XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Svobodná vůle

Svobodná vůle

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máme jí?
Zajímal by mne váš názor na svobodnou vůli, jestli jí máme či ne, a pokud ano, uveďte nějaký příklad. Já osobně se přikláním k tomu, že jí nemáme. Když rozebírám nějaké své rozhodnutí, vždy nacházím příčinu, důvod svého jednání a toto mne vyvede do míst mimo mou odpovědnost.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 9 | » | Poslední

 

guest Muž dordze.cang ... 12.01.2008 00:38:29 ... (4/84)
Většinou ji spíš nemáme, ale za určitých okolností ano.
že se každý může svobodně rozhodovat stím souhlasí asi každý Ale u některých věcí to tak je jen na první pohled. Třeba si představme situaci, že přijdeš domů a najdeš ženu, přítelkyni, jak si to rozdává s někým jiným. No a co bude dál ? Tady je ta pomyslná svoboda a nesvoboda. 99procent znás by začalo děsně vidádět, nemalá část by asi sáhla i po násilí. A všichni by říkali no jo neměl na výběr, ona/on ho donutili, vyprovokovali. Nebo by se třeba nějak zhroutil, každopádně by asi většina lidí řekla, že to je normální a nemůžem stím nic dělat. Prostě nemáme svobodu se svobodně rozhodout jestli budeme po takové události naštvaní nebo ne.
A pak sem si někde přečetl, jak se na sex potažmo nevěru dívá tibetský buddhismus z absolutního pohledu buddhy., ve zkratce, že prostě dva lidi co mají hodně společné karmy si dávají chvíle radosti.toť vše. Nic o žádných zlých, nemorálních, hřešících partnerech co nám chtěli ublížit.
Samozřejmě že neprožívám svět tak jako buddha nebo nějaký zkušený jogín, nicméně je to jedna z věcí která mě vyprovokovala abych zkusil měnit sebe, potažmo své prožívání a tím i rozhodování a svobodnou vůli nad tím co budu prožívat a co ne. To byl jenom jeden příklad vycházející z jedné rušivé emoce, žárlivosti, ale těch emocí je bohužel víc a tím pádem i potencionálně víc konfliktních a nesvobodných situací.
Až svoji milou někdy chytnu, jak dává někomu hodně radosti, tak napíšu jestli už sem si tu svobodnou vůli vymeditoval nebo ne:-)
mějte se všichni super
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 05.11.2007 12:50:05 ... (3/84)
Re (2): vůle
Odpověď na příspěvek od The.Ar z 04.11.2007 23:26:55:

To bezpochyby.
guest Muž The.Ar ... 04.11.2007 23:26:55 ... (2/84)
Re: vůle
Odpověď na příspěvek od o2zna ( mailto:o2zna@seznam.cz ) z 02.11.2007 14:50:00: svobodná vůle a silná vůle jsou něco jiného snad, ne?
guest Muž o2zna (o2zna@seznam.cz) ... 02.11.2007 14:50:00 ... (1/84)
vůle
no hele souhlas, že většinou jí asi nemáme...ale zase někdy mám pocit nejen ze sebe, že silná vůle existuje...třeba brácha si tak dlouho vsugerovával, že nemá alergii na psí chlupy, až jí už neměl...a teďka si teda muže domů toho psa pořčídit:-)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 9 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: