XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Internet a počítače / Prohlížeče internetových stránek

 

Prohlížeče internetových stránek

Prohlížeče internetových stránek

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jaké používáte a proč? Zážitky, zkušenosti, rady...
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Ebisek Muž Ebisek ... 16.04.2016 01:12:49 ... (Strom/Strom)
Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Někdy si říkám, jestli je skutečně nutné vyvíjet tolik kopíí SW, který si je tak podobný... Má to stejné jádro, stejný výkon a stejný počet bugů, akorát teda jinde. Dlouho jsem přemýšlel nad racionálním důvodem, proč to vyzkoušet a nakonec jsem na to přišel. Pokud chcete stahovat více souborů z ulož.to a nepoužívat k tomu manažer, máte na každý prohlížeč jeden slot. *47* Jiný důvod mě teda asi nenapadá. Přehnaně jednoduchý browser už je Chrome. Customizační zase Firefox. Pro rebely Opera. Vyber si svůj styl... *656**3*

http://diit.cz/clanek/vysel-prohlizec...stupce-puvodni-opery
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 30.09.2019 13:02:11 ... (Strom/Strom)
Re: Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 16.04.2016 01:12:49:

Já všude používám Safari a jsem spokojen. Ale jinak lze každý prohlížeč na dva sloty. Jeden normální a druhý anonymní.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@post.cz) ... 30.09.2019 19:33:44 ... (Strom/Strom)
Re (2): Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( XChat@Prazdroj.Li ) z 30.09.2019 13:02:11:

Kde jsou ty časy, kdy jsi s Mandriva logem v avataru zde na diskuzním fóru propagoval Mandrivu (nebo to byla jiná distro?)... tam jsi Safari určitě neměl :-)). Takže je z Tebe také „jablíčkář“?
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 30.09.2019 21:15:00 ... (Strom/Strom)
Re (3): Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Elza ( elza@post.cz ) z 30.09.2019 19:33:44:

Jo, z XP jsem přešel na Mandrake, který mi doporučil exadmin Tranceman. Pak se to přejmenovalo na Mandrivu. Kupoval jsem si krabicovou verzi spolu s tlustým manuálem pana Bíbra. A instaloval jsem to i v rodině, kde vyloženě nepotřebovali Windows třeba kvůli účetnictví. Ale pak tam proběhli nějaké čachry, snad se to z Francie přesunulo do Ruska, česká podpora zmizela. Takže jsem pak po různém testování přešel na nějakou dobu na Fedoru s KDE.

Ale pár let zpět jsem přešel komplet na ekosystém Applu, protože už dříve jsem používal iPhone, kde to propojení s Windows není moc efektivní, o Linuxu nemluvě. A u Linuxu mi také vadilo, že ani po tak dlouhé době používání se tam neobjevily žádné pořádné nástroje na editaci a videa fotek. Takže ideální kompromis mezi Linuxem a Windows byl MacOS, který jsem chtěl už od dob prvního iMaca, ale vždy to bylo mimo mé finanční možnosti. Respektive postavit si vlastní počítač s Linuxem a dualboot Win vycházelo vždy o dost levněji. I úzký zbytek rodiny jsem přemigroval na MacOS.

A abych nemusel nic složitě řešit, naposledy jsem na počítač s Linuxem dal Ubuntu LTS.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@post.cz) ... 03.10.2019 20:25:52 ... (Strom/Strom)
Re (4): Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( XChat@Prazdroj.Li ) z 30.09.2019 21:15:00:

Teď jsi mě donutil se zamyslet a vzpomněl jsem si, že jsem kdysi udržoval dokument, kam jsem si poznamenával všechny tyhle věci. Dokonce jsem ho dohledal na Google Drive. Akorát jsem jej naposledy aktualizoval asi v roce 2014: https://docs.google.com/spreadsheets/d...Vn6pYkxQQ2Y1VmF1cTg/

Uvádím tam jak OS, tak prohlížeče, dokonce i různá zařízení (hardware) vč. těch mobilních. Možná by zasloužil nějaký update (*40*).

Vlastně dnes používám na desktopu nejvíce asi Windows 10 Pro, notebook mám MacBook Air (macOS), ve virtuálním prostředí mi běží soubežně většinou Debian x64 (od verze Etch/Lenny cca 10 let zpět), stejně tak na serveru, kde nic jiného prakticky nepoužívám. Předtím jsem chvíli na zkouškou používal na desktopu Kubuntu (tedy Ubuntu + KDE). Občas setkávám na serveru setkám s nějakou RHEL distro (CentOS nebo Fedora) (s RedHatem jsem chvíli přímo spolupracoval). V Linuxu nejvíce používám z UI asi X server + GNOME shell s nějakými těmi úpravami (klasika, gnome-tweaks apod.).

Na macOS musím mít téměř vše taky přenastavené, nejhůře se mi na něm asi zvyká na klávesové zkratky. Ale jelikož používám laptop víceméně jen na prezentace u zákazníka a „office“ činnosti jako prohlížení webu na gauči a v posteli, tak mi to tolik nevadí :-).

Žabomyší války na téma, který OS je nejlepší, tedy rozhodně nevedu *3*.

Občas si domů pořídím nějakou starší hračku s DOSem / Win95, taky mám vlastně doma / v kanceláři RaspberryPi či BananaPi s ARMbianem (nebo jak se to jmenuje) jako router / lokální office DNS server.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 04.10.2019 12:18:35 ... (Strom/Strom)
Re (5): Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Elza ( elza@post.cz ) z 03.10.2019 20:25:52:

V práci se také bez Windows neobejdu, ale doma ten důvod nemám. Jo, ten dokument s 12 letou dírou by si zasloužil doplnění, jestli to dokážeš z hlavy vypsat. Ještě by se hodilo, abys tam měl i počítače, procesor, grafika, stolní, notebook :-).
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@post.cz) ... 04.10.2019 17:14:47 ... (Strom/Strom)
Re (6): Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( XChat@Prazdroj.Li ) z 04.10.2019 12:18:35:

Však to tam mám, přepni dole na jiný list (záložku) *3*. Update asi udělám...
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 07.10.2019 16:08:09 ... (Strom/Strom)
Re (7): Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.0, nástupce původní Opery
Odpověď na příspěvek od Elza ( elza@post.cz ) z 04.10.2019 17:14:47:

Vidíš, to jsem si nevšiml. Vtipné jsou ty RAM v MB u starých počítačů. Z dnešního pohledu neskutečné.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: