XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Česká politická scéna

 

Česká politická scéna

Česká politická scéna

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
co naši politici vymyslí?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 z 63 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | » | Poslední

 

guest Muž karulin (karulin@centrum.cz) ... 02.04.2005 18:38:21 ... (94/624)
Re (3): Komunisti se zase předvedli ...........
Odpověď na příspěvek od gape ( mailto:xgape@centrum.cz ) z 02.04.2005 11:34:46:
Nejsem znalec,ale podle mého názoru se příčina toho, proč se ještě dnes lidé hlásí ke straně se zločineckou minulostí musí hledat v počátcích. Po 48 se ke korytům dostali dělničtí kádři, od "lopaty". Inteligence, která do strany vstoupila z poválečného přesvědčení o lepším uspořádání světa a měla v sobě alespoň trochu charakteru, ta brzy prohlédla a přihlásila se v 60.létech k Dubčekovskému proudu, načež pak zčásti emigrovala, nebo byla ze strany vyloučena. Takže ve straně zbyli ti,kteří jí byli právem vděční. Za svoji věrnost měli výhody jejich děti, ,které by se mnohdy bez tohoto zázemí nechytaly.A to jsou podle mne ti skalní komunisté. Tato generace odejde jako zatrpklá a navíc pamatující si své blízké "soudruhy" zahodící knížku v počátcích 90.let a pod různými s.r.o. rozebírající podniky a pod.Takže rozčarovaná dvojnásob. K té hrstce mladých nadšenců, kteří obdivují tuto stranu a její ideologii snad jen to, že je podle mne nutné vytvoření silné levicové liberální strany, která by nabídla mladým / a nejen jim / hájení jejich zájmů bez demagogie. Čekalo se to od ČSSD, škoda, že se vybarvila do dnešní podoby.
guest Muž gape (xgape@centrum.cz) ... 02.04.2005 11:34:46 ... (93/624)
Re (2): Komunisti se zase předvedli ...........
Odpověď na příspěvek od karulin ( mailto:karulin@centrum.cz ) z 02.04.2005 09:18:04:
Komunistům by asi nepomohlo ani kdyby se otočili ne o 180 stupňů ale i o 360. Potom by to už asi nebyli komunisté. Nechápu jak může někdo tak zatvrzele v dnešní době trvat na své minulosti. Přesně jak říkáš, pokud by se distancovali tak by přišli právě o ty "důchodce" a to by byl jejich konec v parlamentu. Protože ta hrstka "mladých nadšenců", kteří je obdivují by opravdu nestačila. Mládí vpřed- ale to už jsem někde slyšel. Ale záleží na názoru. Co je pro někoho předek může být zároveň i zadek. A zadek ten mají červeňáčci celkem ucházející. Hlavně nedat příležitost jejich "předku". Takže bojujme za prdelky červených a předky nechme jiným. Ono zadkem se ryje líp. Ale pouze o patro níž.
guest Muž karulin (karulin@centrum.cz) ... 02.04.2005 09:18:04 ... (92/624)
Re: Komunisti se zase předvedli ...........
Odpověď na příspěvek od jinos z 01.04.2005 17:30:34:
Se zákazem KSČ počátkem 90.let to stejně průchodné nebylo. Průšvih byl ten, že hned po revoluci se do vedení OH dostala spousta lidí, kteří byli komunisty perzekuováni, ale vesměs byli sami do r.1968 členy této strany. Tito bojovníci za svobodu neměli vesměs chuť svoji minulost veřejně probírat. Ono se lépe řekne, byl jsem pronásledován, než byl jsem pronásledován stranou, jejíž členem jsem do r.1968 byl a tím i souhlasil s jejími praktikami od r. 1948. Pan Pithart ve svém nezapomenutelném projevu slyšel trávu růst a tím začalo pomalu smiřování se s tím, že máme vlastně všichni tak trochu másla na hlavě. A pak už stačilo málo k tomu, aby i komunisti /členi do r.1989/ rychle zahodili legitimace a obrátili o 180 stupňů. No a tato směsice se nám postarala o neslavný start, kdy nám bylo vykládáno o potřebě utahování opasků, na druhou stranu se tunelovalo, kde se dalo. Zakázáním KSČ by se ani tehdy nic nevyřešilo, u moci byli lidé, kteří stačili prozřít /převléknout kabát?/.Svět se změnil, pochybuji, že by dnes komunisti mohli praktikovat to, co dříve. Kdyby se nebáli, že ztratí hlasy důchodců a těch skutečně skalních komunistů, kteří v názvu vidí symbol, myslím že by se dávno přejmenovali. Jinak se nedivím,že jim vzrůstají preference. Není to zaslepeností lidí, ale ekonomickou situací, která otevírá nůžky ve společnosti tak, že se slibovaná střední vrstva propadá na úkor pár nejbohatších jedinců. Pokud ČSSD neuloví právě z této vrstvy, na koho dalšího se mají tito lidé obrátit?
guest Muž jinos ... 01.04.2005 17:30:34 ... (91/624)
Komunisti se zase předvedli ...........
Holt se v týhle zemi už musíme smířit s tím, když po té, co neprošel návrh Dr. Sokola z roku 1990 postavit tuto stranu jasně nepatřící mezi demokratické strany, mimo zákon, že budou neustále škodit tomuto národu, přes deklamované ujišťování předsedy Grebeníčka, že vysloví vládě toho nezralého politika Grosse nedůvěru. V kostce je to jen další vyhrocení této krize, která pomalu a jistě přechází ve frašku, vždyť musíme být ostatním státům v Evropě k smíchu a proto se nemůžem divit, že naše postavení v Evropě je takové jaké je. Naše politická scéna je chvílemi hodna první scéně Národního divadla, jen nevím, zda se jedná o tragédii nebo o tragikomedii. Poslanci by opravdu už měli začít myslet, asi ale chci mnoho od nich. Hodí se k nim příměr, že všichni idioti jsou pyšní na to, že inspirovali Dostojevského. A přitom měli komunisti obrovskou příležitost se dnešním hlasováním přeci jen zařadit po bok normálních, demokraticky uvažujícím politikům. Ale opět se předvedli, ostatně jako už kolikrát v historii. Prostě mám dojem, že žijeme v absurdistánu, a tím pádem máme smůlu (přitom máme ale možnost ve volbách to změnit, jsme ale nepoučitelní, někteří). Jinos.
guest Muž Vilhanka ... 01.04.2005 12:31:40 ... (90/624)
Re Děkuji
Odpověď na příspěvek od Vilhanka z 01.04.2005 08:54:18:
Chci ještě teď, před hlasováním o důvěře vlády poděkovat panu Kalouskovi, všem lidovcům a ODS za dnešní den. 1. duben 2005 vejde do dějin jako vítězství levice nad pravicí a pan Kalousek jako sjednotitel ČSSD a všech slušných lidí České republiky a to, ať už dopadne hlasování jakkoliv. Děkuji
guest Muž Vilhanka ... 01.04.2005 08:54:18 ... (89/624)
Re: Důvěra?
Odpověď na příspěvek od gape ( mailto:xgape@centrum.cz ) z 31.03.2005 16:05:12:
I já , jako většina lidí, s napětím čekám , jak dnešní hlasování o důvěře dopadne a chci ještě předtím, než se rozhodne o osudu naší země napsat poslední svůj názor. I já jsem si ještě nedávno myslela, že slušný politik , kterému jde především o blaho své země, by měl odstoupit ze své funkce a uklidnit tak vášně, které cloumají naší zemí. Ovšem musím přiznat, že jsem změnila názor.. Domnívám se, že Grossovi nejde za každou cenu o koryto, jak se mnozí domnívají,ale dobře si uvědomuje, že kdyby své místo přenechal škromachovi, bylaby ČSSD úplně v háji. Tohoto politika totiž právem nemá nikdo rád.Poslouchám lidi okolo sebe a slyším, jak říkají, že sice mají proti této vládě, této straně, této politice mnoho výhrad, ale pořád lepší Gross než škromach. A co víc? nevím, ale já mám pocit, že události posledních dnů pana Grosse dost zocelily a že se konečně našel. Ještě nedávno vystupoval jako nerozhodný kluk s roztěkaným pohledem, co každému křiklounu ustupuje, neustále se snaží domluvit se se všemi, s koalicí, s opozicí, s občany, se svou rozhádanou stranou a najednou před námi stojí neústupný chlap s tvrdým výrazem ve tváři, co jde hrdě středem. Naopak, vyděšený pohled a tik dostali do obličejů ti, co ho do této situace vehnali svou uměle vyvolanou a nesmyslnou hysterií okolo jeho bytu. A to, že největší strašák ODS - komunisté, budou dnes paradoxně rozhodovat o osudu naší země, je jen a jen dílo. právě ODS a celé pravice, jejich partyzánské politice, která se obrátila proti nim. Já panu Grossovi znovu začínám držet pěsti a a přeji mu, aby ve své neústupnosti vydržel, přestal se spoléhat na falešné strany, které už v minulosti nejednou podrazili své koaliční partnery a konečně lidem v této zemi ukázal,, že ví, co dělá .A ODS? doufám, že ji konečně dojde, že v této zemi žijí především obyčejní lidé a dokud na ně bude pohlížet z patra a ignorovat je, ani itriky ji k moci nepomohou.
guest Muž gape (xgape@centrum.cz) ... 31.03.2005 16:05:12 ... (88/624)
Důvěra?
Zítra se konečně ukáže kdo je pro a kdo proti. Pan premiér ještě nedávno proklamoval, že se chce vyhnout jakémukoliv jednání s Komunisty. A máme to tady. Najednou obrací a prosí u soudruha Grebeníčka o podporu. Ten ještě nedávno prohlašoval, že tuhle vládu nepodporuje. Najednou je důvodem k podpoře nesouhlas s Modrou šancí. "Volíme menší zlo" jak uvádí.
Moc hezky si to vymyslel. Jediná podmínka k přijetí pana Grosse byla, že se vše odehraje za přítomnosti novinářů a fotografů! Tomu se říká taktika. Tak můžou alespoň všichni vidět jaký je o komunisty zájem, že i premiér ustoupil a jedná...
Gross při svém projevu řekl, že je sociální demokrat proto, že mu nejsou lhostejní lidé. Tomu pak nerozumím, myslím, že svou rezignací by naši scénu rozhodně více zklidnil a prospěl by tak lidem a zemi více. No holt je to tvrdá palice.
Takže pane Grossi pokud "projdete" s pomocí komunistů tak vás předem lituji. Tak se teprve ukáže kdo jde skutečně s vámi.
guest Muž Vilhanka ... 23.03.2005 09:05:35 ... (87/624)
Re: co si máme myslet????
Odpověď na příspěvek od mirage2000 ( mailto:mirage2000m@centrum.cz ) z 03.03.2005 03:18:31:
Ano, znám mnoho a mnoho takových, co si půjčují, aby půjčili. Sice nejsou premiéři, ale o mnoho níž nejsou. Ale ty nikdo nepotřebuje sundat z jejich koryt, tak se o nich nemluví.
guest Muž mirage2000 (mirage2000m@centrum.cz) ... 03.03.2005 03:18:31 ... (86/624)
co si máme myslet????
se mi dostal do rukz docela zajímavý článek u kterého jsem se pousmál,tak zvaže sami:-))


"na co já by jsem potřeboval ochranku?aby mi snad přerazila páteř?" (předseda KDU ČSL Miroslav Kalousek) v narážce na dopravní nehodu ministra zahraničí Cyrila Svobody.... zda potřebuje ,či nepotřebuje černoprdelnický šéf svalnaté hochy z ochranky,to at si vyřeší sám,ale neměl by klamat veřejnost tvrzením o své páteři,neboť tato část těla mu dozajista chybí,jak jinak chápat,že jeden večer schůzuje s premiérem Grossem a ujištuje ho o své loajalitě k vládní koalici a hned druhého rána tleská předsedovi ODS za plamený projev o nutnosti svrhnout prohnilou vládu socanů.....


..převzato z hanbatého časopisu HUSTLER


nutno podotknout,že uzávěrka čísla z něhož byl převzat tento článek proběhla ještě před kauzou premiérova bytu a bordelu jeho manželky:-))


jinak "b"team KSČ opět nezklamal,takže se zase někdo zase brzy obohatí jako člen volební komise:-))


a můj názor na věc??? znáte někoho jiného kromě pana premiéra,který si půjčí od někoho a ten ,aby mu mohl půjčit,tak si musí sám půjčit ,aby měl z čeho půjčovat??? .................já ne,nejsem blbec
guest Muž Vilhanka ... 02.03.2005 21:43:48 ... (85/624)
Diskutuje se ještě tady?
Poněvadž se na toto téma již dlouho nediskutovalo,přidám svůj názor,třeba se chytnete.Titulek zní:co naši politici vymyslí? Odpověď je jednoduchá.Tito politici už nic.Už patnáct let jsou u moci nejen tytéž strany,ale i stejné tváře.Patnáct let "šéfují" této zemi,ať už ve vládě nebo v koalici či v opozici,občas přeskočí do jiné strany,aby se udrželi u koryta,ale pořád jsou tam a výsledky jejich práce jsou víc než žalostné.Po patnácti letech nejenže vyčerpali stylem pokus-omyl všechny své možnosti,jak pro tuto zemi něco udělat,ale navíc chytli ponorkovou nemoc.To je po tolika letech společného soužití pochopitelné.A tak se v poslední době už akorát hádají,házejí si navzájem klacky pod nohy,čím větší špínu na sebe vyhrabou,tím jsou šťastnější.Už dávno zapomněli,co je náplní jejich práce,proč jsou tam,kde jsou.Jsou vyčerpaní,potřebují vyměnit.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 z 63 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: