XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 z 94 | 92 | 93 | 94 | » | Poslední

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 23.07.2007 23:29:54 ... (33/933)
YouTube.com může za změny v politice?
Jeden zajímavý článek. :-)
http://zpravy.idnes.cz/youtube-meni-v...120755_zahranicni_ad

Chuťovkou je, že server YouTube snad zakládalo několik přátel v garáži na domácím serveru. A pak že málo lidí nemůže dělat velké změny. :-)
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 23.07.2007 23:26:26 ... (32/933)
Nejvyspělejší státy světa
Docela zajímavá statistika je k vidění na stránkách OSN, kde je sloupek se 177 státy světa seřazenými podle vyspělosti. Do statistiky je započítán HDP a průměrný věk obyvatelstva. Zajímavé by bylo sledovat i různá léta po sobě, škoda, že tam není archiv různých letopočtů, už se docela těším, jaké změny nám přinese rok 2007.

Já osobně si vždycky myslel, že nejlépe je na tom Švýcarsko, Japonsko a tak. A ono je na prvním místě přitom Norsko, do kterého bych to třeba neřekl. Docela jsem se i podivil, na jaké pozici jsme my (30.) oproti Němceku (21.). A našel bych tam i mnohem více překvapení.

Zdroj: http://hdr.undp.org/hdr2006/statistics/
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 20.07.2007 17:14:17 ... (31/933)
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 20.07.2007 01:47:10 ... (30/933)
Notebook, mobil
Tákže notebook a mobil ještě budu chvíli vybírat, takže původní odkazy zatím neplatí. Koupím obojí asi tak za 4-5 týdnů a až je budu mít doma, napíšu to sem, pořídím i nějaké fotky a první poznatky. *40* U mobilu budu volit asi nakonec Nokii N80 s 2GB kartou místo původní E50, hlavně kvůli podpoře UMTS.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 18.07.2007 20:39:07 ... (29/933)
Fotoalba na Jabberu?
Tak mi dnes přišla na Jabberu systémová zpráva, že prý můžu využívat fotoalba přímo na Jabber.cz a uploadovat je přímo tak, že je přetahnu do okna pro psaní! :D Službu se mi zatím nepodařilo vyzkoušet, ale zní to docela lákavě, ikdyž na Fotoalba.cz to zatím asi nemá. :-)

jabber.cz, Dnes
>> 20:32:15: Subject: Jabbim Album
Vážení uživatelé!

Připravili jsme pro vás novou službu, která umožňuje přímo z vašeho klienta aktualizovat fotoalbum na webu. Protože služba je ve stádiu, kdy máme základní funkce hotové a potřebujeme vaší zpětnou vazbu, chceme vám ji představit.

Zaregistrujte si službu Jabber Disk přes procházení služeb. Pokud ji máte už zaregistrovanou, přidejte si kontakt album@disk.jabbim.cz. Na tento kontakt pak posílejte soubory, které na album chcete dát. Případně si nastavte filetransfer proxy proxy.netlab.cz, pokud jste za NATem a soubory nelze odesílat. Vaše album naleznete poté na adrese http://album.jabbim.cz/váš_JID. Fotky nemusíte zmenšovat, ale rozhodně to doporučujeme. Fotky je dobré natočit rovnou tak, aby byly otočené správně. Na adrese http://album.jabbim.cz se objevují nejvíce navštěvované a nejlépe hodnocené fotografie. Fotky by měly být ve formátu JPG, rozhraní podporuje i obrázky GIF, PNG.

Co plánujeme? Komentáře a tagy. A také administrativní rozhraní. Zatím též není možné přidávat další alba a uživatel má pouze jedno. V budoucnu přibude ještě podpora privátních alb. Budeme se těšit na MUC konferenci jabber@conf.netlab.cz, vaše připomínky se budeme snažit realizovat.

Děkujeme a přejeme pěkný zbytek dnešního slunečného dne!
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 10.07.2007 05:45:29 ... (28/933)
III -> IV
Tak místo tří věcí, kterými si chci udělat radost (notebook, mobil a Panákové Človeče nezlob se), si nakonec pořídím věci čtyři. Tou čtvrtou bude ještě i desktop PC, jelikož ten můj starý není už moc použitelný pro moji práci.

Desktop PC:
Viděl bych to tak, že si ho sestavím sám a měl by vypadat nějak takto:

> Athlon 64 X2 4800+ EE BOX
> Geil DIMM 2048 MB DDR 800 MHz Kit
> Seagate Barracuda 250 + 500 GB HDD / 7200 SATA II
> 2x DVD-RAM Asus
> Sapphire ATI HD 2600 Pro 512 MB, PCI-E
> Zdroj netuším, snad bude stačit 400W, možná časem ale připojím ještě jeden disk.
> Case AeroCool AeroEngine Jr.-BK ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30914), cena za komplet cca 24-25 000 Kč s DPH).
> Širokoúhlý 20" LCD monitor, DVI vstup (cena kolem 6-6 500 Kč s DPH).

Cena celkem kolem 30-31 000 Kč s DPH, snad se vejdu. Nejspíš ho pořídím u CzC. Předpokládaná koupě: srpen

Notebook:
U Alza už bohužel model Asus F2F-5D059 nemají, u CzC zatím ano, ale vzhledem k tomu, že budu pořizovat nový Desktop, možná ušetřím trochu na notebooku. Jeho výběr ale bude ještě asi chvíli trvat. Přemýšlím, zda-li ubrat na výkonu nebo ne a jestli koupit už použitý třeba na Aukru (alespoň ještě s jedním rokem záruky) nebo nový. Zatím mám vybráno: http://www.czechcomputer.cz/product_d...125728300536B95.html, předpokládaná koupě: průběh nebo konec srpna

Mobil:
NOKIA E50, cena 6 tis., předpokládaná koupě: průběh července
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 10.07.2007 05:28:41 ... (27/933)
Cvičení
Pokud jen půjde, pokusil bych se rád vtěsnat do programu nějaké to cvičení nebo posilovnu. Pro začátečníky je prý vhodné hodinu a půl-dvě, 3x do týdne si zaposilovat. No zkusím a uvidím, mladší bratr - hekojista má doma nějaké činky, rotoped a další blbiny, tak ho možná trochu využiju. *47*
opiFkaŽlutá hvězdička Žena opiFka (djmonky@centrum.cz) ... 05.07.2007 22:09:36 ... (26/933)
Re (2): prázdniny
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:jan.elznic@centrum.cz ) z 01.07.2007 20:52:37:

Přijeď někdy k nám na byt uděláme zajíctekk*88* Opijem séé, budeme skákat z oken a k večeři si můžeme udělat nadívanou krysu houskou.

*54*
AtakaModrá hvězdička Muž Ataka ... 05.07.2007 21:11:38 ... (25/933)
Re (2): prázdniny
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:jan.elznic@centrum.cz ) z 01.07.2007 20:52:37:
Tak zní velice zajímavě, já už si 4 prázdniny po sobě nic neplánuji, protože jedu do lázní do
Lázní Bělohrad, ale pro mě to je lepší, protože tam budu s někým, koho mám opravdu moc rád
a na kom mi moc záleží... Známe se už skoro 3 roky, máme to od sebe jen 40 km, tak se snažíme
všelijak navštěvovat. No a až se pakl vrátím, tak někam pojedu na týden, asi do Studence na minerály,
protože se mineralogiií a paleontologiií už zabývám 4 roky...

Ataka *252*
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (jan.elznic@centrum.cz) ... 01.07.2007 20:52:37 ... (24/933)
Re: prázdniny
Odpověď na příspěvek od Ataka z 01.07.2007 20:47:45:

Jej, s létem a dovolenou to letos nevydím moc růžově. Mám sice nějaké plány, ale spíš takové univerzální, které se dají použít kdykoli. Nejsem na tom s časem nejlépe. Mám nějaké akce, kde hraju a které jsem už slíbil a pak i nějaká práce, která se dá sice uspůsobit, ale přeci jen musím plnit nějaké dodací lhůty a někdy se při tvorbě nějakého toho webu taky můžu zaseknout, a proto počítám i s časovou rezervou.

Jinak pokud by to vyšlo a zbyly by nějaké penízky v srpnu, jel byl rád na Streed Parade do Zurichu, měla by být někdy kolem poloviny srpna, ale ještě se uvidí, protože možná bude odložena kvůli Loveparade, která snad co jsem zaslechl od kolegů z rádia, se plánuje prý snad až někdy později a dokonce nebude ani v Berlíně. A aby si tyhle dvě akce nekonkurovaly, že budou blízko časově u sebe, tak se tím pádem odloží nejspíš i Zurich. Nicméně mně to nijak nevadí. Když to půjde a povede se počasí, rád bych se do Švýcarska jel podívat. Jinak žádné akce zatím neplánuju, možná tak až Transmission, která bude ale tuším až někdy v listopadu.

A tou univerzální dovolenou bych viděl něco jako že třebas na týden vypadnout někam k vodě s přítelkyní, možná pár přáteli a užít si chvíli klidu v nějakém campu, chatce nebo tak. Jinak zatím no planes. :)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 z 94 | 92 | 93 | 94 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: