XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Václav Klaus nebo Václav Havel?

 

Václav Klaus nebo Václav Havel?

Václav Klaus nebo Václav Havel?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Oba byli v prezidentské funkci 10 let, tak by mě zajímalo, který prezident z těchto dvou byl nejlepší.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 12 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 06.03.2015 21:04:07 ... (35/115)
Re (6): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od slami990h z 06.03.2015 14:30:59:

Do nějakého souvislého rozboru jak Havla, tak Klause a událostí těsně před rokem 1989 a po něm se mi opravdu nechce. Bylo by to nadlouho a tak jen střípky do mozaiky.

Václav Havel. Živil se střídavě jako kulisák, dělník, literát, divadelní režisér, dramatik. Komunistický režim sebral jeho rodině veškerý majetek a za jeho politickou činnost jej pronásledoval a věznil.
Manželka Olga Havlová dělnice po těžkém úrazu v mládí, uvaděčka v divadle, prodavačka atp.

Václav Klaus. Vysokoškolské vzdělání získal na Vysoké škole ekonomické (obor ekonomika zahraničního obchodu, rok absolvování 1963) a ekonomie se stala jeho oborem na celý život. Relativního uvolnění poměrů v tehdejším Československu využil k příležitosti studovat v Itálii (1966) a v USA (1969). Jako vědecký pracovník Ekonomického ústavu ČSAV absolvoval vědeckou aspiranturu a v roce 1968 dosáhl hodnosti kandidáta ekonomických věd.

Livie Klausová. V roce 1966 vystudovala obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, obor zahraniční obchod. V témže roce získala i diplom na Université Internationale de Sciences Comparées v Lucemburku. Po krátkém působení v PZO Centrotex se stala odbornou, později vědeckou, pracovnicí Ekonomického ústavu ČSAV, kde pracovala až do roku 1993. V roce 1969 studovala na Europa Institutu v Amsterodamu.

A teď, mohl bys mi nějak rozumně a logicky vysvětlit jak to že Havel v době kdy byl pomocným dělníkem v pivovaře jezdil do práce v mercedesu a Klaus se zmohl jen na trabanta? Že by Havel na toho mercedesa nějak škudlil se říct nedá, on i jinak byl zvyklý žít si na vysoké noze.
Opravdu mu ty jím napsané hry tolik vynášely? Viděl jsi některou z jeho her? Nebylo to spíše tak že prostřednictvím fiktivních honorářů byl Havel financován někým ze zahraničí, kdo počítal s tím, že jej v budoucnu bude potřebovat? Kdo to asi byl?
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 06.03.2015 18:58:52 ... (34/115)
Re (6): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od slami990h z 06.03.2015 10:34:14:

Čert vězí v detailu.
Přečti si pozorně své dva příspěvky. Ten z 05.03.2015 13:45:38 a následně 06.03.2015 10:34:14.

Tvůj příspěvek.
05.03.2015 13:45:38 …Doba V. Havla byla dobou změn, které nemají v historii země obdoby…

Moje reakce:
05.03.2015 18:43:02 …..že by to byly změny, které nemají v historii země obdoby?..............

Tvá reakce:
06.03.2015 10:34:14 ……….V historii České republiky byl jistě její první "změnou"…… ………


Tvůj první příspěvek se týkal historie naší země. Historie naší země pokud bereme skutečně doložená fakta začínají někde u Zlaté buly sicilské roku 1212 a prvního suverénního panovníka Přemysla Otakara I. Pokud budeš chtít jít ještě víc zpět, nebudu se s Tebou přít ale říci že historie naší země začíná rokem 1918 je nesmysl. Historie České republiky je něco docela jiného i když tam bychom zřejmě měli uvádět rok 1993 ale klidně Ti uznám i ten rok 1918. (nejsem žádný troškař). Dokonce i 1969 by byl správně dokonce i v tomto případě je možno z historického hlediska použít rok 1212.
Takže v historii naší země bylo mnoho velkých dějinných událostí, které by se přinejmenším mohly svým významem měřit s událostmi roku 1989 a dokonce je převyšovat. Nechci je vypočítávat, samotný výčet by zřejmě zabral několik stránek.
slami990h Muž slami990h ... 06.03.2015 14:37:05 ... (33/115)
Re (5): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 05.03.2015 18:43:02:
Kandidáti na prvního polistopadového prezidenta? Za komunisty Adamec, za svazáky Císař, Dubček, Havel za OF a VPN. Myslím že CIA a STB vybírali dobře, když nevybrali za prvního prezidenta komunistu nebo svazáka, že?*1*
Dubček se stal předsedou federálního shromáždění, ve své funkci mohl Havla zastínit, ...kdyby na to měl, to se ale nestalo. ...ano dopadlo by to jinak.
slami990h Muž slami990h ... 06.03.2015 14:30:59 ... (32/115)
Re (5): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 05.03.2015 18:43:02:
Před tebou disident Havel neobstál, dobře. Každý člověk má nějaký názor a pak existuje pravda o "té věci". Můj názor? Deset let prezidentem, deset let veřejnosti, politickým rivalům, novinářům, svatouškům, příznivcům konspiračních teorií, násoskům v hospodách na očích, hodnocen, souzen, cupován na kousky, v téhle situaci jsou člověku spočítány i vlasy na hlavě, tady člověk nic neschová. Kdyby existovalo tajemství, nějaké vážné selhání disidenta Havla, rozkřičelo by se to do celého světa, tomu klidně věř.
Já jsem o žádném takovém selhání neslyšel.
Já v tomhle H/K duelu za určité mínus považuji, když někdo v době totality, schovaný v teple "za větrem" pěkně drží ůsta a krok místo toho, aby ukázal, jak moc touží po svobodě a demokracii tím, že se sám bude nějak, (jakkoliv) angažovat. V Klaus? Neriskoval nic, Havel všechno. Kdo má právo Havla soudit, zbabělec, co vyleze, až je po všem? (Tím nemyslím tebe.) Jen další, kdo bojoval za svobodu.
slami990h Muž slami990h ... 06.03.2015 10:34:14 ... (31/115)
Re (5): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 05.03.2015 18:43:02:
V historii České republiky byl jistě její první "změnou" její vznik, druhou změnu vidím za druhé světové války, protektorát. Třetí je, podle mě ůnor 1948, komunistický puč, pak už následuje jen sametová revoluce. Zapoměl jsem na něco? Ta poslední záležitost je podle mě nejvíce podobná té první, tedy vzniku České republiky, ( rozpad monarchie/rozpad Sovětského svazu ....). Tehdy jsme patřili do Evropy a stav hospodářství byl dobrý, to jsou věci, které Masaryk nemusel řešit a o tohle to měl lehčí. Myslím, že moje "nemá obdoby" je dobře.
Ebisek Muž Ebisek ... 06.03.2015 04:52:11 ... (30/115)
Re (2): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od Norkey ( mailto:norkey@centrum.cz ) z 04.03.2015 21:38:53:

řekl bych, že tam šlo spšíe o toho Stalina než o ty kalhoty *40*
guest Muž AlphasamEC ... 06.03.2015 02:09:00 ... (29/115)
Re (5): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 05.03.2015 18:43:02:
Ja si nemyslin že bi klaus nebo jini politik mohl biti presidentem,,neBo necym,Vic, když okradaji lido co musy kvuludkwd nim bydl3t v maringotkah apod. Mrdky s hradu
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 05.03.2015 18:43:02 ... (28/115)
Re (4): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od slami990h z 05.03.2015 13:45:38:

Doba V. Havla byla dobou změn, které nemají v historii země obdoby a on sám, disident, jeho aktivní role v Sametové revoluci

Byla to doba změn ale, že by to byly změny, které nemají v historii země obdoby? V historii naší země bylo mnoho změn, některé k lepšímu, některé k horšímu. Jistě že se změna v 89 roce dá počítat mezi ty větší ale, že by byla tak velká, že by neměla obdoby, to je nadsazené. Havel byl disident. Mezi disidenty bylo i pár lidí, kterých si lze vážit, ale Havel mezi ně nepatří a bylo tam i spousta pochybných existencí.
Aktivní role v sametové revoluci byla jak u Havla, tak i u Klause. Že byla jeho role větší a za prvního prezidenta po sametu byl zvolen Havel to byla spíše dohoda mezi tehdejšími zpravodajci USA a STB. Vím, že to zní jako konspirační teorie ale při zpětném zhodnocení známých faktů je to jediné celkem logicky do sebe zapadající vysvětlení.

Návrat naší země do demokratické Evropy, přechod na tržní hospodářství. To všechno přičítáš Havlovi? Opravdu si myslíš, že toto byla jeho zásluha? Myslíš že pokud by na jeho místě v prezidentské funkci byl někdo jiný, kterýkoli z tehdejších kandidátů o nichž se na veřejnosti uvažovalo že by to dopadlo jinak?

Rozdělení Československa tak jak proběhlo bez jediného výstřelu, tak to nebyla v žádném případě zásluha Havla ale Klause. Havel se i se svými věrnými snažil udržet neudržitelné a naštěstí v krajní chvíli se vzdal funkce prezidenta a všechno potom probíhalo mimo něj on až bylo vše hotovo, znovu kandidoval na prezidenta.

V ČR není prezidentský systém a přičítat vše co se za daného prezidenta událo, jeho osobě je nepochopení dělby moci.
slami990h Muž slami990h ... 05.03.2015 13:45:38 ... (27/115)
Re (3): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 05.03.2015 10:09:34:
V případě Klaus vs. Havel hraje, dle mého, zásadní roli doba. Doba V. Havla byla dobou změn, které nemají v historii země obdoby a on sám, disident, jeho aktivní role v Sametové revoluci, prezidentský úřad, návrat naší země do demokratické Evropy, přechod na tržní hospodářství, rozdělení Československa, tohle vše dokáže člověka dobře prověřit. Klaus, jako prezident, to měl mnohem jednodušší, logika říká, jestli byl lepší než Havel, měl by toho za sebou zanechat víc. Co to tedy bylo?
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 05.03.2015 10:09:34 ... (26/115)
Re (2): Socha Václava Havla.
Odpověď na příspěvek od Norkey ( mailto:norkey@centrum.cz ) z 04.03.2015 21:38:53:

Tak dej k dobru vlastní fotku, ať se tady taky jednou zasmějeme, vagabunde.


Nějak jsi nepochopil podstatu věci. Já jsem nikdy nekritizoval Havlův vzhled a nevzpomínám si ani na nikoho jiného komu bych se posmíval z takového důvodu. Hlavně že se jeho zevnějšek líbil paní Dagmaře. Mi na něm vadilo něco docela jiného než jeho vzhled .
Srovnání se Stalinem je příbuznost po stránce ideologické. Stalin hlásal diktaturu proletariátu, ale ve skutečnosti to byla diktatura pochybných stranických „elit“. Havel měl sice plnou hubu demokracie, ale ve skutečném životě prosazoval diktaturu „intelektuálních elit“. Nejhorší je, že to v obou případech to nebyla elita ale spíš jelita.


Svou fotku tu raději dávat nebudu, nerad bych byl zavalen nabídkami k sňatku. :-)))

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 12 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: