XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Diskuze o uživatelských fórech

 

Diskuze o uživatelských fórech

Diskuze o uživatelských fórech

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nápady na zlepšení úrovně fór, cokoliv vás napadne
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 z 32 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | » | Poslední

 

mar.tanČerná hvězdička Muž mar.tan (mar.tan@centrum.cz) ... 10.06.2006 14:07:54 ... (94/314)
Re: Hmm
Odpověď na příspěvek od ADMIRAL-1 ( mailto:admiral1@centrum.cz ) z 10.06.2006 10:50:11:

Tohle jsem už kdysi dávno navrhoval a možná je to ve schválených, možná to má gym v hlavě nicméně by ti mohlo zatím pomoci nastavit si zovrazování fór po 100 příspěvcích.*18*

Martin
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (ala@havlas.eu) ... 10.06.2006 10:59:17 ... (93/314)
Re: Hmm
Odpověď na příspěvek od ADMIRAL-1 ( mailto:admiral1@centrum.cz ) z 10.06.2006 10:50:11:

Ano, to by možná nebylo úplně marné. Až budu mít někdy hovor s Gymem, zkusím se ho optat, jestli by to bylo realizovatelné...

Elfik *88*
ADMIRAL-1 Muž ADMIRAL-1 (admiral1@centrum.cz) ... 10.06.2006 10:50:11 ... (92/314)
Hmm
Spíše bych uvítal, že když se přihlásím na fóra a juknu na určitou tématiku, aby tam byl odkázek, nebo grafická značka na poslední nový příspěvek.
Tzn, aby mě to hodilo automaticky na poslední nový příspěvek *4*
Páč kdo má třeba 26 nový příspěvek pořád odpočítavat...*8*
Jako 20 ( 2 ) to je jasný jak na to kliknout a pak kliknu na ( 3 ) a musím těch šest odpočítatat páč už samo zmizí ten popis ( !!! nový )
Mno snad ste to pochopily .....*47* *8*
Nejsem programátor tak nevím zda to jde bo ne *8*


Zdravím Váš Generál námořních sil *291**291**291*
guest Muž Lothar (lothar2@email.cz) ... 09.06.2006 23:41:59 ... (91/314)
Re: forum v profilech
Odpověď na příspěvek od E-R-R-0-R ( mailto:snek57@centrum.cz ) z 09.06.2006 19:20:37:

Dříve se v profilu zobrazovalo kolik jsi moderoval fór a to bylo zrušeno, jelikož se našlo tisíc vlez doprdelků co otravovali, že chtějí býr moderátorem, jenom aby měli v této kolonce větší číslo *52*

A jak bys chtěl vypisovat že moderuju cca 210 for?
guest Muž Lupin2 (s.krasa@centrum.cz) ... 09.06.2006 21:04:29 ... (90/314)
Re: forum v profilech
Odpověď na příspěvek od E-R-R-0-R ( mailto:snek57@centrum.cz ) z 09.06.2006 19:20:37:

A k čemu to je? :-)

Hlavní moderátoři jsou uvěřejněni ve fóru: Moderátoři uživatelských fór *4* A to stačí :-) To zda jsi moderátorem svého fóra je sice hezké, ale ostatním uživatelům to je asi k ničemu.... je to k ničemu i u nás moderátorů.

Stačí, když v daném fóru, v hlavičce jsou uvedeni... podle mně dostatečné :-) *5**4*
guest Muž E-R-R-0-R (snek57@centrum.cz) ... 09.06.2006 19:20:37 ... (89/314)
forum v profilech
mohli by to udělat tak aby v profilech mohlo bejt vidět i to kde ste moderátoři stejně jako kde ste stálý správci
guest Muž Frey (m.fredy@seznam.cz) ... 06.06.2006 17:00:55 ... (88/314)
Re (2): K tématu...
Odpověď na příspěvek od cYberhawk ( mailto:cyberhawk@seznam.cz ) z 06.06.2006 08:04:41:

Tím mám na mysli příspěvek delší než jedná věta (ten kdo je mazán, toho by to určitě mrzelo pokud ten příspěvek byl delší a dal si s ním nějakou práci). Příspěvek reagujicí na probihajicí diskusi. Příspěvek, který neobsahuje vulgarity a urážky. Příspěvek, který není o jednom slově či smajlů. Příspěvek, který je věcný a reaguje i na probihajicí off-topic diskusi.

All jest můj názor.
guest Muž xTUNTAx (sabina.tunta@centrum.cz) ... 06.06.2006 10:07:09 ... (87/314)
Re: K tématu...
cyberhawk..
.. Jsi první moderátor, který tu uznal svojí chybu.. Smekám .o) Kéž by si to dokázalo uvědomit moderátorů více...

lupin2..
.. Ne, Tvojí povinností není udržovat fora v čistotě - to je povinností např mne (Kontakty s adminy)... Tvojí povinností je, aby lidi mohli na uživatelských diskutovat, aby měli o čem diskutovat, aby se na ta fora mohli vracet, poněvadž moderátoři z KsA je svým způsobem "vyštvávají" z for... Vy naopak je k těm forum máte "připoutávat"
.. Asi bys byl super moderátor na KsA, ale na uživatelských je od Tebe žádáno něco trošku jiného :o/
.. btw... rop byl opravdu moderátorem uživatelských for dřív než Ty... a zrovna on zavedl to pojmenování (které já nesnáším :o) ) moderátor (UF), mazač (KsA) :o)

Keithtidlo..
.. *52* *20*

Frey..
.. "Moderování není žádná složitá věda, nemusíme na to studovat školu, není to ani žádná práce."
.. "Ano, i mazání patří k fuknci moderatora. Musím uznat, že sem dříve tímto způsobem taktéž moderoval, mazal jsem pouze off-topic příspěvky. S průběhem času, jsem si uvědomil, že kvalitní off-topic příspěvky, by se mazat neměli. A to z toho důvodu, že člověk, který se odchýli (i o 180 stupňu) od tématu, přeci nenapsal nic špatného. Vaším úkolem je mu nic nevytýkat, ale obratně vrátit diskuzi k danému tématu, například navadějicími otázkami. Je spoustu možnosti."
... Pokud to není žádná složitá věda, proč ses to musel učit? Proč jakmile někdo získá navíc kolonku "smazat", to přebírá tak, že se musí používat jen toto? :o)
... Já si naopak myslím, že to moderování poměrně složité je - ale jak pro koho ... Někdo prostě to má v krvi, jiný ne... :o)

lothar a lupin2..
.. Nemyslím si, že je rozdíl mezi sekcemi..
.. Nemyslím si, že to, že se na některém foru nediskutuje, znamená, že o něj není zájem..
1) Není rozdíl mezi sekcemi ... Já bych mohla diskutovat v sekci Zvířata či Xchat, ale nemohla bych diskutovat v sekci Věda a technika či Film ... Někdo jiný by mohl diskutovat v Hudbě, ale nemohl by diskutovat v Auto-moto ... A to je přesně ten rozdíl - pokud mám k něčemu vztah, tak o tom diskutuji..
2) Začínala jsem na foru, které se tehdy jmenovalo "Čeština" a bylo poměrně mrtvé... Věděla jsem ale přesně, co od toho fora chci, takže se pak (aj díky druhému moderátorovi zajdeemu) stalo "nejžhavějším" forem... Ale nebylo to o tom, že bych si myslela, že jsem úžasný moderátor, jen jsem věděla, co od toho fora chci a to forum mne chytlo.. (kdybych se stala moderátorem třeba fora Knihy, tak bych zoufale mlčela, poněvadž jsem kulturní barbar :o) )... Takže tvrdit, že když se na foru nediskutuje, že o něj není zájem, je hloupost. Ono záleží na tom, zda se najde nějaký tahoun, který by to forum dokázal probudit k životu.

elfís..
.. :o) *18*
guest Muž cYberhawk (cyberhawk@seznam.cz) ... 06.06.2006 08:04:41 ... (86/314)
Re: K tématu...
Odpověď na příspěvek od Frey ( mailto:m.fredy@seznam.cz ) z 06.06.2006 01:32:50:

S průběhem času, jsem si uvědomil, že kvalitní off-topic příspěvky, by se mazat neměli.

Pomineme hrubku, ale chtěl bych se zeptat, co si představuješ pod pojmem "kvalitní offtopic, který by se neměl mazat." *34*

Cíba *140*
guest Muž Frey (m.fredy@seznam.cz) ... 06.06.2006 01:32:50 ... (85/314)
K tématu...
Předem navrhuju Elfovi, aby to tu nemazal (popř. jen nějaké osobní hádky), jsou tu věcné (IMHO) velmi důležité příspěvky.

Předem podruhé :) Navrhuju, aby se případné problémy s moderátory, sledovanosti jejich zájmu apod, řešilo na Pracovním foru, jež je k tomu určené.

A teď k topicu. Více méně mi přijde, že se všichni schodnem na pár základních věcech:

Moderátor je člověk, který moderuje forum především psaným projevem. Kvalita jeho moderování, se především odvijí od jeho schopnosti otáčet, vracet či začínat diskusi k vymezenému tématu. Moderování není žádná složitá věda, nemusíme na to studovat školu, není to ani žádná práce. Moderatora člověk neděla protože musí, ale proto že ho to baví.

Odměnou za kvalitní práci, je aktivní forum, do kterého uživatele rádi přispívaji. Mnoho lidi není schopno pochopit, že kromě moderatora sekce, do diskuze z větší části zasahuje i zakladatel fora. On může být tím, který forum razantně promaže a odpovědnost pak mnohdy padá na ramena moderatoru. Někteří zakladatele dosazuji k stávajicím moderatorum další, mnohdy i větší počet moderatorů. A pak už se, ale hůře zjišťuje odpovědnost za případný průmaz fora.

Moderátor je ten člověk, který by měl být schopen kontaktovat zakladatele fora a přímo s ním se na lecčems domluvit, případně ho upozornit na nějaké chyby. Měl by taky sledovat, která fora se do jeho sekce zakládaji. Nebo všimne-li si například, že se nezkušený uživatel uklikne a založí, forum patřicí do jeho sekce, do sekce jiné. Měl by kontaktovat admina a zjistit, kdo forum zakládal, aby mu mohl říct jakou udělal chybu.

Moderátor by ale také na forum neměl psát jen proto, že je v hlavičce fora, označen jako moderator. Jen nejlepší moderátoři, podle mě vycíti, hranici mezi spamem a věcnými příspěvky rozvíjejicími, popřípadě obracejicími diskuzi správným směrem. Taktéž si myslím, že o moderatory, by se mělo starat více kvalitních adminů, jako byl třeba Hornet.

Ano, i mazání patří k fuknci moderatora. Musím uznat, že sem dříve tímto způsobem taktéž moderoval, mazal jsem pouze off-topic příspěvky. S průběhem času, jsem si uvědomil, že kvalitní off-topic příspěvky, by se mazat neměli. A to z toho důvodu, že člověk, který se odchýli (i o 180 stupňu) od tématu, přeci nenapsal nic špatného. Vaším úkolem je mu nic nevytýkat, ale obratně vrátit diskuzi k danému tématu, například navadějicími otázkami. Je spoustu možnosti.


Pokud jste se prokousali mým grafomanským výlevem, tak Vám děkuji za udělený čas.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 z 32 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: