XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Velká islámská revoluce

 

Velká islámská revoluce

Velká islámská revoluce

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuse o tomhle nebezpečí aneb co vlastně Usáma chce. Tato diskuse by neměla podporovat terorismus nebo mučení či jiné zločiny proti lidskosti.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 z 30 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | » | Poslední

 

guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 15.11.2007 14:48:08 ... (157/297)
Re (7): islam
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 26.10.2007 19:14:44:
3. jj, ten mam a autor vychazi z originalu, dovysvetluje souvislosti a poemizuji s ostatnim prekladateli a jejich formou vykladu.

4. No jenze krestanstvi neni jen Stary zakon. Proto prisel Jezis Kristus na zem, aby dal nove poselstvi lidem. Starozakonni hesla vymenil za nova, pokrokovejsi. At uz je to odmitnuti oko za oko, zub za zub - Kdyz Te nekdo uderi na jednu stranu tvare, nastav druhou. Nebylo to ve smyslu nechat se otloukat, ale zastavit vendetu. Nebo jeho heslo Miluj blizniho sveho, jako sebe sameho. Krestanstvi ktere pak pachalo ta nejhorsi zla, by Kristus zavrhl, protoze se neridili jeho radami.

6. No pripadalo mi, ze mi srovnavas krestanstvi a nacismus. Pokud by doslo k nejakem srovnani, tak musime od pramene a to je uplne o necem jinem.

7. Proto se lisime od diktatur, ze tady ma kazdy pravo na svobodne vyjadrovani vyznani. No je to nedemokraticke, zpatecnicke delat to same co fundamentalisti, v tom se stavi na jejich roven.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 26.10.2007 19:14:44 ... (156/297)
Re (6): islam
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 26.10.2007 18:29:56:

3. Ne, nečetl. Však jsem to psal taky tady. Jinak mám ten zelenej korán, kterej se dá sehnat v levnejch knihách..myslim teda..rozhodně jsem ho tam viděl....určitě jsi ho viděl taky...

4. Ok, jdeme na to: Hodim ti sem pár odkazů na biblická místa a něco k nim.....
- SZ nepočítá s jiným velkým náboženstvím pouze s polyteismem "Nebudeš míti jiného Boha kromě mne" /Ex 20,3/
-> intolerance vůči modloslužebnictví. Ostatní náb. jsou líčena zkresleně, nepřesně, jako produkty lidského strachu
-
- výlučnost Izraele proti kultům cizích národů -> Bible toleranci v tomto smyslu odsuzuje
v Mojžíšově Tóře se hovoří o smrti pro ty, kdo se odvracejí od jednoho Boha k pohanským kultům /Dt 13,7-12/
-
- svaté války jsou fenomén objevující se i ve spisech jiných národů
- božstvo často titulováno jako chrabrý válečník -> vítězství i kořist patří božstvu -> výsledkem musí být naprosté zničení nepřítele
= nevěřící obětováni božstvu, vyhlazování měst, /Dt 20,10-18/
-
- /Mk 16,15/ - příkaz JK k šíření evangelia
-
Tak, tady máš pár příkladů nebo spíš odkazů. Musel jsem pěkně prohrabat zápisky.......jak jsem již dříve říkal, tak vždycky se z nějakýho verše nebo části bible daly najít způsoby, jak ospravedlnit násilí...bible je holt rozpolcená..jsou v ní hlášky defakto povolující násilí a též hlášky násilí zavrhující.....dá se přiklonit k obojímu a to se taky v minulosti dělo.

6. Já srovnával MK s Biblí?.....Jsi si jistej, že jsem tohle někde napsal?.....To je nějaká blbost, ne?

7. Ne, jen jsem opatrnej a vim jaký problémy jsou s tím v zahraničí a tady ten xindl nechci. Ať si jsou u sebe. Radši bejt opatrnej než zaspat. Oni si svou kulturu chráněj. Co děláme my? Když někdo chce dělat to samé, tak je označen za nedemokrata, zpátečníka, nácka nebo paranoika.......
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 26.10.2007 18:29:56 ... (155/297)
Re (5): islam
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 12.10.2007 15:15:58:
3. Ty jsi cetl original va rabstine?? *9* Kdyz ne, tak jaky cesky preklad jsi cetl?

4. Ktere pasaze v Bibli ospravedlnuji boj? Muzes mi sim napsat presny vers?

6. Srovnavat Mein Kampf s Bibli to je zcelka nemozne, krestanstvi a nacismu jsou v silnem protikladu ;)

7. Promin za mensi poznamku, ale zacinas mi pripadat trochu paranoidni..:P CO se tyka islamu..
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 26.10.2007 18:23:28 ... (154/297)
Re (2): islam
Odpověď na příspěvek od JonnyW ( mailto:JonnyW@centrum.cz ) z 07.10.2007 14:32:17:
No nevim, zda byly krizove vypravy ve 14. - 17. stoleti, nebyli snad v 11. - 12., resp. 13. stoleti? :P
Jinak vim, kam miris a vicemene souhlas, ale problem je v tom, ze islam se degradoval sam, ve sve dobe, byl islam mirumilovnejsim a "demokratictejsim" nabozenstvim nez krestanstvi.
Jinak je fakt, ze fanatici nevi o islamu (Koranu) skoro nic, tak jako krestane o Bibli ;) Dle jejich terminologie jsou oni sluzebnici dabla, protoze prekrucuji slovo Bozi...:P
guest Muž Norkey (honeyonline@seznam.cz) ... 13.10.2007 09:45:47 ... (153/297)
Re (2): islam
Odpověď na příspěvek od JonnyW ( mailto:JonnyW@centrum.cz ) z 07.10.2007 14:32:17:

no džihád proti americe v koránu není, v té době nikdo ani nevěděl že existuje... jinak v koránu je poměrně obsáhlá pasáž o tom, že pro šíření víry mezi nevěřícími je nejlepší používat meče a násilí nebo něco v tom smyslu.. v křesťanství tohle pokud se nemýlím chybí.

Jinak nejsem věřící člověk, byť uznávám jisté morální principy na kterých křesťanství funguje..
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 12.10.2007 15:15:58 ... (152/297)
Re (4): islam
Odpověď na příspěvek od JonnyW ( mailto:JonnyW@centrum.cz ) z 11.10.2007 16:19:05:

1 - Věř mi, že jsem velmi dobře pochopil, co píšeš a co mě tam hlavně štve je tvoje logika, která přímo vychází z dnešní islamofilní rétoriky....už jen ty argumenty, který mi tady uvádíš...."Křesťani se chovali stejně."...Já to vim, že se tak chovali, ale bavíme se snad o nich teďka?...ne....není to žádnej argument....

2 - Vim, že jsi se je nesnažil vychvalovat, přesto mi z tvého výkladu smrdí již ona zmíněná islamofilní rétorika a zdálo se mi, že i tak jsi k nim příliš tolerantní a na to jsem taky reagoval. Není nic, co bych u tebe nepochopil. Nevim proč toto píšeš.

3 - Ano, nečetl jsem Korán v originále. No a co? Myslíš, že by tady vyšel Korán, kterej by neodpovídal své "originální" verzi?...Tohle je zase ona islamofilní rétorika. Snaha získat řečnickou pozici tak, že se mi snažíš podsunout, že je naprosto jedno, že jsem to přečetl, ale není to originál v arabštině, takže to vlastně není Korán.......teď si trošku rejpnu - četls bibli. Ale vsadim se, že jsi ji nečetl v originále. Měl byses našprtat aramejsky a pak teprve můžeš o ní něco říkat......Ale neřeknu to, protože je to obyčejnej xindl a takhle se prostě nediskutuje......už chápeš? Tohle není argument žádnej. Přečetl jsem si Korán dost důkladně i s vysvětlivkama k jednotlivejm sůrám a snažil jsem se to číst nestranně.....ale je to prostě vymejvárna palice a je to neskutečnej xindl, přestože chápu, že v mnohém mohl být a jistě i islám byl pozitivní inovací ve své době...teď to už je ale jen středověkem zapáchající šílenství. Nic víc.

4 - Bibli jsem četl z části, ale zase jsem na vejšce a absolvoval jsem zde dva semestry předmětu, který byl přímo zaměřený na pojem tolerance v křesťanských dějinách a někde mám vypsaný spousty míst z bible, která sloužila jak k prosazování tolerance, tak k prosazování a ospravedlnění boje. A věř mi, že se tam našly mraky míst, kterými se dalo ospravedlnit oboje. Ano, nepíše se tam nikde o násilné rekatolizaci, ale je tam dost míst, která k ospravedlnění bojů byla používána. Věř mi, že ano.

5 - Ano, nejsem odborný a otitulovaný znalec koránu. Takže o něm jistě vím prd, co?.....Opět říkám - kulový!...Tohle je jen islamofilní rétorika a já jsem si na 100 % jistej tím, že jsem Korán pochopil dostatečně na to, abych z něj neměl ani trošku dobrej pocit a abych islám neměl v lásce. Další věc - jak můžeš říct: "Já vím o historii mnohem více než ty o islámské knize."...Dyk to je nelogickej paskvil.....Je to to samé jako kdybych já řekl: "Já vím o jablkách mnohem víc než ty o hruškách."....Hovadina prostě.

6 - Ano, křesťani se po téměř celou svou historii chovali jako nejhorší dobytek. A já to nepopírám a koukni se na můj avatar.....nepřijde ti, že když tam mám hořící kostel, tak je asi zbytečné mi tady říkat něco o pochybné historii křesťanství? Já o ní vím a tohle je věc, kde se plně shodnem. Docházelo ke stejnejm svinstvům jako u islámu, ale to ani jeden z těchto světonázorů neomlouvá......Hitler taky neměl v Mein Kampfu doslovně napsaný, že chce postavit koncentráky......A zdálo by se ti teď logický, kdybych řekl: "Hitler v MK neměl napsaný, že chce postavit koncentráky, takže koncentráky s nacismem nemaj nic společnýho a krom toho to dělali Rusáci taky, jen na Sibiři.".......Asi by ti to přišlo, že jsem trošku padlej na palici, že?.....Nicméně byla by to PŘESNĚ STEJNÁ logika, kterou ty tady používáš.....jebu do islámu, začneš mi říkat, že křesťani toto dělali taky.....jebu do koránu, začneš mi tady podsouvat, že nejsem oficiálně uznaný odborník, takže na to nemůžu mít takovýto názor.....a jaký názor můžu mít na Korán?...Jakože musim být oficiálně uznaný odborník, abych na cokoliv směl mít vlastní názor?.....Není to taky tak trošku na hlavu?......

7 - A poslední věc. Teď mi jistě začneš psát, že nepoužíváš islamofilní rétoriku a že jsem tě opět nepochopil, protože ty islám nevychvaluješ.....omyl......islamofilní rétorika je přesně to, co ty používáš a vysvětlil jsem ti to dost jasně na výše uvedených bodech......na to, abys ji používal nemusíš bejt muslim ani jejich velkej přívrženec....tahle logika není založená na tom, že budeš islám vychvalovat. Ona je vychcanější trošku. Ona je založená na tom, že budeš jeho zločiny skrytě omlouvat tím, že "někdo jinej taky toto" a nebo jeho znalost budeš vyvracet tím, že "originál jsi nečetl, nejsi muslim, tak nemůžeš vědět o co jde.".....to je hovadina...... sám se nad tím zamysli. Na příkladech výše jsem uvedl jiné ukázky použití tvého logického systému a doufám, že jsem uvedl dostatečně velké absurdity na to, aby ti došlo, co jsem tím vším myslel......
guest Muž Adriana.Ann (adriana.ann@gmail.com) ... 12.10.2007 10:09:42 ... (151/297)
Re (2): islam
Odpověď na příspěvek od JonnyW ( mailto:JonnyW@centrum.cz ) z 07.10.2007 14:32:17:

No právě že je islám v nynější podobě jako křesťanství v dobách temna. Právě proto je nebezpečné mít v evropě radikálně smýšlejcí islam, nebo věřící islámu, kteří nadřazují islamské právo nad zákony státu.
guest Muž JonnyW (JonnyW@centrum.cz) ... 11.10.2007 16:19:05 ... (150/297)
Re (3): islam
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 07.10.2007 17:44:03:

Ty jsi bohužel vůbec nepochopil o čem jsem psal a co jsem tím naznačoval. K tomu co jsi napsal snad pár otázek - četl jsi Korán v originále? Nebo nějáký volný překlad, ze kterého jsi vyvodil svoje závěry? Každopádně to není k tématu, protože, jak jsi evidentně nepochopil - nesnažil jsem se islám vychvalovat. Na většinu otázek jsi si navíc odpověděl sám. Proč muslimové násilně šířili islám? šířili ho muslimové, ano, stejně jako ho šířili křestané tady ve středověku. Četl jsi taky bibli? Co by jsi mi k ní mohl říct a jaký je tvůju názor na ní? Já jsem ateista - nevěřím v boha, a přesto jsem si jí přečetl, protože mne velmi zajmalo kde se tampíše o násilných rekatolizacích, vraždění ve jménu Krista, nebo násliné dobívání svaté země.. Budeš se divit, ale nenašel jsem to tam. Nevím, zda-li jsi znalec Koránu, ale myslím, že já vím o historii rozhodně více, jak ty o islámské knize a proto by mne velmi zajmalo jak by jsi vysvětlil chování šířitelů křestanské víry ve středověku... Dle mého soudu, to bylo stejné zneužívání, jakým je dnes zneužívání islámu.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 07.10.2007 17:44:03 ... (149/297)
Re (2): islam
Odpověď na příspěvek od JonnyW ( mailto:JonnyW@centrum.cz ) z 07.10.2007 14:32:17:

Islám je vymejvárna mozku a nic mírumilovnýho na něm není. Přečti si Korán, pak budeš mluvit jinak. Permanentní strašení peklem a barvitý popisování těch nejhorších možnejch muk kdykoliv by člověka napadlo použít mozek mimo hranice Koránu, atd.......když jsem tu knížku dočetl, tak se mi velmi ulevilo......a ačkoliv neberu muslimům právo na jejich víru, tak ale musej si to vyznávat u sebe...V Evropě to nemá co dělat. Je to jen další xindl, se kterým budeme mít jen a jen problémy. A je úplně jedno ,jestli ho lidé zneužívají nebo ne. Je to příšerná pakárna a pokud nechceme mít problémy, tak nejlépe uděláme, když budeme plně tolerovat islám, ale ne na našem území. Do cizí kultury je blbost zasahovat. Ale musíme si chránit tu svoji a nevidím důvod, proč bysme ve jménu demokracie a rovnosti a podobnejch blábolů měli příštích 600 let vysvětlovat mrakům machometánskejch uzenek, že žvatlaj nesmysly. Ani omylem.....a jako píšeš, že v Koránu není o džihádu proti USA ani slovo.....to si snad děláš řiť!....Tenkrát USA neexistovaly ještě, takže tam sotva může bejt nějaký slovo o tomhle. Nicméně jestli ti přijde islám mírumilovnej, tak mi vysvětli, proč dva roky od smrti proroka začli muslimové šířit svou víru všema možnejma prostředkama kamkoliv to jen šlo a od tý doby se nezastavili.
guest Muž JonnyW (JonnyW@centrum.cz) ... 07.10.2007 14:32:17 ... (148/297)
Re: islam
Odpověď na příspěvek od Norkey ( mailto:honeyonline@seznam.cz ) z 05.10.2007 00:17:10:

A myslíš, že takové křesťanství je narozdíl od islámu moderní? Jsi věřící člověk? Islám se totiž narozdíl od křesťanství rozvíjí podobně, jako kdysi vyvíjelo křestanství v evropě, zvláště 14-15-16-17 století, doby křížových výprav za cílem získánísvaté země atd.. Je to náboženství na obrovském vzestupu a právě to dává příležitost k tomu ho zneužívat.
Dle mého soudu není problém islám. Islám jako takový je mírumilovné náboženství, stejně jako křestanství. Jde jen o to, že ho lidé zneužívají. V koránu není o džihádu (svaté válce) proti americe ani slovo. Bohužel se pak ve jmnénu Aláha zabíjí lidé, stejně, jako se ve středověku vraždili lidé a vypalovali vesnice ve jménu Krista.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 z 30 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: