XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Chyby XChatu

 

Chyby XChatu

Chyby XChatu

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
forum o chybach Xchatu
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 25.09.2007 14:33:26 ... (Strom/Strom)
enter
Myslím že toto förum je dobrý nápad... zde by nemusela panovat tak nepřílemná atmosféra, vznikající na foru nápady na vylepšení tím že forum by mělo být nediskuzní. Zároveň by sem mohli být směrováni uživatelé kteří se chtějí pozr zeptat na nějajkouá drobnost... ani já nevím o xchatu všechno, to snad jen vývojáři a možná ani i oni ne jak to tak občas vypadá *261*

Na úvod můžete každý napsat svůj názor na zabezpečení FlexiFrame... Návrhy ba vylepšení tu jistě všichni čtete a mě by docela zajímalo jaký k tomu mají postoj i ostatní (ti co se nemájí potřebu vyjadřovat tam)

hezký den *44*
guest Muž a2b ... 25.09.2007 17:25:27 ... (Strom/Strom)
Re: enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 25.09.2007 14:33:26:
Myslím, že to ohrazování jinými weby jsi docela nepochopil, mělo to sloužit pouze jako příklad toho, že svou IP stejně neukryje, při téměř každé návštěvě jakéhokoliv serveru se uloží jeho IP do logu, který jsou majiteli webu přístupné a když ji někdo bude chtít, dostane ji i mnohem jednodušším způsobem, než porovnávámím IP a nicků *6* ... z toho usuzuju, že tu někdo dělá z komára velblouda a tím to pro mě končí. A ještě ke spojivání nicků, IP a zaměstnavatele ... proč to bude zaměstnavatel dělat tak složitě, když tě bude chtít vychytat, zanalyzuje log firemního proxy serveru a hned vím, kde se na netu flákáš *6*
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 25.09.2007 18:58:53 ... (Strom/Strom)
Re (2): enter
Odpověď na příspěvek od a2b z 25.09.2007 17:25:27:

já o zaměstvanateli ani nepípl, je mě jedno jaký vztah má kdo se zaměstnanci pokud se mě to netýká ... A na jiných webech... to máš pravdu... jenže když někam jen vstoupíš a vůbec nejsi nijak přihlášen tvoje IP je s tebou samím nespojitelná ale zde by mohlo v krajním případě docházet k agregaci dat, na skle se nezřídka oběvují dosti osobní věci, když nevíme kdo to píše nemá to žádnou cenu, ale kombinace ICQ, emailu, toho kam jde kdo večer, jak tráví svůj čas, zda je ženatý a hledá milenku spolu s IP která to pospojuje a místem lokace počítače, nabízí ke zneužití...

Je zřejmé že píšu uplně krajní případ kam to může zajít, sice krajní ale ne nedosažitelný... a v IT se prostě musí brát krajni možnosti... nedá se nic dělat tak to prostě je... *105* normální uživatel není psychopat aby to dělal, ale nesmí to být možné dělat!

To je můj názor. Opravdu si myslím že logy IP adres na informačních serverech a možnost spojitelnosti věcí které si uživatelé spojit nepřejí je rozdílné...
guest Muž a2b ... 25.09.2007 19:16:05 ... (Strom/Strom)
Re (3): enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 25.09.2007 18:58:53:
Okej, vsechno chapu, dalo by se tomu zabranit, tak, ze by se udelal ze serveru centra prostrednik, a volal bys vlastne adresu centra s adresou, kterou ma nacist v parametru a centrum by to v podstate preposlalo, ale zase ... kliknes na neco, dam tam naky javascript a mam te ... a parsovat stovky stranek a upravovat v nich odkazy pro takove mnozstvi uzivatelu neni nerealne, nicmene si nemyslim, ze by to se stavajicimi stroji prispelo ke stabilite systemu a navic, kazdy admin, ktereho neznas vidi primo tvoji IP *2* a SSka se voli z duveryhodnych zdroju, takze bych to tak neprozival, nehlede na to, ze 90% SSek ani nevi co to je IP je ta pravdepodobnost hodne mala *6* i kdyz priznavam, neni to nerealne, jen opravdu nepravdepodobne *6*
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 25.09.2007 22:42:46 ... (Strom/Strom)
Re (4): enter
Odpověď na příspěvek od a2b z 25.09.2007 19:16:05:

o nepravděpodobných věcech v IT se dá polemizovat hodiny *1*

znalost IP adminy ne nutnost, to je jisté, osobně si ale myslím že SS je už příliš velký okruh. Krom toho důveryhodnost SS sem nezaplétej, v různých místnostech jsou SS volena různě a o důveryhodnosti některých by se pravděpodobně polemizovat dalo. Můžeme brát v úvahu například žárlivost a pomstu které dělají z lidí trochu nebezpečná zvířátka... Ale to už sme moc odbočili

Prostě navrhuju aby pokud taková domovská stránka má být spuštěna, at jě jí vyhrazen prostor na webu xchatu, stránka jednoduchá bez java scriptů a fertig :D může to být něco předpřipraveného - něco jako profil políčka k vyplnění + pozadí. Pokud chtějí něco složitějšího a myslí si že jim uživatelé na to budou chtít chodit, mohou tam umístit odkaz... něco jako nynější web místnosti. Nikdo mě ale přeci nemůže nutit na to klikat, či otenřením framu (který bych nejraděj deaktivoval - já jako uživatel) na stránky vstupovat automaticky

ne? *105*
guest Muž FRANTACZ1 ... 25.09.2007 20:07:53 ... (Strom/Strom)
Re (3): enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 25.09.2007 18:58:53:

Plně s tebou souhlasím, snad nemusím opakovat proč (ostatně tys napsal příklad, jeden z mnoha, taky pěkně, jasně a výstižně). Je to na onom fóru, kde smějí diskutovat jenom hvězdičky a kamarádi hvězdiček.
Naivita některých nezná mezí, ale budiž, jejich volba, a volba xchatu, s titulkem: "jak udělat z bezpečnostní díry vlastnost" - bezpečnost uživatelů, na tu kálíme zvysoka.
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 25.09.2007 22:50:00 ... (Strom/Strom)
Re (4): enter
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 25.09.2007 20:07:53:

forum kde smí vystupovat jen hvězdičky a kamarádi hvězdiček? pokud opravdu myslíš fofum návrhy na vylepšení, myslím že trochu křivdíš... naivita, neznalost a možná blbost některých jedinců neznamená že forum je "začarované". Zkus se na to podívat z druhého pohledu, forum má sloužit pro orientaci vývojářů o přáních uživatelů, případně o nalezených chybách.

Je pravdou že uživatelé si občas vymýšlí opravdu blbosti, kdy napsání a zprovoznění jedné věci by trvalo třeba týden a pak by se zjistilo že je to věc nepotřebná. Vývojáři opravdu nemají celí den na pokec o fajn věcech na foru, proto je to forum tak striktně mazáno... Já když vidím forum se 100+ novými příspěvky tak ho otevřu a prolítnu aby se mi "odbarvilo", ale to jaksi oni dělat nemohou a číst si spam není příjemná věc. Krom toho na tom foru často dochází k hádkám a těm lidem bych to mazal rovnou :)
guest Muž FRANTACZ1 ... 25.09.2007 23:21:21 ... (Strom/Strom)
Re (5): enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 25.09.2007 22:50:00:

Tomuto fóru tak říkám trochu s humorem. "Trochu", protože že by to bylo k popukání, to ne. A podal jsem to na Stížnostech. Bylo to zamítnuto řka, že se tam smazal můj nesprávnej názor (podle nich, ale to je celkem vedlejší - hlavně jinej názor), a naopak opačnej (taky neohvězdičkovanej) tam zůstal, protože byl správnej (podle nich). Myslim si, že měly, a zvlášť v tomto problémovym případě!, zaznít oba pohledy, aby si každej udělal názor sám, a ne že si někdo usurpuje na z podstaty problematický věci názor jenom ten jeho, a cenzuruje kohokoliv, kdo se jeho geniální dokonalosti postaví do cesty.
A na tom, že na některejch fórech se skutečně vesele mažou názory odjakživa (teď zas myslim i uživatelský fóra), protože se nehoděj do páně moderátorova hájemství o neomylnosti a moudrosti, to už jsem tu zažil několikrát, myslim si, že o tom si ostatně udělali svůj názor i někteří další.
A tak klidně použiju občas drobet toho sarkasmu.

* nich - ti druzí, neboli buď hvězdičky (žlutá, černá) nebo spíš častějc páně moderátorská společnost
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 00:30:12 ... (Strom/Strom)
Re (6): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 25.09.2007 23:21:21:

To zřejmě už není moc k věci... nicméně i mě se víckrát stalo že můj topic ač nijak proti pravidlům byl smazán, ale ukazovat do řad adminů se žlutou hvězdou a příchutí rybiny nebudu. Nehodlám se tím zatěžovat a v životě jsou chvíle přes které se prostě přenést musíš, lidi bývají svině *105* Ber to z té lepší stránky... na tomhle fóru ti to nikdo mazat nebude a klidně se vyjádři :) Měl bys být tolerantnější mluví z tebe hořkost.
guest Muž FRANTACZ1 ... 26.09.2007 04:34:02 ... (Strom/Strom)
Re (7): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 26.09.2007 00:30:12:

To si třeba myslíš, ale to je tak všechno, se skutečnostní to nemá co dělat :-) Nevim, proč bych se měl třeba na fórech vyjadřovat v rukavičkách, nejsme v mateřský školce :-)

Nicméně nevim proč bych neukazoval taky do řad adminů... Asi takhle: drtivou většinou za to, s čim mám třeba já problém na fórech, můžou samozřejmě moderátoři, jak jsem napsal. Ale jde taky o díl zodpovědnosti. Ač s adminy (žlutými, příp. zelenými - narozdíl třeba od červených či černých, z kterých mluví mnohdy třeba povýšenost - nicméně s těmi se zas nesetkávám v místnostech či při řešení problémů, tam jde hlavně o fóra, o problémy ssek apod.) mám zatím naopak ponejvíce velmi dobrý osobní zkušenosti (pochopení pro příp. situaci a velmi slušná a rozumná komunikace), prostě za to, že někdo takový stále je moderátorem, aniž by mu bylo z jejich strany cokoliv třeba vytknuto (aspoň si to myslim, protože to tak pořád vypadá), nesou taky zodpovědnost.
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 08:17:16 ... (Strom/Strom)
Re (8): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 26.09.2007 04:34:02:

Myslim že jsi proti autoritám zahořklý.

Jen pro tvou informaci: *398* - admin ve zkušební lhůtě *371* - administrátor xchatu *373* - velitel administrátorů *47* *401* - osoba která významně pomohla rozvoji xchatu (nejčastěji se setkáváš se samotnými vývojáři) Každý člověk má určité nálady a svoje problémy, pokud ti někdo dělá naschvály nebo je nepříjemný, má pro to asi důvod. Možná by ses měl zamyslet i nad sebou než budeš obviňovat ostatní ze spiknutí. Na určitých postech je arogance téměř nutná ...

Vyrovnej se s tim :)
guest Muž FRANTACZ1 ... 26.09.2007 08:46:41 ... (Strom/Strom)
Re (9): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 26.09.2007 08:17:16:

Ale já znám význam hvězdiček :-)

Jaký zas spiknutí? O ničem takovym jsem nepsal. Je to jen o lidech, na některejch pozicích je ovšem víc nebo míň pro mě problémovejch lidí (a taky neřikám, že já se nemůžu jevit stejně pro někoho jinýho, vždyť proč ne). To ovšem obecně neshazuje pozice jako takový, samozřejmě :-)

Zelený a žlutý hvězdičky se většinově chovaj slušně a chápavě asi i pro to, že jinak by s uživateli moc nepochodili. A asi by na ně ani nebyli dosazený. Ono i skutečně moc uživatelů závislejch na xchatu nebude, a kdyby tady bylo vyloženě nepřátelský prostředí od těch, co to tu mají vést, spravovat a řešit každodenní problémy, tak by prostě hodně lidí odešlo (buď prostě odešlo a nebo šlo někam jinam). Stejně tak já.

O červený hvězdičce jsem nemluvil o Prazdroji, jak sis možná myslel (s tim jsem zatim nic neřešil - občas mě sice jeho názor na fórech nepříjemně překvapí, ale to je tak vše, ostatní názory beru jako v normálu), ale o Giggovi. Nelíbilo se mi, jak se choval před nějakou dobou vůči jednomu SSku např.. Ale dál to rozebírat nebudu.

O černých to asi nemá smysl rozebírat, protože ti (část: vývojáři) si stejně budou dělat co chtějí. Ostatně to vidíme na případu IPin. Nicméně tuhle věc u nich naprosto nechápu, domníval jsem se, že každej vývojář nebezpečnost (a hlavně nesoukromnost) týhle situace pochopí - vždyť není problém v podstatě (každej dělá chyby) jako v tom, že se tyhle osoby šprajcli a obhajujou neobhajitelný. Tahle věc je prostě bezpečnostní problém ze svý podstaty, a místo aby to zalepili, tak se hledá pokrytecky důvod, aby to udělat nemuseli, kdoví proč. Opravdu fascinující.
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 08:58:14 ... (Strom/Strom)
Re (10): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 26.09.2007 08:46:41:

Tvé názory celkem beru.

Spíš mě zaráží jednoznačnost toho s jakou tvrdíš že vývojáři to podporují. Z textu sem to nepochopil, považuji to jen jako diskuzi nad možným problémem. Upřímě doufám že se tak nestane, jinak by to problém už byl. Největší český chatový portát by dal zelenou sledování nicků? Kde bychom byly .... nevěřim tomu
guest Muž FRANTACZ1 ... 26.09.2007 09:05:21 ... (Strom/Strom)
Re (11): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 26.09.2007 08:58:14:

GymJWM to jako problém odmítá, to dal jasně najevo. Stejně tak carnero. Ale ten nevim, jestli kromě fotoalb a xhodin má něco dalšího na starosti.
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 09:12:18 ... (Strom/Strom)
Re (12): enter
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 26.09.2007 09:05:21:

Odborná veřejnost by nad podobnou věcí musela protestovat...

Ono to samo o sobě nezní nebezpečně ale riziko zneužití je opravnu velké
GymJWMČerná hvězdička Muž GymJWM (gymjwm@jaw.cz) ... 26.09.2007 09:13:21 ... (Strom/Strom)
Re (12): enter ...OT...
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 26.09.2007 09:05:21:

Ja ti nevim, nechce se mi psat moc prispevku, tak to sezvyknu nejak v jednom. Diskuze na napadech a chybach to strasne zneprehlednuje. Ja se diskuzi nijak nebranim, ale pojdme diskutovat nekam jinam nekdy kdyz bude cas .. :) At tam to zustane opravdu prehledne.

Ad IPcka... ja bych to jako problem neodmital. Nicmene to ze ja jsem vyvojar neznamena, ze na xchat stoji na me. Ja dostavam zadani a pozadavky na upravy od architektu sluzby. S temi IP reaguji na stav, kdy jsme varovali na ruzne problemy s flexi framem jiz pred spustenim a jednoduse nam bylo receno, ze nedelame bankovni aplikaci, aby to muselo byt absolutne secure. A to byly vetsi problemy nez parovani IP k nicku. Takze ja jim sice toto muzu rict, ale obavam se, ze jim to bude zcela jedno a ze proste budou chtit mit flexiframe za kazdou cenu tak jak je.
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 09:20:56 ... (Strom/Strom)
Re (13): enter
Odpověď na příspěvek od GymJWM ( mailto:gymjwm@jaw.cz ) z 26.09.2007 09:13:21:

Zábránit zneužití nemůže být zase tak složité... At si tam vkládají SSka stránku umístěnou na xchat.cz popřídadě jim udělatn nějakou šablonu k vyplnění? Přeci tam nechtějí vkládat kdoví co....
GymJWMČerná hvězdička Muž GymJWM (gymjwm@jaw.cz) ... 26.09.2007 10:09:58 ... (Strom/Strom)
Re (14): enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 26.09.2007 09:20:56:

Ja teda vubec nechapu, proc by tam SSka mely vkladat celou stranku... pro me za me at si tam pridaji par odkazu do nejake sablony... ale proc celou stranku... ale tak to je spise otazkou navrhu shora... :)
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 12:12:08 ... (Strom/Strom)
Re (15): enter
Odpověď na příspěvek od GymJWM ( mailto:gymjwm@jaw.cz ) z 26.09.2007 10:09:58:

Mě jakžto uživateli by postačilo omplementovat do nastavení možnost vypnutí toho vyskakovacího framu elegantní řešení :) A pokud se tvůrce/navrhovatel FlexiFramu bojí toho že to budou mít všichni vypnuté a tudíš to bude zbytečností tak je asi chyba jinde že?
guest Muž FRANTACZ1 ... 26.09.2007 12:17:28 ... (Strom/Strom)
Re (16): enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 26.09.2007 12:12:08:

Myslim, že i beze mě si vedete dál v diskuzi skvěle, takže to zatím nechám tak :-)
guest Muž muni-172562 (v.dol@seznam.cz) ... 26.09.2007 12:21:16 ... (Strom/Strom)
Re (17): enter
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 26.09.2007 12:17:28:

to sme rádi *261*
GymJWMČerná hvězdička Muž GymJWM (gymjwm@jaw.cz) ... 27.09.2007 08:40:39 ... (Strom/Strom)
Re (16): enter
Odpověď na příspěvek od muni-172562 ( mailto:v.dol@seznam.cz ) z 26.09.2007 12:12:08:

Oni se ani tak neboji ze by to meli vsichni vypnute... ja se spis bojim toho, co by neustala kontrola takoveho vypinatka udelala se zatezi, teda obvzlast pokud ted vsichni porad mackaji F5 jak jsem se docetl na jinych forech :)
guest Muž a2b ... 27.09.2007 12:30:42 ... (Strom/Strom)
Re (17): enter
Odpověď na příspěvek od GymJWM ( mailto:gymjwm@jaw.cz ) z 27.09.2007 08:40:39:
Neudelalo by to celkem nic, kdybyse využily cookies :), nebo kdyby se to zkontrolovalo jednou pri prihlaseni by taky nemuselo byt tak zle

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: