XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Grafické karty

Grafické karty

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Která je podle vás nej? :o)
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 29 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 22.03.2012 23:37:26 ... (269/289)
Vícejádrové
Existují i vícejádrové GPU?

Chápu že je tam nějaký parametr stream procesorů, ale jedná se mi spíše o praktickou věc (opět pro BOINC). Mám ENGTS450 od Asusu a v BOINC jsem schopen zpracovávat pouze 1 jednotku paralelně, co se týče výpočtů na GPU. Jsou karty, které dokáží takto zpracovávat více jednotek, nebo grafické karty jsou schopny pracovat v multiprocesorovém režimu narozdíl od CPU (U CPU se při 6 jádrech stahuje 6 jednotek, které se zpracovávají paralelně, jen velice málo projektů umí jednu jednotku nechat zpracovávat všemi jádry najednou).?
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 26.07.2011 11:14:14 ... (268/289)
Re (13): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Alwin_X ( mailto:iannick@seznam.cz ) z 02.07.2011 11:09:10:

Tohle téma by bylo lepší přesunout na příslušné téma XChat fór, než ho zruší pro neaktivitu.

Jinak minimálně mám vždy aktivní dva projekty, kdyby jednomu došla práce nebo měl odstávku. Případně si koriguji dělení výkonu v Boincstats BAM!, pokud chci, aby více práce dostával jeden z těch dvou projektů.
Ebisek Muž Ebisek ... 02.07.2011 12:38:22 ... (267/289)
Re (13): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Alwin_X ( mailto:iannick@seznam.cz ) z 02.07.2011 11:09:10:

ahoj, ja jsem grafickou kartou pocital hlavne milkyway, obcas einsteina.

jinak projekty stridam. treba zrovna ted mi doma bezi sudoku a jak prijedu, tak jdu zase na aqua. a az me to omrzi, tak zase zastavim praci na aqua a pujdu na nekolik dni pocitat rosettu.
soucasne vzdy pocitam jen jeden projekt, ale treba co tyden si je podle nalady vymenim. zastavim nove ukoly a povolim nove ukoly jineho projektu.
guest Muž Alwin_X (iannick@seznam.cz) ... 02.07.2011 11:09:10 ... (266/289)
Re (12): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 09.06.2011 07:03:50:
Zdravím, vidím že se tu rozjela diskuse na téma Boinc. Kolik máte současných projektů zároveň, nebo jedete "clean" jenom na jednom?
Já jsem začal snad někdy v roce 2000 na Seti a průběžně se k tomu zase vracím, (bohužel mají asi technické problémy a přísun jednotek není zcela plynulý, když si nenaberu do zásoby), pak jsem zkoušel Einsteina, Predictor, LHC, Clima. Teď už nemám přístupné tolik strojů, takže zůstávám u jednoho (toho prvního) asi ze sentimentu :-)
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 09.06.2011 07:03:50 ... (265/289)
Re (11): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 09.06.2011 03:20:52:

Záleží, jestli ti jde o body nebo o to, čím se projekt zabývá. I když u grafik toho moc na výběr není. Einstein je ale opravdu nevhodný projekt pro grafiku. Lépe je na tom Collatz nebo Primegrid, ale to jsou matematické projekty. GPUGrid se zabývá biologií, ale ten nabízí nižší kredit než předešlé dva. Všechny tři je možné počítat na grafice i pod Linuxem.

Jo, AQUA je jeden z málo projektů (možná i jediný), který dokáže počítat jeden úkol na více jádrech.
Ebisek Muž Ebisek ... 09.06.2011 03:20:52 ... (264/289)
Re (10): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 08.06.2011 07:39:39:

Já s tou mojí grafikou udělám pár tisíc bodů za den, takže někde asi bude bota a nebo mám špatný projekt. Jednu dobu jsem byl v MilkyWay, teď spíše jedu Einsteina, ale i tak. Zpracuju jeden úkol a dostanu tak 600-1000. Zpracování mi trvá okolo 40 minut. Za den to je nějakých 16 000 bodů. To je o jednu nulu míň než kolik jsi uvedl v inflaci *3797*
Počítám nonstop *1587* Nevíš o nějakém vhodnějším projektu pro nVidia GPU?

Na procesoru mám teď AQUA, jsou to dlouhodobější komplikovanější výpočty, které počítám na všech 6 jádrech současně jeden úkol přibližně týden. Občas tam skočí nějaké drobnější úkoly co mám při všech 6 jádrech za pár hodin, ale to jen občas.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 08.06.2011 07:39:39 ... (263/289)
Re (9): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 28.05.2011 23:54:57:

Zdroje - U Fotronů je nutné rozlišovat o jakou jde řadu. Výšší modely budou za tu cenu celkem kvalitní, ale už jsem také viděl zdroj Fortron, který pro ně vyráběl EuroCase a tomu bych moc nevěřil.

BOINC - Jo, o něco málo lepší podporu nVidia u BOINC projektů má, především díky prostředí CUDA, které protlačuje, a které snad nějak výrazněji usnadňuje programátorům práci. Ale v oblasti grafických karet došlo k výrazné inflaci. GTX260 na počátku dávaly okolo 12.000 bodů za 24 hodin, pak to vystoupalo až na 24.000 bodů. To se na dlouho ustálilo a s novými projekty se to začalo zase postupně měnit a teď ta samá karta dokáže získat asi 110.000 bodů. Nějaké optimalizace využití možností karty mohou zvýšit výsledný výpočetní výkon, ale tohle už je celkem moc. ATI/AMD má obecně vyšší výpočetní výkon, ale oproti nVidii razí otevřený formát OpenCL, takže cokoli co se pod tímto formátem vyvine, může zdarma využívat i nVidia. Když se tedy objevila GPU verze projektu MilkyWay, která dokázala využít výkon ATI karet naplno, byl tam velký nárůst výkonu. V té době všichni hromadně kupovali pro BOINC ATI karty, protože za nižší cenu nabízely o dost vyšší zisk bodů. Ohodnocení se příliš nezměnilo a roste jen s rostoucím výkonem nových generací karet. Takže díky inflaci ohodnocení nVidia karet není srovnání výkonu u BOINC příliš odpovídající.

Video - Je pravda, že řady 4xx a 5xx byly od počátky projektovány více na výpočetní výkon, na servery, zatímco ATI/AMD dělá grafiky s velkým důrazem na hry. Ale obecně jsou na tom plus mínus stejně a opět záleží na tom, jestli program podporuje systém CUDA, ATI Stream nebo otevřený formát OpenCL. Adobe v CS5 podporoval CUDU, ale možná už v šesté verzi přejde na OpenCL, kdo ví. V jiných programech je zase podporována ATI/AMD. Ale pokud jde o renderování, je rychlost převodu přes grafické karty mnohem vyšší než při zpracování na procesoru.
Ebisek Muž Ebisek ... 28.05.2011 23:54:57 ... (262/289)
Re (8): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 26.05.2011 15:18:20:

ZDROJE)
Tak o těch zdrojích to vím. Když do práce přijde nějaký servisní kousek na "údržbu a vyčistění", tak i měřím zdroj a u těch levnějších si často všímám, že jsou nestabilní. Třeba že větev +5V kolísá od +4.8 až po +5.2. Nejsou to závratné hodnoty, ale otázka, jak se to chová při zatížení a jaký to má vliv na desku při dlouhodobém použití. Zákazníkovi většinou doporučujeme 400W Fortrony, pokud chce investovat. Jinak do většiny PC které přijdou jako spálené zdroje (hlavně kdysi se dávaly OEM zdroje za pár šupů, co třeba v mém případě dokonce šuměly do zvukovky - asi tři měsíce jsem přemýšlel čím to je). Nedáváme je akorát, pokud zákazník vyloženě řekne že chce ušetřit každou korunu.

Jinak co se týče grafik, mimo to, co jsme tady už diskutovali mi přijde, že nVidie mají v BOINC výpočtech lepší podporu u projektů než ATIny. Nevidím do sad instrukcí GPU (Dělal jsem jenom v asm se základními instrukcemi pro CPU, kde je AMD i Intel vzájemně kompatibilní), ale jednou jak jsem tak ve vlaku hodil slovo s kamarádem který trochu do grafik vidí více,tak mi vysvětloval, že nVidie mají nějakou rozšířenou sadu instrukcí a proto se hodí více na profi renderování stínů a tak, zatímco ATI se zaměřujou na obecný výkon -> herní výkon.
Nevíš jak to je? Já tuhle oblast "jádra" moc nesleduju...
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 26.05.2011 15:18:20 ... (261/289)
Re (7): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 04.05.2011 19:03:04:

Tak snad brzy na průjem zapomeneš a časem zjistíš, že už tam vaří jiný kuchař.

Jinak na zdroji se nevyplatí šetřit a pokud zvolíš dobře, investice se ti časem vrátí.
guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 10.05.2011 01:27:40 ... (260/289)
Re (6): kolik paměti
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 04.05.2011 17:21:16:

S GeForce graf. kartama jsou pořád problémy. Nejednou se mi stalo, že vůbec nereagoval na nainstalované ovladače nebo kompletně rozhodil celé PC. (proces stálého restartování před startem do win) 2 týdny zpět jsem dělal reinstalaci z Win 7 na Win XP a musel jsem ovladače nainstalovat ručně, protože v procesu kopírování ovladačů do systému se kontroloval plug and play monitor a restartoval se PC, takže proces instalace graf. ovladačů selhal.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 29 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: