XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Inforoboti

 

Inforoboti

Inforoboti

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Schopnosti a možnosti inforobotů a zážitky a zkušenosti s nimi...
Toto Forum

... je určeno pro všechny, kteří se zajímají o infoboty do místností nebo se o nich chtějí dozvědět něco nového.

Pochlubte se, co váš robot umí Bude to super   *88*

Cílem tohoto fora je ...
► Přiblížit lidem, co to vlastně infobot je
► a jaké má schopnosti a možnosti co se týče funkcí k dispozici i způsobů jak ho ovládat...
► .. přilákat nové uživatele k využívání bota ..
► prodiskutovat možnosti, kterých by mohl dosáhnout v obecné úrovni .. tedy co by tak ještě mohl umět ...
► zaznamenat i nějaké zábavné historky s botem :-)

A přitom ...

► ... nezatěžovat lidi, kteří sami o botovi moc nevědí technickými a vývojovými komentáři
► .. ani zde diskutovat konkrétní bugy a návrhy s konkrétními boty
► .. nebo zde vypisovat problémy s botem

Na to slouží tzv. VývojovéForum

Co je to infobot

Infobot je interaktivní skript sledující sklo v místnosti, házející hlášky, provádějící příkazy, počíítající statistiky mluvení apod.

Infobot umožňuje rozproudit nudu v místnosti a dát místnosti novou osobitost Koukám na tebe   *18*

Co vše boti umí si můžeš přečíst na tomto foru v posledních příspěvcích Koukám na tebe   *18*

Jak infobota získat ?

Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*
Nejdříve se podívej do nápovědy - sekce Roboti, abys zjistil zda místnost a tz jako odpovědná osoba splňujete všechny předpoklady.
https://www.xchat.cz/~guest~/help/index.php?root=87
Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*

Založ pro nick bota vhodný nick a nastav na něm vše co pravidla vyžadují (vypnuté počítání hodin a správce) Pozor   *90*

Po té kontaktuj administrátora Giggo s žádostí o povolení infobota.

Bojíš se že bys nezvládl bota konfigurovat ?

Neboj se, boti obsahují administrační rozhraní a jejich konfigurace je téměř hračka. Navíc se vždy máš na koho obrátit Koukám na tebe   *18*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž superja (inna40@seznam.cz) ... 13.01.2021 09:27:00 ... (Strom/Strom)
Infobot
Ahojte,
jak a u koho je možné získat Infobota do místnosti kde jsem SSko? děkuji za odpověď

*3109* *2941* *2967* *2962* *2967* *2952* *2942* *2752*
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@post.cz) ... 13.01.2021 11:33:18 ... (Strom/Strom)
Re: Infobot
Odpověď na příspěvek od superja ( inna40@seznam.cz ) z 13.01.2021 09:27:00:

Ahoj, viz. nápověda „Jak získat povolení“:
https://www.xchat.cz/help/index.php?root=87

Administrátor, u kterého se žádá, starající se o nápovědu, sice oficiálně žádný není, když ale napíšeš Prazdrojovi, který sice přebarvil hvězdičku (aby se zašil *47*), tak Ti určitě rád pomůže. Případně Tě odkáže dál.

V první řadě je dobré mít nějaký hosting a někoho, kdo vám v místnosti robota rozběhne a bude se o něj starat (odpovědná osoba za něj). Ten by měl být dostatečně technický zdatný, aby jej byl schopný nainstalovat a zprovoznit. Existuje skryté fórum, ke kterému tento uživatel dostane přístup a kde je možné stáhnout script napsaný v PHP. Viz. ten odkaz výš.

Inspiroval bych se nebo poptal v místnostech, kde už nějakého bota mají, zde najdeš jejich seznam: https://www.xchat.cz/help/index.php?root=118

Hezký den *54*.
guest Muž superja ... 14.01.2021 05:25:34 ... (Strom/Strom)
Re (2): Infobot
Odpověď na příspěvek od Elza ( elza@post.cz ) z 13.01.2021 11:33:18:

Ahoj Honzo, velmi děkuji za tvoji odpověď. Snažím se psát všude možně, ale asi to tu už nikdo nedělá, no nemůžu dělat nic víc než čekat, že se mi někdo ozve.
Lidí tu bývalo hodně který to před lety dělaly ale teď je to tady velmi vzácné.

Přeji krásný den

Ahojte
nenajde se tu někdo, u koho bych mohla mít Infobota do stálé místnosti xchatu? Děkuji


*3109* *2941* *2967* *2962* *2967* *2952* *2942* *2986* *2950* *2955* *2955* *2942* *2752*
Johny_travnikar Muž Johny_travnikar (Johny_travnikar@centrum.cz) ... 14.01.2021 12:11:30 ... (Strom/Strom)
Re (3): Infobot
Odpověď na příspěvek od superja z 14.01.2021 05:25:34:

Ahoj,

zkus třeba acustika, ten snad má jen problém bota rozjet, ale třeba by ho měl aspoň kam dát... :D
A nebo se poptej v Kvízu, kde jim bot jede úspěšně vlastně pořád... :)

Taky jsem uvažoval, že bych zase nějakýho rozjel, ale asi se mi nechce mít hosting jen kvůli tomu a předělávat starý skripty, co mám zálohy... *71* :D
Z0MBie Muž Z0MBie ... 16.01.2021 01:24:06 ... (Strom/Strom)
Re (4): Infobot
Odpověď na příspěvek od Johny_travnikar ( Johny_travnikar@centrum.cz ) z 14.01.2021 12:11:30:

Ten Kvízbot je docela longshot, sice se jeho zdrojáky Onovy netají ( https://github.com/onovy/KvizBot ), ale obecným infobotem bych to nenazýval, Kvízka umí mám pocit jen ty otázky.

Jestli můžu přispět se svojí knížecí radou do mlýna, tak bych si pronajmul VPSku na Digital Ocean ($5/month není zas tak likvidační), nasadil tam BTTRW (mám pocit, že ji zdejší komunita stále udržuje při životě) a za ní posadil Eggdropa ( https://www.eggheads.org/ ). Před patnácti lety se tu s tím dalo udělat spousta parády a díky stále funkční BTTRW to bude fungovat i dnes. Navíc se do něj dá nahrát spousta pluginů pro různé účely.

V jakém stavu jsou dneska ti legendární Bohdy-like PHPkoví roboti netuším :).

DIsclaimer: Ne, nemám nejmenší zájem něco takového někomu rozjíždět, natož to pak udržovat. Ale možná by se toho někdo iniciativní chytit mohl a třeba to jako takovej rozcestník pomůže :)
guest Muž DonLaFontaine ... 17.01.2021 23:23:56 ... (Strom/Strom)
Re (5): Infobot
Odpověď na příspěvek od Z0MBie z 16.01.2021 01:24:06:

Naprosto souhlasím, jen místo eggdropa bych nasadil něco modernějšího, třeba Supybot/Limnoria. Skriptí se tam v Pythonu a je to (asi) jednodušší než skripty v TCL.

Mimo to umí Limnoria (fork Supybota) různý oprávnění, omezení příkazů, atd. už v základu.
ONDRASHEKČerná hvězdička Muž ONDRASHEK (Xchat.ONDRASHEK@seznam.cz) ... 20.01.2021 15:05:10 ... (Strom/Strom)
Re (6): Infobot
Odpověď na příspěvek od DonLaFontaine z 17.01.2021 23:23:56:

Já "mám" jednoho infobota závislého na IRC bráně, který toho umí dost, ale přestal jsem s jeho vývojem, jelikož se nenašel nikdo, kdo by měl 24/7 nahozenou IRC bránu, přes kterou funguje a bylo by potřeba udělat nějakou lepší administrativu a vyřešit znovu-nahození.

Meďovic bot mě fungoval taky, ale bez lepšího webhostingu není použitelný.
guest Muž TOP ... 20.01.2021 19:22:40 ... (Strom/Strom)
Re (7): Infobot
Odpověď na příspěvek od ONDRASHEK ( Xchat.ONDRASHEK@seznam.cz ) z 20.01.2021 15:05:10:

Znovunahození bota nebo brány řeším přes sysctl nebo daemontools, je to jednoduchý. Jinak se Limnoria nastavuje přes příkazy "do šeptu" bota, funkce přes pluginy. Pro BFU to není, nastavit to musí někdo znalej.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: