XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Koníčky a záliby / Pěstování tropických rostlin

 

Pěstování tropických rostlin

Pěstování tropických rostlin

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máte zkušenosti s pěstováním tropických rostlin v našich podmínkách? Palmy, kávovníky, cukrová třtina...
Pěstovat je možné buď původní druhy, nebo vyšlechtěné druhy rostlin/stromů/travin. Například kiwi, kávovník, tabák, cukrová třtina, citrusovník, lichi...

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Ebisek Muž Ebisek ... 23.04.2014 17:17:35 ... (Strom/Strom)
Kávovníky po půl roce
Nakonec jsem koupil Arabicy, přímo rostliny. Po půl roce ale začínám mít problémy s tím, kde je umístím, protože okna jim začínají být malá.

Také jsem zjistil jejich extrámní závislost na světle, především v zimních měsících, kdy jsou z důvodu nedostatku světla schopny opadat skoro jako jabloně (ačkoli jsou to keře neopadavé) *19*
Ebisek Muž Ebisek ... 23.11.2014 19:06:15 ... (Strom/Strom)
Re: Kávovníky po půl roce
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 23.04.2014 17:17:35:

A ještě doplnění. Ačkoli jsem v dubnu naříkal nad nedostatkem světla a tendencí shazovat lístky, přes léto jsem prozměnu pochopil, že slunce je snad ještě horší než dříve zmíněný nedostatek. Nakonec sice situace není tak hrozná, ale spousta kávovníků se mi přes léto "spálila" sluncem. Nyní na podzim spálené listy začaly schnout a padat.

Rozhodně je tedy ideální světlo tlumené přes záclonu, neboť kytkám na stolcích a poličkách se přes léto dařilo nejlépe. A protože tolik poliček a stolků zase nemám, je na místě přemýšlet alespoň nad nějakou tlumivou fólií nebo roštěm, kterou bych hodil do oken před rostliny během neostřejší části léta. *18*

Nějaké ty fotky dodám třeba příště. *4565*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: