XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 139 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 24.06.2023 00:48:48 ... (1358/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Křupavý platýs (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 138-139)

Platýse jsem samozřejmě nesehnal, ale Oliver uvedl, že to může být jakákoli "plochá bělomasá ryba"; sehnal jsem halibuta. A nebyl křupavý, protože byl už stažený z kůže. Celkově chutné a svěží, jen se mi to zdálo s tou cuketou dost vodnaté. I tak to třeba zkusím s candátem.

P. S.: Zkusil jsem to ještě s candátem, protože jsem ho snad nikdy nejedl. I rodině chutnal více než halibut (což je vlastně platýs, jak jsem teprve teď zjistil), jehož chuť jim přišla fádní, málo rybí. Ale zopakoval jsem jim zachycené vysvětlení, že říční ryby mají vždy výraznější chuť než mořské.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 23.06.2023 03:11:56 ... (1357/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Rychlé rybí placky po asijsku (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 130-131)

Velmi dobré, ale otázka je, jestli to za tu práci stálo (možná mě ovlivnilo, že se stavila sestra, která nesnáší zázvor i koriandr). Navíc i když máte 500 g lososa, po rozmělnění a uplácání do placek (vlastně karbanátků) se to zdá na hlavní jídlo dost málo. Musel jsem k tomu přihodit salát. A ještě jsem místo chilli marmelády použil sladké chilli (omáčku). To jen pro pořádek, glazuru do udělalo jako na ilustraci.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 01.06.2023 09:24:36 ... (1356/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Hovězí kofty s jogurtem, skořicí a chilli ( https://www.igurmet.cz/recepty/maso/ho...skorici-chilli-5215/ )

S nějakejma špejlema jsem se nepáral; možná chyba, protože šišky se mi nezdály na pánvi dost propečené a dal jsem je proto do trouby. Tam se zase přepekly. I když jsem dip dělal jen z polovičního množství jogurtu, stejně jsem ho musel dojíst samotný, resp. se zbytky indického naanu (libanonský chléb jsem nesehnal a udělat si ho sám mě momentálně nenapadlo). Celkově mi to ale šmakovalo.

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.05.2023 13:54:24 ... (1355/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Kouřový losos s chorizem (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 124-125)

Díky množství rajčat to působilo hutně, ale jedlo se to snadno. Chorizo a připálená šťáva z rajčat sice rybě dodávala tu kouřovou chuť, ale zase ne tolik. Chutnalo mi to, ale opravdu nerad dělám lososa na pánvi, radši ho peču.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.05.2023 09:51:43 ... (1354/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Murgh makhani: Indické máslové kuře s chlebovými plackami paratha ( https://fresh.iprima.cz/murgh-makhani-...ckami-paratha-209053 )

Rajčata se šlehačkou! Risknul jsem to jen kvůli pověsti "indického máslového kuřete"... a neprohnalo mě to. *40**3* Taky kvůli tomu, že jsem v halal obchodě bezmyšlenkovitě sáhnul po mražených plackách paratha. Příště je radši udělám sám, vzhledem k smažení bez rozmrazování byly dost nasáklé (a mastné). Celkově to bylo překvapivě opravdu lahodné, ale už ta excentrická kombinace a navrch hromada koření (8 druhů vč. česneku a zázvoru) mě od opakování odrazuje.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 19.05.2023 21:27:00 ... (1353/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Zeleninový vývar s mořskou řasou, česnekem a uzeným tempehem ( https://www.ceskatelevize.cz/porady/10...m-a-uzenym-tempehem/ )

Vč. samotného, základního zeleninového vývaru, který byl samozřejmě zároveň jemný i hutný, bez chemické pachuti.

Samotná polévka se stala u mě a části rodiny hitem hlavně proto, že delší var (20 min.) potlačuje rybinovou pachuť řas. Najmě když jsem do stále vařící polévky pomalu přidával tempeh a cibulku a odstavil to teprve po dalších 5 minutách.

100% (vývar), 85% (polévka)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.04.2023 18:42:19 ... (1352/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Polévka miso ( https://e-sunfood.cz/polevka-miso-tradicni-japonsky-recept )

Celkem mi to chutnalo, ale že bych z toho pochopil proslulost té polévky, to zase ne. Chuti dominovaly pórek a řasy, kterých jsem tam dal více, protože jsem koupil celý pytlík do ramenu a pak si jeho pravidelné vaření rozmyslel. *40**3*

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.04.2023 21:01:08 ... (1351/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Vepřové se zeleninou na asijský způsob ( https://www.igurmet.cz/recepty/maso/ve...asijsky-zpusob-8497/ )

Je otázka, co za obří wok mají, že tam můžou prohazovat půl kila masa s hromadou zeleniny a nudlema navrch. Takže rozhodně doporučuju maso nakrájet spíš na tenké kostky než "tenoučké plátky" a pak čoi nejen podélně, ale i napříč. Dále mně osobně tak jemné ochucení nevadí, ale vybral jsem si to pro návštěvu, která je zvyklá na výraznější chutě. Takže jsem tam ve výsledku musel dát zhruba 2 lžíce sójovky místo pouhé lžičky. A nudle se mi už vůbec nepovedly - i 3 minuty varu jsou na rýžové vermicelli moc (téměř převařené), přehnal jsem to s množstvím (musel jsem polovinu dát stranou) a promíchané to vůbec nebylo tak hezké jako na obrázku. Aspoň to ale chutnalo líp, než to vypadalo.

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 07.04.2023 09:06:27 ... (1350/1388)
Veselý svátky!
*1384*
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 06.04.2023 12:48:09 ... (1349/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Zelené kuřecí kari ( https://www.apetitonline.cz/recept/zelene-kureci-kari )

Přiznávám, že i mě ten poměr trknul až při vaření - když máte tekutiny a pevné složky skoro 1:1, výsledek nemůže být tolik omáčky jako na obrázku. A při takové hromadě luštěnin je rýže jako příloha skoro na zadušení. Nakonec - s hráškem se musí opatrně, protože ve větším množství prakticky přebije všechny ostatní chutě.

50%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 139 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: