XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Psychické poruchy

Psychické poruchy

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pište všechny vaše zkušenosti pls..
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 13 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž adret2 ... 21.10.2015 19:29:56 ... (117/127)
Panické ataky
Ahoj je tu někdo , kdo si prošel panickými ataky???Potřebovala bych s tím poradit.Jak na to.
guest Muž Kultovni.MacCh ... 10.03.2015 20:22:24 ... (116/127)
Re: máma
Odpověď na příspěvek od emaemickaema ( mailto:emaemickaema@seznam.cz ) z 01.03.2015 10:07:11:
dam ti dobrou radu dej matce přes tlamu a budeš v pohodě *79*
Ebisek Muž Ebisek ... 10.03.2015 01:13:53 ... (115/127)
Re: máma
Odpověď na příspěvek od emaemickaema ( mailto:emaemickaema@seznam.cz ) z 01.03.2015 10:07:11:

V jiném tématu ti již poradili, linku důvěry *4*
guest Muž emaemickaema (emaemickaema@seznam.cz) ... 01.03.2015 10:07:11 ... (114/127)
máma
ahoj, já nevím jestli to sem patří ale potřebuju poradit jestli třeba někdo s tím taky nemá nějaké zkušenosti. moje máma mě hodně často bere k doktorům a tam jim říká, že hodně zvracím třeba a že v tom je krev. nebo že mám vysoké horečky a nemůžu spát. nebo že mě hrozně bolí hlava. pořád mi dává nějaké svoje bylinky a kapky. před těma doktorama hodně brečí, že se o mě bojí. už to tak trvá strašně dlouho a já nevím proč to dělá. třeba mě nic nebolí a nic mi není a ona těm doktorům tak lže. párkrát jsem zkusila to těm doktorům říct, že mi nic není ale oni věří jí. navíc mě za to máma pak trestá když něco řeknu těm doktorům tu pravdu. vůbec nevím, co to s mámou je. ale je to dost hrozný. když mě pořád vyšetřujou a musím být v nemocnici. když jsem měla jednou něco s prstama na ruce, tak mi mamka řekla že je to asi vykloubený a že to umí dát zpátky a nějak mi s těma prstama trhla hrozně to bolelo a ten doktor pak řekl, že to mám zlomený a posunutý tak mi museli tu ruku operovat. třeba to nebylo tím že mi mamka s tím trhala ale já nevím. je to fakt hrozný. nevím jestli existuje nějaká taková psychický nemoc která by odpovídala tomu, co máma dělá. ale ona se tak jakoby i mění. chvilku je moc hodná a chvilku je hrozná že z ní mám strach. prosím poraďte mi.
guest Muž MacCh ... 28.02.2015 15:31:09 ... (113/127)
Re (12): je tu
Odpověď na příspěvek od KarkulinZeStrechy z 28.02.2015 01:36:43:
Ano obivane rádobi *2303*
guest Muž KarkulinZeStrechy ... 28.02.2015 01:36:43 ... (112/127)
Re (11): je tu
Odpověď na příspěvek od MacCh z 28.02.2015 01:14:52:
Já jsem víc než ty MacChu, já posilujy ve fitness to si pamatuj ty rádobi baviči!!! MRDKO
guest Muž MacCh ... 28.02.2015 01:14:52 ... (111/127)
Re (10): je tu
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 28.02.2015 00:39:34:
Já jsem víc než soudce
Ebisek Muž Ebisek ... 28.02.2015 00:39:34 ... (110/127)
Re (9): je tu
Odpověď na příspěvek od MacCh z 24.05.2014 13:45:29:

Správce je soudce.
guest Muž MacCh ... 26.02.2015 01:45:55 ... (109/127)
Re (9): je tu
Odpověď na příspěvek od MacCh z 24.05.2014 13:45:29
Upozornění toto není informace o duševní poruše, ale lidské Ego které se dělí na tři části!!!
Id
Id neboli „ono“ (latinsky to) je podle teorie osobnosti její nejnižší složkou. Podle Freuda je u id všechno založeno na uspokojování slasti a id tento rys našeho nevědomí představuje a zastupuje. Je složkou vrozenou, primární je pro něj dosahování slasti – usilování o nebo vyhledávání toho, co daného člověka uspokojuje: může jít o základní podmínky nezbytné pro přežití (čistý vzduch, teplo, jídlo, voda), intenzivní zážitky (sexuální, adrenalinové, spirituální, zábavné) až po potřeby vlastní lidem coby vyšším společenským bytostem (peníze, touha po uznání, prestiž). Funguje v oblasti podvědomí (nevědomí) a to bez výjimky iracionálně. „Idem v akci“ můžeme označit novorozence.
V moderní psychologii je id názvem pro vášně, pudy, přání, touhy, spontánnost… a jeho protivahou je ego. Pokud dojde k nějakému vážnému narušení ve vývoji osobnosti (s krátkodobým i dlouhodobým trváním) následkem může být rozpolcení osobnosti na osobnost, kde převažuje id a osobnost, kde převažuje ego.
Ego
Pojem ego, neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování.
V moderní psychologii se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego. Jde o racionální složku, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Její protivahou je stále Id.
Freudovský pojem „ego“ není zcela totožný s obecným významem slova „já“, které je chápáno jako označení lidské jedinečnosti a odlišnosti od ostatních lidí. Též rozpoznání a vnímání osobní identity, vnímané vlastními smysly a pocity.
Superego
Superego, neboli „nadjá“, je podle Freuda nejvyšší ze tří složek osobnosti.
Řídí se principem dokonalosti: „chce“ být dokonalé z hlediska společnosti a působí vědomě i nevědomě. Vzniká působením výchovy, neboli okolí, které na nás má vliv a snaží se nás civilizovat do standardů společnosti, ve které vyrůstáme. Prahne po ideálech a nutí osobnost snažit se jich dosáhnout. Je naší zažitou vnitřní morálkou, neboli svědomím.
V dnešní moderní psychologii se již pojem superego nepoužívá a nahradilo ho prostě ego , které však podle Freuda existuje také a má vlastní význam.
guest Muž MacCh ... 24.05.2014 13:45:29 ... (108/127)
Re (8): je tu
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.05.2014 11:28:33:
Já si kdysi zakladal více nicků za účelem abych nevypadl z diskuze, po vyhození neférovými správci, abych tak prosadil svobodně svůj názor na danou situaci, ale ted už mě problémy xchatu nezajímají, ani to jestli se mě někdo kicknul neprávém, to neřeším a nemstím se*627*odpouštím tyhle klukoviny, mám jiné starosti, vážnější než řešit xchat. Navíc je nutné si uvědomit že každý psychiatr a psycholog pracuje pro satana, a léčebné metody jsou třeba učine ale alternativní medicína je zasvěcování s démony*642*. Já věřím v Ježíše, a už 2roky nemám noční můry a opustila mně schizofrenie*1000*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 13 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: