XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Diskuze o uživatelských fórech

 

Diskuze o uživatelských fórech

Diskuze o uživatelských fórech

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nápady na zlepšení úrovně fór, cokoliv vás napadne
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 z 32 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | » | Poslední

 

guest Muž Lothar (lothar2@email.cz) ... 06.06.2006 00:28:04 ... (84/314)
Re (3): Já si taky přihodím...
Odpověď na příspěvek od KeithT ( mailto:kvancura@bluebottle.com ) z 06.06.2006 00:23:17:

Já jsem to spíše napsal jako rozšíření *18* než kritiku *85*

Ano jsou různé metody jak tot vyřešit. Mě napadl zrovna tento, ale to asi z důvodů dnešní diskuze na tomto fóru.
KeithTČerná hvězdička Muž KeithT (kvancura@bluebottle.com) ... 06.06.2006 00:23:17 ... (83/314)
Re (2): Já si taky přihodím...
Odpověď na příspěvek od Lothar ( mailto:lothar2@email.cz ) z 06.06.2006 00:05:54:

Já nikoho do žádného pytle neházím, ostatně i proto jsem nezveřejnil žádná jména. Psal jsem to pouze jako podnět k zamyšlení a sebereflexi. Vím, že není kategorie jako kategorie, fórum jako fórum a příspěvek jako příspěvek.

ad PS: Nebylo by to správné a nehodlám to dělat. Alespoň ne v současné době. Dávám přednost osobnější formě komunikace. Už jen proto, abych neházel lidi do pytlů...

A ještě poznámka: Počet příspěvků není jediné kritérium, které sleduji.
guest Muž Lothar (lothar2@email.cz) ... 06.06.2006 00:05:54 ... (82/314)
Re: Já si taky přihodím...
Odpověď na příspěvek od KeithT ( mailto:kvancura@bluebottle.com ) z 05.06.2006 23:21:23:

Dle tvých výsledků sledování to vyplívá že 2/3 moderátorů se "flákají" neboli na svoje témata kašlou.
Ale stejně bych to neházel do jednoho pytle. Jsou jisté sekce, kam se moc nepíše a dané příspěvky jsou více technologicky zdatnější :-))

A myslím, že na téma počtu příspěvků v dané sekci sme se nedávno bavily takže na své výsledky se ptát nebudu, paměť mě ještě slouží *85**18*.

PS: možná by nebylo od věci pár největších "flákačů" zde zveřejnit aby měli šanci na polepšení. Možná bych toto použil místo toho aby jim byly odebrány práva, přece jenom kandidátů na moderátory moc není.
guest Muž Lothar (lothar2@email.cz) ... 05.06.2006 23:59:35 ... (81/314)
Re (3): Pár slov...
Odpověď na příspěvek od Rop ( mailto:pavel.riha@gmail.com ) z 05.06.2006 23:03:51:

I tak to nesedí *47*. Aktualizaci dvakrát denně sem vzal v úvahu *66*
KeithTČerná hvězdička Muž KeithT (kvancura@bluebottle.com) ... 05.06.2006 23:21:23 ... (80/314)
Já si taky přihodím...
Prokopal jsem se zdejšími 50ti příspěvky a s většinou z vás souhlasím.

Souhlasím s tím, že moderátor je slovo odvozené od slovesa moderovat, a tudíž by se moderátor měl zapojovat do debaty. Nejen že by to pro moderátora bude (resp. měla by být) zábava, ale také se pak moderát získá větší přehled o tom co kdo píše a (a to je asi hlavní) zapadne do té konkrétní pisálkovské komunity. Myslím si, že kdyby se moderátoři kategorií alespoň trošku znali se svými pisálky, pak by se nestávalo, že si stálý přispěvovatel půjde na dlouho sloužícího moderátora stěžovat za mnou nebo na kontakt s adminy, aniž by o tom předtím promluvil s moderátorem, na kterého si stěžuje (*). Osobně si myslím, že tyto problémy jsou způsobeny tím, že někteří moderátoři jen mažou a do diskuze se příliš nezapojují, natož aby ji usměrňovali a rozvíjeli.

A proč si myslím, že někteří moderátoři neprojíždějí diskuze? Stačí se mrknout na aktivitu. Čas od času se koukám, jak si kdo vede a mohu vám tedy ukázat pár zajímavých výsledků (sledováno 35 moderátorů za období 30ti dní (**) ).
- 5 moderátorů napsalo jeden nebo nula příspěvků (na všechna fóra dohromady)
- 12 moderátorů napsalo jeden nebo nula příspěvků do kategorií, které moderují
- 21 moderátorů napsalo do své kategorie 10 nebo méně příspěvků (což vyjde téměř jistě na méně než jeden příspěvek na jedno téma na 30 dní)

Klidně z fleku řeknu, že se mi toto nelíbí. Ale nebudu říkat, že budou padat hlavy. Jen bych byl rád, abyste si toto přečetli a možná se trošku zamysleli.

Pokud budete mít jakýkoli dotaz, připomínku a nebo návrh (ať už na práci moderátorů obecně, konkrétně, či nějaký tip na moderátora), neváhejte a jakkoli mne kontaktujte.

(*) Nemám na mysli žádnou konkrétní situaci, je zbytečné ze mne tahat kdo je v tom příběhu kdo, protože to nevím.
(**) Nebudu specifikovat časové období a ani metodu sledování. Pokud chcete vědět, jak jste si vedli vy, můžete mi napsat a já vám to sdělím.
Rop Muž Rop (pavel.riha@gmail.com) ... 05.06.2006 23:03:51 ... (79/314)
Re (2): Pár slov...
Odpověď na příspěvek od Lothar ( mailto:lothar2@email.cz ) z 05.06.2006 22:43:11:

mozna to bude tim ze se neaktualizuje furt ale jen dvakrát denně *18*
guest Muž Lothar (lothar2@email.cz) ... 05.06.2006 22:43:11 ... (78/314)
Re: Pár slov...
Odpověď na příspěvek od cYberhawk ( mailto:cyberhawk@seznam.cz ) z 05.06.2006 22:08:33:

Jsme zjistil že žoržíkům skriptík na neaktivní fóra trošku kecá *34*
Rop Muž Rop (pavel.riha@gmail.com) ... 05.06.2006 22:22:07 ... (77/314)
Re (5): Abych se přidal
Odpověď na příspěvek od Lupin2 ( mailto:s.krasa@centrum.cz ) z 05.06.2006 22:12:10:

mladej ... ja byl moderatorem od července 2004 na uživatelskejch .... na kontakty jsem se dostal později .... a vždy jsem říkal že to tam je moderátorský hnus .... že jsem smažka a nic jiného .... a čistota fora není nic .... člověk má právo přečíst si 1000 příspěvků diskuze místo 20ti příspěvků shrnutí (umazání) ....

cyberhawk: tak jestli ty to dokazes tak bude zase sekce Xchat ke čtení (a nejen k mazání) *18*
guest Muž Lupin2 (s.krasa@centrum.cz) ... 05.06.2006 22:12:10 ... (76/314)
Re (4): Abych se přidal
Odpověď na příspěvek od Rop ( mailto:pavel.riha@gmail.com ) z 05.06.2006 22:03:24:

Myslel jsem to krepet, ale obecně. Protože nejsem ten typ, co spamuje každé fórum za účelem abych ho udržel v sekci. Zastávám názor, že fóra, ve kterých se nediskutuje, tak nejsou potřeba. Je zbytečné, abych osobně udržoval fóra, když o ně nejsou zájem. *4*

V každém případě aktivní fóra kontroluji a pokud dochází k nějakému porušení psaní na fóra apod., tak zakročím. bylo tomzu vždy a je tomu i teď. Otázka je, zda někdo čistá fóra (o které se opravdu pokouším) považuje za špatnou práci. Každý holt jsme jiní a já přistupuju k práci moderátora takto a zodpovědně. Neříkám, máš dost zkušeností z Kontaktů, ael na druhou stranu přeci jenom sekce se od sekce liší. *4*
guest Muž cYberhawk (cyberhawk@seznam.cz) ... 05.06.2006 22:08:33 ... (75/314)
Pár slov...
Celou vaší diskuzi jsem přečetl a během toho jsem se trochu zastyděl... Uvědomil jsem si totiž, že máte všichni pravdu - moderátor je od toho, aby nenechal fora ležet ladem, aby se snažil diskutující udržovat u tématu co možná nejméně násilným způsobem (tj. bez mazání) a tlačítko Smazat použít jen v nejnutnějších případech... a proč jsem se zastyděl? Protože jsem zjistil, že já tohleto nesplňuju ani v jednom bodě. Jediné co dělám je, že mažu offtopic a občas sem tam přispěju se svým názorem/rejpnutím. A to bych dělat neměl. Snažil jsem se projít fora v naší sekci, která jsou delší dobu neaktivní podle linku od žorža, ale bylo jen jediné neaktivní forum kam jsem dokázal napsat něco konstruktivního na rozvinutí debaty... nemyslím že bych se mohl titulovat slovem "moderátor," protože to nejsem. Jsem mazač. Ale chtěl bych se zkusit polepšit... a pro ostatní: vezměte si tuto debatu k srdci a zkuste se zamyslet, jestli nějak můžete ze svých sekcí udělat něco lepšího... tak, aby žádné forum nezůstalo neaktivní. Uznávám, že u některých for to prostě nejde... ale proto jsme dostali tento úkol. Abychom se snažili.

Cíba *140*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 z 32 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: