XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

BOINC systém

BOINC systém

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Distribuované výpočty věděckých projektů
Zapoj se do BOINC, zvol si Czech National Team a minitým XChat, a mimo pomoci při výzkumu tak získej i podrobné statistiky pro jednotlivé projekty i své počítače. Přizvi přátele a zlepši výkon Česka, týmu i minitýmu. Soupeř s nimi v rámci minitýmu, republiky i světa. Čím dřív začneš, tím větší náskok získáš.

Tým: Czech National Team - http://www.czechnationalteam.cz/
Minitým: XChat - http://ibs.wu.cz/cnt/

Představujeme BOINC v prezentaci, druhé i článku a pdf.

Podrobná instalace a připojení do projektů.

Jak se lze na BOINC připojit do národního týmu.

Jak na BOINC pod Linuxem. Návod pro začátečníky i pokročilé.

V distribuovaných výpočtech Česko boduje.

Návody na BOINC ve flashi.

Podrobné statistiky CNT, jeho členů, týmů i států.

Moderátoři: Georgo

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

LiThius.di.aLumiNiModrá hvězdička Muž LiThius.di.aLumiNi (lithius.di.alumini@seznam.cz) ... 04.01.2008 11:01:23 ... (Strom/Strom)
Instalace etc.
Po odpoledním trápení se mi na druhý pokus podařilo rozběhat správně BOINC (doufám že správně nastavit a vstoupit do týmů a minitýmů).

Dovolím si pár poznámek k instalaci BOINC na Ubuntu.
1) než začnete instalovat podle návodů, podívejte se jestli už ho v systému nemáte (měli byste) - v shellu stačí dát boinc a TAB

2) zkuste spustit boincmgr, pokud se vám spustí grafické rozhraní a nezahlásí žádnou chybu pak je vše v pořádku

3) pokud jste byli zbrklí jako já a nainstalovali přes apt-get install balíčky boinc-client a boinc-manager pak příkaz boincmgr bude hlásit chybu už při spouštění
- pak je třeba přes apt-get remove odnistalovat všechny balíčky které obsahují boinc
- přes apt-get autoremove odebrat balíčky které se k BOINC doinstalovaly a nejsou už potřeba
- spustit Synaptic Package Manager (System -> administration), v levém spodní panelu vybrat tlačítko Status, v levém panelu kliknout na Not installed (residual config) a opět vybrat vše co obsahuje boinc, dejte si pozor abyste dané položky označili jako "Mark for complete removal"
- znovu nainstalovat apt-get install boinc-client boinc-manager

4) při výběru projektů je třeba se u každého projektu zaregistrovat jako nový uživatel (pokud ho opravdu přidáváte poprvé) uživatelé pro jednotlivé projekty nejsou sdílení (na tom jsem se také zasekl).

5) při hledání týmů hledejte Czech National Team do toho vstupte a v rámci týmu si najeďte na Minitýmy a zde vstupte do týmu Xchat

Doufám že tenhle příspěvek někomu pomůže :o)

edit: A aniž bych dělal cokoliv navíc automaticky se startuje jako deamon při startu.

Sometimes questions are more powerful than answers.
http://minos.ic.cz | http://potkani.phorum.cz
Nechte se kousnout :)
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 04.01.2008 11:28:25 ... (Strom/Strom)
Re: Instalace etc.
Odpověď na příspěvek od LiThius.di.aLumiNi ( mailto:lithius.di.alumini@seznam.cz ) z 04.01.2008 11:01:23:

Že jde o Ubuntu Linux jsi měl raději uvést hned do Nadpisu, abychom majitele většinového operačního systému hned na úvod neodradily složitostí :-).
carneroČerná hvězdička Muž carnero ... 04.01.2008 11:32:09 ... (Strom/Strom)
Re (2): Instalace etc.
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 04.01.2008 11:28:25:

Vetsinoveho systemu? Myslis Arch Linuxu? Tam je to spis jeste slozitejsi.

Ale ted vazne: Jsem rad, ze to Lithius napsal, protoze za mnou chodi dost lidi, kteri nevi jak to rozbehat. Ac se mi to zdalo trivialni, asi tomu tak uplne neni. Ale par lidi se jiz pridalo a pridaji se i dalsi. Dobry napad, Davide!

carnero [ Mám rád lidi - co nejdál od těla ]
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 04.01.2008 12:01:10 ... (Strom/Strom)
Re (3): Instalace etc.
Odpověď na příspěvek od carnero z 04.01.2008 11:32:09:

Za mnou také chodí dost lidí, co se zapojením do BOINC mají problémy, ale jsou to majitelé Windows a tam naštěstí není instalace tak složitá jako v Ubuntu :-). Spíš se ptají na zapojení do týmu a minitýmu.

Ale také jsem žil v domnění, že instalace a vůbec zapojení bude pro lidi jednodušší, že tam první den přibude několik desítek lidí, ale zatím jsou z toho lidí spíš zmatení. Proto jsem psal o tom zjednodušení, nějaké krátké polopatické.

Windows XP Service pack 3 a Vista Service pack 1
carneroČerná hvězdička Muž carnero ... 04.01.2008 12:18:53 ... (Strom/Strom)
Re (4): Instalace etc.
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 04.01.2008 12:01:10:

Za mnou chodi s obojim. Tak celkove mam dojem, ze pro lidi je dost matouci, rozdeleni zprovozneni BOINCu na nekolik kroku:
- stahnout a nainstalovat aplikaci
- pripojeni k projektu
- pripojit se do tymu (volitelne)
- pripojit se do minitymu (volitelne)
- ...a cekat

Kdyz to tak vezmu, bezny uzivatel u bezne aplikace udela prvni krok a dale uz jen program pouziva (viz treba Word, Firefox, WinAmp...). Jenze tady je potreba i malicko nastaveni. A to cekani je take pro dost lidi otravne - zda se ze ocekavaji kliknu, uvidim vysledky. Jenze nez se BOINC (zvlaste u SETI@home) vubec chytne a zacne pocitat, chce to par hodin. Dalsi obcas i dva dny (Einstein) do spocitani prvniho baliku, pul dne az den nez se to objevi v globalnich statistikach projektu a pak dalsi den, nez to nacte ta tabulka Xchat minitymu. Ve vysledku od instalace do prvnich cisel uplyne jeden den, v horsim pripade i tyden.

Ale myslim, ze kazdy dalsi clovek je pro dobro veci. Takze se sice prida malo lidi, ale pridaji se.

carnero [ Mám rád lidi - co nejdál od těla ]

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: