XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

 

Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
vše o této víře a co s ní souvisí
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 z 167 | » | Poslední

 

guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 07.07.2004 21:03:32 ... (3/1663)
Re: Co a v čem je spasení a vykoupení podle Bible z pohledu křesťanů...
Díky - tak už konečně vím jak to tam stojí *1* ale stejně mi to připadá jako válka severu proti jihu - nesmyslné - nebo spíš jestli někdo viděl film Underworld - tam taky vyšlo najevo, že staletí válek jsou jen důsledkem dávného osobního sporu 2 vůdců klanu a že vlastně dokazujou sobeckost dotyčných....
Myslíš, že nejchytřejší z andělů by na to skočil? Zvlášť když Ježíš ho varoval tím, že už někoho vzkřísil?Fajn - nejchytřejší z andělů má IQ 90(jako Bush :o) a ostatní andělé jsou jen malé mimča co se učí chodit na nočník :o) Takovou lest vymyslí i obyčejná kapitánka Džejnvejová ze Star treku :o)Ale gaspadin?
Jinak je to pěkně vymyšlený příběh - a kdokoliv ho vymyslel - vymyslel jej dobře - vydalo by to na slušný kontrašpionážní film - ta finta s tím vykoupením myslím*4* - ale život mě naučil, že zlo a dobro jsou jen lidské pojmy - nic nemůžeš soudit jen z jednoho pohledu jestli je to zlé nebo dobré - je to vždy něco mezi a pokud to jasně definuješ tak to je jednostranná zaujatost - takové přesně definované události neexistují - ani z dlouhodobého hlediska - a přesné rozlišení zla a dobra zůstane navždy vyhrazeno pohádkám... *4*
guest Muž mahal (mordok@tiscali.cz) ... 07.07.2004 12:33:54 ... (2/1663)
křestanství
Muj názor je že tato víra,muže udělat v člověku obrovskou paseku-znám děti které by tu mohli vipovídat o křestanství mnoho-dnes kdiž se jich zeptám proč už nechodí tam kde to proně bylo zezačatku velmi atraktivní,odpovědí že to co jim bylo naslybovano tam neobdrželi-jejich rodiče mi řekli že od té doby co tam chodili jsou drzejší,sprostí atd otázka proč??????????????LEŽ-PODVOD a nebo co?kdiž se stemito lidmi bavite proč udělali zrovna toto kdiž jim jejich zákoni jasně zakazují že to dělat nemužou/hřích/tak vám stručně odpovědí nejme dokonalí-rád si odpovím na tuto odpověd-zahřešme si buch nám odpustí--pokut to budš číst křestane tak ti chci říc odhot MASKU a nech si ti lásky plné žvásti pro svuj vlastní život--/pardon jestli se tě to nadmíru dotklo jsem už takovej a ještě taková drobnost která vás dosti bere NEJSEM SATANISTA/jsem obyč kluk jako jinej.p.s Jste obdivuhodní mystři v maskování
guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 05.07.2004 23:44:58 ... (1/1663)
Traitor...

Takže další můj myšlenkový experiment(no jo já si nedám pokoj :o) : Dejme tomu, že přeskočíme ty nikam nevedoucí debaty jestli bůh existuje nebo ne a řekneme, že existuje a Bible je doslovně pravdivá - co je potom vykoupení?

Bůh pošle svého syna(agenta smithe :o), aby trpěl za hříchy lidí a svou smrtí je vykoupil ... tato myšlenka sama o sobě staví lidi do role věci nulové hodnoty - proč by to měl udělat někdo jiný? - pokud SAMI nepoznáme určité hodnoty a ctnosti bez ZÁSAHU NĚKOHO JINÉHO tak tyto hodnoty nebudou mít žádnou cenu - a navíc - Bůh poslal někoho, aby vykoupil lidi z trestu, který on sám určuje svými pravidly? Napadá mě jen jedno slovo co se pro tento postup hodí - MANIPULACE ....být příčinou obav a pak poslat spasitele k upevnění úcty k sobě...

Z toho mě potom napadá i vhodnější označení Ježíše ... přeložte si nadpis :o)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 z 167 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: