XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Znovuobnovení trestu smrti

 

Znovuobnovení trestu smrti

Znovuobnovení trestu smrti

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Já jsem pro. A co vy?
Množí se okolo nás mraky trestných činů a některé, hlavně poslední dobou, jsou dost závažné na to, že lidé opět začínají mluvit o obnovení trestu smrti. Já osobně jsem se v životě už též setkal s jedinci, kteří by si ho bezvýhradně zasloužili. Na druhou stranu je ale něco na názoru, že justice je omylná a že doživotí je horší než pár minut bolesti. Jenže některé případy (Fritzl v Rakousku například) jsou tak jasné, že tam prostě nelze pochybovat....v takovém případě by trest smrti nebyl nic špatného....například ale v případě Kajínka by nemohl být uplatněn, protože tam je hodně otazníků. A opět náš heparinový vrah Zelenka by ho v klidu mohl dostat, protože ten je "prostě jasnej."
Nicméně tábory příznivců a odpůrců jsou oba velmi silné a byť já jsem pro, tak mě napadla ještě jedna věc.
Trest smrti by se dostával jako možnost. Daný jedinec by dostal doživotí na nucených pracech s možností po 30 letech o trest smrti požádat. Tak by si spousta lidí nemohla stěžovat, že režim zabíjí lidi a zároveň by tu možnost trestu smrti byla. Je otázkou, jak moc by byl využíván. Jako celá společnost si asi přejeme, aby hlavně nevznikaly důvody k jeho používání, ale víme zároveň, že to je utopie.
Dle mě bychom měli mít možnost se takového jedince umět zbavit či alespoň dát najevo, co mu přejeme, byť už bude na něm, zda to využije či zda se dál bude hodlat upracovat až do smrti. Co vy na to? Tenhle nápad je můj a zde ho nějak více rozepisuji prvně. Mám za to, že za pokus by to rozhodně stálo a bylo by to jistou úlitbou jak lidem podporujícím trest smrti, tak lidem, co jsou proti....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 z 21 | » | Poslední

 

guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 02.07.2008 01:36:06 ... (8/208)
Re (5): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 01.07.2008 22:03:15:

Mno, ale nechápu, v čem by ti vadila ta moje alternativa "možnosti výběru"..něco mezi trestem smrti a doživotím....
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 01.07.2008 22:03:15 ... (7/208)
Re (4): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 01.07.2008 12:45:16:

Já jsem si ten úvodní příspěvek četl, ale můj názor se tim opravdu nemění. Pochop, že když o něčem víš z televize, tak to tak být nemusí. V minulosti se i stalo, že ten, kdo se dokonce přiznal a směřovalo k němu mnoho důkazů, tak to nakonec neudělal, ale byl donucen se přiznat. Jasně, že šance na takový případ je třeba 1:1000, ale stát se to může a určitě se to i stane. I když se na to třeba nepřijde.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 01.07.2008 12:45:16 ... (6/208)
Re (3): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 01.07.2008 11:47:19:

Některé případy na 100 % jasné jsou....viz Zelenka nebo Fritzl například...a jsou i jiné, kde není žádná pochybnost.....a tam to může být....a teď si prosím konečně přečti úvodní příspěvek a reaguj na něj. Možná názor změníš..
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 01.07.2008 11:47:19 ... (5/208)
Re (2): .. já ..
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 01.07.2008 02:07:55:

Ale který případ je na 100% jasný? O žádném bych si to netroufnul říct. To, že se něco jeví naprosto jasně v televizi, vůbec nic neznamená.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 01.07.2008 02:07:55 ... (4/208)
Re: .. já ..
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 01.07.2008 02:01:01:

Přečti si úvodní příspěvek a trošku nad tím pokoumej. Možná změníš názor. Krom toho jsou případy, kdy je to prostě jasný. Viz Fritzl v Rakousku nebo náš Zelenka. Tady je to prostě jistý na sto procent....tady by klidně trest smrti platit mohl.......též jsem pro něj jen v opravdu stoprocentně potvrzených případech bez možnosti omylu.....
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 01.07.2008 02:01:01 ... (3/208)
.. já ..
Já jsem proti trestu smrti. Ne že by si to někteří nezasloužili, ale riziko justičního omylu je příliš velké.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 30.06.2008 13:34:55 ... (2/208)
Re: trest smrti
Odpověď na příspěvek od 8vjednom ( mailto:freizman@centrum.cz ) z 30.06.2008 13:15:38:

Nic takového nás nečeká, ale co jsi popsal je anarchie v praxi. To by nás čekalo, kdyby všemožní anarcholevičáci dostali moc.....jinak tady žádná demokracie není, stačí vidět Langera, jak teď vyhrožoval národní straně....mno a za minulýho režimu nebyla menší zločinnost, jen to nebylo ve zprávách, protože režim potřeboval budovat vizi spokojeného státu se spokojenými obyvateli a průšvihy se tutlaly..
guest Muž 8vjednom (freizman@centrum.cz) ... 30.06.2008 13:15:38 ... (1/208)
trest smrti
v dobu když trest smrti bil povolen nebita tak velká produkce zlosinů a tak dále pokud se ale naše trestné činosti zvednou o 25% zachvátí naší vládu vláda chaosu ale to již nebude demokracie nebo to co známe bude to totalní revoluce s lidstvem neuvěřitelná likvidace skuste si pomislet jak bi to mohlo asi tak vipadat kdy vám do obchodu vtrho 10 chápký se samopalem a začali bi tam všechny vraždit a nepřijela bi žádná policie a armáda to je pak totání revoluce pokud se to zvíší můžeme to čekat tak do 10 let

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 z 21 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: