XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.10.2016 18:54:56 ... (Strom/Strom)
Ze "syrské" série naposledy zhlédnuto:
.
Ochrana státu (2008)

(Kdybych byl stručnější a tolik se nerozepisoval o Syrské nevěstě a Syrianě a vkládal filmy jako obvykle ve trojici, plánoval jsem po nich dosud neviděného Nezvaného hosta z roku 2007. Proto jsem to odložil.)

Ochrana státu se mi líbila, s průměrným hodnocením [1] 67% (3*) můžu souhlasit.

SPOILERY:

Takže tu máme dávno před počátkem syrské občanské války (demonstrace v rámci Arabského jara v r. 2011) a americkou intervencí proti Islámskému státu na území Iráku a Sýrie (v srpnu 2014) francouzský špionážní thriller o boji francouzské kontrarozvědky se syrskými teroristy, kteří se pokoušeli propašovat chemické zbraně k útokům do Francie. Co zpočátku vypadalo jako kritika francouzských tajných služeb, které se neštítily najmout prostitutku, ba ji podporovat, aby při špionáži využila „všech“ svým zkušeností, skončilo jako téměř ryzí propaganda - utrápený pohled šéfa jednotky na tablo se jmény špiónů, kteří padli "ve službě vlasti". Ani postupný přerod (etnicky) francouzského narkomana a drobného zlodějíčka ve fanatického islamistu nebyl úplně přesvědčivý. A dost velký nesmysl bylo rekrutování gayů rozvědkou, protože coby agenti na Blízkém východě by logicky byli ještě zranitelnější než ženské agentky (ve skutečnosti se nemají rekrutovat ani jinak, protože homosexualita je jejich zranitelné místo nejméně kvůli vydíratelnosti i na Západě). Ale solidní hodnocení si dle mého film zaslouží za zajímavý příběh, věrohodný výkon divoké a půvabné V. Giocanteové, scénu znásilnění vězně, které opravdu vypadalo spíš jako akt fyzické dominance než homosex (ale jen vypadalo, pořád je tam ta erekce, která se vysvětluje hůř), a především dosud účinná strategie teroristů: "Naším cílem je strach. Zničit vás zevnitř pomocí vašeho vlastního strachu."

*54*

[1] Z (dostupných) hodnocení na ČSFD.cz, IMDb.com, RottenTomatoes.com a Metacritic.com.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: