XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 03.11.2016 14:15:48 ... (Strom/Strom)
Z TV seriálů kdysi zhlédnuto:
.
3. řada Rozparovačovy ulice (Ripper Street, 2014)

Seriál se mi i po třetí řadě líbil a souhlasím s průměrným hodnocením [1] 82% (4*).

SPOILERY:

Nemůžu dost vynachválit whitechapelskou Divizi H - jó, kdyby se taková sbírka dobrých chlapů sešla nejen na každé (současné) policejní stanici, ale vůbec všude, kde je morálka důležitá, to by bylo světu hej! Třebaže jsem měl tentokrát problém, že inspektorovi Edmundu Reidovi (M. Macfadyen) prošla vražda (v afektu), tím spíš, že v 7. epizodě (jedné z nejlepších) nechal zatknout ženu za stejně "pochopitelnou" vraždu a ta žena skončila na šibenici.

Tvůrci ale jako by zároveň sledovali historický vznik ženského hnutí a do popředí protlačily výrazné ženské postavy, které ale překvapivě ani v případě až vražedně zatvrzelé Dlouhé Susan (M. Buringová) neztrácely svůj ženský pel a přirozené místo po boku vybraných mužů. Z tohoto hlediska byl (paradoxně) znovu nejlepší vývoj kolem vztahu seržanta Benneta Drakea (J. Flynn), který se nevzdal své lásky (Ch. McKennová), ani když mu její solidnější snoubenec vypočítal, co všechno jí může nabídnout na rozdíl od něj.

Pro mě ještě speciální satisfakce z vývoje postavy bulvárního novináře Freda Besta (D. Dawson), víceméně (jako švihácký dandy nebyl zrovna nenápadný) skrytého (co jiného ve viktoriánské Anglii 19. století?) gaye.

(Viděl jsem už i 4. řadu, ale tu mám ještě v nepřepsaných poznámkách, i když už jsem v hodnocení zohlednil i nesympatický vývoj postavy Drakeovy Rose, o niž tak dlouho a urputně bojoval.)

*54*

[1] Z hodnocení na ČSFD.cz, IMDb.com, RottenTomatoes.com a Metacritic.com.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: