XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 139 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 29.09.2021 11:33:50 ... (1298/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nepečený dort z lesního ovoce (Gurmet 7-8/2021, str. 91)

Vypadá to jako mimo sezónu, ale z lesního ovoce jsem nesehnal jen ostružiny. A zjistil jsem, že na celý dort je opravdu potřeba 3/4 litru zakysané smetany a ještě čtvrt kilo měkkého tvarohu. (Zkušené kuchaře to nepřekvapí, ale já zkušený nejsem.) *40**3*

Jinak ale byla příprava jednoduchá a rychlá a stejně tak se dort snadno a rychle konzumoval. *40**3*

85%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.09.2021 09:08:30 ... (1297/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Něco sladkého na zub: Čokoládovo-limetková rolka (Chocolate Lime Roll)

Předně jsem udělal několik chyb. *30**3* Jednak jsem špatně pochopil, že do piškotu má být 75 g mouky a kakaa dohromady. Myslel jsem po 75 g a pak se divil, proč mi to hrudkovatí. Ale nechtělo se mi to vyhazovat, tak jsem akorát našlehal další 2 vejce s cukrem (tentokrát jen 50 g) a do toho opatrně zašlehal tu nepovedenou směs.

Pak jsem zjistil, že mi příbuzní vydlabali limetkovou marmeládu, tak jsem jim pohrozil, že to nebude ničím provzdušněný, pokud nezaběhnou pro novou. Další chyba byla v tom, že mi rozšlehané mascarpone stálo a jak jsem ho pak chtěl znovu provzdušnit a chvíli nedával pozor, už začalo hrudkovatět i ono (což znamenalo přešlehání). Nad tím jsem ale taky mávnul rukou, že se to v roládě ztratí. (Samozřejmě, že mi mezitím i ztvrdlo ganache a musel jsem ho znovu nahřívat.)

Naštěstí se potvrdilo, že limetková marmeláda (i kůra) osvěžovala jak piškot, tak mascarpone s čokoládou. Limetková kůra pak i ganache, které jsem jí zasypal místo cukrových posypek. Rolka (roláda) mi chutnala více čerstvá než druhý den ztuhlá, to už se asi projevilo to přešlehání piškotu i mascarpone.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 15.09.2021 10:10:45 ... (1296/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Zkroucené burákové kuře (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 104-105)

Asi byla chyba, že jsem burákovou omáčku nenaředil správně. Ani mi podle cípu pánve na ilustraci nedošlo, že má být opravdu tekutá. A řezy v kuřecím asi měly být taky hlubší. Každopádně se mi kuřecí prsa nezkroutila a měl jsem na nich spíš burákovou čepičku. Ta byla poměrně suchá, ale zároveň svěží díky šťávě a kůře z limetky. Prsa jsem zpod grilu mohl vytáhnout o něco dříve, ale zase - že jsem je měl podle receptu grilovat jen 5 minut? To ne... A jak to bylo díky burákové pomazánce syté, nepotřeboval jsem žádnou přílohu, to je taky plus. *14*

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.09.2021 16:01:39 ... (1295/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Mléčná rýže sladká ( https://www.toprecepty.cz/recept/16693-mlecna-ryze-sladka/ )

Zbyla mi ještě rýže arborio, tak jsem to zkusil. Je to velejednoduchý a zároveň příklad, že se to i tak může pokazit. Nevím, jak to vařili, ale mně se mléko hned zpěnilo a pak vypařovalo tak rychle, že jsem nestačil dolévat. A rýže furt a furt tvrdá. Teprve teď jsem si ale všiml, že tam mají opravdu na 150 g rýže půl litru mléka, tak to na vaření do změknutí sedí (myslel jsem, že to bylo jen 300 ml).

Nakonec jsem ji samozřejmě polil rozpuštěným máslem a štědře zasypal drobným ovocem, kdepak nějaký přeslazený výblitek doprostřed jako na ilustraci. *40**3**3*

45%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 11.09.2021 12:54:22 ... (1294/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Rýžový nákyp s broskvemi ( https://www.prozeny.cz/clanek/ryzovy-n...yp-s-broskvemi-66078 )

Náhodou jsem při prověrce špajzu zjistil, že tam mám rýži arborio, které se blížil konec spotřeby. A pak jsem si vzpomněl, že mám ještě neotevřený broskvový kompot od tetičky... volba tedy byla jasná. Ale jsou to i ty rozdíly oproti receptu (resp. rýže tam není přesně specifikována).

Výsledek samozřejmě velice chutný, ale i hutný. A pekl jsem to cca 35 min, na ty 3 vrstvy se mi zdálo 20 min. málo. Nákyp vyšel tak akorát a nejvíce mi chutnal ještě horký, zalitý svařeným lákem z broskví. *25**14*

85%.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 28.08.2021 05:43:17 ... (1293/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Pečené tikka kuře (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 98-99)

Nevěděl jsem, jak omáčka tikka masala chutná, tak jsem nechtěl dělat celé kuře. Koupil jsem jen prsa a stehna. Pak se mi ale zdálo zbytečný zasviňovat rošt v troubě, když jsem mohl kuřecí kousky místo na něj prostě položit rovnou na brambory a květák v pekáči pod roštem. Možná to byl problém, protože jsem nakonec potřeboval na upečení o půl hodiny více, i když jsem měl baby brambory a květák rozebraný na růžičky.

Třebaže jsem nakonec použil skoro stejné množství omáčky jako bylo v receptu na celé kuře a kořeněná chuť s výrazným kari byla v pokrmu dominantní, výsledek byl překvapivě trochu fádní. Ale asi to byl Oliverův úmysl a výraznou omáčku měla odlehčovat právě ta zelenina.

60%.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.08.2021 03:39:26 ... (1292/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Kuřecí páj (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 102-103)

Výborný. Vzhledem k tomu, že vařím pro dva a tedy z polovičního množství, místo směsi hub jsem dal jen žampiony. Pouhé přikrytí listovým těstem směsi v pánvi mi přišlo jako blbost, ale nakonec se to celkem speklo dohromady, šly z toho udělat úhledné trojhránky... když se to opatrně nabralo i sundalo. *14**3*

80%.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.08.2021 16:43:13 ... (1291/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Losos jakože z Nice (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 18-19)

Výborný. Bál jsem se, že fazolky vařené pod mísou s lososem (ten se vařil v páře) nasáknou nechutnou rybinou, ale skoro vůbec. Salát měl zajímavé barvy - mléčně zelené fazolky s jogurtovým dresingem, světle lososová ryby a výrazně bílo-žlutá vajíčka nahniličko. Chutnalo mi všechno, jen sítem propadalo do fazolek pár lososových šupin. To bylo: "Fuj, co to sakra je?" *40**3*

90%.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 20.08.2021 22:17:48 ... (1290/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Něco sladkého na zub: Jednoduché koláčky s koktejlovým práškem (Milkshake Funnel Cake)

Pokud zrovna nesmažíte pro rodinu jako já (všichni jsou na dietě, ačkoli je plavková sezóna pomalu ta tam), udělejte to z poloviny množství. Mně s toho vyšlo skoro 15 koláčků. Přiberu aspoň 2 kila. *40**3*

Koktejlový prášek jsem samozřejmě nesehnal, tak to zkusil s Proteinovým koktejlem jahodovým v prášku… a byl to blaf, který se akorát lepil na zuby. Protože to ale byly v podstatě vdolečky, zbytek jsem pomazal povidlama a ozdobil šlehačkou. A hned to mělo lepší šmak! *1*

Ale hlavně to bylo hodně, hodně sytý.

40% (s práškem), 80% (s povidlama a šlehačkou).
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 14.08.2021 14:14:09 ... (1289/1388)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Osvědčené stálice: Jablečné koláčky (Apple Palm Pies)

Jablečné pyré k masu jsem nesehnal, tak jsem jen nakrájel klasický český kompot; jablka se rozpadala, zvláště po smíchání s ořechy. Máslo ve spreji jsem ani nesháněl, protože to považuju za chemickou úchylnost. *40**3* 3 spodní vrstvy filo těsta byly nakonec málo, dno bylo promáčené. I v pořadu bylo vidět, že nepromáčený zbytek byl naopak poměrně suchý.

Jablka samozřejmě hrála hlavní roli a velikost byla taky šikovná, ale za opakování to nestojí.

40%.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 139 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: