XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Co je víra

Co je víra

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
V čem spočívá to, že věříme?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž mergin (vmerhaut@seznam.cz) ... 01.06.2013 09:37:15 ... (Strom/Strom)
Víra
Podle mne, každý v něco věří, ale otázkou zůstává co z toho člověk má. Já věřím v Boha, který je popsán v bibli. A věřím, že bible je pravdivá. Tudíž věřím i ve věčný život, který mi byl nabídnut.
guest Muž OtravnaMoucha ... 16.08.2013 23:28:24 ... (Strom/Strom)
Re: Víra
Odpověď na příspěvek od mergin ( mailto:vmerhaut@seznam.cz ) z 01.06.2013 09:37:15:
blaze tobě bratře*18*bible je pismo svaté ano jo*4*
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 17.08.2013 21:27:42 ... (Strom/Strom)
Re (2): Víra
Odpověď na příspěvek od OtravnaMoucha z 16.08.2013 23:28:24:

Myslíš toho Boha, který nechal svým vyvoleným lidem vyvraždit celé národy? Doufám že takový Bůh neexistuje. Tak jak je popsán v Bibli, je to krutý a bezcitný tvor. Ostatně lidi stvořil k obrazu svému a podíváme li se na TV noviny, vidíme nejen jací jsou lidé ale také jaký je Bůh.
guest Muž amalka-alka ... 18.08.2013 16:09:47 ... (Strom/Strom)
Re (3): Víra
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 17.08.2013 21:27:42:

Když jsi takový znalec Bible, o Bohu, kterého lidé ukřižovali jsi tam nečetl? O tom, že Bůh tak miluje lidi, že se za ně obětoval?
Tak jednoduché to s tím tyranem nebude.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 18.08.2013 19:02:05 ... (Strom/Strom)
Re (4): Víra
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 18.08.2013 16:09:47:

Nejsem znalec Bible a ani po tom netoužím. Bible je příkladem toho jak lze něco průměrného (teď nemám na mysli její historickou hodnotu) povýšit na knihu knih, něco fantastického, inspirativního, zdroj poučení atd. atd. Bereme li Bibli jako celek, Starý i Nový zákon, potom je to nesourodá, vzájemně si odporující, pro nezaujatého čtenáře nepochopitelná směs od různých autorů, která tvrdí něco co po tak dlouhé době nelze ve většině případů prokázat.
Ona už ta Kristova oběť je pro soudného člověka nepochopitelná. Všemohoucí Bůh se nechá ukřižovat. Proč se nechal ukřižovat? Komu tím pomohl? On sám přece určuje pravidla a mohl lidi zbavit dědičného hříchu bez toho, že by se nechal ukřižovat. Člověk se může pro jiného obětovat, protože není všemohoucí a v určitých případech nemá jinou možnost. U všemohoucího Boha taková oběť nemá hlavu ani patu.
Podle logického principu zvaného Occamova břitva: Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované.
Potom by vysvětlení Kristova života i jeho smrti bylo asi takové: Židovský reformátor svými myšlenkami popudil nejvyšší Židovské duchovní a ti jej nechali ukřižovat. Zázraky které konal včetně jeho zmrtvívstání jsou stejně pravdivé jako všechny zázraky které konají všichni duchovní vůdci všech náboženství a že je jich požehnaně.
guest Muž amalka-alka ... 21.08.2013 17:21:51 ... (Strom/Strom)
Re (5): Víra
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 18.08.2013 19:02:05:

Jsem přesvědčená, že kdyby byla jiná možnost naší záchrany než je obětování Ježíše Krista, Bůh by tu možnost použil. Takhle je aspoň záchrana dostupná pro nás pro všechny bez rozdílu.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 22.08.2013 18:34:16 ... (Strom/Strom)
Re (6): Víra
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 21.08.2013 17:21:51:

Tobě nepřipadá trošku divné že Bůh který stvořil celý svět, který je všemohoucí a který sám uvrhl na lidstvo kletbu dědičného hříchu to musí napravovat tím, že nechá ukřižovat Krista? Mi pořád nějak nedochází smysl takového počínání. Ono to ve své době smysl dávalo. Tehdy se bohům obětovala zvířata, někdy i lidé takže pro lidi této doby byla oběť Bohům něco normálního a v určitých částech světa tomu tak je ale v případě Krista neobětovali Bohu, tak komu vlastně?
guest Muž amalka-alka ... 24.08.2013 21:21:38 ... (Strom/Strom)
Re (7): Víra
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 22.08.2013 18:34:16:

Mně už to divné nepřipadá. Podívej se na začátek Bible. V prvních dvou kapitolách se píše o stvoření nášeho světa a zdůrazňuje se, že vše bylo dobré. Psal jsi, že Bůh určuje pravidla, přesně tak to je. Bůh prvním lidem říká co mají a co mohou dělat. A také jim jasně řekl co udělat nesmí a jaký trest bude následovat za porušení jeho příkazu – zemřou.
Lidé ten zákaz porušili a stali se smrtelnými, musí zemřít. Aby Bůh zůstal spravedlivým Bohem, nemůže jen tak samolibě rušit své zákony. Přichází ale s pomocí, z lásky k lidem vezme jejich trest (smrt) na sebe. Proto ta Ježíšova oběť.
Pro ilustraci: Podle zákona je stanovená nejvyšší povolená rychlost v obci a za porušení pravidla je stanovená pokuta, teď plácnu třeba 1000 Kč. Bylo by správné kvůli jednomu hloupému řidiči, který rychlost překročil, rušit tento zákon? Určitě ne. Zákonodárce se ale slituje a za toho řidiče pokutu (1000 Kč) zaplatí.
Je to příklad utaženej za vlasy, mě nic lepšího nenapadlo. Ale tak nějak je to s tou Ježíšovou obětí. Trest (smrt) lidí vzal na sebe.
Asi to neumím dobře vysvětlit tak tě aspoň počastuju biblickýma veršema:
„Odměnou hříchu je totiž smrt, ale Božím darem je věčný život v Kristu Ježíši, našem Pánu.“
„Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze něj spasen.“
Lingali Muž Lingali ... 25.08.2013 20:55:04 ... (Strom/Strom)
Re (8): Víra
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 24.08.2013 21:21:38:

Hele já bych měl takovou malinkatou otázečku..Proč ten tvůj 'všemohoucí' nedá tamhle dětem v Africe nažrat a nechá je tam umírat hlady hmmm??? *712*

*924*
guest Muž Joe73 ... 26.08.2013 14:49:47 ... (Strom/Strom)
Re (9): Víra
Odpověď na příspěvek od Lingali z 25.08.2013 20:55:04:
Třeba chce dát lidem jako jsi ty šanci vytáhnout se a nakrmit je:)
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 27.08.2013 18:26:47 ... (Strom/Strom)
Re (10): Víra
Odpověď na příspěvek od Joe73 z 26.08.2013 14:49:47:

Třeba chce dát lidem jako jsi ty šanci vytáhnout se a nakrmit je:)

V tom případě by se ti šmejdi, kteří odírají naivní důchodce mohli bránit tím, že jen dávají možnost jiným lidem aby těm co je přivedli na mizinu pomohli.
guest Muž Joe73 ... 28.08.2013 00:37:13 ... (Strom/Strom)
Re (11): Víra
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 27.08.2013 18:26:47:
Bůh ale .hladovĕjícím žádné předražené nádobí apod. nevnutil:)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: