XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

BOINC systém

BOINC systém

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Distribuované výpočty věděckých projektů
Zapoj se do BOINC, zvol si Czech National Team a minitým XChat, a mimo pomoci při výzkumu tak získej i podrobné statistiky pro jednotlivé projekty i své počítače. Přizvi přátele a zlepši výkon Česka, týmu i minitýmu. Soupeř s nimi v rámci minitýmu, republiky i světa. Čím dřív začneš, tím větší náskok získáš.

Tým: Czech National Team - http://www.czechnationalteam.cz/
Minitým: XChat - http://ibs.wu.cz/cnt/

Představujeme BOINC v prezentaci, druhé i článku a pdf.

Podrobná instalace a připojení do projektů.

Jak se lze na BOINC připojit do národního týmu.

Jak na BOINC pod Linuxem. Návod pro začátečníky i pokročilé.

V distribuovaných výpočtech Česko boduje.

Návody na BOINC ve flashi.

Podrobné statistiky CNT, jeho členů, týmů i států.

Moderátoři: Georgo

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 60 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 30.09.2019 15:29:40 ... (593/593)
BOINC
Je ještě vůbec někdo zapojený? Já už jsem s tím před lety přestal, když mi postupně odumřel hardware a byl také problém s místem, kde bych nemusel platit elektřinu. Ale sem tam ještě dostanu email, že jsem se stal User of a day.
Ebisek Muž Ebisek ... 02.03.2015 06:09:28 ... (592/593)
Android
Je tomu pomerne nedavno, co se objevil oficialni Berkeley BOINC klient pro Android. Do te doby bylo mozno pouzivat pouze neoficialni aplikaci od Boinc Poland.

Tak jsem to trochu otestoval a zjistil jsem nekolik zajimavych veci.

+ Oproti neoficialnim verzim ma mnohem lepe vyresene pocitani se zhaslym displejem, ackoli to stale neni na 100%. Neoficialni klient dokazal naplno pocitat pouze se zaplym displejem, coz je hlavne u super amoled problem, protoze po mesici se zarivost displeje snizi o takovych 30% a pujdou na nem videt vypalene ikony, jako na starem CRT. A to neni domnenka, ale potvrzeny fakt.

+ Ackoli to jede na ARM procesorech, tak to z nich dokaze dostat dost slusny vykon. V porovnani se spotrebou, jake maji, je to neuveritelne. Predevsim tedy po vypocetni strance takovy mobil strci hrave do kapsy vsechny ty Raspberry pi.

- V klientovi chybi zasadni karty (informace) o stahovani jednotek. Pri ziskani prace se sice zobrazi v seznamu jednotek, ze se stahuji, ale nikde neni uvedeno, kolik dat, kolik % uz je stazeno a tak podobne.

- Klient na pozadi stahuje SILENE mnozstvi dat i kdyz nic nedela. Zjistil jsem to podle stavu baterky, ktera jela dolu, jakoby byla v poslednim tazeni. Az po case jsem si ve vyuziti dat v Androidu vsiml, ze denne klient nastahuje 20-30MB. Pravdopodobne nejake cekovani serveru. Samozrejme pokud to ma clovek nastavene aby to stahovalo i po mobilnich datech, tak mu ty neustale paketove prenosy na EGPRS nebo UMTS daji cocku ve spotrebe *14* A taky na FUPu. S ohledem a to, ze pri pocitani si vetsina projektu vystaci s prenosy do 100KB denne, je to mazec.
Ebisek Muž Ebisek ... 08.12.2014 21:56:43 ... (591/593)
Ebola @ WCG
Tak World Community Grid celkem rychle reaguje na moderní "fenomény" a rázem je na světě nový podprojekt, zabývající se výzkumem Eboly.

Když jsem to zkoušel před pár dny, projekt hlásil že nemá práci. Jinak já osobně z toho ale zase tak odvázaný nejsem, jakožto skeptik těch bulvárních senzací o konci světa Ebolou. *18*

Více info:
https://secure.worldcommunitygrid.org/re search/oet1/overview.do
Ebisek Muž Ebisek ... 23.04.2014 17:23:46 ... (590/593)
Asteroids
Jen tak mimochodem po čase, jestli ještě někdo počítá, tak Česká republika (Karlova Univerzita) má svůj vlastní, celkem velký projekt

Asteroids@home
http://asteroidsathome.net/
Ebisek Muž Ebisek ... 04.12.2012 14:35:23 ... (589/593)
Vánoční (poslední letošní) turnaj:
The Winter Solstice Challenge
18.12.2012 12:11 až 21.12.2012 12:11 našeho času

Turnaj bude 3 denní a bude se počítat aplikace Proth Prime Search (Sieve) (je třeba si ji na svém účtu nastavit).

Tato aplikace hledá nevhodné kandidáty k a n, tedy taková k a n (2^n > k), pro která nemůže být výsledek k * 2^n + 1 prvočíslo a tím výrazně zefektivní počet prováděných testů následou aplikací LLR která hledá skutečné prvočísla.

Aplikace je dostupná pro tyto systémy :
CPU

Microsoft Windows (98 or later) running on an Intel x86-compatible CPU 1.39
Microsoft Windows running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU 1.39
Linux running on an Intel x86-compatible CPU 1.39
Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU 1.39
Mac OS 10.4 or later running on Intel 1.39
Mac OS 10.5+ running on an Intel 64-bit CPU 1.39

GPU ATI

Microsoft Windows (98 or later) running on an Intel x86-compatible CPU 1.38 (ati13ati)
Linux running on an Intel x86-compatible CPU 1.39 (ati13ati)
Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU 1.39 (ati13ati)

GPU NVIDIA

Microsoft Windows (98 or later) running on an Intel x86-compatible CPU 1.39 (cuda23)
Linux running on an Intel x86-compatible CPU 1.39 (cuda23)
Linux running on an AMD x86_64 or Intel EM64T CPU 1.39 (cuda23)
Mac OS 10.4 or later running on Intel 1.39 (cuda32)
Mac OS 10.5+ running on an Intel 64-bit CPU 1.39 (cuda32)


OpenCL vyžaduje AMD Accelerated Parallel Processing (APP) drivery. Jestliže není pro vaší kartu driver dostupný, je možné použít ATI Stream SDK.

Jednotky na CPU trvají přibližně 30 hodin, na rychlejších CPU i pod 20 hodin (dá se tedy počítat i na CPU).
Jednotky na GPU trvají od 10 minut až 15 hodin (v závislosti na GPU), doporučuji shlédnout průměrné časy dosažené na tomto projektu loni v Říjnu ... zde (zároveň si můžete porovnat časy své karty).

V průběhu turnaje je kreditové ohodnocení značně zýšené a je nastaveno na 3371 cobblestones na jednu jednotku.

Opět je připravena týmová statistika CNT PrimeGrid Challenge Cup 2012.
V celoročním pořadí týmů jde tentokrát o hodně, o to jestli se udržíme na bedně. Nesmíme skončit hůře než jedno místo za "Team 2ch".

A ještě pro doplnění něco o Winter solstice a v češtině Zimní Slunovrat.

Všechny Vás zvu s cílem udržet pro CNT historické 3. místo. (vkliber)
Ebisek Muž Ebisek ... 27.11.2012 12:19:23 ... (588/593)
Poslední turnaj PrimeGrid
Rád bych upozornil na blížící se poslední turnajový "mač" v projektu PrimeGrid, který proběhne 18-21. prosince. S ohledem na těsné umístění Czech National Team je potřeba brát na vědomí, že pro udržení si celkového 3. místa by jsme měli zapojit všechno co doma máme *40*
Ebisek Muž Ebisek ... 09.09.2012 17:57:31 ... (587/593)
Re (8): Spotřeba
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 09.09.2012 15:53:15:

No, tak s Wattmetrem jsme začali chodit po baráku až jak jsme zjistili podle vyúčtování, že nám přes přípojku teče běžně 1kW až 4kW. Selhání zaplombovaného měřáku ČEZ a zároveň ručního Wattmetru je vyloučeno. Jinak přetaktováno manuálně nemám. Je to sice black edition, ale já jsem do toho nevrtal, maximálně pokud by to řídilo mé Ubuntu.
Ale grafika je podle mnohých boincařů taktovaná už z výroby.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 09.09.2012 15:53:15 ... (586/593)
Re (7): Spotřeba
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 05.09.2012 08:47:12:

Nejspíš blbá žravá grafika, ale nic překvapivého do nVidie a k tomu asi dost přetaktovaný procesor. Mně žere 450 Wattů X4 965 + HD6950 včetně tří monitorů, pěti disků, repráků a dalších zapojených kravin. Větší přínos BOINCu a nižší spotřeba celku než to, co ty máš nárůst. Takže spotřeba té tvé sestavy bude někde okolo 700 - 800 Wattů, možná i víc. A nebo ti kecá wattmetr. Někde je chyba.
Ebisek Muž Ebisek ... 05.09.2012 08:47:12 ... (585/593)
Re (6): Spotřeba
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 05.09.2012 08:07:57:

GTS 460 + X6 Phenom II 1090T *47*
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 05.09.2012 08:07:57 ... (584/593)
Re (5): Spotřeba
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 03.09.2012 23:15:34:

No tak jasně, že se to vyplatí, pokud chceš nějak pomoci vědě, ale zadarmo to samozřejmě nebude. A lepší, když grafika počítá pro BOINC než když na ní hraješ nějaké hry. Někteří počítají se spotřebou 200 W dohromady na dvou čtyřjádrových počítačích. Záleží na komponentech, nastavení.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První | « | 1 z 60 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: