XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Buddhismus

Buddhismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejvyšší pravda je zároveň nejvyšší radostí. Forum na téma: Jak vnímá západ Buddhovo učení.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 30 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

guest Muž China0 ... 04.05.2008 16:04:00 ... (236/296)
Re (2): A co dal?
Odpověď na příspěvek od Svaty.prorok z 04.05.2008 15:33:0 Souhlasim, ale vzhledem k tomu,ze ja osobne se mezi lidmi v tomto svete necitim nejlip,zbyvaji mi tedy ty prvni dve moznosti,bud se zacnu snazit nejak to svou pomoci zmenit a nebo se zavrit do klastera. Hodne dlouho uz o tom premyslim a porad se nedokazu rozhodnout. A jeste neco si myslim,zvirata jsou rozhodne lepsi nez lide,nepachaji takove ohavnosti,s nimi je mi rozhodne lip a jsem presvedcena,ze jsou pro tuhle zemi dulezitejsi nez my-lide.
guest Muž Svaty.prorok ... 04.05.2008 15:33:09 ... (235/296)
Re: A co dal?
Odpověď na příspěvek od China0 z 04.05.2008 11:38:36:
To máš pravdu. Tenhle svět je, díky lidem kteří se většinou chovají mnohem hůř než zvířata, hrozný. A člověk má jen tři možnosti: 1. Pokusit se ho svým přičiněním zlepšit (což má podle mě malou naději na úspěch), 2. Ukrýt se před tímto světe např. do kláštera, 3. Naučit se v tomto světě žít a vycházet s těmito "lidmi" (což je podle mě velmi těžké)
guest Muž China0 ... 04.05.2008 11:38:36 ... (234/296)
A co dal?
Muj kamarad odesel pred peti lety do klastera,byl bohaty,uspesny,ale nebyl stastny,az tam pry nasel klid a i smysl zivota. Tehdy jsem to moc nechapala az ted,kdy zacinam uvazovat podobne jako on. Tenhle svet je naprosto desny a pokud chce clovek sam v sobe najit mir a klid a naucit se ten realny svet zvladat,pak asi jen tam. Jak uz tu napsali jini,v klastere neresi kazdodenni starosti a nevidi takove hruzy,jako kdyz si my obycejni lide pustime vecer zpravy a nebo precteme noviny.
guest Muž LeVeJa ... 30.04.2008 20:09:08 ... (233/296)
Re (11): Otázka pro budhisti
Odpověď na příspěvek od berserg z 30.04.2008 13:50:15:
:c) pekny.. souhlasim s tebou .c) a v cem vidis smysl zivota ?
guest Muž LeVeJa ... 30.04.2008 20:07:02 ... (232/296)
Re (10): Otázka pro budhisti
Odpověď na příspěvek od dordze.cang z 23.04.2008 18:43:03:
jjj ja to respektuju, jen rikam ze se snazim byt v podstate ucitelem ja sama sobe .. .c) a nemyslim si ze diky tomu ze nesedim cele dny nekde v mistnosti ale funguju mezi lidmi tak na "to" prijdu rychle.. spis prirozeneji nez se zklidnovat meditaci a meditaci v klastere a pak se ten klid snazit prenes do bezneho zivota mezi lidi kteri klidni nejsou,prijde mi jednodussi hledat ho primo na tvrdo v praxi v sobe,mezi temi lidmi :cD a mam dojem ze ega se nezbavi nikdo dokud bude clovekem..myslim ze je to proste soucast a chtit se ji zbavit UPLNE je nemozne,to bychom nemohli fungovat,ani si namazat chleba, ale jsou to jenom takove moje uvahy :c)) no a tak teda kdyz to neni zadna sranda sedet dlouho v meditaci,coz chapu delalo mi problem sotva par desitek minut snazit se nedrzet mysl na uzde ale ani ji nenechat pobihat, a kdyz se teda tesis zpatky do cilizace,tak jaky ma pro tebe meditace vyznam v "beznem" zivote,pokud beru v uvahu ze ho netravis v klastere mezi"stejnymi" nebo kdekoliv jinde mezi stejnymi lidmi.. jaky by to melo prinest vysledek? nemas pocit ze meditace prave zadne vysledky prinaset nema? ze se to presne míjí s tím o cem by mela meditace být?jakože o te prazdnote? ja jo :c) a nemyslim ze vy laici ve vasich centrech nemeditujete nic takove jsem ani nenapsala preci. a jinak chapu ze meditace neznamena byt divny a zit sam abyt uchyl:cD takze tu poslednivetu jsi pro me napsal docela zbytecne.. jo a taky,cely muj vzkaz a moje prispevky by mohly vyznít rýpavě,ale tak nejsou z me strany mysleny,pokud je tak nekdo bere,tak je to prave jen ta jeho hra ega,ktera ho k tomu vede,je tak brat.. :c)
guest Muž berserg ... 30.04.2008 13:50:15 ... (231/296)
Re (10): Otázka pro budhisti
Odpověď na příspěvek od dordze.cang z 23.04.2008 18:43:03:
Sice nejsem budhista, ale to co jsi vysvětloval s tím chrámem mi přijde dost logické. Je snadné dostat se do stavu míru a klidu v prostředí, kde jsou na tom všichni stejně a kde nemusíš řešit, že tě seřve šéf v práci, jenom proto, že mu včera žena nedala. V tom není žádné umění. I když i v tom chrámu jsi mezi lidmi, takže i tam se můžou projevovat jejich špatné vlastnosti se kterými musíš bojovat. Ale určitě jich tam bude mnohem méně, než v normálním světě. Oproti tomu moje sestřenka byla v křesťanském klášteře. V podstatě do něj utekla, protože již nezvládala starosti tohoto světa a rodinné problémy. Jenže se tam setkala s lidmi, kteří dokázali být stejnými sviněmi jako lidi za zdmi kláštera a jejich vlastnosti se umocňovali navíc ponorkovou nemocí. Nakonec odtamtud utekla a výsledkem je, že se již necítí ani jako křesťanka. Ale myslím, že je to o něčem jiném. Být totiž v křesťanském klášteře znamená se v podstatě odříct od světa a....nic. Nic dalšícho tam již není. Žádný pevně stanovený cíl. Nic čeho lze dosáhnout. Oproti tomu v budhistickém klášteře něčeho dosáhnout lze. Nějakého duchovního pokroku atd. Takže věřím, že tam někdo dokáže dosáhnout míru. Jenže pouze míru zdánlivého. Pokud se staráš hlavně o své duchovno a nemusíš řešit složenky, výchovu dětí atd. tak tě to duchovně vlastně nikam neposune. Někdo mi kdysi vyprávěl příběh o mnichovi, který žil někde v osamělosti, žil asketický život, vyhýbal se hříchu a když pak předstoupil před boha, ten mu řekl: "Tvůj život je čistý, ale prázdný." Možná ten příběh znáte. A myslím, že o tom to celé je. Proto jsou kláštery možná pro někoho dobrý odpočinek od hektického světa, ale smysl života bych v tom neviděl.
guest Muž Svaty.prorok ... 24.04.2008 13:45:14 ... (229/296)
Re (4): Chci se zeptat
Odpověď na příspěvek od dordze.cang z 23.04.2008 18:02:41:
Dobrá děkuji. Hned jak se uzdravím začnu se tím zabývat.
guest Muž dordze.cang ... 23.04.2008 18:57:49 ... (228/296)
Re (9): Otázka pro budhisti
Odpověď na příspěvek od LeVeJa z 22.04.2008 21:16:33:
Malá oprava na můj předchozí příspěvek, samozřejmě že to slibuješ primárně sobě, proč se to ale děje před Lamou, nevim.
guest Muž dordze.cang ... 23.04.2008 18:43:03 ... (227/296)
Re (9): Otázka pro budhisti
Odpověď na příspěvek od LeVeJa z 22.04.2008 21:16:33:
1.Přiznám se, že přesně nevím proč se to slibuje Lamovi, jen sem to tak dedukoval. Nikdy sem nad tím nepřemýšlel, protože mi to přišlo přirozený, protože v tantrickým buddhismu je učitel to nejduležitější. A za další ten slib boddhisattvy (tak se to píše správně) není jenon ten slib ale celý soubor učení, které právě realizovaná Lama předává. Tak možná proto, ale zeptám se na to nějakého učitele. Stím "nekontrolováním" máš pravdu to se například zdůrazňuje v učení o karmě (příčina a následek), že se počítá vše co uděláš a ne jen to u čeho tě někdo chytí:-)) To jen tak naokraj.
2. Samozřejmě že se to může stát i laikovi co není v kláštěře a stává se to, jenže právě proto že nejsi celý den zavřená někde v místnosti, ale funguješ mezi lidmi, tak na to rychle přijdeš, ona totiš zkupina lidí v centru funguje jako zrcadlo a upozorní tě když ti třeba moc naroste ego:-) proto je dobré do centra chodit. Kdežto někde "na samotě u lesa" si po dlouho dobu nemusíš vůbec všimnout, že si spadla do nějaké hry ega. U nas když chce jít někdo na nějaké dlouhé meditační odloučení tak jde nejdřív za Lamou a on mu řekne jestli je na to už zralej nebo ne. Ono totiž není žádná sranda sedět 12 hodin denně v meditaci. Já se většinou vždy velmi těším "zpátky do civilizace" po nějakém výkendovém reatretu a tam se většinou medituje tak 6-8 hodin denně. Několikrát sem slyšel říkat našeho učitele, že už viděl dost lidí kteří byli na 3 letém odosobnění a výsledek jakej by mělo to nepřinest to nepřineslo. Tím neřímám, že je špatný tam jít, jenom že to chce zkušenosti a nemá cenu tam spěchat.
Proč myslíš že my "laici" v našich centrech nemeditujem? Co by sme tam jiného dělali? V naší linii se klade hlavní důraz především na meditaci.
Ono totiž neznamená že abys mohla meditovat a mít dobré výsledky tak musíš být v kláštěře a večer spát sama.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 30 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: