XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

 

Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
vše o této víře a co s ní souvisí
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 z 167 | 167 | » | Poslední

 

guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 08.08.2004 19:55:22 ... (13/1663)
Re: Zajímavá Bible.
Darwin je samozřejmě povinná četba tak jsem ho ani neuváděl - ale aby to mělo hodnotu musel by jsi srtovnávat s nějakým nejnovějším evolucionistou.Bibli někteří lidé věří někteří lidé 2000 let, protože se dokážou spokojit se svou informační uzavřeností.

K té druhé části: celé mi to připomíná numerologii z knih o čarodějnicví. Stále mi připadá pravděpodobnější, že si s tím ten první pohrál a ostatní po něm ten styl se sedmičkami okopírovali, aby to bylo stejné.To by přece vypadalo neseriózně- i dnes když něco píše více autorů tak úprava je stejná - aniž by s domlouvali - navíc u takového díla jako bible by bylo nepřípustné aby její jednotlivé kapitoly byly " každý pes jiná ves".
Navíc nevím proč to řešíš když vzápětí napíšeš sám odpověď- že ve staré hebrejštině je to častý jev...
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 18.07.2004 18:29:45 ... (12/1663)
Re: Vyjde to úplně na stejno.
Víš co? - mi stačí přečíst jednu knihu a zamyslet se nad ní - a to Bibli v neořezané verzi abych si s tebou pokecal - ty bys musel přečíst celého Begona(Ekologie), celého Sedláka(genetika), Molekulární biologii od Albertse, Kód životata od Jockushe, O původu druhů + nějaké statistické dílo(v češtině u nás nic takového není) + něco o kladistice(to včeštině už je)
- většinou jsou to bifle o i více než 1000 stranách - a předtím než by jsi je mohl přečíst tak by jsi musel nějaké základy vstřebávat několik let, aby jsi byl schopný si je vychutnat - pak bychom si třeba i pěkně pohovořili o evoluci :o) - nechci se nějak chlubit - tohle je jen základ a zlomek důležitých věcí a rozhodně se za vzdělaného nepovažuji ani se nad nikoho nepovyšuji- jsem jen obyčejný kluk z malého města - když už jsi teda odbočil od diskuse a napadáš moje vzdělání - vzdělání není o chrlení faktů ale o pružnosti myšlení a umění je někde aplikovat - proto pochybuji o vzdělání člověka, který ten článek napsal - JE U MNĚ NEVZDĚLANEC, ALIBISTA, POLITIK*4* (VELMI SLUŠNĚ ŘEČENO)
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 17.07.2004 13:14:15 ... (11/1663)
Re (5): Arcman Kde je ten problém????
Odpověď na příspěvek od kristovec z 17.07.2004 12:57:16:

Tak jsem si přečetl ten odkaz, který jsi zde umístil - dokazuje jen naprostou nevzdělanost toho údajného Ing. (i když pochybuju, že ten titul je pravý) - je evidentně vidět, že článek je vykostruovaný náboženským fanatikem, který se snaží využít nevzdělanosti lidí - celý výklad si hraje se 2mi slovíčky evoluce = náhoda , náhoda = destrukce - a na základě těchto tvrzení staví celý článek - autor se může evidentně pochlubit pouze základním vzděláním, protože plně nepochopil vzájemné ovlivnění faktorů(že mutace a crossing-over rozšiřují výběr možností a selekční tlaky jako např působení prostředí tento výběr "provádějí") - aby se článek tvářil seriózně autor přikládá pár příkladů s počítáním pravděpodobnosti - avšak bez jakékoliv souvislosti nebo aplikaci na známé principy transkripce, translace adt. jako by se naše geny i v buňkách míchaly hlava nehlava - to že existují nějaké sestřihové komplexy,regulační proteiny, polymerázy, transkriptázy a stovky dalších proteinů, které všechno řídí autor jaksi opomněl(nejspíš úmyslně) a došel k závěru, že pravděpodobnost každé buňky v našem těle aby byla ok je asi 10 na číslo s mnoha stovkami nul a že jsme vlastně mrtví :o) - a nakonec bych chtěl hodnotit aktuálnost - informace jsou čerpány evidentně pouze z populárně naučných publikací - zarazilo mě i 50 let staré názvosloví a dávno neplatné vývojové stromy na rytinách snad z Ottova naučného slovníku(Jinak je ten slovník na svou dobu špičkové dílo)

... tak to je jen můj skromný názor biologa na tu "věc"...
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 17.07.2004 12:47:26 ... (10/1663)
Re (3): Arcman Kde je ten problém????
Odpověď na příspěvek od kristovec z 17.07.2004 12:15:45:

Aha - tak promiň já tě jen přecenil a ty sis vlastně jen hrál se slovíčky.A jinak co by mělo slovo stvořitel dělat v učebnici evoluce to nechápu.Navíc tohle není jen o evoluci - to byl jen takový příklad, který ty jsi stejně nepochopil a který vysvětluje, že aby něco fungovalo samo od sebe tak k tomu není třeba ani žádný princip - princip je jen lidský pojem...

PS: Za tou inkvizicí si stojím - pleteš stvořitele do věcí, které s vírou nemají nic společného a to už je jistý druh překrucování skutečnosti a náznak vnucování... myšlením jste úplně stejní jako v minulosti - nepřipouštíte nic co je v rozporu s vaší vírou a to i když jsou vám důkazy vmeteny do tváře(a že je v historii takových událostí nespočet)

PPS: Komunisti kopírovali, protože v tom není rozdíl - kdo nepracuje ať nejí je jen další obecné pravidlo ve většině společností - v dobách kdy existovalo podstatně jednodušší uspořádání společnosti bylo náboženství taky jen nástrojem jak udržet populaci relativně pod kontrolou a v mezích slušnosti - jenže občas to ta populace prokoukla a nikoho nenapadlo lepší řešení než k tomu dojít silou...
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 15.07.2004 23:17:39 ... (9/1663)
Re: Arcman Kde je ten problém????
Odpověď na příspěvek od kristovec z 12.07.2004 12:48:53: Já jsem možná něco opoměl, ale ty jsi něco hlavního úplně přehlíd :o) Ano máš úplnou pravdu - Evoluce je naprosto soběstačná, proto nepotřebuje Stvořitele.*52* - sám bych to líp nenapsal - pokud nejsi schopen pochopit ani princip přírodního výběru(ano představ si že jsou mnohonásobně složitější věci BTW myslím opravdu pochopit- tedy představit si to beze slov :o) - ne ho jen citovat) nemá cenu aby tahle pře pokračovala - i to že vznikl život náhodně se dá předpokládat pouhým součinem pravděpodobností....

K těm učebnicím - je to jen určitý přehled základních znalostí, které jsou předpokladem k dalšímu samostudiu a schopnosti přečíst si třeba něco odbornějšího ...

Chtěl jsem se tu opět odborně rozepsat na 3 strany, ale nemá cenu se namáhat když jsou to "nepodstatné", "okrajové" záležitosti... Bible je jen jakýsi první pokus(spíše jeden z prvních) našich předků vysvětlit všechny jevy - a jak už zde někdo napsal - je odrazem té doby - Eva byla stvořena z žebra muže, protože ženy v té době neměly moc velká práva a ten kdo to napsal chtěl pouze tento "fakt" upevnit - a co třeba desatero? Je to snad poselství boha? Jaký by to mělo význam? Desatero - to jsou přece jakési obecné pravidla slušnosti, které platí ve většině kultur - a opět je to jen odraz té doby - něco k čemu většina lidí dojde sama a co si tam uvnitř podvědomě přejeme - a přesně tak je i nový zákon odrazem té doby - doba Ježíše byla doba násilí - a lidská psychika má tu vlastnost, že na nadbytek určitého pocitu reaguje opakem - proto Ježíš kázal lásku ať už byl kdokoliv - a komu by se takové učení nezamlouvalo?
No tak jsem se zase nakonec rozepsal - takže závěrem - taky ti nastíním, kde je ten problém - jedná z těch lepších lidských vlastností je zvědavost - a proto se člověk vždy snažil vše pochopit a zjistit jak to funguje - váš problém je v to, že všude cpete toho vašeho flákače(říkej si co chceš - ale věnovat se něčemu velikosti vesmíru jen 6 dní - to je děsně odfláknutá práce :o) a zdůvodňujete tím i věci, které se zdůvodňovat nemusí - je to na jednu věc zaměřený fanatismus, který je dávno překonán - tvůj příspěvek nedává smysl a je směšný - jste všichni jednostranně zaměření - možná by se to dalo nazvat i úchylkou(protože to nemá dědičný základ a jedná se čistě o psychickou poruchu :o) - cokoliv řekneš jde jediným směrem - a to že jediná možnost v tomhle vesmíru je věřit v boha - to je ten problém - nacpat někam jako příčinu všeho stvořitěle zabraňuje další smysluplné úvaze a daný problém stejně vůbec neřeší - od toho jsou zde odborníci, kteří už léta řeší např. jak uživit tu stále rostoucí společnost stále tvrdohlavě odmítající kontrolu porodnosti , kteří zachraňují životy novými léky - kteří vám restaurují kostel nebo postaví nový tak aby nespadl - pošlou člověka na měsíc tak, aby se vrátil bez újmy na zdraví ... jsem zvědavý jak bys to chtěl vyřešit tím, že za příčinu všeho postavíš fl... pardon stvořitele , který v podstatě nic dopodrobna nevysvětluje? Vlastně jste všichni taková sekta flákačů - je to v bibli " ... a tak bůh stvořil člověka k obrazu svému..."*4* ... není třeba ničeho dosáhnout - jen věřit v boha... TOHLE JE TEN PROBLÉM!!!

PS:"Princip evoluce není v mutacích, přírodním výběru a křížení, to je pouze okrajová NEPODSTATNÁ záležitost. To hlavní jsi opoměl.ŽÁDNÁ učebnice evoluce, nikde nezmiňuje, že za tím vším stojí Stvořitel, který tomu dal zákony a pravidla". - hurá - inkvizice stále žije!!!*3* - tohle musím ukázat šéfce katedry - umře smíchy

PPS: Prosímtě radši se vrať k opisování řádků z Bible - na to se dá alespoň reagovat trochu smysluplně a diskutovat o tom - ale když napíšeš něco vlastního je to děs ...*71* Tvůj poslední příspěvek jen ukazuje tvou nevzdělanost a neschopnost abstrakce a pokud je to způsobené něčím jiným nebo za své postižení nemůžeš tak se ti za poslední větu omlouvám...
guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 09.07.2004 22:04:54 ... (8/1663)
Re: Re: Re: Re: Jsem mocný :o) aneb další Arcmanův myšlenkový experiment :o)
A podle tebe je rozdíl mezi biologií a příručkou od letadla? Ty mutace nejsou žádný trest - nevzdělanost veřejnosti je hrozná - každý sui hned pod pojmem mutace představí trpící zrůdu nebo želvy ninja - naopak z dlouhodobého hlediska zajišťují mutace přežití populace - 99,9 % mutací je nevýhodných - ale důležité je, že to co je nevýhodné nepřežije a nevyskytuje se v populaci nebo aspoň nemá potomstvo - takže rozmanitost života je těch 0,01 % co se časem nakumulovalo :o) Nebudu tu nikoho zatěžovat selekčními tlaky a pohlavním výběrem - tohle je ve zkratce princip evoluce a přírodního výběru....

Z čehož vyplývá, že tady musely být dříve než člověk a že jsou důsledkem hříchu je nesmysl - můžeš si věřit v co chceš - ale biologie je pro tebe stejně důležitá jako nastartování letadla a každodenně se s ní setkáváš - lidé tisíce let dělali genetické experimenty než vůbec znali tohle slovo - co všechny vyšlechtěné užitkové a domestikované zvířata a rostliny - už to samotné je důkaz evoluce - věřit si můžeš samozřejmě v co chceš, ale matematický princip už prostě popřít nebo vyvrátit nemůžeš.
guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 09.07.2004 01:37:12 ... (7/1663)
Re: Zajímavé svědectví stažené z Internetu
No jasně strašit peklem -jen jediná cesta - věřit Kristu - to už jsem slyšel v jednom kině od pěkně militantního kazatele - církev se od inkvizice vůbec nezměnila - no a zbytek té pohádky pro mentálně retardované radši nebudu komentovat...
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 08.07.2004 22:46:05 ... (6/1663)
Re: Zajímavé svědectví stažené z Internetu
Při čtení Tvého příspěvku jsem si vzpomněl na světoznámé radio Jerevan .

Soudruzi a soudružky s radostí v srdci Vám oznamujeme že Leningradský občan Kuzma Kuzmič vyhrál v loterii nové auto značky Mercedes.Blahopřejeme.

Soudruzi a soudružky .Do včerejšího sdělení se nám vloudila malá chybička:
Občan se nejmenoval Kuzma Kuzmič ale Naděžda Prokofjevna, nebydlí v Leningradu ale na Čukotce, nejedná se o auto značky Mercedes ale o kolo značky Ukrajina a nevyhrála jej v loterii ale bylo jí ukradeno před kolchozní vyvařovnou.Ostatní údaje o této události jsou zcela přesné.

Takže k Tvému příběhu s Budhistickým mnichem jsem si dovolil učinit následující opravu.

Události jež popisuješ se nestaly v Barmě ale v obci Černovice na Pelhřimovsku, dotyčný se nejmenoval Athet Pvan Shinthaw Paulu ale Josef Násoska, není Budhistickým mnichem ale místním opilcem, nevstal z mrtvých ale z příkopu na kraji silnice kde vyspával po včerejší oslavě (už neví čeho), tento hrdina nezměnil náboženství ale hospodu protože v té včerejší ho vzali na hůl.Ostatní údaje které jsi ve svém článku uvedl jsou zcela přesné.
guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 08.07.2004 12:31:33 ... (5/1663)
Re: Re: Jsem mocný :o) aneb další Arcmanův myšlenkový experiment :o)
Ano já si něco myslím - myšlení jednotlivce je to za co církev upalovala a i v dnešní době to neuznává... a co dokazuje něco neznámého původu - co vylučuje možnost, že ten kdo napsal Bibli si taky jen NĚCO nemyslel?
Ano celé je to jen úvaha - ale ke konci uvádím pár faktů - to je podle tebe taky spekulace? Zajíbalo by mě jaký máš názor na geny a na mutace - podle tebe jsou nejspíš ty mutace nějaké ďáblovy pletky, které se snaží narušit "dokonalé boží dílo"

Dáváš přednost JE PSÁNO a hotovo - znamená to tedy, že si nevíš rady a proto radši uposlechneš bezhlavě nějaké písmo?

Problém je v tom, že někdo něco napsal a potom už nikdo nemyslel - nebo mu nebylo dovoleno myslet *8*
guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 07.07.2004 23:22:17 ... (4/1663)
Jsem mocný :o) aneb další Arcmanův myšlenkový experiment :o)
Takže dejme tomu, že bych byl bohem ... a nebylo by nic kromě mě(tedy myšlenky bez hmoty) a vakua - byla by to asi velká nuda -navíc bych si musel určit smysl své existence - jsem všemohoucí a pokud nějakou věc nevím neznamená to, že bych ji nedokázal zjistit - jen jsem se o to ještě nepokusil - dobře - tak pro začátek můžu způsobit velký třesk a vznik vesmíru a vymyslet ho a naprogramovat ho tak aby umožňoval sice ne konečný, ale i tak obrovský počet nahodilých jevů a kombinací - dobře pak ho můžu pozorovat a bude mě bavit po mnoho miliard let - bude v něm vznikat život a možná na mnoha místech - dejme tomu - bude to zajímavé a pokud se tam vyvinou inteligentní tvorové - můžu to zařídit tak, aby po smrti jejich mysl nezemřela a já mohl vše studovat z jejich pohledu když je spojím s mojí myslí - dobře ale to je samo o sobě bezúčelné a nenaplňuje mě to pocitem štěstí - jelikož nejsem úchylný jedinec a nedělá mi potěšení cizí bolest tak si ustanovím cíl - není ve vesmíru nic cennějšího než myšlení a proto budu podporovat jeho vznik a pokud vznikne budu jej chránit a pěstovat - tím si určím cíl své existence - budu nenápadně pomáhat civilizacím v jejich růstu, ale tak aby nepoznali že jsou směrováni(to aby jejich pohled na svět nebyl ovlivněn a já tak mohl přijít na něco nového) - potom po jejich smrti je můžu všechny - nebo jen vybrané jedince připojit k mému stále rostoucímu intelektu - dobře - můžu tak vytvořit a nechat znova zaniknout miliardy a miliardy vesmírů, ale pak stejně najdu nějaké zákonitosti entropie a všechno budu moct předpovědět jak se to chová - a přidáváním myslí se můžu zdokonalovat ale to samo o sobě bude taky samoúčelné, protože tu stále budu sám s nikým mi rovným - určitě se dá jít do nekonečna v hranici poznání - a když vytvořím sobě rovné protějšky tak nakonec možná vytvoříme něco mocnějšího a většího než já?

A tady bych to utnul a srovnal s realitou - Bible v širším měřítku zavrhuje rozvoj a opěvuje stagnaci stejně jako církev i křesťanství - nakonec všechny duše se přiblíží k bohu jen některým to bude trvat dlouho - takže konečný limit schopností a pak konec - stagnace...

... pokračujem: ale další rozvoj by byl taky samoúčelný - stavělo by mě to do stejné pozice jen na vyšším stupni - není nic co bych nemohl vědět a žiju věčně- jsem nesmrtelný - nezničitelný - kčemu to všechno - cokoliv můžu udělat a musí to nastat, protože i na ten nejsložitější problém mám nekonečně dlouho času - stanovím si tedy alespoň trochu smysluplnný cíl - jelikož jsem všemohoucí a můžu být i vševědoucí tak za eony věků určitě musím najít způsob jak zničit sebe sama a tím ukončím svou bezúčelnou existenci ...

Každá inteligentní bytost s možnostmi jak popisuje Bible boha by musela dojít k tomuto závěru .... potom jestli bůh(ten Biblický) ještě neukončil svou existenci tak tedy nechci věřit že existuje - musí být buď slepý nebo mentálně narušený - počem víc může toužit bytost, která bude existovat věčně a je dokonalá (má neomezenou absolutní paměť a nepamatuje si svůj počátek a také nezná svůj konec - definice nekon. existence) než po ukončení své existence? - pokud ne není to biblický bůh - je to jen něco co je jen dokonalejší než my a pokud se dřív sami nevyhladíme můžem toho dosáhnout taky - nebo snad ztratil paměť a všechno dělá od začátku - nebo je neuvědomnělá síla jak říkají filosofové a tudíž mu to starosti nedělá?Nebo zešílel? - rozhodně ale nemůže být bohem biblickým ...

A vyvstává další problém kdo stvořil mě - i kdybych vznikl náhodně tak by potom musely zůstat nějaké stopy - nemohl jsem se přece vyvíjet jako jedinec po eony věků z nějaké "poruchy" - není mnohem pravděpodonější že tato "porucha" byla příčinou vzniku vesmíru a život důsledkem nově vzniklých zákonitostí?

Bible tvrdí, že člověk je z hlíny - věda to vyvrátila
Bible tvrdí, že Země je středem vesmíru - dnes víme že není
Bible tvrdí, že je stará 6000 let - 6000 let může být dlouhý život jediného stromu
Bible tvrdí, že člověka bůh stvořil k obrazu svému a příroda je dokonalá - cože - člověk a jeho aberace 9 a 11 chromozomu že je dokonalá? - savčí DNA prošpikovaná sestřihovými retroviry, že je dokonalá? slepé střevo, které je k ničemu a může způsobit i smrt je dokonalé?A co ostatní druhy a jejich nepotřebné pozůstatky orgánů a stejné chyby v genomu, které jen dokazují evoluci, kterou bible tak razantně odmítá?

Bible tvrdí: Eva byla stvořena z Adamova žebra - je vidět, že bible opravdu odpovídala době a postavení tehdejších žen - to mohl napsat jen zaujatý chlap toužící po kontrole ne bůh - je dokázáno, že vývojově první byla samice - z prostého důvodu - samci by se asi sami těžko rozmnožili - to my muži - i když to říkám nerad jsme alespoň fyzicky méně dokonalí - vždyť chromozom Y vznikl ořezáním X - máme tím větší šanci na vady protože chromozomy pohlaví pak nejsou párové - a nemáme tak pružné hormonální řízení látkové výměny abychom se přizpůsobili změnám jako ženské tělo...

Bible se mýlí v zásadních věcech - jak starý tak nový zákon - to budete tvrdit, že věříte i když bude vyvráceno 99,9 % nebo přestanete až s vyvrácením poslední desetiny -nebo ještě hůř nepřestanete?

Je příliš jednoduché dát na začátek boha jako prvního hybatele aby jste všechno vysvětlili - nebo dokonce ještě hůř - boha co všechno řídí dále i po vzniku vesmíru, aby jste jinou možnost nemuseli vůbec hledat....

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 z 167 | 167 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: