XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 24.12.2016 11:42:02 ... (Strom/Strom)
Z filmů kdysi zhlédnuto: [1]
.
Přežijí jen milenci (2013)

Souhlasím s průměrným hodnocením [2] 78% (4*).

SPOILERY:

Ze začátku to vypadalo jako typický umělecký horror (zdlouhavé a pochmurné obrazy), teprve postupně vycházelo najevo, že Adam a Eva (T. Hiddleston a T. Swintonová) jsou nejen živoucími svědky soustavných lidských omylů a selhání ("Už se začalo válčit o vodu? Nebo se pořád řeší ropa? Vždycky jim to dojde, když už je pozdě."), ale i symbolem lidské vůle přežít, milovat, vzdělávat se a zanechat odkaz. Jako bonus chytřejší práce s upírskými mýty v moderní době než je zvykem - např. se schovávali v umírajících (rozumějte - opuštěných) čtvrtích, Eva se beze strachu procházela arabskými čtvrtěmi (protože to ona je predátor), měli dost velké problémy s odstraňováním mrtvol, pokud se neudrželi a krmili se na živém člověku (říkali jim "zombies") místo z krevních konzerv ("Co budeme dělat? To není jako za starých časů, kdy stačilo tělo hodit do řeky plné obětí cholery.") apod.

P. S. : Post narychlo, abych neměl jen jednořádkové přání šťastných a veselých. *1384*

*54*

[1] Chyběly mi další dva podobně sofistikované horrory - v nepřepsaných poznámkách mám Byzantium a uvažoval jsem o Sama nocí tmou.
[2] Z hodnocení na ČSFD.cz, IMDb.com, RottenTomatoes.com a Metacritic.com.
.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: