XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bisexualita

Bisexualita

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Lidičkové, pojďme si na toto téma pokecat...
Bisexualita - (bi = dvojitý, sexus = pohlaví) je typ sexuální orientace jedince k jedincům obou pohlaví v přibližně stejné míře. Pojem označuje nevyhraněnou pohlavní orientaci mezi homosexualitou a heterosexualitou.

Sigmund Freud ve svých výzkumech z roku 1905 uvádí, že má lidská sexualita bisexuální základ - tzv. vrozená bisexualita. Vycházel z poznání, že v ženském hormonálním obraze sice dominují hlavně ženské pohlavní hormony (estrogen), ale nalezneme i mužské (testosteron). V mužském naopak hlavně mužské, ale i ženské. Za jejich regulaci odpovídá hypofýza. Na tento poznatek po několika desetiletích navázal americký odborník Alfred Kinsey, který ze vzorků 6 000 žen a 5 000 mužů všech věkových kategorií z různých kulturních a sociálních vrstev vytvořil sedmistupňovou škálu (prvním je nula a nejvyšším číslo 6). Jednoznačná heterosexuální orientace dotyčného člověka reprezentovala 0 a číslo 6 výlučně homosexuální orientaci. V pásmu 2 - 4 se tedy nachází bisexualita. Přibližně 13 % mužů uvedlo, že za poslední 3 roky byli převážně homosexuálně orientování.

Všeobecná charakteristika

Bisexualita je sexuální orientace, za příznivých okolností doprovázená schopností vytvářet plnohodnotný citový vztah s osobou nebo osobami opačného nebo stejného pohlaví. Bisexuální jedinci mohou mít tedy tělesnou i citovou náklonnost k osobám obou pohlaví.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 z 57 | » | Poslední

 

guest Muž Davidius (coseymo@centrum.cz) ... 03.05.2005 12:47:52 ... (10/570)
Krčím rameny
Asi tak... mám bláznivý pohled nato... člověk je zrozen pro lásku a tu cítí k člověku jako náklonost, krásu, sex přitažlivost a proto člověk je přirozeně bisexual. ale každý člověk je jedna kombinace z nekonečného množství nastavení všech vlastností, proto někteří jsou hetero někteří homo někteři bi. Je to věc jedince.
Já jsem na holky ale občas potkám kluka který se mi líbí a i třeba sex přitahuje. Jinak chlapy jsou nezajímaví.
A zkusit to? Jak bude příležitost..kdo ví... :)
guest Muž marketa.s (marketastulikova@email.cz) ... 01.05.2005 16:42:33 ... (9/570)
keepy
ne, každý nemůže.
guest Muž Keepy (Keepy@seznam.cz) ... 28.04.2005 10:45:40 ... (8/570)
Co je bisexualita ???
Docela by mě zajímala definice bisexuality ... V otázce sexu se stejným pohlavím nemám problémy aaale nikdy jsem ještě necítila k žádný holce víc než prátelství a myslím že už se to určitě ani nezmění. Jsem teda bi nebo ne ? Podle mě určitě ne *3* Kdyby záleželo jen na té tělesné přitažlivosti nebo jak to nazvat, tak je podle mě bisexuál asi každý. Tady nejde o sex ale o city. A pravých bisexuálů, kteří se dokáží zamilovat a mít rovnocenný vztah jak s holkou tak s klukem je podle mě tedy mnohem míň než se uvádí. Nějký úlet s osobou stejnýho pohlaví přece není bisexualita, ne ? Co myslíte ? Vždyť každý se může třeba opít a pak mít sex s osobou stejnýho pohlaví *1*
guest Muž Dawen (dawen2@post.cz) ... 25.04.2005 00:50:01 ... (7/570)
hm
čusík, lidičky. Já si myslím že kdybych byl holka, byl bych určitě lesba nebo aspoň Bi. Jelikož jsem kluk, tak jsem přirozeně na holky, ale sexu třeba ve třech nebo ve čtyřech s klukem a holkama bych se určitě nebránil. Ale jen sex s klukem nevím nevím. A nejvíc se mi líbí koukat na 2 holky jak to spolu dělaj. A jinak Bisexualita už mi přijde tak nějak normální, mám hodně kámošek a kluků kteří jsou Bi. A je to v pohodě. Pa
guest Muž Tomampech (tomampech@seznam.cz) ... 22.04.2005 00:07:00 ... (6/570)
Re (4): úvod do problematiky
Odpověď na příspěvek od Getzitka ( mailto:Labebe@seznam.cz ) z 21.04.2005 17:01:55:
no,Holky,ona je otázka,jestli Vás pouze vzrušuje ta představa a nebo jestli se přímo chystáte s někým ten sex provozovat.Sex.představa je věc jedna ale když by přišlo na věc,jestli by jste se nestáhly...Co myslíte?
guest Muž Getzitka (Labebe@seznam.cz) ... 21.04.2005 17:01:55 ... (5/570)
Re (3): úvod do problematiky
Odpověď na příspěvek od JJJJanicka ( mailto:JJJJanicka@seznam.cz ) z 20.04.2005 17:34:48:
No... Já jsem taky nikdy neměla sex se stejným pohlavím, ale přemýšlela jsem jaké by to asi mohlo být? Jinak mi to taky nepříjde jako něco špatného. Dík*1*
guest Muž JJJJanicka (JJJJanicka@seznam.cz) ... 20.04.2005 17:34:48 ... (4/570)
Re (2): úvod do problematiky
Odpověď na příspěvek od Extraprdelka z 18.04.2005 17:05:00:
Tak jsem sex se stejným pohlavím neměla ,ale zkusit bych určo chtěla.
guest Muž Tomampech (tomampech@seznam.cz) ... 20.04.2005 11:52:30 ... (3/570)
Re (2): úvod do problematiky
Odpověď na příspěvek od Extraprdelka z 18.04.2005 17:05:00:
No,ono jde totiž taky o to,že kdyby se ti třeba líbila nějaká tvoje kamarádka,o které bys nevěděla zda by měla zájem o to co ty,tak jak by se asi pak tvářila,kdybys jí něco třebas navrhla..Ale to asi člověk tak nějak pozná podle chování a tak co?
guest Muž Extraprdelka ... 18.04.2005 17:05:00 ... (2/570)
Re: úvod do problematiky
Odpověď na příspěvek od Tomampech ( mailto:tomampech@seznam.cz ) z 16.04.2005 23:36:14:

Sex se stejnym pohlavim jsem zatim nezkusila,ale moc me to laka...
Tez si rozhodne nemyslim ze jde o neco ,,oskliveho" popripade divneho nebo ojedineleho.. . A uz vubec bych se nebala z toho ze me nekdo narkne ze jsem lesba..,protoze ten nekdo ma urcite podobne choutky.. *4*
guest Muž Tomampech (tomampech@seznam.cz) ... 16.04.2005 23:36:14 ... (1/570)
úvod do problematiky
Ahoj človíčku,
vítej na tomto foru,které nese název bisexualita (ale číst asi umíš co *3* ) Jestli dovolíte zahájil bych diskuzi úvodem do problematiky.. Nedávno jsem někde četl že přes 50 % kluků (holky ted sorry ale nemohu si vzpomenout jak to bylo u Vás) se přiznalo,že alespoň někdy,pomysleli na sex se stejným pohlavím..To je docela zajímavé zjištění co?
Já osobně si myslím že toto číslo bude ještě o něco vyšší a také si myslím že to asi bude normální..Docela by mě zajímalo,kolik kluků a holek by provozovalo sex se stejným pohlavím,kdyby nemělo obavu z nařčení že je lesba nebo gay.. Mám sice přítelkyni ale musím se přiznat,že mě velice láká představa sexu se stejným pohlavím.
Závěrem bych zahájil diskuzi na téma..:Láká Vás představa sexu se stejným pohlavím? jako další diskuze by mohla být třeba na téma Zkusili jste již sex se stejným pohlavím? tak zatím papa

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 z 57 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: