XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Sexuologická poradna u MiLiHo

 

Sexuologická poradna u MiLiHo

Sexuologická poradna u MiLiHo

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Milostný styk těší daleko víc, je-li spojen s oddanou láskou. Ne v požitcích, které jsou kdykoliv po ruce, ale v požitcích, v něž se teprve doufá, spočívá hlavní půvab milostné touhy.
Pojď sem   *3575*Sexuální výchova je proto oprávněná, protože dívky se jinak včas nemohou dozvědět, jak děti nepřicházejí na svět.Zezadu   *4590*Svatba   *2803*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 z 169 | » | Poslední

 

guest Muž Mr.Daves (Mr.Daves@seznam.cz) ... 31.01.2006 14:05:15 ... (9/1689)
lol
jakou můžu mít nemoc když furt chodím na hajzl na malou ... ale fakt uplně pořad a k tomu piju strašně moc .... moje matka mi říka že mám celej organismus vyplavenej protože hodně piju ...a tím padem mi to hned projde a letím na zachod*40*

myslím to vážně *52**85*

Daves *249*
MiLiČerná hvězdička Muž MiLi (mili27@centrum.cz) ... 31.01.2006 01:23:33 ... (8/1689)
Článek
Za mnoha problémy lidí jsou potíže se sexem:

Při provádění psychoterapie se podle klinického psychologa Karla Humhala dříve nebo později ukáže, že většina problémů pacientů nějakým způsobem souvisí se sexuálním životem.


Jeho klienti často přicházejí s potížemi s nízkým sebevědomím a komunikací s lidmi. "Tak jako někdo neumí navázat kontakt nebo snášet kritiku, neumí mít uspokojivý partnerský vztah ani v oblasti sexuálního života," řekl Humhal.


Vyřešení jednoho problému podle něj často otevírá téma ještě závažnější. Nedávno se například Humhal věnoval pacientce, jež má zdravotní potíže po rakovině prsu. Při jedné z návštěv narazili na problém, kdy se ukázalo, že ženu v dětství zneužíval rodinný známý. "Původně mě navštívila proto, aby se vyrovnala se závažným onemocněním. A nakonec jsme skončili u tématu sexu," uvedl Humhal


Důvody, proč lidé přicházejí k psychologům, se podle něj za 32 let jeho praxe změnily. Zatímco dříve převažovali pacienti s poruchami paměti, dnes ho nejčastěji vyhledávají s pocity úzkosti a obavami z kontaktu s ostatními lidmi. V poslední době se také podle psychologa mění pohled na sex a jeho prožívání.


"Často se o sexu hovoří jako o nějaké téměř mechanické záležitosti a někdy se téměř vytrácí jeho citová stránka," řekl.


Většinu klientů u psychologů tvoří ženy. "Svým způsobem je pravda, že muži řeší své problémy v hospodě a ženy u svých terapeutů. A v průběhu posledních 20 let hovoří daleko otevřeněji o sexu," řekl dnes Humhal ČTK při prezentaci dánského bylinného extraktu zvyšujícího u žen chuť na sex, který se brzy objeví na českém trhu.

Mužů, kteří mají potíže se sexem, stále přibývá:

Potíž je v tom, že se o těchto problémech ostýchají hovořit nejen pacienti, ale i lékaři, řekl novinářům u kulatého stolu Fóra sexuální vitality sexuolog a psychiatr Ondřej Trojan.


Málo se také podle Trojana ví, že sexuální problémy mohou signalizovat vážná onemocnění, jako cukrovku, rakovinu prostaty nebo roztroušenou sklerózu. Připustit, že může být taková porucha spojena s nějakým závažným onemocněním, je ochotno jen 45 procent lékařů. Statistiky ale ukazují, že sexuálními poruchami trpí 75 procent diabetiků, 68 procent mužů s vysokým tlakem a 56 procent pacientů s ischemickou chorobou srdeční.


Poruchami erekce nebo i libida trpí také 90 procent mužů s těžkou depresí. Poruchy jsou jednak příznakem deprese či úzkosti, ale také následkem léčby. Mohou je totiž způsobit i některé antidepresivní léky. "Lékaři by se proto měli pacientů při aplikaci léků ptát na jejich sexuální život," uvedl Trojan. Úspěšná je podle něj léčba, která odstraňuje obojí - depresi i sexuální potíže.


Stejně jako některé léky i alkohol a drogy mohou vést ke ztrátě zájmu o sex i k sexuálním poruchám. Alkohol v malé míře - dvě deci vína, jedno dvanáctistupňové pivo nebo půl deci tvrdého alkoholu - může být podle Trojana stimulující. Platí ale, že při větších dávkách sice stoupá chuť, ale klesá potence.


Přestože už se daří s ostychem mužů, kteří se zdráhají hovořit s lékařem o sexuálních problémech, úspěšně bojovat a nyní už se k tomu odhodlá deset procent postižených, zatímco dříve jich bylo jen pět procent - je to stále podle Trojana žalostně málo. Stále si ještě mnoho mužů říká: Hlavně, že nejde o nic horšího. Ideální je, když je při léčbě ochotna pomoci i partnerka, uvedl sexuolog.


Psychiatrovi se svěřila jedna půvabná žena s tím, že je stále ještě panna, protože její partner se s ní ani po několika letech společného života nepokusil o pohlavní styk. Zůstala pannou, protože ho nechtěla ztratit. Muž se totiž v minulosti neúspěšně pokusil o pohlavní styk a k dalšímu pokusu už nedostal odvahu. Léčení podle Trojana trvalo pouhý měsíc.

Na světě má potíže se sexem 150 milionů mužů, v Česku 800.000 a každým rokem jich 40.000 přibude.

*1122*
guest Muž wenca (xwenca@centrum.cz) ... 30.01.2006 16:14:06 ... (7/1689)
-
Když se mi postaví tak ho mam dva centimetry velkýho *593* neznáš nějakou fintu aby mi ještě vyrost? *716* Hlavně to nikomu neřikej *1253*
MiLiČerná hvězdička Muž MiLi (mili27@centrum.cz) ... 29.01.2006 18:11:16 ... (6/1689)
Re: .
Odpověď na příspěvek od wenca ( mailto:xwenca@centrum.cz ) z 29.01.2006 17:37:45:

Ten si budeš muset vyřešit sám hochu*1435*

*1122*
guest Muž wenca (xwenca@centrum.cz) ... 29.01.2006 17:37:45 ... (5/1689)
.
Ahoj doktore mám problém, MiLi mě nechce *71*
guest Muž Mr.Daves (Mr.Daves@seznam.cz) ... 28.01.2006 16:41:25 ... (4/1689)
Re (2): *3*
Odpověď na příspěvek od mar.tan ( mailto:mar.tan@centrum.cz ) z 28.01.2006 16:32:44:

*3* jaj tak to je uplně mrtěěěě dobrý vtip nebo tak něco *3* po přečtení sem přemýšlel deset sekund než jsem to pochopil a pak sem se začal řezááááááááát *3**3**3*

BTW: já slyšel že s ovečkou to je uplně super *3* sem četl na bezkalhotek *3*

Daves *249*
guest Muž Veena (xchat@veena.cz) ... 28.01.2006 16:39:30 ... (3/1689)
Re (2): *3*
Odpověď na příspěvek od mar.tan ( mailto:mar.tan@centrum.cz ) z 28.01.2006 16:32:44:

Ono to de i s holkou? *9* A lepší? To jako že holky maj šikovnější ruce na to? *3*
mar.tanČerná hvězdička Muž mar.tan (mar.tan@centrum.cz) ... 28.01.2006 16:32:44 ... (2/1689)
Re: *3*
Odpověď na příspěvek od Mr.Daves ( mailto:Mr.Daves@seznam.cz ) z 28.01.2006 16:17:58:

Sex je dobrej, ale s holkou je to prý ještě lepší *3*
guest Muž Mr.Daves (Mr.Daves@seznam.cz) ... 28.01.2006 16:17:58 ... (1/1689)
*3*
jako *18* problemy se sexem když jsem ještě žadny neměl *85**3* tak mi porad jak poprvé *3**3**3*

Daves *249*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 z 169 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: