" a MBR (z TC Recovery CD)
--- Dešifrování v prostředí "TC Boot Loaderu" probíhalo asi rychlostí 100 MB/2,75 min. V prostředí Windows 100 MB/0,4 min.
--- Dešifrování lze v obou případech kdykoliv bezpečně přerušit
--- Při výpadku proudu (restart) při dešifrování v prostředí TC Boot Loaderu se nic vážného nestane, nanejvíš ztratíte trochu dat. Já je neztratil ani při opakovaném resetu, ale nevím co bylo zrovna dešifrováno (možná prázdno). Ale i při chybách by zbytek disku měl být nadále čitelný a dešifrovatelný. Z prostředí Windows nevím, ale protože používám NTFS (journaling FS, na TC partition) pravděpodobně by také k žádnému vážnějšímu poškození nedošlo.
" [server root.cz]
Plný odkaz na zdroj.

"God loves you, unless you have tattoos, in that case, you are going to hell"
guest Muž pedro45 (p.milder@atlas.sk) ... 18.09.2008 19:21:56 ... (385/410)
Re (6): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od LiThius.di.aLumiNi ( mailto:lithius.di.alumini@seznam.cz ) z 18.09.2008 18:58:43:
Celkom som tomu nerozumel, ale skúsil som volbu nástroje, vybral som možnosť dešifrovať oddíl/disk a objavila sa mi hláška disk pravdepodobne není zašifrován částečne ani úplne.
guest Muž pedro45 (p.milder@atlas.sk) ... 18.09.2008 19:07:28 ... (384/410)
Re (2): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od LiThius.di.aLumiNi ( mailto:lithius.di.alumini@seznam.cz ) z 15.09.2008 23:19:36:
Nejde mi o data. Heslo poznám. Disk som niekoľko krát vymazal a zformátoval. Bohužiaľ žiaden výsledok. Disk Naďalej reaguje len na TrueCrypt.
Bežné PC disk nevidí
Peter M.
LiThius.di.aLumiNiModrá hvězdička Muž LiThius.di.aLumiNi (lithius.di.alumini@seznam.cz) ... 18.09.2008 18:58:43 ... (383/410)
Re (5): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od pedro45 ( mailto:p.milder@atlas.sk ) z 18.09.2008 18:41:49:

Takže máš zašifrovaný celý disk?
Pak zkus stáhnout Truecrypt recovery disk a z něj dát nabídku Obnovit MBR (master boot record). Truecrypt si do něj udělá záznam že disk je šifrovaný a proto pak disk reaguje pouze na počítač s Truecryptem.

"God loves you, unless you have tattoos, in that case, you are going to hell"
guest Muž pedro45 (p.milder@atlas.sk) ... 18.09.2008 18:41:49 ... (382/410)
Re (4): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od LiThius.di.aLumiNi ( mailto:lithius.di.alumini@seznam.cz ) z 16.09.2008 10:44:51:
Mne nejde o záchranu dát. Heslo som nezabudol. Problém je vtom, že disk pracuje stále len s TrueCryptom a bený počítač disk nevidí.
Skúšal som disk mazať, formátovať, ale stále reaguje len na TrueCrypt.
Peter M
LiThius.di.aLumiNiModrá hvězdička Muž LiThius.di.aLumiNi (lithius.di.alumini@seznam.cz) ... 18.09.2008 13:10:46 ... (381/410)
Re (7): Program TrueCrypt
Odpověď na příspěvek od o-Dira-o ( mailto:l.slepr@gmail.com ) z 18.09.2008 11:59:04:

Samozřejmě že mi nejde o obnovu normálních souborů na nějakém filesystemu ale v souvislosti s Truecryptem. Vzhledem k tomu že soubor je na disku neustále v šifrované podobě a navíc jiném souboru jako kontejneru tak nevím jak bys chtěl obnovit data v původní podobě :) Zeptám se tedy jinak, zkoušel jsi takhle obnovit data šifrovaná truecryptem a povedlo se ti to?


"God loves you, unless you have tattoos, in that case, you are going to hell"

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 41 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: