XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Kapitalismus

Kapitalismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Politicko-ekonomický systém ve kterém pracovití lidé dosahují zbohatnutí?
"Kapitalismus je závislý na tom, že lidé v naději, a to často klamné naději, na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí".

Charles Hardy, britský filozof.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 5 | 4 | 5 | » | Poslední

 

guest Muž renxi (renxi@seznam.cz) ... 22.12.2012 11:44:00 ... (29/49)
sdf
To co se tu uvadí za čísla je néjen nevěrohodné ale v podstatě jsou tam velké nesrovnalosti,ale to bychom mohli polemizovat do nekonečna kdo má pravdu v číslech a grafech a nebo ne ;)
Je pravdou že to co v tomto státě a ne jen v našem státě bylo nebyl jednak žádnej komunismus což asi už ste četli mnohokrát,ale byl to pouze určitý sociální systém veden tehdejším SSSR. Věřte že naši politici měli moc jako ti dnešní v EU..to znamená co řekne EU musíme udělat taky. Což tehda bylo uplně ae uplně to samé někdo něco řekl a odsouhlasil v kremlu a tady se to muselo aplikovat kdyby se to tu neaplikovalo tak by se stalo to co se stalo v roce 1968. Ano je pravdou že prostě byly určité prostě věci které byly špatné a nikdo by je dnes určitě nechtěl znovu zažít to je jasné ani já ne a kdybych jen trošku měl podezření že dnešní ksčm má nějaký skrytý partyzánský program který vytáhne když se dostane k moci tak by můj lístek nedostala. Ano dneska se na komance ukazuje pouze jako na nejakou cernou stránku historiie ale ano bylo to po válce po špatné době kdy společnost viděla před vlastními okny zkutečné zrůdnosti fašismu takže se to určitě promítlo i do razatnosti lidí a tedy i do tehdejší KSČ kdy se za slovo a za činy muselo tvrdě bojovat,vemte si jak tehdejší dělnický lid byl když to řeknu lidově nasranej a léta pronásledován taky a svoje činosti v tehdá ještě dělnickém hnutí podzději už jako komunistická strana takže tady mužeme poukaovat že k tomu aby vznikl teror a pronásledování úbec nepotřebujem měnit systém stačí nám ten co tu dnes máme...V dnešní době by trošku sledovanosti majetných lidí taky neuškodilo! a proto taky lidé co se pak dostali k moci se bohatým a mocným mstili za léta v chudobě,ponižování,vykořistování.... Jako dnes vy by ste věšeli dnešní členy ksčm tedy podle vás komunisty,tak se chováte uplně stejně jako ty bolševici,prostě bráníte jen svůj názor a nekoukáte na to kdo má jiný názor, když je tedy ta jakoby demokracie já tohle slovo tak nerad používám protože nikdo z nás včetně mě ani neví jak ta demokracie má skutečně vypadat a zda se dá na lidskou společnost aplikovat ubec já myslím že to je nemožné. Nebojujte proti komunistům tak že budete pouze pooukazovat na minulost a říkat podívejte co se dělo ted to bude zpět což je samořejmě nesmysl buhvi zda by se ubec neco změnilo protože nejde o politickou stranu ale systém který je politická strana ho ovšem muže postupně na přání většiny lidu pozměnit nebo nahradit na to pravomoce už má ovšem je třeba aby tento systém přestal fungovat ekonomicky což vlastně nevím zda tady ubec někdy fungoval když jde pořád do bankrotu! Bojujte proti komunistům tak že budete schopni efektivně hospodařit a správně řídit náš stát a né to z čeho máte stát budovat jen rozkráct to tam ani nemusíte být lidem zlepšete život dejte práci a větší sociální jistoty. A nikdo si vás ani nevšimne a můžete se tam jmenovat třeba ODSNAVASSERE,když vám to bude fungovat tak proč ne *105*! Ale když dnešní lidé vidí co všechno se zdražuje že nebudou mít na důchod,musí být rodičům dlouho na krku protože se nedokážou o sebe postarat i když jsou schopni se o sebe postarat jen systém jim to nedovolí,a pak modráci čuměj z otevřenejma hubama a čuměj jak hejno hladovejch supu když komunisté je drtěj ve volbách,protože se bojí o korýtka že takhle nečuměj když lidi makaj za minimální mzdy a podnikatelé mají na účtech miliony nebo že lidé leží na ulicích,žijou od výplaty k výplatě a nebo jsou vyřízení na ulici! . Proto doufám že se co nejdřív ksčm dostane k moci aby se konečně něco začlo zlepšovat. Proto lidé nebojte se Ksčm ale bojte se lidí co jen kecají a nic nechtějí změnit ty nás dostanou na dno nejvíc. Mimochodem Fischera za prezidenta taky nechci to je převleklej kabát takže modrák. Hezké vánoce
guest Muž Joe73 ... 20.12.2012 12:53:26 ... (28/49)
Re (8): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 20.12.2012 06:18:48:
Na ODSáka to moc nevypadá:
http://m.idnes.cz/blog/clanek.288987.idn

Máš ale asi pravdu, místo blogů je lepší vkládat čísla:

27 000 = osoby odsouzené státním soudem v letech 1948 - 1952
70 000 = osoby odsouzené obecnými soudy v letech 1953 -1989
35 000 = odsouzení a nebo internováni rolníci
15 000 = odsouzení a nebo internováni řemeslníci a maloobchodníci
186 000 = osoby v táborech nucených práci (TNP)
118 000 = osoby v pomocných technických praporech (PTP)
15 726 ve věznicích a táborech zemřelo, nebo jinak násilně přišlo o život
238 popraveno
7 000 v poúnorových čistkách vyloučení vysokoškoláci se zákazem studia
4 000 propuštěno ze závodů za neúčast na generální stávce v únoru 1948 (pouze dělníků)
400 000 emigrační vlna po únoru 1948
450 000 emigrační vlna po srpnu 1968
500 000 bylo postiženo masovými čistkami (vyřazeni z veřejného života s označením politicky nespolehliví) od r. 1948 do roku 1989
Perzekuce rodin a příbuzných politických vězňů, osob odsouzených do táborů nucených práci (TNP) a umístěných v pomocných technických praporech (PTP) nelze vyčíslit.
Ebisek Muž Ebisek ... 20.12.2012 06:18:48 ... (27/49)
Re (7): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 19.12.2012 23:13:24:

Věčně se tady odkazuješ pouze na blogy, blogy...to ně něco, co píšou zoufalci jako jsi ty a nebo já. Tak jak to je napsáno to vidí ten ODSák co ten blog píše...
guest Muž Joe73 ... 19.12.2012 23:13:24 ... (26/49)
Re (6): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 19.12.2012 14:33:48:
Lepší řešení v podání KSČM:
http://m.idnes.cz/blog/clanek.287528.idn
guest Muž Joe73 ... 19.12.2012 23:01:07 ... (25/49)
Re (6): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 19.12.2012 14:33:48:
Vzhledem k tomu, že v Česku jsou v podstatě jen komunisti , tak řešení vidím, jak už jsem kdysi zmínil, v připojení k Německu:)

http://m.idnes.cz/blog/clanek.289262.idn
Ebisek Muž Ebisek ... 19.12.2012 14:33:48 ... (24/49)
Re (5): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 19.12.2012 11:23:22:

Znáš někoho kdo je schopný nabídnout lepší řešení aktuální situace kapitalismu, mimo komunisty?

Já ne...
guest Muž Joe73 ... 19.12.2012 11:23:22 ... (23/49)
Re (4): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Tom9146 z 17.12.2012 10:22:33:
Mně vadí i Fischer:) Nepsal jsem nikde, že dnes tu máme diktaturu! Svůj příspěvek jsem bral jako reakci na vás, Ebiska i renxi dohromady. Renxi volí KSČM, Ebisek prý až v budoucích volbách. Že vy nevolíte, to je dobře. Evidentně by vám nejmenší problém dělalo vhodit do urny lístek pro komunisty. A ty i bez vás volí kdekdo.
Nadřazení, nespravedliví a tvořící špatné zákony byli a jsou hlavně komunisti.
Tom9146 Muž Tom9146 ... 17.12.2012 10:22:33 ... (22/49)
Re (3): Hlavně, že nám nevládnou komunisti:)
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 17.12.2012 00:57:25:
Dobře to že se určití lidé přizpůsobují je pravda,že ve vládě sedí bývalí komunisté ano.Také jisté tvrdé postupy komunistů samozřejmě znám a nesouhlasím s nimi;já jen poukazuji na to,že tento světje plný lží a zajímavé je,že bývalý komunista Fisher nikomu nevadí.
A pokud jde o to,tak ano obhajujete svinský kapitalismus a sám jste teď napsal,že chci svrhnout režim a nahradit ho JINOU diktaturou.To si trochu protiřečí,nemyslíte?To jste v podstatě uznal,že vládne diktarura.A vážený pane,já k volbám nechodím.za prvé jsou zmanipulované systémem voleb samotných,za 2.NEJSEM příznivcem komunistů ani Zemanovců,za 3.TADY není strana,která by udělala něco zásadního pro lidi.za 4.Opozici v podobě ČSSD a přidružených subjektů považuji za vtíravé strany s cílem dostat se pouze k moci;to že již splynuli s dnešní idejou mi též nesedí.Ale za 5.-Pokud rudý červ vyžere modrou rakovinu,bude mít ten rudý červ moje větší sympatie;mohl bych vám vyprávět o přednostech kapitalismu z našeho města....jak to tady vypadá.A dnes nejsou 50.léta.komunisté jsou také změkklý a takovou moc by neměli;ani tu ideovou.
A nemůžete brát všechno,že se všechno to točí jen kolem pěněz...Ono to je i o té nadřazenosti a nespravedlnosti;špatných zákonech atd.
guest Muž Joe73 ... 17.12.2012 01:52:38 ... (20/49)
Zeman v rozhovoru pro Právo v listopadu 2012
"prezident by měl velmi často navštěvovat kraje a podporovat to, čemu dlouhá léta říkám „ostrovy pozitivní deviace“. To znamená oblasti nadprůměrného výkonu, ať už v podnikání, ve vědě, v kultuře, nebo ve sportu. Měl by ale také varovat před „ostrovy negativní deviace“, což jsou dnes kromě kmotrovských mafií a neonacistických bojůvek hlavně většinoví účastníci internetových diskusí."

Já jsem tu na ostrově negativní deviace evidentně menšinový se svou kritikou komunismu, obhajobou církevních restitucí apod.:)

"Přes všechny kritické pochybnosti, které mám, je to země, která jde dopředu, i když bych si přál, aby brzdící vliv současné vlády byl odblokován, stejně jako vlád krajských."

Jdeme dnes dopředu dle Zemana, byť nás brzdí vláda (ODS, TOP09 a LIDEM) a krajské vlády (většinou ČSSD a KSČM).

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 5 | 4 | 5 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: