XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / ČSSD vs. ODS

 

ČSSD vs. ODS

ČSSD vs. ODS

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Co si myslíte o těchto dvou stranách a jejich vzájemném souboji?
Je zbytečné psát jakýkoliv úvodní příspěvek, protože se tu nikdy neshodnem.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 z 171 | » | Poslední

 

guest Muž jeseterka ... 03.10.2004 18:54:19 ... (4/1704)
Re (2):
Jistě máš tyto věci jistě dobře promyšlené, a v mnohém máš určitě pravdu, ale přesto:V době vlády ODS nebyl stát tak zadlužen jak nyní, nicméně byla to ODS a ODA, které předpoklady k dnešnímu stavu vytvořily. ODS nemusela jít do rozpočt. deficitu proto, že se projídaly příjmy z privatizace. Kde jsou ty miliardy? Dále jde o aféry jako např. LTO, kdy špičky ODS vytvořily právní podmínky pro miliardové daňové úniky. Útěk ekonomů ODS a ODA před právem vytvořil podmínky pro vytunelování bank, které stálo stamiliardy. Tak by šlo asi pokračovat. Teprve s nástupem vlády soc. dem., která není ani zdaleka bez chyb, došlo k obratu k lepšímu. Závěr: kdyby tu byly ty milardy promarněné za vlády ODS, nebylo by třeba dnešního zadlužování.- K boji USA proti terorismu: Al-kaida zaútočila na USA, ty to však odplatily Iráku, který s tím neměl nic do činění, stejně jako neměl zbraně ZHN. Výsledek - nové semeniště terorismu v Iráku. Pokud se záp.Evropa na takový boj dívá s odstupem, sdílím spolu se soc. dem. tento odstup. Ostatně i Klaus není z věci Irák ani z postupu Američanů v Jugoslávii, kde podpořili spíš albánský (muslimský) terorismus nadšený. Proti terorismu je třeba bojovat všemi silami, ale ne jako slon v porcelánu.Samozřejmě že si uvědomuji hříchy soc. dem. a je jich mnohem víc, než v. uvádí, nicméně ve srovnání OSD a dalšími parlamentními stranami asi dnes představuje nejmenší zlo.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 03.10.2004 12:16:38 ... (3/1704)
Re: Začátek
Odpověď na příspěvek od ToVy ( mailto:tovy@centrum.cz ) z 02.10.2004 01:18:06:
Napřed bych řekl komu dávám své sympatie. Ono to není tak jednoduché.
Myslím že pokud má lidstvo vůbec přežít je nutné aby jednotlivci podřídili své zájmy zájmům celku.Je nutná větší solidarita jak mezi jednotlivými sociálními skupinami uvnitř státu tak i mezi státy navzájem.Aby se toto dalo uskutečnit je potřeba větší možnosti státu zasahovat do ekonomiky i jiných oblastí života.

Takže jak vidíš jsem svým smýšlením Sociální Demokrat .Přesto zatím ve všech volbách dávám hlas ODS.Proč? No proto že v desítkách konkrétních rozhodnutí je mi pořád bližší politika ODS před ČSSD. A pokud mám výhrady k některým politikům ODS tak v ČSSD takřka ke všem.Ne že by ODS neměla řadu průšvihů například už Tebou zmiňovaný dárcovský skandál ale přesto mi průšvihy ČSSD připadají závažnější..Namátkou současný poslanec Kavan a lidé kolem něhoto je celý řetěz skandálů počínaje jeho spoluprací s STB přes demolici několika aut v opilosti , neschopností zdůvodnit vysoké finanční částky peněz ve svém trezoru až po spolupráci a dosazování do vysokých funkcí lidí vyloženě kriminálního charakteru jako Srba .A takového člověka prosadí ČSSD jako předsedu valného shromáždění OSN.Takových i jiných politických malérů by bylo povíc například akce olovo , Bamberk atd.
A teď taky jen namátkou v čem se shoduji s ODS.

V určité době po mnoha marných jednáních byla ODS pro rozdělení státu a ČSSD byla a je dosud proti.Já byl pro rozdělení.

ODS vystupuje nejrazantněji proti tomu aby EU bylo jakýmsi superstátem s Presidentem a vládou v čele.Vedení ČSSD tento směr vývoje EU směrem k federaci podporuje.Já jsem proti takovémuto umělému útvaru a myslím že nemá nárok na přežití.

ODS vystupuje na podporu angažovanosti ČSR ve spolupráci s USA v boji proti terorismu.ČSSD je v tomto směru rozštěpená a u mnoha svých poslanců nemá v tomto podporu. Já myslím že by v boji proti terorismu měly spolupracovat všechny státy bez ohledu na rizika která z toho plynou.

ODS je proti zadlužování republiky .Já také .To totiž není sociální politika žít na dluh. V budoucnu na ni doplatí nejvíc ti sociálně nejslabší.

A je toho ještě mnohem víc v čem jsem s ODS zajedno a v čem je mi ČSSD cizí.Pokud ČSSD změní lidi ve svém vedení ,bude míň populistická a víc praktická rád jí v budoucnu dám svůj hlas.
guest Muž ToVy (tovy@centrum.cz) ... 02.10.2004 01:18:48 ... (2/1704)
Začátek 2.díl
2/2 ... v opozici bude ještě doufejme dva roky, a to znamená že v ní bude nejméně osm let, už nyní se zdá, že volby v roce 2006 vyhraje ODS. Dojde po osmi lety opět ke změně do prava? Stejně jako tomu bylo po šesti letech na pravo?
Utkejme se svých názorech. Osobně přiznám, že jsem volič ČSSD. Byl bych rád, kdyby i vy jste ke své reakci či příspěvku připojili tento dovětek politických sympatií.
Děkuji
guest Muž ToVy (tovy@centrum.cz) ... 02.10.2004 01:18:06 ... (1/1704)
Začátek
1/2:Pro začátek trošku statistiky. ČSSD je jednou z nejstarších pokud ne nejstarší českou politickou stranou. Naproti tomu ODS je stranou, která má něco přes deset let a v současné době je podle průzkumů stranou nejsilnější. ODS byla u moci od počátku 90.let do konce roku 1997, kdy propukl největší politický skandál v ČR. Týkal se darů starně. Po celou dobu, kdy byla u moci koalice vedená ODS, byl premiérem Václav Klaus (nynější prezident). Od poloviny roku 1998 vládne levice. ČSSD. Nejprve jako menšinová vláda za tiché podpory ODS (tzv. Opoziční smlouva). V té době byl premiér Miloš Zeman. Od poloviny roku 2002 uzavřela po volbách ČSSD koaliční smlouvu s KDU-ČSL (která bývala kaliční partner ODS v 90.letech) a US-DEU (US je odštěp ODS právě po dárcovském skandálu). Tato koalice trvá doposud, premérem byl Vladimír Špidla (budoucí Eurokomisař) a po vládní krizi v červnu 2004 je premiérem Stanislav Gross (nejmladší premiér našich dějin).
Boj mezi Českou stranou sociálně demokratickou a Občanskou demokratickou stranou se dá srovna s bojem dvou stran v USA, tam však pouze dvě hlavní strany mají Demokraty a Republikány.
Toto fórum by se mělo týkat vašich názorů na boj mezi těmito stranami ať v minulosti tak v současnosti. Určitě si dobře pamatujete, když ODS vládla a ČSSD byla v opozici, jak ČSSD kritizovala ODS, díky tomu se také ČSSD dostala k moci. A nyní. ČSSD vládne a ODS je v opozici a kritizuje, ...

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 z 171 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: