XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bisexualita

Bisexualita

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Lidičkové, pojďme si na toto téma pokecat...
Bisexualita - (bi = dvojitý, sexus = pohlaví) je typ sexuální orientace jedince k jedincům obou pohlaví v přibližně stejné míře. Pojem označuje nevyhraněnou pohlavní orientaci mezi homosexualitou a heterosexualitou.

Sigmund Freud ve svých výzkumech z roku 1905 uvádí, že má lidská sexualita bisexuální základ - tzv. vrozená bisexualita. Vycházel z poznání, že v ženském hormonálním obraze sice dominují hlavně ženské pohlavní hormony (estrogen), ale nalezneme i mužské (testosteron). V mužském naopak hlavně mužské, ale i ženské. Za jejich regulaci odpovídá hypofýza. Na tento poznatek po několika desetiletích navázal americký odborník Alfred Kinsey, který ze vzorků 6 000 žen a 5 000 mužů všech věkových kategorií z různých kulturních a sociálních vrstev vytvořil sedmistupňovou škálu (prvním je nula a nejvyšším číslo 6). Jednoznačná heterosexuální orientace dotyčného člověka reprezentovala 0 a číslo 6 výlučně homosexuální orientaci. V pásmu 2 - 4 se tedy nachází bisexualita. Přibližně 13 % mužů uvedlo, že za poslední 3 roky byli převážně homosexuálně orientování.

Všeobecná charakteristika

Bisexualita je sexuální orientace, za příznivých okolností doprovázená schopností vytvářet plnohodnotný citový vztah s osobou nebo osobami opačného nebo stejného pohlaví. Bisexuální jedinci mohou mít tedy tělesnou i citovou náklonnost k osobám obou pohlaví.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž dablova_advokatka (rinoa@centrum.cz) ... 29.06.2005 10:46:21 ... (Strom/Strom)
uvolnujici bi
Ja jsem bi...mozna slaba..ale kdyz mam naladu a chut si uzit s holkou..nikdy se nabranim..ale kluky miluju na de vse..ale ptam se..proc si neuzit kdyz je chut..?nebo proc zadrzovat sve chute??
je to zbytecny...))co myslite..?
guest Muž Nellynka (zrzkap@centrum.cz) ... 29.06.2005 17:28:19 ... (Strom/Strom)
Re: uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 29.06.2005 10:46:21:
proč by to mělo být zbytečný?Já si myslím že to máš pěkně srovnaný v hlavince a děláš to, co většina holek *4* prostě když děláš něco c se ti líb a druhýmu taky, nevidím problém
guest Muž dablova_advokatka (rinoa@centrum.cz) ... 30.06.2005 09:54:11 ... (Strom/Strom)
Re (2): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od Nellynka ( mailto:zrzkap@centrum.cz ) z 29.06.2005 17:28:19:
dekuju za tvuj nazor...)
ptala ses proc by to melo bejt zbytecny..
ja si proste myslim,ze se "chute" nemaji zadrzovat..a v sobe dusit..
kdyz po nekom touzim a on po me..proc si proste neuzit...a zadrzovat nesmyslne sve pocity,chute a "napady"..?
prijde mi to zbytecny..a nesmyslny...:))
co si o tom myslis ty..?
Tereza
guest Muž skriiptka ... 06.07.2005 19:32:17 ... (Strom/Strom)
Re (3): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 30.06.2005 09:54:11:
souhlasím, že se chutě zadržovat nemaj, ale co když to jinak nejde?! Co když si musíš vybrat mezi tím, říct pravdu a nebo "ztratit" kamošku? Co když po ní toužíš a bojíš se říct to a nebo prostě víš, že by to ani nemělo cenu a přesto nikoho jinýho nechceš... Ale samozřejmě, pokud je to oboustrany, tak neni co řešit*4*
guest Muž dablova_advokatka (rinoa@centrum.cz) ... 07.07.2005 12:00:41 ... (Strom/Strom)
Re (4): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od skriiptka z 06.07.2005 19:32:17:
pekne receno...*18*
mas asi pravdu..ale jsem proste pravdomluvny clovek..
u me neni co resit..)ale ja bych si nikdy neuzila s kamoskou..))
to bych asi to kamaradctvi ztratila...co myslis..?
guest Muž skriiptka ... 07.07.2005 21:56:29 ... (Strom/Strom)
Re (5): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 07.07.2005 12:00:41:
nevím... myslim že tohle už by záleželo na síle toho kamarádství, ale určitě by to už nebylo jako předtím. Mohlo by je to ještě stmelit, stejně tak jako absolutně rozdělit... nikdy nevíš co se může stát
guest Muž lunatic.fish (lunatic.fish@seznam.cz) ... 09.07.2005 22:14:48 ... (Strom/Strom)
Re (5): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 07.07.2005 12:00:41:
Mam pocit, že se mi něco takovýho stalo a nejni to tak dávno. A jelikož je tohle ten poslední člověk, jehož přátelství bych chtěla ztratit, tak sem se z toho ňák vykroutila. A přitom vůbec nevim jak to kámoška myslela, jestli byla jenom v náladě, protože už měla něco v sobě a nebo to myslela vážně. Taky nevim jesli sem jí tim neublížila. Jenom mi nedávno docvaklo, že jí mam ráda. Trochu opožděný reakce no.Teď už ale nevim co s tim, jestli dál jen čumět do blba nebo to říct na férovku. Ale zas co tě nezabije to tě posílí..
guest Muž dablova_advokatka (rinoa@centrum.cz) ... 24.07.2005 17:46:44 ... (Strom/Strom)
Re (6): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od lunatic.fish ( mailto:lunatic.fish@seznam.cz ) z 09.07.2005 22:14:48:
No...rozumím ti...i tuhle situaci jsem zacila..*18*...jde o to to rict na ferovku..normalne nebranit se..vis co..:))ale pokud je to moooooc dobra kamaradka...nechala bych to tak...ja beru holky..jen na uziti...a pak odhodim...))kluci to je vec jina...kluky miluju..hoky ne..!..:))
Pokus si nejak pokrocila napis...)a i kdyby ne..napis mi tvuj nazor na bisexualitu u muzu..
Tereza
guest Muž lunatic.fish (lunatic.fish@seznam.cz) ... 28.07.2005 04:05:12 ... (Strom/Strom)
Re (7): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 24.07.2005 17:46:44:
Asi do toho pudu. Kámoši říkaj GO GO..ale musim přiznat, že z toho mam fakt vítr:-O Zkusim to udělat nenápadně, a když to osoba nepobere, jako že snad nejni tupá, tak to dam férově;-D Je to dobrá kámoška, ale snad právě proto si myslim, že jí neztratim, doufam, přesně jak psala skriiptka, může to přátelství rozbít nebo eště víc posílit, spíš se bojim tý reakce no.. Ale člověk toho přežije hodně.

Mam bisexuálního kámoše. A je hustý, že s nim můžu komentovat jak kluky tak holky, co dou právě kolem. Skvěle se doplňujem;-))) Bisexuálům nechybí ten "hošanovskej" vkus a styl a přesto sou to pořád "chlapi", to se mi na nich líbí. Tim nechci říct, že ti ostatní chlapi nejsou;-)
guest Muž skriiptka ... 29.07.2005 20:06:07 ... (Strom/Strom)
Re (8): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od lunatic.fish ( mailto:lunatic.fish@seznam.cz ) z 28.07.2005 04:05:12:
Já taky říkám jdi do toho:) Teda jestli ti do toho můžu kecat. A pokud smím taky přispět svou "troškou do mlýna", tak já to kámošce řekla. Samozřejmě sem se bála co mi na to řekne, ale je to v pohodě. Myslím tím, že to nevzala špatně a bavíme se dál, ale nic jinýho... Když tak nad tim přemejšlim, tak je to tak asi lepší. Jen mě napadlo jestli to nepochopila ve smyslu: chci s tebou chodit. To by byl docela provar, protože já to takhle nemyslela:))
guest Muž lunatic.fish (lunatic.fish@seznam.cz) ... 03.08.2005 12:37:26 ... (Strom/Strom)
Re (9): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od skriiptka z 29.07.2005 20:06:07:
Kámoška mě dostala návrhem, jestli u ní nechci spát..ve stanu;-))) Zajímavá náhoda...skutečně dobře vymyšlený. Takže mi to bylo jasný, a pak to šlo samo=O) Je to venku a já sem happy, prože mam člověka, kterýho strašně miluju. A všem ostatním držim palečky, jestli maj takovýhle hnusný a přitom úžasný problémy.. A jak říkam, to GO GO je hrozně dobrý slyšet;-)
guest Muž skriiptka (skriiptka@centrum.cz) ... 03.08.2005 20:06:58 ... (Strom/Strom)
Re (10): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od lunatic.fish ( mailto:lunatic.fish@seznam.cz ) z 03.08.2005 12:37:26:
Gratuluju*1*!
U mě je to sice taky venku, ale že bych byla happy to se říct asi nedá. Ale co? Nebudu kvůli tomu přece sedět doma*18* Když po světě běhá tolik bezvadnejch kluků a taky holek:))))!
guest Muž dablova_advokatka (rinoa@centrum.cz) ... 31.07.2005 18:49:32 ... (Strom/Strom)
Re (8): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od lunatic.fish ( mailto:lunatic.fish@seznam.cz ) z 28.07.2005 04:05:12:
hehe.,..bejb sv..pravda...*3*
bisexualove...nemaj nudny sex.zivot...naopak....zabava....jak v zivote tak v posteli...mela bych napsat v "posteli"...pze to moc casto neni..*3*
kazdopadne souhlasim....s tim tvym kamosem...presne..ja to mam podobne..)

btw:normalne lez do toho...pokud citis..ze se zlomit da..zak co ti brani..?*18*..njn...jde spis o to udelat ten krok..:))
Ale ja bych nikdy nesla do sve kamosky....nn....nerada ublizuju..baby sou pro me hracky.:))
ale pokud ty to citis takhle..tak ti taky rikam GO..:))
guest Muž Nellynka (zrzkap@centrum.cz) ... 06.08.2005 12:42:09 ... (Strom/Strom)
Re (3): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 30.06.2005 09:54:11:
Onmlouvám se, že jsem dlouho nepsala, ale nějaxem neměla net, ale už snad mám na dlouho..no, ptala ses, esi si myslím, že se maj chutě atd zadržovat, jistě že nemaj, ale ono někdy prostě nejde jen o chutě a je tam plno jinejch okolností, kerý se maj brát v úvahu..
guest Muž dablova_advokatka (rinoa@centrum.cz) ... 06.08.2005 19:34:41 ... (Strom/Strom)
Re (4): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od Nellynka ( mailto:zrzkap@centrum.cz ) z 06.08.2005 12:42:09:
toz to su rada..ze uz mas ten net..)ted budes na nem poráád coo..?hihi
ano to je samozdrejmy mas pravdu souhlasim....*18*..ale kdyz mas moznost..nevidim duvod neuzit si..:))
guest Muž Nellynka (zrzkap@centrum.cz) ... 12.08.2005 20:06:15 ... (Strom/Strom)
Re (5): uvolnujici bi
Odpověď na příspěvek od dablova_advokatka ( mailto:rinoa@centrum.cz ) z 06.08.2005 19:34:41:
jj, už tady snad budu častěji, sice nemám moc času, ale už aspoň můžu jukat na vzkazy a na fora atd...už ani nevím, o čem je tady řeč, nějak mi utekla niť a nemůžu se chytit

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: