XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

BMW

BMW

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Vítejte mezi německými sportovními vozy. Pomozte nám rozšířit povědomí o BMW.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 40 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 

guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 21.06.2008 10:59:26 ... (284/394)
Re (7): Bmw
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 20.06.2008 15:07:06:

Existuje spousta druhů čtyřkolek a každý z nich má svá specifika.

Je zvláštní, že o lepší ovladatelnosti čtyřkolek mluví hlavně lidé, kteří nikdy žádnou čtyřkolku nevlastnili. A pokud ano, pak to byl Golf 4. generace (nebo některý z jeho derivátů). Jenže Haldex ti pomůže jen při rozjezdu, s ovladatelností nemá nic společného. Zadní náprava se totiž připojuje pouze při prokluzu té přední a při smyku k žádnému prokluzu kol nedochází. Stejně tak tito lidé mluví o lepší ovladatelnosti čtyřkolek na suchém asfaltu. Jenže na suchém asfaltu je Haldex také odpojený. Ale je pravda, že Golf IV 4motion se opravdu ovládá i na suchém asfaltu lépe než běžný Golf IV, ale z jiného důvodu - má víceprvkovou zadní nápravu (a v důsledku toho také o 100l menší kufr).

Momentálně mě nenapadá žádné "běžné" auto pro "běžného" motoristu, které by nefungovalo podobně jako Haldex.

Naopak lidé, kteří koncepce pohonu střídají (např. od Golfu GTi k Subaru, od Subaru k Alfě, od Alfy k BMW), o lepší ovladatelnosti čtyřkolek nemluví. Říkají jen, že Subaru je v nepříznivých podmínkách rychlejší než Alfa nebo BMW. Nikoliv ovladatelnější, nikoliv bezpečnější, nikoliv zábavnější. Opět tu platí pravidlo, že nejvíce svojí bezpečnost ovlivní sám řidič. A pokud nemá dostatek informací skrze volant o přilnavosti kol, snadno to přepískne i se čtyřkolkou. Naopak, pokud má ve volantu cit (výborná je Mazda Miata nebo třeba Favorit), lépe pozná, jak rychle má jet. Bude to sice pomaleji než se Subaru, ale bude vědět jak na tom je a v důsledku toho pojede bezpečněji...
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 20.06.2008 15:07:06 ... (283/394)
Re (6): Bmw
Odpověď na příspěvek od Josh.Chamberlain ( mailto:the.kubiz@gmail.com ) z 20.06.2008 14:33:42:

Zadokolky mají samozřejmě své výhody. 4kolky posouvají zábavu do vyšších rychlostí. Já jsem mluvil o normálních autech. 4x4 se lépe ovládají, mají lepší trakci. Na vodě nebo sněhu, vlastně i na suché silnici jsou proto bezpečnější. To je to, co jsem tím chtěl říct.
guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 20.06.2008 14:33:42 ... (282/394)
Re (5): Bmw
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 20.06.2008 08:23:55:

"A je určitě nepříjemné, když dám víc plynu a uletí zadek." - Na plyn se nedupe ;o)

Nemyslím, že by si lidé (vyjma drifterů) zadokolky kupovali kvůli driftování. I zadokolky mají podvozky nastavené tak, aby byly mírně nedotáčivé, přičemž na limitu se s nimi dá měnit stopa plynem (a spojkou) daleko lépe než u předokolek. Navíc, protože nepřenášejí sílu motoru do volantu, mohou mít daleko citlivější zpětnou vazbu v řízení (díky odlišně kalibrovaným posilovačům). Většinou také mají pro ovladatelnost příznivější rozložení hmotnosti. A bezpečnost? Tu daleko víc ovlivňuje mezičlánek mezi sedačkou a volantem.

Já příznivce čtyřkolek naopak nejsem - zábavu posouvají do vyšších rychlostí, čímž také zbytečně zvyšují rychlost, při které dojde k nehodě.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 20.06.2008 08:23:55 ... (281/394)
Re (4): Bmw
Odpověď na příspěvek od GuaRangA ( mailto:guaranga@centrum.cz ) z 20.06.2008 01:12:40:

Já jsem příznivce 4kolek. Přiměřeně výkonné předokolky také nejsou špatné. Zadokolky jsou zábavné a dobré na drifty, ale podle mě nejsou moc bezpečné. A je určitě nepříjemné, když dám víc plynu a uletí zadek.
guest Muž GuaRangA (guaranga@centrum.cz) ... 20.06.2008 01:12:40 ... (280/394)
Re (3): Bmw
Odpověď na příspěvek od Josh.Chamberlain ( mailto:the.kubiz@gmail.com ) z 19.06.2008 23:10:44:

Taky jsem o tom pochyboval. A vlastně tak nějak pochybuju dodnes, protože většina aut na mém must have seznamu předokolka není.
guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 19.06.2008 23:10:44 ... (279/394)
Re (2): Bmw
Odpověď na příspěvek od GuaRangA ( mailto:guaranga@centrum.cz ) z 19.06.2008 13:56:35:

Souhlasím (a tuším, že Vojta psal také něco podobného). A všimni si, že v dešti zvolní všechny bavoráky a mercedesy - ty moderní nevyjímaje. I přesto mám ale vážné pochybnosti, jestli bude moje další auto předokolka...
guest Muž GuaRangA (guaranga@centrum.cz) ... 19.06.2008 13:56:35 ... (278/394)
Re: Bmw
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 18.06.2008 21:13:00:

Auto pro každodenní použití? Ačkoliv to zní hnusně tak je to podle mě předokolka. Ačkoliv je moderní zadokolka obvykle dobře zvládnutá a v mnohém se předokolce vyrovná, pořád je pohon přední nápravy jednodušší na řízení a nemusíš se moc bát. Zatímco zadokolka prostě tak trochu vyžaduje pozornost. O čtyřkolce nemluvě, v každodenní provozu je v podstatě nevyužitelná. Ne nepoužitelná, ale pro někoho, kdo moc nepotřebuje její výhody je naprosto zbytečná. Nemluvě o tom, že je to obvykle další věc, která se může na autě oddělat. Ale tohle je jenom můj názor a čekám, že mi ho tu někdo velice rychle vyvrátí.

P.S.:: myslím, že na tuhle otázku nedávno odpovídat Vojta v Autocaru, ale nemůžu to najít.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 18.06.2008 21:13:00 ... (277/394)
Bmw
Zdravím, chtěl bych se zeptat majitelů nebo řidičů BMW jestli jsou jízdní vlastnosti tak úžasné, jak se píše. Jestli je to nejlépe řiditelné auto se kterým jste jeli nebo jestli byly i lepší. Ještě bych se chtěl zeptat na porovnání pohonu zadních nebo všech kol, jestli jste tedy měli možnost porovnat. Který vás oslovil více? Samozřejmě zadokolka je zábavnější, ale kdyby jste si měli vybrat auto pro každodenní použití, který pohon by to byl? Díky za odpovědi.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 16.06.2008 10:34:04 ... (276/394)
Re: BMW E36
Odpověď na příspěvek od Pepiisek ( mailto:batromij.jozef@seznam.cz ) z 14.06.2008 12:44:30:

Asi bys měl uvést aspoň který model to je, ročník a třeba také důvody proč zrovna 318 a ne 320.

Počítač má počítat, zapoj ho do Top 10 a pomáhej třeba při výzkumu nemocí či vesmíru.
guest Muž Pepiisek (batromij.jozef@seznam.cz) ... 14.06.2008 12:44:30 ... (275/394)
BMW E36
Cuzz chlapy, chci si kupovat 318i pisnete mi o tom daco. Dikes

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 z 40 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: