XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Znovuobnovení trestu smrti

 

Znovuobnovení trestu smrti

Znovuobnovení trestu smrti

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Já jsem pro. A co vy?
Množí se okolo nás mraky trestných činů a některé, hlavně poslední dobou, jsou dost závažné na to, že lidé opět začínají mluvit o obnovení trestu smrti. Já osobně jsem se v životě už též setkal s jedinci, kteří by si ho bezvýhradně zasloužili. Na druhou stranu je ale něco na názoru, že justice je omylná a že doživotí je horší než pár minut bolesti. Jenže některé případy (Fritzl v Rakousku například) jsou tak jasné, že tam prostě nelze pochybovat....v takovém případě by trest smrti nebyl nic špatného....například ale v případě Kajínka by nemohl být uplatněn, protože tam je hodně otazníků. A opět náš heparinový vrah Zelenka by ho v klidu mohl dostat, protože ten je "prostě jasnej."
Nicméně tábory příznivců a odpůrců jsou oba velmi silné a byť já jsem pro, tak mě napadla ještě jedna věc.
Trest smrti by se dostával jako možnost. Daný jedinec by dostal doživotí na nucených pracech s možností po 30 letech o trest smrti požádat. Tak by si spousta lidí nemohla stěžovat, že režim zabíjí lidi a zároveň by tu možnost trestu smrti byla. Je otázkou, jak moc by byl využíván. Jako celá společnost si asi přejeme, aby hlavně nevznikaly důvody k jeho používání, ale víme zároveň, že to je utopie.
Dle mě bychom měli mít možnost se takového jedince umět zbavit či alespoň dát najevo, co mu přejeme, byť už bude na něm, zda to využije či zda se dál bude hodlat upracovat až do smrti. Co vy na to? Tenhle nápad je můj a zde ho nějak více rozepisuji prvně. Mám za to, že za pokus by to rozhodně stálo a bylo by to jistou úlitbou jak lidem podporujícím trest smrti, tak lidem, co jsou proti....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 01.07.2008 02:01:01 ... (Strom/Strom)
.. já ..
Já jsem proti trestu smrti. Ne že by si to někteří nezasloužili, ale riziko justičního omylu je příliš velké.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 01.07.2008 02:07:55 ... (Strom/Strom)
Re: .. já ..
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 01.07.2008 02:01:01:

Přečti si úvodní příspěvek a trošku nad tím pokoumej. Možná změníš názor. Krom toho jsou případy, kdy je to prostě jasný. Viz Fritzl v Rakousku nebo náš Zelenka. Tady je to prostě jistý na sto procent....tady by klidně trest smrti platit mohl.......též jsem pro něj jen v opravdu stoprocentně potvrzených případech bez možnosti omylu.....
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 01.07.2008 11:47:19 ... (Strom/Strom)
Re (2): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 01.07.2008 02:07:55:

Ale který případ je na 100% jasný? O žádném bych si to netroufnul říct. To, že se něco jeví naprosto jasně v televizi, vůbec nic neznamená.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 01.07.2008 12:45:16 ... (Strom/Strom)
Re (3): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 01.07.2008 11:47:19:

Některé případy na 100 % jasné jsou....viz Zelenka nebo Fritzl například...a jsou i jiné, kde není žádná pochybnost.....a tam to může být....a teď si prosím konečně přečti úvodní příspěvek a reaguj na něj. Možná názor změníš..
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 01.07.2008 22:03:15 ... (Strom/Strom)
Re (4): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 01.07.2008 12:45:16:

Já jsem si ten úvodní příspěvek četl, ale můj názor se tim opravdu nemění. Pochop, že když o něčem víš z televize, tak to tak být nemusí. V minulosti se i stalo, že ten, kdo se dokonce přiznal a směřovalo k němu mnoho důkazů, tak to nakonec neudělal, ale byl donucen se přiznat. Jasně, že šance na takový případ je třeba 1:1000, ale stát se to může a určitě se to i stane. I když se na to třeba nepřijde.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 02.07.2008 01:36:06 ... (Strom/Strom)
Re (5): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 01.07.2008 22:03:15:

Mno, ale nechápu, v čem by ti vadila ta moje alternativa "možnosti výběru"..něco mezi trestem smrti a doživotím....
guest Muž dajaneira ... 02.07.2008 16:14:19 ... (Strom/Strom)
Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 02.07.2008 01:36:06:
Já rozhodně s trestem smrti souhlasím ! Lidi co si neváží svobody vlastní natož cizí, zneužívají pravidel demokracie, omezují či berou život bezbranným, nevinným ... a ani si to neuvědomují a nelitují ! si nezaslouží převýchovu ani život v cele... protože to je ,,ikdyž na doživotí,, vlastně darování naděje, ... a to si tito lidé nezaslouží. A ani Tvou možnost výběru. Proč se ptát jich, když oni se toho nevinného dítěte neptali ?
Myslím tím, ty nenapravitelné zločince !!! Žádné zločiny z vášně, impulzivní činny, sebeobranu a tak !!!!!!!!!!!!!!
,,Kdo zabije pro potěšení zaslouží smrt v plném vědomí.,,
Průzkum o srovnání stravy v nemocnicích a věznicích ? Věznice rozhodně vítězí na plné čáře !
Je třeba samozdřejmě také změnu justice. Také změnu ochrany obyvatel. A možnost justičního omylu ? Co je menší zlo ? Nebrala bych trest smrti jako hrozbu pro devianty, protože těm je to fuk, myslím, ti se nebojí ničeho ... ani se tím asi zločinnost nezmenší ... ani utrpení pozůstalých...

Je možné vůbec znovuzavedení trestu smrti ? Dovolují to mezinárodní umluvy ? O tom se nemluví ...
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 27.08.2008 16:05:35 ... (Strom/Strom)
Re: Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od dajaneira z 02.07.2008 16:14:19:
Ano, muze byt riziko male. Ale jak to potom vynahradis cloveku, ktery byl odfsouzen k smrti, nevzkrisis ho. Cloveku, ktery byl nepravem odsouzen, muzes leccos "vynahradit".
Neni mozne znovu zavest trest smrti. Jednak to zakazuje ustava CR, jsme cleni nekolika organizaci, ktere to zakazuji a podepsali jsme mezinarodni umluvu, je to prakticky nemozne ;) Kdyby se tak stalo, bylo by mnoho zalob na nas, doslo by k izolaci zeme, vylouceni z EU a tim padem hospodarsky propad a celkove snizeni ekonomicke a hospodarske urovne zeme ;)
guest Muž dajaneira ... 29.08.2008 19:45:18 ... (Strom/Strom)
Re (2): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 27.08.2008 16:05:35:
To jsme v pastii co ? A zcela dobrovolně ! Ať žije EU ...
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 08.09.2008 21:09:23 ... (Strom/Strom)
Re (3): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od dajaneira z 29.08.2008 19:45:18:
Nevim, zda jsme v pasti, ale jinou moznost nez byt v EU nemame. Kazda jina moznost je spatna ;)
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 09.09.2008 01:11:17 ... (Strom/Strom)
Re (4): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 08.09.2008 21:09:23:

Být v EU je taky špatná možnost bohužel....a nemyslím si, že bychom to bez EU nezvládali....to se nám spíš snažej nakukat.....
guest Muž Kolarski (Kolarski@xmail.cz) ... 10.09.2008 18:31:52 ... (Strom/Strom)
Re (5): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 09.09.2008 01:11:17:Bez členství v EU by se šíleně zkomlikoval obchod a ekonomika by šla do háje. Vůbec nejsem nadšenej z toho co se děje v Brusele, ale vystoupení z EU je nesmysl. Jakmile by se znova vrátili veškeré celní formality tak by sme šli do háje.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 10.09.2008 18:43:47 ... (Strom/Strom)
Re (6): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od Kolarski ( mailto:Kolarski@xmail.cz ) z 10.09.2008 18:31:52:

Tak jaktože to fungovalo i předtím?
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 11.09.2008 00:09:51 ... (Strom/Strom)
Re (7): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 10.09.2008 18:43:47:
Neni to pouhy vymysl ci propaganda. Proste kdybychom nebyli clenove EU, sla by ekonomika a hospodarstvi slusem dolu. Ano, predtim to fungovalo, ale predtim jsme nebyli obklopeni staty v EU. Jak by asi vypadal nas export bez eura a se cly? Nic moc. Na cem je stavena nase ekonomika? Na exportu. Logicky by doslo k propadu. Vsichni okolo by bohatli, my bychom tratili.. At se mi to libi nebo ne, proste je to nutnost.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 11.09.2008 10:15:06 ... (Strom/Strom)
Re (8): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 11.09.2008 00:09:51:

V takovém případě je třeba plán B.....pořádně to EU osladit a nenechat si od nich diktovat.....
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 11.09.2008 12:16:27 ... (Strom/Strom)
Re (9): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 11.09.2008 10:15:06:
O to se taky snazime. Je lepsi byt v ramci tohoto spolecenstvi a mit moznost to nejak ovlivnit nez byt mimo bez moznosti nejakeho vlivu. Kor nejsme sami, nove zeme tedy i CR a VB a Svedsko zastavaji podobne pozice.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 11.09.2008 12:26:58 ... (Strom/Strom)
Re (10): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 11.09.2008 12:16:27:

Ale nestačí to.....párkrát si dupnem, ale pak se pokaždý stejně podřídíme...to je zbytečný....
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 11.09.2008 12:36:30 ... (Strom/Strom)
Re (11): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 11.09.2008 12:26:58:
To neni pravda, napr. Tlusrty, jako jeste ministr financi, vybojovalk stejnou dan pro pivo jak pro vino. Francouzi chteli zvyhodnit pouze vino. Tech prikladu bych nasel i vice.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 11.09.2008 13:07:17 ... (Strom/Strom)
Re (12): Je to možné ?
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 11.09.2008 12:36:30:

Jo, ale tohle jsou lokální vítězství...tam, kde se jedná o naši suverenitu, to projedeme....

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: