XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Historie / Inkvizice

 

Inkvizice

Inkvizice

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
její dopady na budoucnost Evropy
Četla jsem v rámci studia dějin středověku několik odboných knih o inkvizici v Langeodocku a ve Španělsku. Zabývala jsem se dějinami herezí. A také jsem naslouchala papeži, který se za tu dobu omlouval. Uvažovala jsem, zda takové šílenosti a úchylnosti za účelem udržení již neudržitelné moci jsou omluvitelné. Zvláště, když lidé byli nuceni lhát při výsleších, byli připravováni o majetek a rodiny, i když nebyli usvědčeni. Myslím, že to zanechalo skvrnu v dějinách Evropy po všech stránkách a ztěžujete to zamýšlenou evangelizaci Evropy. Stane se křesťanská víra víceméně vírou soukromou, když lidé cítí odpor k církvím?

Moderátoři: ELfkaM

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 1 | » | Poslední

 

guest Muž wowar_force ... 18.11.2019 20:57:04 ... (7/7)
Re (5): inkvizice
Odpověď na příspěvek od slami990h z 17.11.2019 13:54:09:

Ty jsi ten Matrix špatně pochopil, a vůbec se mi nelíbí že zrovna katolický kněz jako ty, hledá inspiraci v Matrixu když ten příběh je úplně jinak než myslíš, Matrix je vira v tvého imaginárního Boha, nedokážeš vidět realitu kterou tu máš před očima, vy křestani si musíte svět přikrášlovat protože vidět pravdu nechcete. Tak věríte na vymyšlené pohádky jako je bible.
Bible která patří do kategorie Sci-Fi a Fantazy.
A My ateisté jsme jako Neo , rozbijem Matrix kde se v celém světě idiotsky vyznává kříž a zombie na kusu dřeva.
Žádný křižácký agent nezbude , protože vyvolený Maccheo se vyhne kulkám i příchodu Ježíše který bude leda jen počítačový program. *424* *319*
Andělé, duchové, vlkodlaci a jiné chyby Matrixu jsou prostě chyby, i tvůj ježíš, nebo ježíšův příchod by byla bud chyba matrixu nebo záměr udělat z ovcí blbce, a celkem se to mimozemšťanům daří, tebe už Zinyak dostal. *112* *3*
slami990h Muž slami990h ... 17.11.2019 13:54:09 ... (6/7)
Re (4): inkvizice
Odpověď na příspěvek od Jard01 ( jaromirzdvihal@centrum.cz ) z 10.11.2019 15:25:29:

....že jsi to ty a nemůžeš přestat.... existuje i celá řada jiných věcí, které mohou člověka postihnout, ale je to ta chvíle, kdy se lidé už nesmějí a ti šťastnější hledají cestu ven, jako jsem kdysi začal i já.
Je to to, čemu říkám "matrix", nerozpoznatelná deformace objektivity vnímání, forma nadvlády, když si lidé neuvědomují, že se nás to týká všech.

Pro ilustraci, Kristus říká, že i kdyby někdo vstal z mrtvých, přesto lidé neuvěří, takovou dokáže tenhle "matrix" mít moc nad lidmi.
guest Muž Ginyu_Tokusentai ... 10.11.2019 17:02:25 ... (5/7)
Re (3): inkvizice
Odpověď na příspěvek od slami990h z 10.11.2019 14:47:22:

Mučit lidi není hřích jestli si to zaslouží je to spravedlnost, to co tady plácáš je obyčejná odplata v zákonu džungle, jestli někdo propadne temnotě pak jedině kvuli narcismu oné autority která omezuje svobodu. Proto je špatné být křestan a následovat zločince ježíše krista.
Jard01 Muž Jard01 (jaromirzdvihal@centrum.cz) ... 10.11.2019 15:25:29 ... (4/7)
Re (3): inkvizice
Odpověď na příspěvek od slami990h z 10.11.2019 14:47:22:

Ten nerovný boj vedeme podle mě i dnes*643*s démonem Alláhem a jeho služebníky kteří stojí proti našemu pánu*901*





*4992*Nic nepřináší větší smutek, než vzpomínka na štěstí v dobách neštěstí*4992*
slami990h Muž slami990h ... 10.11.2019 14:47:22 ... (3/7)
Re (2): inkvizice
Odpověď na příspěvek od Jard01 ( jaromirzdvihal@centrum.cz ) z 10.11.2019 00:25:16:


Úkolem křesťanství je osvobození z moci hříchu. Mučit lidi je hřích, ti, co měli hříchu vzdorovat mu sami podlehli, to je ono "prosáknutí". Nepropustnou hrází by mělo být křesťanství.
Co tahle hráz zadržuje, co je hřích? Skus si představit například třeba nějakého masového vraha, začal jako každý, na začátku malé nevinné dítě, ale pak ho přemohla temnota, představ si, že jsi to ty a nemůžeš s tím přestat.....

Ve Fatimě dostali křesťané (a nejen oni) za úkol zabránit 2 světové válce, nepodařilo se, víš co následovalo.
V historii křesťanství církev vede nerovný boj za všechny, lidé jí hodně dluží.
Jard01 Muž Jard01 (jaromirzdvihal@centrum.cz) ... 10.11.2019 00:25:16 ... (2/7)
Re: inkvizice
Odpověď na příspěvek od slami990h z 10.11.2019 00:07:31:

Po pravdě mě by zajímalo co přesně vše tato hráz obsahuje*901*





*4992*Nic nepřináší větší smutek, než vzpomínka na štěstí v dobách neštěstí*4992*
slami990h Muž slami990h ... 10.11.2019 00:07:31 ... (1/7)
inkvizice
Tahle hráz občas prosákne a nikdo nechce vědět, co zadržuje, přejte si aby se nezhroutila.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 1 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: