XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Smrt

Smrt

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
A co je po ní ???
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 48 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 30.12.2014 04:38:35 ... (475/475)
Re: O smrti, zvířatech a lidech..
Odpověď na příspěvek od Azazel-Andel z 29.12.2014 15:31:13:

Nemyslím si, že by to bylo tak jednoduché, jako jsi to v úvodu napsal. Spousta lidí také dokáže vycítit když se blíží smrt. Naopak zvířata taky ne vždy bojují o život. Měli jsme kočku s chronickým zánětem dásně a byla období lepší (žrala sama) a nebo naopak období horší, kdy nežrala, byť to pro ni byl rozdíl mezi životem a smrtí. A podobně kocour se selháním ledvin, kterého jsme tedy v poslední fázi nákladně vyživovali uměle kapačkou skrz kanylu. Kdyby byli bojovnější, mohly dané případy dopadnout líp a také pro nás jako chovatele (majitele) jednodušeji.

V tomhle ohledu se prostě člověku dá říct "chlape, ať je ti blbě jak chce, pokud nebudeš jíst, bude to větší problém než tvá nemoc". Bohužel zvířeti, které je primitivnější (méně vyvinuté), tohle nevysvětlíš. Bude dále poklidně ležet na dece a umírat. Člověk chce také bojovat o život.
guest Muž slami99h (cbr9rr@centrum.cz) ... 14.08.2014 22:51:05 ... (474/475)
Re (3): Duše je nesmrtelná
Odpověď na příspěvek od ali.333 z 13.08.2014 21:52:14:
Můj pohled na smrt jsem už v kostce popsal, asi je to jako se vším v životě, oheň vyhřeje místnost/spálí dům, nůž ukrojí sýr/podřeže žíly. Smrt? Pro někoho konec štěstí, pro jiného konec utrpení. No a já, samozřejmě, že každý musí jednou umřít, s tím nic nenaděláme, problém ale je když je to moc brzy no a když je možné se tomu vzepřít? Pak je tu ještě druhá smrt,(pokud jsi o ní slyšela).
Dovedu si představit, jak tě někdy tvoje máma zavolala a říká, "pojď, naučím tě vařit" no a pak, po létech, ve vlastní rodině, si na ni při vaření vzpomeneš, na to, jak jsi se na chvíli tehdy vzdala své svobody a díky tomu můžeš svým dětem připravit něco dobrého. Takhle je to i s tou mojí svobodou, když si představím, co mi Bůh chce dát, tak trochu té svobody rád oželím. (můžese zdát protimluv, že tato nesvoboda je sama cestou ke skutečné svobodě, ale ono to tak je)
guest Muž ali.333 ... 13.08.2014 21:57:24 ... (473/475)
Re (2): Duše je nesmrtelná
Odpověď na příspěvek od kristovec z 13.08.2014 11:53:29:

Mluvíš o Bibli a o Bohu. Víš ale, o čem ve skutečnosti mluvíš? Probuď se a otevři oči. Nejsem to já, kdo žije v bludu. Bůh je v nás. TO je v Bibli. O tom je ta kniha. Bůh je v nás. To, díky čemu žijeme, dýcháme a děláme vše ostatní je BŮH. Tak si uvědom, co mluvíš.

Já mám od narození dáno jedno důležité slovo. Je to mé jméno. A mé jméno znamená "Bůh je má přísaha". Vím, co je to Láska. Vím, kde se nachází Pravda. A také Vím, kdo je Bůh. ;)
guest Muž ali.333 ... 13.08.2014 21:52:14 ... (472/475)
Re (2): Duše je nesmrtelná
Odpověď na příspěvek od slami99h ( mailto:cbr9rr@centrum.cz ) z 13.08.2014 11:06:50:

Jen málo lidí opravdu VÍ, co si myslí druzí. Je jich opravdu poskromnu. A já osobně zastávám ten názor, že každý žijící je věřící. Neboť kdyby nevěřil, tak už nežije. Vzdal by se svého života, neboť by neměl pro co žít, neměl by naději. A já vím, že Vesmír je Pravda. Že dnešní den je Pravda. Že neexistuje skutečná Smrt. Je to jen nejlepší přítel Života a ti dva s námi celý život, celou tu cestu, kráčejí, jdou nám po boku. Každý z jedné strany. Rub a Líc. Černá a Bílá. Neexistuje mezi nimi rozdíl. Něco končí a něco začíná, v ten samý okamžik.

Sice neuznávám žádné "náboženství", neboť je to forma závazku. Spoutání. Náboženství, slovo, které je anglicky religion pochází původně z latinského re-ligare, znovu-svázat. Lidem je v dnešním světě předkládána exoterická(vnější) verze něčeho, co bývalo esoterickým(vnitřním.) Vláda svazuje levou mozkovou hemisféru a náboženství zase pravou hemisféru. Nu, ale fandím lidem zabývající se náboženstvím, jelikož se dozví alespoň něco o Bohu, o Tvořivé Síle. A to je může osvobodit.

Boj proti Smrti je hloupost. Boj je hloupost. Ta největší kravina, kterou mohla lidská mysl vyplodit.
guest Muž slami99h (cbr9rr@centrum.cz) ... 13.08.2014 14:32:00 ... (471/475)
Re (10): Život vs. Smrt
Odpověď na příspěvek od kristovec z 13.08.2014 12:04:05:
Píšeš, debata je u konce, dobře a můžeš nám slíbit, že do dodržíš?
guest Muž kristovec ... 13.08.2014 12:04:05 ... (470/475)
Re (9): Život vs. Smrt
Odpověď na příspěvek od slami99h ( mailto:cbr9rr@centrum.cz ) z 13.08.2014 11:19:50:
Klídeček že:) azazel sám s konečnou platností všem dal najevo že křestanství NEMÁ rád. Tudíž mu do zelí lézt nebudu ani se ho snažit přesvědčovat to není v lidské moci, ukázal sem pravdu jednou a tím končím, to záviselo na jeho svobodné vůli. On se rozhodl být azazel tak jím bude, nikdo mu nebude bránit, vy katolíci ale nehlásáte pravdu ale jen horlivě akorát šířite bludy, a to že věříš v nesmrtelnost duše člověka, si prokázal že miluješ víc satanovy nauky než pravdu. Debata je u konce, kéž vám Bůh tyto hříchy nepočítá :) podle bible mrtvý spí, nic neví a netýká se ho proud času, duše po smrti těla nikam nejde jen spí v prachu než dojde k druhému příchodu krista, tehdy nastane vytržení, pro spravedlivé věřící život věčný, a pro bezbožné, oklamané věčná smrt.
guest Muž kristovec ... 13.08.2014 11:53:29 ... (469/475)
Re: Duše je nesmrtelná
Odpověď na příspěvek od ali.333 z 13.08.2014 08:09:20:
Učení o nesmrtelnosti duše člověka je blud páč v bibli se píše že nesmrtelný je jen Bůh, a kdo chce život věčný musí milovat pravdu a Boha a jeho zákony. Žiješ v bludu:)
guest Muž slami99h (cbr9rr@centrum.cz) ... 13.08.2014 11:19:50 ... (468/475)
Re (8): Život vs. Smrt
Odpověď na příspěvek od kristovec z 12.08.2014 19:03:41: Mým úkolem křesťana je lidi nezatracovat, ale pomáhat jim ke spáse, dokud je Azazel člověkem žijícím na tomto světě může být spasen. Nebýt vás tady, kdyby tu byl a diskutoval, možná bych měl šanci porozumět jeho postojům vůči křesťanství a mohl mu alespoň nějak pomoct. Teď je někde jinde, satanistou jakým vždy byl,a díky tomu, co zde předvádíte, ještě zarytějším odpůrcem křesťanství. Opravdu dobrá práce!
guest Muž slami99h (cbr9rr@centrum.cz) ... 13.08.2014 11:06:50 ... (467/475)
Re: Duše je nesmrtelná
Odpověď na příspěvek od ali.333 z 13.08.2014 08:09:20: Jako křesťan (katolík), věřím, že duše je nesmrtelná, považuji za pravdívé, co zde popisuješ. My věřící se na stejnou věc díváme prostřednictvím křesťaného učení, to nás vede až za tento koloběh života a smrti, ukazuje nám minulý svět bez smrti a také vstup smrti do našeho života, dál, je tu to co popisuješ a náše křesťanství je bojem proti smrti. Vím co si asi myslíš, pro člověka nevěřícího to je jen snůška nesmyslů. Já jsem nalezl, že křesťanství je pravda, s tím už se ale musí vypořádat každý sám. V každém případě stojí za zamyšlení, co křesťanství dokáže.(pokud si s ním člověk umí poradit)
guest Muž ali.333 ... 13.08.2014 08:09:20 ... (466/475)
Duše je nesmrtelná
Smrtí život nekončí. Je to jenom rozhodnutí o vyčerpání sil ve fyzickém materiálním světě. Smrtí bytost říká "Mám dost." a podle úrovně uvědomění souvislostí se dostává jinam a jinak, či zpět. Fyzická zkušenost je především o učení, pochopení a uvědomění.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 48 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: