XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Linux vs. Windows

Linux vs. Windows

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pojďte podiskutovat proč to a né to druhé
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 12.12.2013 20:57:57 ... (Strom/Strom)
Ebisek Muž Ebisek ... 07.01.2014 16:19:26 ... (Strom/Strom)
Re: "Snadné" připojení k wifi
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 12.12.2013 20:57:57:

Nejlepší je, že pro linux manuál vůbec netřeba *3*
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 25.02.2014 11:43:26 ... (Strom/Strom)
Re (2): "Snadné" připojení k wifi
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 07.01.2014 16:19:26:

Jasně, není potřeba, protože se téměř nikde nevysktytuje, především jde o notebooky, kde je připojení přes WiFi nejběžnější. Naštěstí všechny linuxové stroje mám připojené drátem.
Ebisek Muž Ebisek ... 25.02.2014 19:28:57 ... (Strom/Strom)
Re (3): "Snadné" připojení k wifi
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 25.02.2014 11:43:26:

Pokud tam máš Debian v konzolovém módu, tak možná. Nedovedu si představit co je na wifi v linuxu složitého v dnešní době. Před sedmi lety byl problém s ovladačema, dneska to je spíše výjimka. Jakmile nakopneš ovladače (dalo by se říct že 99% případů, ve zbylém 1% musíš v centru HW povolit používání ovladačů třetích stran), akorát klikneš na ikonu na liště a v nabídce vybereš síť. Pokud ještě někde neběhá DHCP, tak přes upravit připojení. 4 karty, vybereš síť, nastavíš autentizaci a ve třetí IPv4 adresy.

Linux se téměř nikde nevyskytuje u generace čtyřicátníků a padesátníků, kde je na školeních posadili za Windowsy jako za hotovou věc a učili opičím jazykem opakovat povely klik klik. U mladších lidí je penetrace linuxu mnohem větší. A to nemusí být nějací underground ajťáci. I tady na xchatu je plno linuxáků z řad běžných lidí.

Navíc jak řeklo Valve, Linux je herní platforma budoucnosti ! *3*
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 23.11.2014 22:06:43 ... (Strom/Strom)
Re (4): "Snadné" připojení k wifi
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 25.02.2014 19:28:57:

Ten tvůj popis sedí na Ubuntu, ne? Ale je možné, že je to snadné i jinde. Ubutnu mi nikdy nesedělo. Je pravda, že Linux jsem na noteboocích v poslední době nezkoušel.
Ebisek Muž Ebisek ... 24.11.2014 06:04:48 ... (Strom/Strom)
Re (5): "Snadné" připojení k wifi
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 23.11.2014 22:06:43:

Ano, já jsem Ubuntista, už asi tak 8 let. Předtím jsem měl půl roku Fedoru.

Samotná podpora by ale měla být v jádru, což tedy podle logiky věci by mělo jít napříč všemi distry (které se vyvíjí a aktualizují). Ale souhlasím s tím, že poslední verze KDE a jiných grafických rozhraní už mi nepřijde tak intuitivní, jako třeba staré dobré GNOME. Tedy ve smyslu "najít to nastavení".

Jestli ti Ubuntu nesedělo v dobách GNOME, zkus si virtuálu nainstalovat teď ty nové verze s rozhraním Unity. Co se týče základního ovládání, tak je to možná až moc zjednodušené. Nevím k čemu konkrétně jsi míval výhrady. Třeba já od Fedory odešel proto, že (alespoň v té době) se každý den sypalo 100MB aktualizací a každý třetí den jsem z jiného počítače psal na fóra Fedory, že po aktualizaci to a ono a nemohl jsem se ani dostat k přihlášení. To už v té době Ubuntu mělo ošetřené.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: