XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení
Modré hvězdičky | Certifikace | Skripty

CertifikaceCertifikace je ověření některých údajů o tvé osobě členem XChat Teamu nebo pověřenou osobou, tzv. certifikátorem. Primárním účelem certifikace je důvěryhodnost údajů (křestní jméno, pohlaví a rok narození) při vypsání informací o uživateli na XChatu. Jako vedlejší efekt přináší certifikace vyšší pravděpodobnost při automatickém předání správce, změnu ikonky z , Žena na Muž certifikovaný, Žena certifikovaná. V neposlední řadě je certifikace nutná pro možnost získání stálého správce či vyšší hvězdičky (ne však postačující).

Certifikace je možná pouze u uživatelů, kteří dosáhli věku 16-ti let!


Postup certifikace


Osobně s certifikátorem

Vyhledej si certifikátora XChatu v nejbližší lokalitě, která ti vyhovuje. V okamžiku, kdy máš vybraného certifikátora, je nutné jej kontaktovat a domluvit se s ním na osobní schůzce v rámci jeho a tvých možností. Na sjednané schůzce vyplníš předepsaný formulář, certifikátor zkontroluje tebou vyplněné údaje podle úředního dokladu (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz) a předá formulář k uschovaní do společnosti 42ideas s.r.o.. Údaje jsou následně z formuláře přepsány do databáze XChatu.

Druhou možností je požádat člena XChat týmu, který je zároveň certifikátorem, jestli by nebyl ochotný provést online certifikaci. V tomto případě je potřeba mu poslat vyplněný certifikační formulář emailem a ve video hovoru se prokázat viditelně úředním dokladem.


Pro hledání certifikátorů můžeš použít naše vyhledávání na profilech, pro přímý přechod klikni zde.


Pomocí služby MojeID

Pokud máš validovaný účet u služby MojeID, můžeš si propojit v nastavení tento účet se svým profilem a vyžádat si v nastavení nebo po propojení certifikaci. Systém ověří data z MojeID a certifikaci provede. Pokud účet propojíš před validací, možnost certifikace se v nastavení zpřístupní po prvním přihlášení skrz MojeID po provedení validace.


Certifikační formulář si můžeš stáhnout, prohlédnout, popřípadě vytisknout a dopředu vyplnit.Jako bonus za certifikování od nás v případě první certifikace (osoby) dostaneš modrou hvězdičku na měsíc zdarma.