XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Nic!

Nic!

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Filosofická otázka: Co je to nic? Co si pod tímhle slovem představíte?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 21 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 26.04.2015 19:05:19 ... (202/202)
Re (3): nic
Odpověď na příspěvek od Norkey ( mailto:norkey@centrum.cz ) z 26.04.2015 16:53:36:

No, tak alespoň víme jistě, že nic to skutečně není *3*
guest Muž Norkey (norkey@centrum.cz) ... 26.04.2015 16:53:36 ... (201/202)
Re (2): nic
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.04.2015 23:15:58:

To není Hollywood, to je Stopařův průvodce galaxií ;-)
__________
:Harvest Red
guest Muž Odpurce ... 25.04.2015 10:46:51 ... (200/202)
Re (11): *NIC*
Odpověď na příspěvek od Norkey ( mailto:norkey@centrum.cz ) z 24.04.2015 21:42:08:
ale to sem tady už níže kdysi psal jen sem nečerpal z nietchze ale napadlo mě to sameho, holt je hodně těch vyjimečných *47* mslim že nicota by se neměla řešit aneb ncccotu si představit nelze protože nicota neexiatuje je to jen něco nad čim člověk rád dúmá ..nic =smrt .ale život tady bude vždycky a smrt vhozena do ohniveho jezera *642*
Ebisek Muž Ebisek ... 24.04.2015 23:15:58 ... (199/202)
Re: nic
Odpověď na příspěvek od Norkey ( mailto:norkey@centrum.cz ) z 24.04.2015 21:28:12:

Kdyby někdo přišel na to, tak by zmizel? Tak to je hodně velký Hollywood. *40* Teorií je mnoho, ale myslím že by měl každý tak nějak tušit co je reálným a co už je skutečně přehnané. *40*
guest Muž Norkey (norkey@centrum.cz) ... 24.04.2015 21:42:08 ... (198/202)
Re (10): *NIC*
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 30.12.2014 06:20:08:

Asi bys měl více tematizovat vztah svého naivního parciálního já k intertextové výměně a příslušným indukovaným anticipacím.

Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí nebo je jsoucno. Něco, co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím.

Nebo si zkus cmrndnout do kafe vždycky kapku Nietzscheho. Dost to pomáhá ;-)
__________
:Harvest Red
guest Muž Norkey (norkey@centrum.cz) ... 24.04.2015 21:28:12 ... (197/202)
nic
Nic by šlo chápat i jako ideální stav na počátku všeho.

Potom byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a všeobecně se to považovalo za chybný krok. Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco mnohem bizarnějšího a nepravděpodobnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.
__________
:Harvest Red
Ebisek Muž Ebisek ... 30.12.2014 06:20:08 ... (196/202)
Re (9): *NIC*
Odpověď na příspěvek od slami990h z 29.12.2014 13:12:05:

Nic? Naruby, tak jako rifle před praním... Všechno si každý vyloží jinak. Každý člověk je tak trochu originál, možná na způsob velkého a náhodného čísla se kterým počítáš. No a když tak mrskáš součiny, a násobíš totožné konstanty s tímto "lidským podpisem", vždycky z toho vyleze něco jiného, jako jsem uvedl na začátku *40*

Ale paradoxně "O ničem" se mluví krom wikipedie snad všude. Samozřejmě v trochu jiném duchu. A vůbec, co je důležité a co není? Počasí? Politika? Ekonomika? Nebo diskuse o "NIC" či "NIČEM"? *40*
slami990h Muž slami990h ... 29.12.2014 13:12:05 ... (195/202)
Re (8): *NIC*
Odpověď na příspěvek od Azazel-Andel z 28.12.2014 11:56:04:
Myslím, že jsme si ono "nic" vyložili každý po svém. Já bych se klonil ke stanovisku, že kdybychom zde měli mluvit o ničem, tohle forum by zaniklo jako naprostý nesmysl, člověk zde může potom plácat doslova cokoliv a vždy to bude přesně k tématu. Věřím, že chceme-li hledat smysl tohoto fora, mělo by to být o, teď se pokusím být co nejpřesnější, o .....věcech(ne o nesmyslech) filozofie a náboženství.

Mé příspěvky jsou o velmi složitých věcech, není snadné vše srozumitelně podat, ale věřím, že inteligentní člověk si s tím poradí.

To, že se ti něco nezdá mi nepřipadá zvlášť důležité, protože pravidla zde určuje společnost, která xchat provozuje a ta si myslí, že zde může každý předložit svůj názor podle libosti, podle svých schopností, nedokonalého člověka.
slami990h Muž slami990h ... 20.12.2014 10:08:01 ... (194/202)
Re (6): *NIC*
Odpověď na příspěvek od Azazel-Andel z 20.12.2014 01:33:00:
Jsem trochu zklamán, nu což.
Ono "Nic" v mém příspěvku je jeho středem. Byl jsem buddhistou a ono moje zcela filozofické nic bylo středem mého žvota několik let. Poté jsem byl jogínem, opět několik let a totéž, celá léta mého života se točila kolem mystiky prázdna, nirvány,"nic", ale teprve opřen o ten pevný bod (praxe křesťanství) jsem získal vhled do onoho nic (vs. iluze).

Pochop jednu věc, to že sám nenalézáš v mém příspěvku nic tématického znamená jen to, že nejsi vševědoucí.
Já myslím, že Onen buddhismus, joga(potažmo hinduismus), křesťanství a tahle trochu mystická cesta, (moje cesta) za pravdou, které jsem zde představil jsou věcmi, které patří do prostředí tématu "Filozofie a náboženství" a ono "nic"? Myslím, že jsem zajímavým způsobem rozšířil povědomí o tomto tématu.

Možná znáš film Matrix, tohle geniální dílo bylo de fakto postaveno na onom "nic" které zde popisuji. V době jeho uvedení jsem byl Sahadžajogínem, pamatuji si, že tehdy jim byli mnozí jogíni vč. mě ohromeni a to právě oním "nic".

Myslel jsi, že používám stejně laciný trik jako preatoriáni, jen to ne, ale pochop jsem křesťan.
slami990h Muž slami990h ... 18.12.2014 17:10:30 ... (193/202)
nic
Buddhismus a jeho základní meditace, meditace vhledu, (zen, joga), zavřít oči, pohlédnout do svého nitra, hledat pravdu o sobě. To je cesta, kerou jsem kdysi šel. Pravda o sobě, sebe-poznání. Nalézáme proměnné, (je a pak není). Pravda je stáleexistující, kdyby nachvíli přestala, nebyla by pravdou, byla by další objevenou iluzí. Iluze je proměnlivá, pravda zůstává, je to podstata těchto pojmů, jejich rozlišování podstatou této cesty. Co v meditaci nalézají hledající, (po létech) za emocemi, pocity tělem, myšlenkami, tedy za proměnným, je neproměnné, opak iluze, pravda. Neproměnné - je to, co lze takto nejen najít, ale především poznat jako pravdu o sobě. Tohle osvobozující "nic", tohle poznání pravdy, sjednocení, osvobození od koloběhu sansáry hledají jogíni, Buddhisté celá tisíciletí.
Pravdu jsem poznal až později jako katolík. Křesťanství představuje iluzi jako jeden z důsledků hříchu a důsledek skutku jm. hřích je zranění, poskvrnění, onen zdroj. Jednou z vlastností této věci je, že je lidskými skutky neovlivnitelná, to znamená, že meditace (lidské skutky) nemohou člověka dovést k poznání pravdy, jsou jen bludným kruhem ve vězení jménem iluze. Moc iluze je ohromující, nepozorovaně prostupuje každou lidskou myslí a spoluvytváří naši interpretaci světa kolem nás. Stáváme se ateisty, buddhisty, muslimy, jehovisty atd.

Kudy vede cesta ven? Je třeba hledat poznání pravdy a pamatovat na to, že nás iluze bude chtít oklamat dalšími zdánlivými pravdami, pozor bude celou cestu zuřivě bojovat na život a na smrt.

Pravda je neproměnná, stále platná, pevný bod.
Možná to vypadá příliš "akademicky", ale přesný opak je pravdou, osobní cesta za pravdou a její poznání může ukázat např. ateistovi, že Bůh existuje, satanistovi to, že jeho humanizmus je jen návnadou v pasti ďábla, který ho chce zabít ap. Věc užitečná pro každého.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 21 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: