XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Tóra x Bible x Korán

 

Tóra x Bible x Korán

Tóra x Bible x Korán

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jak moc cizí jsou si tři náboženství (judaismus, křesťanství, islám)? Je možné porozumění? Jsou možné reformy v rámci těchto náboženství? Jsou to "heretici" judaismu, nebo ti "praví" následovníci?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž said5 ... 06.06.2012 20:39:06 ... (Strom/Strom)
ČÍM ISLÁM VÍTĚZÍ
1. Chálid Ibnu l-Welíd poté, co Byzantincům obsadil levantské město Hawwárín, táhl na Merdž ar-
Rahít, místo obývané arabskými křesťany z kmene Ghassán. Bez větších problémů jej dobyl a získal
mnoho kořisti. Muslimové zde zajali mnoho lidí. Abú Chazradž al-Ghassání vyprávěl od svojí matky,
která byla mezi těmito zajatci z tohoto dne dobytí Merdž ar-Rahítu, následující:
" Když jsem viděla, jak muslimové žijí a jak se chovají jedni k druhým, přijala jsem islám. Potom přišel
můj mnžel a požadoval od muslimů, aby mne propustili. I on přijal islám, ale já jsem o tom nevěděla.
Řekla jsem: "Pokud přijal islám, vrátím se k němu a pokud nikoli, už ho nepotřebuji." Zpravili mne, že se
muslimem stal a já jsem se tak k němu vrátila. "
2. Když Amr ibnu l-Ás dobyl Egypt, oznámil jeho obyvatelům, že není násilného donucování ve víře.
Nikdo nemá právo tento princip ve jménu svého náboženství devalvovat. Lidem bylo dáno svobodně se
rozhodnout, chcou-li přijmout islám, či nikoli. Amr také zrovnoprávnil do té doby soupeřící křesťanské
církve a učení. Koptský patriarcha Benjamín se po 13 letech skrývání před oficiální církví slavnostně
vrátil do Alexandrie a bez jakéhokoli nátlaku dále pokračoval ve vykonávání svého kněžského úřadu. Při
svém příchodu domů do Alexandrie pravil svým věrným:
" Vrátil jsem se do svého domova a našel v něm bezpečí poté, co v něm panoval strach a úplný klid
poté, co jsem z něho byl vyhnán. Bůh od nás odklonil ponižování těch nevěřících (tj. oficiální římské
církve) a spasil nás před jejich násilím a křivdou. "
3. Když Abú Bekr vyslal svou armádu proti Peršanům, napsal jim v depeši:
" Jen na Alláha se spoléhejte a Jen Jeho se obávejte. Přednost dejte onomu světu před tímto, získáte tak
oba. Pakliže dáte přednost vezdejšku nad světem oním, oba světy ztratíte. Dobře se střežte před hříchy
a neodkládejte ani na okamžik pokání za každý hřích již učiněný. "
Dále nařídil, aby vojsko tvořili výhradně dobrovolníci a nikdo nebyl do boje nucen. Dbal na dobrou
bojovou morálku armády a na její motivaci. I když mnohdy byla početní převaha rozhodující, podrobil
vojsko tvrdé selekci, takže z původního mnohatisícového vojska zůstaly jen dva tisíce těch nejlepších
bojovníků.
guest Muž light2010 ... 07.06.2012 16:33:00 ... (Strom/Strom)
Re: ČÍM ISLÁM VÍTĚZÍ
Odpověď na příspěvek od said5 z 06.06.2012 20:39:06:

2.To již dneska neplatí a vždy to platilo jen napolo. Nikdo nemůže opustit islam a rozšiřování křestanství či jiné víry je trestáno a útoky na ně jsou tolerovány. Jak od muslimů šlechetné.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: