XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Být bohem

Být bohem

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Dejme tomu, že máte tu moc. Co byste jako bůh změnili nebo přidali do našeho světa?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Planetka.cz (Planetkaaa@seznam.cz) ... 18.03.2005 13:51:46 ... (Strom/Strom)
Kdyby...
Kdybych já byla bohem, tak bych sem přidala víc pěknejch kluků :-), zničila G. Busche a války který způsobil a nakonec udělala svět krásnej a bezstarostnej.. No i když... to by byla nuda,ne? Buďme tedy vděční za to, co je, a nedělejme co není.. stejně pak přídeme na to, že když uděláme co sme chtěli, bude stejně nespokojení...
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 18.03.2005 15:30:56 ... (Strom/Strom)
Re: Kdyby...
Odpověď na příspěvek od Planetka.cz ( mailto:Planetkaaa@seznam.cz ) z 18.03.2005 13:51:46:

já to říkám furt, že bez válek by tady byla nuda..
a proč ti vlastně vadí bush a války? například jedinej dopad, kterej na mě měla válka v iráku byl ten, že když už nebylo v bedně na co koukat, tak sem aspoň moh přepnout na CNN a vidět jak dostávaj iráčani na p**el :)
guest Muž Planetka.cz (Planetkaaa@seznam.cz) ... 19.03.2005 15:38:32 ... (Strom/Strom)
Re (2): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 18.03.2005 15:30:56:

Busch je debil... ON začal války a ty se mi teda nelíbej.. sou na nic.. jen při tom umíraj lidi.. bůh to tak určo nehce... to sme si udělali sami.
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 21.03.2005 19:26:10 ... (Strom/Strom)
Re (3): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od Planetka.cz ( mailto:Planetkaaa@seznam.cz ) z 19.03.2005 15:38:32:

blbost. pojďme na chvíli předpokládat, že existuje bůh. je všemocný. takže vše co se děje, se musí dít podle JEHO vůle, leda by byl tak líný že by se mu nechtělo jedním prstíkem hnout a srazit americká vojska k zemi mocným trestem a divokým hněvem :) kdyby to tak nechtěl, tak by se to nedělo.
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 22.03.2005 08:33:36 ... (Strom/Strom)
Re (4): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 21.03.2005 19:26:10:

a měl by taky srazit tebe například když jsi byl naposledy drzý na matku? kam až by měl Bůh zasahovat?
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 23.03.2005 18:45:21 ... (Strom/Strom)
Re (5): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 22.03.2005 08:33:36:

ne, já říkám, že kdyby mě chtěl srazit, tak už to dávno udělá. takhle je to prostě jeho vůle, abych byl drzý na matku.
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 25.03.2005 10:22:03 ... (Strom/Strom)
Re (6): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 23.03.2005 18:45:21:

mám dojem že mi nerozumíš. chtěla jsem tím říci jen že
kdyby bůh (pokud je) trestal nebo bránil každému zlu, tak by v podstatě svět kompletně řídil a my bychom byly jako loutky v jeho rukách, veškerá iluze svobody by byla tatam.
(je samozřejmě možné že svět skutečně do detailů řídí a že zlo je jeho vůle)
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 25.03.2005 16:38:19 ... (Strom/Strom)
Re (7): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 25.03.2005 10:22:03:

aha, už to mám..řídí všecko, kromě našich duší - dal nám svobodnou vůli, protože ho prostě baví koukat jak si tak žijem...to je jako pozorovat v PC hře (kterou sme sami naprogramovali) dva týmy, oba řízené počítačem, jak se bijou :) tak mě napadá, že podle křesťanů sme vlastně AI a pravá inteligence, to je ten bůh, který nás naprogramoval *1*
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 29.03.2005 14:25:50 ... (Strom/Strom)
Re (8): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 25.03.2005 16:38:19:

he he he :-)) trefné přirovnání.
vlastně si myslím že Bůh svět neřídí. Mám zhruba takovou představu že ho vytvořil, namazal kolečka, natáhl a teď se kouká jak mu to běhá.
Nějak mi ovšem do mojí koncepxce nezapadá osoba Ježíšova.
Zjevení a zázraky mi do ní nezapadají také, ale na ty v podstatě nevěřím.
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 29.03.2005 15:47:02 ... (Strom/Strom)
Re (9): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 29.03.2005 14:25:50:

tak třeba se bohu nelíbilo, jak lidi žijou, a druhá potopa, to by bylo trochu moc, tak seslal Krista, aby lidem připomenul jak se má žít a taky aby rozšířil křesťanství mimo židovskou komunitu..
btw, já si myslím, že křesťané si boha a víru v něj přivlastnili neprávem, protože ve starém zákoně (například Pátá mojžíšova, 7:6) se bůh vyjadřuje v tom smyslu, že židovský národ je ten jediný, který si bůh vyvolil ze všech lidských pokolení, a je to jeho bůh - Bůh židovského národa. a pak přijdou křesťané, a myslí si že se můžou modlit k bohu, který ale odmítá pomáhat někomu jinému než svému lidu..
a co je taky zajímavé, jak je podle ztvárnění pisatelů bible bůh krvelačný a pomstychtivý: přečti si začátek té kapitoly 7 z Páté mojžíšovy - žádné odpuštění, žádné smilování, kde to kdo vzal? genocida, vyvražďování a rabování, a to jenom proto, že někdo není čistokrevný Žid. podle mě je bůh (tedy kdyby existoval, teď myslím toho boha, ztvárněného v bibli) xenofobní šovinista s krvelačnejma choutkama.
guest Muž Prousi (prousi.m@centrum.cz) ... 07.05.2005 09:05:42 ... (Strom/Strom)
Re (10): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 29.03.2005 15:47:02:
Myslím, že Bůh od nás nic nečeká, ale naopak s námi vše prožívá.Mám to za dobrou definici svobody,která je v každém z nás.Vždyť se na to podívejte blíže! Děje se tu mezi lidmi něco, co by neprosadili lidé? Bůh s námi prožívá svobodu měnit svět a vyvíjet lidský život a následně vztahy, které jsou základem pro veškerá rozhodnutí.Budeme-li se moc ohlížet po příkladech v minulosti, promarníme to,co můžeme udělat pro budoucnost.Nemusíte být zázrakem, aby se na vás někdo usmál. Učiňte totéž a někoho váš úsměv zahřeje.Učiňte to tisíckrát za život a stanete se sami zázrakem přinášejícím druhým povzbuzení, lásku,dobrou náladu a... přidejte co dobrého sami cítíte.
guest Muž mahal (mordok@tiscali.cz) ... 16.05.2005 16:42:04 ... (Strom/Strom)
Re (11): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od Prousi ( mailto:prousi.m@centrum.cz ) z 07.05.2005 09:05:42:
velmi moudrá odpověd-/vážně/
guest Muž Prousi (prousi.m@centrum.cz) ... 19.05.2005 00:54:26 ... (Strom/Strom)
Re (12): Kdyby...
Odpověď na příspěvek od mahal ( mailto:mordok@tiscali.cz ) z 16.05.2005 16:42:04:
:-)Děkuji.Rozhodně věřím,že lze procítit i přes brnění.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: