XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Přímá volba prezidenta ČR

 

Přímá volba prezidenta ČR

Přímá volba prezidenta ČR

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Kdo se Vam libi?
Pro koho jste ve volbe prezidenta republiky?

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 z 54 | » | Poslední

 

guest Muž brejdyrejdy (brejdyrejdy@centrum.cz) ... 17.09.2007 14:52:12 ... (4/534)
kdo se bojí přímé volby???
dnes se nejvíce bojí ODS,neboť má Klause na 5let takřka jistého...přímá volba je i na Slovensku a lidé to přijali,žádný populismus...tady se bojíme populismu...ano je to určité show,ale je jasné,že až ta přímá volba bude,tak prezidentem bude Železný...kam kandidoval,tam se dostal....takže ODS,hledejte už nového kandidáta za 5let jde Klaus už konečně od válu...
ARAVER Muž ARAVER (ARAVER@mujmail.cz) ... 23.07.2007 23:13:43 ... (3/534)
Re (2): Situace v ČR
Odpověď na příspěvek od Thay ( mailto:honeyonline@seznam.cz ) z 22.07.2007 17:05:03:

Z tvého příspěvku přímo číší obdiv vůči V. Klausovi. Můj názor je přesně opačný. Pamatuji si jeho inaugurační projev a beru ho potaz s jeho pozdějšími rozhodnutími*47*

Bohužel nikdo, bohužel kromě VK, není mu chopen konkurovat z politiků. Snad někdo z akademické či vědecké sféry. Mým favoritem VK není, stále reprezentuje svou mateřskou stanu ODS, obchází (nikoliv porušuje) Ústavu ČR... i některé jeho morální hodnoty jsou mi cizí. Natož jeho všeználkovství, nemluvě o jeho vlivu na nepodařené k. privatizace a následným balíčkům...

Díky za avatatr, navedl mne na něj feianne:)
guest Muž Thay (honeyonline@seznam.cz) ... 22.07.2007 17:05:03 ... (2/534)
Re: Situace v ČR
Odpověď na příspěvek od ARAVER ( mailto:ARAVER@mujmail.cz ) z 20.07.2007 12:21:25:

Každé řešení má něco do sebe. Lidé by nikdy nezvolili kandidáty které celá společnost nechce (klasickým příkladem je právě Dienstbier, ktery nic nedokazal a jestli bude prezidentem, tak jedine diky dohode pol. stran - to se mi nelibi.) Naopak prima volba muze casto sklouznout k populismu. Nedelam si iluze, ze diky prime volbe by mohli kandidovat lidé jako L. Janáčková či Čunek. Nevím kolik by získali, ale nejlepší řešení to také není. Ideální by bylo pouze hlasování horní komory. V té jsou lidé, kteří reprezentují přímo nás, často jsou to místní a známí, kteří si nemohou dovolit jen tak přecházet od tábora k táboru kdo dá nejvíce. Jejich zájem je i naším zájmem. Senátní volba!:-)

Co se kandidátů týká, zatím těm jménům nepřikládám větší důležitost, pokud se objevi silne a me prijatelne jmeno (a prislib toho, ze nase zeme bude reprezentovana tak jak ma!) tak o nem budu rad premyslet, pokud to bude souboj Dienstbiera s Klausem, svetoznamym ekonomickym teoretikem, beletristou a schopnym politikem, ktery vyvedl ČR nejlépe z býv. vých. bloku z ekonomické transformace v 90.letech (ČR vyšla z této transformace podle statistik zcela nejlépe, vedle Slovinska. Tak kde jsme zaspali?!), je moje rozhodování naprosto jasné:-)

Btw hezky avatar, i takovi lide jsou a na tohle si pamatuju :-)
ARAVER Muž ARAVER (ARAVER@mujmail.cz) ... 20.07.2007 12:21:25 ... (1/534)
Situace v ČR
V současné době probíhá na úrovni politických stran diskuze o zavedení přímé volby prezidenta. Do roku 2008, kdy je volba prezidenta na společné schůzi obou komor Parlamentu České republiky, se žádná změna neočekává. Úvaha je do roku 2012.

Nyní již ohlásil svou kandidaturu stávající prezident V. Klaus, který se opírá zejména o hlasy ODS, KDU-ČSL. Další strany jsou v jednání.

Mezi dalšími kandidáty se řadí například bývalý ministr zahraničí J. Dienstbier, který je zmiňován jako možná kandidát ČSSD. Sama ČSSD oficiálně nepředstavila žádného kandidáta. Čeká na případně společného kandidáta ČSSD + KSČM, nebo ČSSD + středopravé koalice.

Padlo rovněž jméno J. Švejnara, či H. Illnerové.

Do konce podzimu by měli být jasní další kandidáti.

Je třeba mít na paměti, že se první dvě volby uskutečnují systémem ústavní většiny obou komor, poté již je většina prostá. Prezident je zvolen souhlasen obou komor.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 z 54 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: