XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Magie

Magie

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
- Solve et coagula - 
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 z 108 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | » | Poslední

 

guest Muž hermes_trismegistos (hermes_trismegistos@post.cz) ... 21.05.2005 16:34:59 ... (91/1071)
vira?
BTW - do pojmu vira (ehmm) se s klidem "vejde" i to, ze vecer si jdeme lehnout a podvedome verime, ze rano opet vstaneme taci, jaci jsem a do toho sveta, jaky zname. Je to castecne zkusenost s opakovanymy stavy byti. Coz bych s klidem(samozrejme doufam v oponenturu .-) ) priradil i k vire v boha. Zkusenost nase i okoli nam rika, ze "neco" asi nejspise JE, tudiz neni od veci tomu i prez nedostatek "primych" dukazu radeji verit. Co kdyby .... co kdyby byl ... co kdyby ta cerna kocka opravdu mohla pusobit na nas zivot tak, jak se to rikava? Co kdyby ... co kydyby slepy naveril v existenci mesice(ktery ho na rozdil od slunce ani nehreje-primo ho tedy nemuze vnimat) ... co pak ... prestal by mesic existovat? Nebo by formalni neexistence mesice v jeho nevidomem svete nijak nevadila? Nebo .. ?? ...... ... ..
guest Muž hermes_trismegistos (hermes_trismegistos@post.cz) ... 21.05.2005 16:26:36 ... (90/1071)
Re (2): Nechci nikoho nijak nudit...
Odpověď na příspěvek od Meribet ( mailto:Meribet@seznam.cz ) z 19.05.2005 11:50:37:
Spravny postreh, nejen v ramci sociologie a psychologie. Je to dano principy replikace. Viz treba memetika ( http://lutmi.moraviapress.cz/hermes/h...ik.net/memetika.htm. Cokoli(fyzicke, ci nikoli-tedy jen informacni) se rado a casto replikuje, z toho vyplyva, ze se uspesneji(tedy treba geneticky casteji a dlouhodobeji) siri neco, co ma vetsi sanci na byti - v poripade pover a pod. se lepe uchyti cokoli, co je "nejak" podlozeno "fakty", nebo alespon se tak duveryhodne tvari. :-)) A tim jsme i u te "viry". Pry pomaha zit, ... v kontextu vyse napsaneho to vypada, ze ano, pomaha hlavne prezit. Osvedcilo se? Dobre, jednejme tak i nadale. Ted ovsem nemluvim o Vire, ze. .-)
guest Muž binoa (binoa@centrum.cz) ... 21.05.2005 15:36:55 ... (89/1071)
Ano?
a) jsem necítila už dlouho
b)zlatě nikoli, forma se vytrácí znám už jen a ) a x)
c)ztrácím se kdykoli a) b) i c)
d)rozumím že i f) někdy opravdu i f)
ale co potom g)??

Kdy?
guest Muž M._M. (M._M@centrum.cz) ... 21.05.2005 12:03:53 ... (88/1071)
Pověrčivost
Myslím, že pověrčivost je "vykleštěná" a "pokřivená" víra. Víra sama o sobě není špatná když ji člověk prolíná s s rozumem a konáním, bohužel se někdy stane že jedno zavrhne druhé (viz. dnešní materialistický svět) Řekl bych že jendo bez druhého nemůže existovat, ale zároveň na sebe agresivně reagují, nebo se dokonce (díky dnešním přehnaným rekacím) vylučují. Tzn víra bez rozumu se často mení ve slepou víru, fantismus, nebo pověrčivost.

A povětčivost sama o sobě špatná být nemusí ikdyž někdy funguje jen jako druh autogugesce, jinak co se jí tíče, souhlasím s tím co napsala Meribet
guest Muž OliiTS (fo.olii@post.cz) ... 21.05.2005 11:51:51 ... (87/1071)
u Prioru , nebo na poštu?(aneb rea:)
Odpověď na příspěvek od Core_Tex_Labs z 20.05.2005 12:08:43:

c)tedy stále platí, že všeho lze použít... zvláště u kominíka... když s tím zacházíš trochu lidsky... a scházíš nelidsky(rozuměj... pokud to bereš jako tradiční kraťoučký rituál...je to rovnocená "oblbovačka" grimoarovým fíglům... --nám kupodivu mnohem bližší........
..."decondition" by ale pravděpodobně byla méně naivní)

cd)tohle jsem nikdy nezažil(nezkoušel...) mám namysli tu divinaci...
cd-r)souhlas s a)
cd-rw)...b):myslím, že minimálně od věci provést tu reflexi, kterou naznačila meribet... tedy sledovat co to s námi dělá, když proběhne číča... pak asi už je třeba už jen zvolit efektivní způsob výše zmíněné "decondition"...
guest Muž DeNzEL_WaSHiNgToN (Denzel_Washington@atlas.cz) ... 20.05.2005 18:59:09 ... (86/1071)
magie
hrajete treba nejaky hry kde se pouziva magie? nebo nejaky proste fantasy?
guest Muž Core_Tex_Labs ... 20.05.2005 12:08:43 ... (85/1071)
apriori , aposteriori
a) aprironě špatná není, neznám nic apriorně špatné nebo dobré
b) zaleží čemu člověk věří, a jestli právě pověrčivost není jen nevědomá projekce strachu popř. ztrachu ze ztráty celistvosti
( to je takové to "ale co, pro jistotu se za ten knoflík chytnu, když mi přebehně před autem black-cat, co kdyby že jo ")
c) kdybych chtěl psát magicky tak řeknu, že pověrčivost je forma obsese či larvy ("sebeoblbovačka")
d) ovšem to nenapíšu protože se vyrojí protiargumenty ohledně divinace, předtuch atd
e) takže body c) a d) jsem neměl psát
guest Muž Meribet (Meribet@seznam.cz) ... 19.05.2005 11:50:37 ... (84/1071)
Re: Nechci nikoho nijak nudit...
Odpověď na příspěvek od OliiTS ( mailto:fo.olii@post.cz ) z 03.05.2005 15:36:39:

Myslím, že tyto povídačky jsou založeny na efektu - když to uděláš a něco si přeješ a nesplní se, tak to zapomeneš, ale když se to zdaří, tak jsi tak v šoku, že to nezapomeneš a budeš dál rozhlašovat, jak je to pravdivé... aneb stále stejně houpavý tok života(příjemné nepříjemné příhody běžného dne...ale i velké události, ty obzvlášť) si proreflektováváme skrze tyto pověry, abychom se nenudili :))

To bylo, co si myslím, teď co cítím :)

Kdykoli mí číča přeběhne přes cestu tak mi zatrne a čekám, kdy se mi co stane a vždy se něco stane, při bouřce zapaluji svíčku by do nás nehodilo, sic bydlím ve městě v přízemí, když vidím kominíka chytnu se za knoflík, protože si vždycky říkám...co kdyby :))) Prostě věřím a na víře je postaven život :)
guest Muž Cody666 (w.f.cody@email.cz) ... 19.05.2005 08:40:25 ... (83/1071)
Re (4): Ritus
Odpověď na příspěvek od hermes_trismegistos ( mailto:hermes_trismegistos@post.cz ) z 18.05.2005 18:43:37:

Hm, jasně, to jsem čekal:-)) Asi budeme rozlišovat pověrčivost zdravou a patologickou - destruktivní.
guest Muž hermes_trismegistos (hermes_trismegistos@post.cz) ... 18.05.2005 18:43:37 ... (82/1071)
Re (3): Ritus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:w.f.cody@email.cz ) z 18.05.2005 13:20:19:
Jak vidno nekdy spatna byt muze .-)


Co treba Halleyova kometa pred 95 lety?

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 z 108 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: